Taxonomic Filter:

Taxa Count: 2322

ACRIDIDAE

Acanthacris ruficornis citrina
Acorypha pallicornis pallicornis
Acrida bicolor
Acrida turrita
Acridoderes crassus
Acridoderes laevigatus
Acrotylus blondeli
Acrotylus furcifer
Acrotylus trigrammus
Afroxyrrhepes procera
Aiolopus thalassinus thalassinus
Bocagella acutipennis acutipennis
Bryophyma punctata
Cannula gracilis
Cataloipus cognatus
Catantops melanostictus melanostictus
Cophohippus barri
Cophohippus spp.
Coryphosima stenoptera stenoptera
Cyrtacanthacris tatarica tatarica
Dnopherula bifoveolata
Dnopherula cruciata
Dnopherula obliquifrons
Dnopherula pictipes
Dnopherula spp.
Dnopherula werneriana
Eucoptacra exigua
Eucoptacra signata
Faureia milanjica
Gastrimargus determinatus procerus
Glyphoclonus miripennis
Gomphocerinae undet.
Gymnobothrus cruciatus
Gymnobothrus gracilis
Gymnobothrus lineaalba
Gymnobothrus sellatus
Gymnobothrus temporalis temporalis
Heteracris guineensis
Heteropternis couloniana
Heteropternis thoracica
Humbe tenuicornis
Machaeridia conspersa
Machaeridia spp.
Mesopsera filum
Mesopsilla roseoviridis
Mesopsis laticornis
Morphacris fasciata
Oedipodinae undet.
Oncocerus bayaoi
Orthochtha dimorphipes
Paraparga breviceps
Parga angusticornis
Phaeocatantops decoratus decoratus
Phymeurus angolensis
Pnorisa squalus squalus
Pseudogmothela spp.
Rhaphotittha cephalica
Sphingonotus scabriculus
Sumba roseipennis
Taramassus platycerus
Trichocatantops digitatus
Trilophidia spp.
Truxalis burtti
Tylotropidius gracilipes

AESHNIDAE

Anax imperator imperator
Gynacantha manderica

AGAONIDAE

Ceratosolen spp.

ALYDIDAE

Euthetus spp.
Hypselopus spp.
Leptocorisa varicornis
Mirperus jaculus
Nariscus spp.
Riptortus dentipes
Riptortus spp.
Sjoestedtina spp.

AMORPHOSCELIDAE

Phthersigena spp.

AMPULICIDAE

Ampulex spp.

ANISOPTERA

Anisoptera undet.

ANOBIIDAE

Anobiidae undet.

ANTHICIDAE

Anthicidae undet.
Anthicinae undet.
Anthicus spp.
Anthicus usambarensis
Formicomus calvus
Formicomus lacustris
Formicomus spp.
Leptaleus spp.
Mecynotarsus nigronotatus
Notoxus francevilleus
Notoxus schoutedeni
Notoxus spp.
Omonadus floralis
Tomoderus spp.

ANTHOCORIDAE

Anthocoridae undet.

ANTHOMYIIDAE

Anthomyiidae undet.

ANTHRIBIDAE

Anthribidae undet.

APACHYIDAE

Apachyus spp.

APHROPHORIDAE

Aphrophoridae undet.
Clovia spp.
Cordia peragrans
Cordia rotundiceps
Patriziana brunnea
Poophilus conspersus
Poophilus costalis
Poophilus spp.
Poophilus terrenus
Ptyelus flavescens
Ptyelus grossus
Ptyelus grossus var. stali
Ptyelus spp.
Sepullia spp.

APIDAE

Allodapini
Amegilla acraensis
Amegilla africana
Amegilla albocaudata
Amegilla atrocincta
Amegilla calens
Amegilla guinea
Amegilla nubica
Amegilla spp.
Anthophora armata
Anthophora spp.
Anthophora vestita
Apis mellifera
Braunsapis bouyssoui
Braunsapis facialis
Braunsapis foveata
Braunsapis leptozonia
Braunsapis rubicundula
Braunsapis sp. Natalica
Braunsapis spp.
Braunsapis vitrea
Ceratina ericia
Ceratina moerenhouti
Ceratina rossi
Ceratina spp.
Cleptotrigona spp.
Dactylurina staudingeri
Eucerini undet.
Hypotrigona gribodoi
Hypotrigona spp.
Macrogalea candida
Meliplebeia spp.
Meliponini undet.
Meliponula bocandei
Tetraloniella spp.
Thyreus spp.
Xylocopa
Xylocopa albiceps
Xylocopa caffra
Xylocopa calens
Xylocopa combusta
Xylocopa erythrina
Xylocopa hottentotta
Xylocopa imitator
Xylocopa lugubris
Xylocopa mixta
Xylocopa senior

APIONIDAE

Apion spp.
Apioninae undet.

ARADIDAE

Aneurillus pumilus
Aradidae undet.
Brachyrhynchus spp.
Dundocoris vilhenai
Heteroptera

ASCALAPHIDAE

Ascalaphidae undet.
Ascalaphus spp.

ASILIDAE

Alcimus spp.
Anypodetus spp.
Asilidae undet.
Asilini undet.
Damalis angola
Damalis pollinosa
Euscelidia valida
Gonioscelis spp.
Gonioscelis tomentosus
Hippomachus leechi
Hippomachus rossi
Hippomachus spp.
Hoplistomerus nobilis
Lagodias spp.
Lamyra rossi
Lasiocnemus lugens
Laxenecera spp.
Leptogastrinae undet.
Microstylum spp.
Neolophonotus angola
Neolophonotus coetzeei
Neolophonotus ktenistus
Neolophonotus leechi
Neolophonotus parvus
Neolophonotus rossi
Neolophonotus spp.
Neomochtherus spp.
Oligopogon hemistego sp. N
Oligopogon pencillatus
Philodicus doris
Promachus abdominalis
Promachus enucleatus
Promachus rhopalocera
Promachus spp.
Rhabdogaster nuda
Rhabdogaster spp.
Rhipidocephala spp.
Sisyrnodytes major
Stenopogoninae undet.
Stichopogon punctus

ATEMNIDAE

Paratemnoides
Paratemnoides guineensis
Titanatemnus congicus
Titanatemnus conradti

ATTELABIDAE

Apoderus fuscicornis
Apoderus submarginatus
Attelabidae undet.
Auletobius spp.
Plassoderinus costipennis
Plassoderinus lagenoderoides

AUCHENORRHYNCHA

Heteroptera

BELOSTOMATIDAE

Belostomatidae undet.
Hydrocyrius columbiae

BERYTIDAE

Berytidae undet.

BETHYLIDAE

Apenesia spp.
Bethylidae undet.
Diepyris spp.
Epyris spp.
Goniozus spp.
Odontepyris
Pristocera spp.
Proapenesia spp.
Pseudisobrachium spp.
Rhabdepyris spp.
Trachepyris spp.

BIBIONIDAE

Bibionidae undet.

BIPHYLLIDAE

Biphyllidae undet.

BITTACIDAE

Bittacus montanus
Bittacus schoutedeni
Bittacus weelei

BLATTELLIDAE

Blattella germanica
Blattellidae undet.

BLATTODEA

Blattodea undet.

BOMBYCIDAE

Racinoa spp.

BOMBYLIIDAE

Anthrax pithecius
Bombyliidae undet.

BOSTRICHIDAE

Apate femoralis
Apate indistincta
Apate monachus
Apate terebrans
Bostrichidae undet.
Bostrychoplites cornutus
Bostrychoplites megaceros
Bostrychoplites valens
Bostrychopsis villosula
Heterobostrychus brunneus
Lyctinae undet.
Rhizopertha dominica
Sinoxylon ruficorne
Sinoxylon transvalense
Xylion adastus
Xylion falcifer
Xylion laceratus
Xylionolus transvena
Xyloperthella picea
Xyloperthodes evops

BOTHRIDERIDAE

Bothriderinae undet.
Cosmothorax conradti
Machlotes imperfectus
Triboderus nitidus

BRACHYCERIDAE

Brachycerus lacordairei
Microcerus idolum
Synthocus mashunus

BRACONIDAE

Apanteles spp.
Braconidae undet.
Braconinae undet.
Camptothlipsis spp.
Cardiochiles spp.
Cardiochilinae undet.
Cheloninae undet.
Diolcogaster spp.
Euphorinae undet.
Helconinae undet.
Microgastrinae undet.
Opiinae undet.
Orgilus spp.
Phanerotoma spp.
Rhaconotus spp.
Rogadinae undet.
Rogas spp.
Schoenlandella spp.
Spathius spp.
Triaspis spp.

BRADYNOBAENIDAE

Apterogyninae
Micatagla rhodesia

BRENTIDAE

Brentidae undet.
Cylas spp.
Episus cyathiformis
Microcerus spp.

BUPRESTIDAE

Acmaeodera grata
Acmaeodera hieroglyphica
Acmaeodera posticalis
Acmaeodera signata keniensis
Acmaeodera virgo
Agelia
Agelia peteli
Agrilus spp.
Anadora mechowi
Anthaxia gunningi
Aphanisticus spp.
Belionota canaliculata
Buprestidae undet.
Chrysobothris dorsata group
Chrysobothris fatalis
Evides pubiventris
Habroloma spp.
Kamosia spp.
Megactenodes westermanni
Meliboeus spp.
Nickerleola spp.
Paracastalia louwi
Parataenia orbicularis
Pseudagrilus beryllinus
Psiloptera amaurotica proxima
Psiloptera iridiventris
Psiloptera limbalis
Psiloptera opthalmica
Psiloptera spp.
Sphenoptera spp.
Steraspis lesnei
Steraspis welwitschi
Sternocera feldspathica campanae
Sternocera orissa
Sternocera spp.
Strandietta jakobsoni
Trachys spp.

CALLIPHORIDAE

Bengalia gaillardi
Calliphoridae undet.
Chrysomya albiceps
Chrysomya chloropyga
Chrysomya regalis
Cosmina aenea
Fainia albitarsis
Hemigymnochaeta bequaerti
Hemipyrellia fernandica
Lucilia cuprina
Melanophora roralis
Phumosia spp.
Phumosia tillae
Rhyncomya cassotis
Rhyncomya soyauxi
Rhyncomya spp.
Stomorhina rugosa
Tricyclea fasciata fasciata

CANTHARIDAE

Cantharidae undet.

CARABIDAE

Anatrichus erinaceus
Anthia circumscripta omostigma
Arsinoe sp. 2
Arsinoe sp. 3
Arsinoe sp. 4
Brachinus spp.
Brachydoes sp. 5
Brachyodes sp. 3
Calosoma planicolle
Carabidomemnus monicellus
Catascopus sp. 25
Cerapterus benguelanus
Cerapterus pilipennis pilipennis
Chlaenius
Chlaenius sp. 108
Chlaenius sp. 111
Chlaenius sp. 120
Chlaenius sp. 125
Chlaenius sp. 132
Chlaenius sp. 152
Chlaenius sp. 169
Chlaenius sp. 48
Chlaenius sp. 53
Chlaenius sp. 55
Chlaenius sp. 56
Chlaenius sp. 61
Chlaenius sp. 73
Chlaenius sp. 75
Chlaenius sp. 77
Chlaenius sp. 81
Chlaenius sp. 97
Cicindela angusticollis
Cicindela brazzai
Cicindela fatidica
Cicindela infuscatula
Cicindela interrupta
Cicindela leucoptera cabinda
Cicindela mechowi
Cicindela melancholica
Cicindela muata muata
Cicindela muata parallelestriata
Cicindela nitidula nitidula
Cicindela nitolica nitolica
Cicindela octoguttata
Cicindela putzeysi
Cicindela reliqua
Cicindela rufomarginata
Cicindela spp.
Cicindela suturata
Cicindela tereticollis
Cicindela transversefasciata
Cicindela uncivittata
Cicindela villosa
Clivina spp.
Cochliopaussus cucullatus
Colliuris sp. 25
Craspedophorus sp. 22
Craspedophorus sp. 23
Craspedophorus sp. 25
Craspedophorus sp. 33
Craspedophorus sp. 36
Crepidogaster spp.
Crepidogastrinus kochi
Cypholoba divisa
Cypholoba gracilis edax
Cypholoba graphipteroides monardi
Cypholoba lundana
Demetrias sp. 5
Demetrias sp. 6
Dendrocellus australis
Diplocheila aegyptiaca
Dromica angolana
Dromica marginepunctata
Dromica similis
Dromica sp. 1
Drypta sp. 3
Drypta sp. 8
Edaphopaussus sp. 4
Elaphropus spp.
Epigraphus sp. 5
Eurythron quadristriatum
Galerita procera angolana
Graphipterus alternatus
Graphipterus amabilis suboripennis
Graphipterus bivittatus simulator
Graphipterus congoensis monardi
Graphipterus laticollis machadoi
Graphipterus mouffleti
Graphipterus plurifasciatus
Harpalini undet.
Heteropaussus spp.
Katapaussus rusticus
Lasiocera sp. 6
Lebia sp. 186
Lebia sp. 196
Lebia sp. 199
Lebia sp. 205
Lebia sp. 211
Lebia sp. 215
Lebia sp. 220
Lebia sp. 231
Lebia sp. 238
Lebia sp. 273
Lebia sp. 276
Lebia sp. 277
Lebia sp. 282
Lonchosternus sp. 1
Macrocheilus sp. 21
Macrocheilus sp. 22
Manticora congoensis
Mastax sp. 6
Megacephala regalis regalis
Meladroma katangensis
Morion guineensis
Netrodera formicaria formicaria
Netrodera vethi
Odontanthia calida
Omophron spp.
Oodini undet.
Orthogonius sp. 22
Orthogonius sp. 28
Orthogonius sp. 32
Orthogonius sp. 36
Paratachys sp. 16
Parophonus spp.
Paussini undet.
Pheropsophus obliquatus
Pheropsophus spp.
Platymetopus spp.
Polyderis sp. 7
Polyderis sp. 9
Progonochaetus spp.
Scarites passaloides
Scarites tenebricosus fatalis
Spinicoxipaussus bohemani
Spinicoxipaussus massarti
Spinicoxipaussus spp.
Stenocallida sp. 1
Stenocallida sp. 5
Stereostoma sp. 1
Stereostoma sp. 4
Stereostoma sp. 5
Styphlodromus spp.
Styphlomerus sp. 1
Styphlomerus sp. 2
Syntomus sp. 15
Taeniolobus lucidus
Taeniolobus sp. 2
Tefflus sp. 1
Tefflus spp.
Tetragonoderus scitulus
Thermophilum andersoni crudele
Thermophilum andersoni latelimbatum
Triaenogenius carinulus agnatus
Triaenogenius lugubrinus
Triaenogenius lugubris
Triaenogenius sp. 1
demetriine sp. 3
platynine sp. 29
platynine sp. 40
platynine sp. 59

CECIDOMYIIDAE

Cecidomyiidae undet.

CELYPHIDAE

Chamaecelyphus spp.

CEPHEIDAE

Microstylus spp.

CERAMBYCIDAE

Anomotoma wilwerthi
Anthores leuconotus
Calanthemis flavomaculatus
Callichromatini undet.
Callidiopini undet.
Cerambycinae undet.
Cerambycini undet.
Ceroplesis calabarica
Ceroplesis spp.
Clytini undet.
Coptops spp.
Eunidia thomseni
Freadelpha chloroleuca
Hesperophanini undet.
Lamiinae undet.
Macrotoma palmata
Macrotoma spp.
Mallodon downesii
Nitakeris spp.
Nupserha spp.
Obriini undet.
Parandrinae undet.
Pelossus angolanus
Phantasis spp.
Phoracanthini undet.
Phryneta coeca
Plocaederus spp.
Purpuricenus laetus
Saperdini undet.
Tithoes maculatus
Tithoes spp.
Tragocephala spp.
Xystrocera spp.
Zographus aulicus
Zographus lineatus
Zographus regalis

CERATOPOGONIDAE

Ceratopogonidae undet.
Forcipomyia spp.

CERCOPIDAE

Cercopidae undet.
Literna limbata
Locris arithmetica
Locris concinna
Locris congolensis
Locris incarnata var. bicolor
Locris neavei
Locris ochracea
Locris rubra lutea
Locris spp.

CERYLONIDAE

Metacerylon brevicolle
Metacerylon striolatum
Metaxestus spp.
Philothermopsis alluaudi
Philothermopsis spp.

CHALCIDIDAE

Brachymeria fonscolombei
Brachymeria podagrica
Brachymeria spp.
Dirhinus spp.
Epitranus spp.
Eucepsis spp.
Haltichellinae undet.
Hockeria spp.
Oxycoryphe spp.

CHERNETIDAE

Goniochernes goniothorax

CHIRONOMIDAE

Chironomidae undet.

CHLOROCYPHIDAE

Platycypha crocea

CHLOROPIDAE

Cadrema pallida
Chloropidae undet.
Elachiptera spp.
Hippelates spp.
Meromyzella capensis

CHROICOPTERIDAE

Chroicopterinae
Tarachina sp.
gonypetella sp.

CHRYSIDIDAE

Chrysidini undet.
Chrysis laeta
Chrysis lincea
Chrysis stilboides
Stilbum cyanurum

CHRYSOMELIDAE

Altica spp.
Bruchinae undet.
Bruchus atomarius
Cacoscelis spp.
Cassidinae undet.
Chaetocnema spp.
Chrysomelidae undet.
Chrysomelinae undet.
Conchyloctenia punctata
Conchyloctenia tigrina
Criocerinae undet. undet.
Cryptocephalinae undet.
Cryptocephalus angolensis
Cryptocephalus dislocatus
Cryptocephalus lividus
Cryptocephalus oblongosignatus
Cryptocephalus spp.
Cryptocephalus trifasciatus
Diamphidia spp.
Eumolpinae undet.
Eupachytoma spp.
Galerucinae undet.
Galerucinae/Alticinae undet.
Longitarsus spp.
Luperini undet.
Medythia spp.
Megalognatha spp.
Monolepta spp.
Phyllotreta spp.
Pseudocolaspis rigida
Pseudocolaspis spp.
Sagrinae undet.

CHRYSOPIDAE

Brinckochrysa michaelsoni
Brinckochrysa stenoptera
Chrysemosa
Suarius jeanneli

CICADELLIDAE

Adama
Afralebra melichari
Agallia usambarensis
Agalliini
Austroagallia nambaensis
Austroagallia spp.
Cicadellidae undet.
Cofana spectra
Cofana unimaculata
Deltocephalinae undet.
Exitianus spp.
Hecalini undet.
Iassinae undet.
Krisnini undet.
Ledrinae undet.
Macropsinae undet.
Mileewanini undet.
Neolimnus ageratus
Nephotettix spp.
Penthimiinae undet.
Penthimiola bella
Seleocephalinae undet.
Stonasla usambaraensis
Typhlocybinae undet.

CICADIDAE

Afzeliada duplex
Afzeliada izzardi
Cicadoidea undet.
Ioba horizontalis
Monomatapa insignis
Platypleura clara
Platypleura machadoi
Platypleura quadraticollis
Platypleura spp.
Ugada cameroni

CIIDAE

Ciidae undet.
Orthocis spp.

CIXIIDAE

Cixiidae undet.

CLERIDAE

Cleridae undet.
Korynetes spp.
Korynetinae undet.
Phaeocyclotomus dorsiger
Prosymnus testaceiventris
Stigmatium spp.

COCCINELLIDAE

Aulis gorhami
Chilocorus angolensis
Coccinellidae undet.
Coccinellinae undet.
Cydonia aurora
Cydonia secessionis
Isora anceps
Nephus derroni
Nephus voeltzkowi
Pharoscymnus exiguus
Scymnus casstroemi
Scymnus levaillanti moselleti
Scymnus scapuliferus
Scymnus spp.
Tytthaspis sedecimpunctata

COCCOIDEA

Heteroptera

COENAGRIONIDAE

Africallagma elongatum
Agriocnemis angolensis
Ceriagrion suave
Ceriagrion whellani
Coenagrionidae undet.
Pseudagrion inconspicuum
Pseudagrion kersteni
Pseudagrion salisburyense
Pseudagrion serrulatum
Pseudagrion spernatum spernatum

COLLETIDAE

Scrapter spp.

COLYDIIDAE

Machlotes spp.

COREIDAE

Anoplocnemis curvipes
Carlisis stuhlmanni
Clavigralla biston
Clavigralla elongata
Clavigralla tomentosicollis
Cletus spp.
Coreidae undet.
Homoeocerus bicolor
Homoeocerus spp.
Leptoglossus membranaceus
Madura spp.
Petascelis remipes

CORIXIDAE

Corixidae undet.
Micronecta praetermissa
Micronecta scutellaris
Micronecta spp.
Sigara chinana
Sigara pectoralis
Sigara sexlineata
Sigara spp.

CORYLOPHIDAE

Corylophidae undet.
Saciinae undet.

COSSIDAE

Cossidae undet.
Strigocossus spp.

CRABRONIDAE

Ammatomus spp.
Bembecinus spp.
Bembix fuscipennis
Bembix spp.
Cerceris iniqua
Cerceris natalensis
Cerceris spinicaudata
Crossocerus angolae
Dasyproctus kibonotensis uniguttatus
Larra spp.
Liris croesus
Liris haemorrhoidalis
Liris spp.
Neodasyproctus basutorum
Oxybelus spp.
Palarus latifrons
Paranysson oscari
Philanthus spp.
Philanthus stygius
Philanthus triangulum
Sphecius spp.
Stizus dewitzi
Stizus spp.
Tachysphex detritus
Tachysphex dolosus
Tachysphex hippolyta
Tachysphex marshalli
Tachysphex ovambo
Tachysphex sericeus
Tachysphex spp.
Tachysphex suavis

CRAMBIDAE

Crambidae undet.

CRYPTOPHAGIDAE

Cryptophagidae undet.

CULICIDAE

Culicidae undet.

CURCULIONIDAE

Alcidodes dentipes
Alcidodes erythropterus
Alcidodes haemopterus
Alcidodes leucogrammus
Alcidodes spp.
Alcidodes subvillosus
Ambrosiodmus bostrichoides
Ambrosiodmus natalensis
Amphibleptus multiguttatus
Anthonomus spp.
Baridinae undet.
Baris circumscutellata
Baris lundaensis
Blosyrus planifrons
Brachycerus spp.
Camptorhinini undet.
Camptorhinus posticalis
Camptorhinus spp.
Cenchroma tomentosus
Cimbodes venustus
Cnemecamptus limbalis
Conorhynchus interstitialis
Cossoninae undet.
Curculionidae undet.
Cychrotonus caesius
Cychrotonus spp.
Cyllophorus spp.
Cyrtogenius spp.
Deiradocranus latebris
Derelomus spp.
Dryophthoridae undet.
Endaeus intonsus
Endaeus nigritulus
Endaeus planoculis
Entiminae undet.
Euwallacea piceus
Faustiella albisetis
Gasteroclisus crinipes
Gasteroclisus cuneiformis
Gasteroclisus rhomboidalis
Gasteroclisus rugulicollis
Gasteroclisus spp.
Haplocorynus spp.
Haptomerus angolanus
Hylesinopsis africanus
Hypothenemus spp.
Iphisomus spp.
Isaniris angolanus
Isaniris thomsoni
Larinus haroldi
Lepropus plicatus
Lepropus spinicollis
Lepropus spp.
Leptodemasius longulus
Leptoscapus spp.
Lixinae undet.
Lobotrachelus segnis
Lobotrachelus spp.
Lobotrachelus tshalaensis
Lobotrachelus variabilis
Lobotrachelus vicinus
Metialma spp.
Microstylus rufus
Neocleonus sannio
Onychogymnus cinereus
Paramecops stricticollis
Phaenoderus seydeli
Phaenoderus striatipennis
Platyomicus graciliscapus
Platyomicus spp.
Platypodinae undet.
Polyclaeis plumbeus
Polyclaeis vittatus
Premnobius cavipennis
Protostrophus angolanus
Protostrophus minoculis
Protostrophus spp.
Rhynchaenus spp.
Scolytinae undet.
Sitophilus linearis
Sitophilus oryzae
Smicronyx spp.
Systates armatipes
Systates spp.
Tanymecini undet.
Thamnobius albonotatus
Thamnobius arcticeps
Thamnobius atrocinctus
Thamnobius histrio
Thamnobius malkini
Thamnobius pruinosus
Thamnobius simplex
Thamnobius spp.
Trigonocolus spp.
Xyleborus affinis
Xyleborus ferrugineus
Xyleborus spp.

CURTONOTIDAE

Curtonotidae undet.
Curtonotum angolense
Curtonotum bicuspis
Curtonotum cuthbertsoni
Curtonotum herrero
Curtonotum quinquevittatum
Curtonotum spp.
Cyrtona spp.

CYDNIDAE

Cydnidae undet.
Sehirus spp.

DELPHACIDAE

Delphacidae undet.

DERBIDAE

Heteroptera

DERMAPTERA

Dermaptera undet.

DERMESTIDAE

Anthrenus spp.
Attagenus spp.
Dermestes ater
Dermestes maculatus vulpinus
Phradonoma spp.

DEROPLATYIDAE

Danuria spp.
Leptocola sp.

DICTYOPHARIDAE

Dictyopharidae undet.

DINIDORIDAE

Aspongopus mysticus
Aspongopus viduatus
Coridius nubilus
Coridius putoni
Coridius viduatus

DIOPSIDAE

Diopsidae undet.

DIPSEUDOPSIDAE

Dipseudopsis capensis

DIPTERA

Diptera undet.

DISCOLOMATIDAE

Discolomatidae undet.

DOLICHOPODIDAE

Dolichopodidae undet.
Medetera spp.
Sciapodinae undet.

DRILIDAE

Drilidae undet.

DROSOPHILIDAE

Amiota spp.
Apenthecia spp.
Drosophilidae undet.
Leucophenga sierraleonica
Leucophenga spp.
Leucophenga subvittata

DRYINIDAE

Dryinus orophilus

DRYOPIDAE

Dryopidae undet.

DYTISCIDAE

Bidessini undet.
Copelatus spp.
Cybister spp.
Cybister tripunctatus
Derovatellus africanus
Derovatellus obscurus
Dytiscidae undet.
Eretes sticticus
Herophydrus gigas
Herophydrus guineensis
Herophydrus ritsemae
Hydaticus dorsiger
Hydaticus exclamationis
Hydaticus flavolineatus
Hydaticus galla
Hydaticus servillianus
Hydaticus spp.
Hydroglyphus dakarensis
Hydroglyphus flavoguttatus
Hydroglyphus geminodes
Hydroglyphus infirmus
Hydroglyphus spp.
Hydroglyphus transvaalensis
Hydroglyphus zanzibarensis
Hydrovatini undet.
Hydrovatus flammulatus
Hydrovatus spp.
Hyphydrus cycloides
Hyphydrus impressus
Hyphydrus signatus
Hyphydrus spp.
Laccophilus continentalis
Laccophilus lineatus
Laccophilus simplicistriatus
Laccophilus spp.
Leiodytes evanescens
Methles spp.
Rhantaticus congestus
Yola cuspis
Yola dohrni
Yola endroedyi
Yolina sima

ELASMIDAE

Elasmus spp.

ELATERIDAE

Agrypnus spp.
Anchastus spp.
Anisomerus lamellicornis
Anisomerus spp.
Cardiophorus spp.
Cardiotarsus spp.
Conoderus spp.
Elasmosomus spp.
Elateridae undet.
Lanelater spp.
Lissomus substriatus
Megapenthes spp.
Melanotus spp.
Melanoxanthus spp.
Odontonychoides fassiceps
Propsephus spp.
Tarsalgus pectinicornis
Tarsalgus spp.
Tarsalgus tibialis
Tetralobus spp.

ELMIDAE

Elmidae undet.
Potamodytes spp.

EMBIIDAE

Aspidembia angolica
Aspidembia serrata
Cladembia spp.
Dihybocercus angolensis
Dihybocercus angolica
Dihybocercus bicolor
Dihybocercus collaris
Dihybocercus pallidus
Dihybocercus spp.
Dinembia ovamboa
Dinembia spp.
Embia mopanea
Entomembia kasauica
Entomembia spp.
Machadoembia acuminata
Machadoembia acuminatus
Machadoembia angolica
Machadoembia aurigera
Machadoembia australis
Machadoembia magnifica
Machadoembia spp.
Megacerca sandoa
Megacerca tschokwea
Parthenembia bifida
Parthenembia namibensis
Parthenembia reclusa
Parthenembia spp.
Scelembia arriagae
Scelembia malkini
Scelembia negolae
Scelembia orarius
Scelembia spp.
Scelembia vilhenai
Scelembia virgo
Taeniotembia spp.

EMPIDIDAE

Drapetis spp.

ENCYRTIDAE

Ericydnus spp.

ENDOMYCHIDAE

Danae goffarti
Danae ruficornis
Danae spp
Endomychidae undet.
Indalmus nigrofuscus
Lycoperdina spp.
Stenotarsus spp.
Trycherus fryanus
Trycherus spp.

ENICOCEPHALIDAE

Enicocephalidae undet.

ENSIFERA

Ensifera undet.

EPHYDRIDAE

Chlorichaeta aerifer
Dryxo ornata
Hecamede spp.
Notiphila dimidiaticornis
Paralimna monstruosa

EREBIDAE

Acantharctia
Acantharctia latifasciata
Achaea lienardi
Achaea spp.
Afrasura spp.
Afrospilarctia lucida
Alytarchia amanda
Amata alicia
Amerila bubo
Amerila vitrea
Arctiinae undet.
Asota speciosa
Balacra flavimacula
Balacra pulchra
Chiromachla perspicua
Crorema spp.
Cyligramma fluctuosa
Cyligramma latona
Cyligramma magus
Erebus walkeri
Estigmene trivitta
Eudocima materna
Euproctis fasciata
Eyralpenus meinhofi
Hemerophanes libyra
Hypocala spp.
Lymantriinae undet.
Marcipa dimera
Metarctia lateritia
Metarctia spp.
Micralarctia punctulatum purus
Mocis conveniens
Mylantria xanthospila
Ophiusa tirhaca
Palasea albimacula
Pandesma quenavadi
Pericyma spp.
Plecopterodes melliflua
Plecopterodes molybdopasta
Polydesma spp.
Polydesma umbricola
Popoudina griseipennis
Popoudina linea
Pseudoradiarctia rhodesiana
Radiarctia jacksoni
Saenura flava
Seydelia ellioti
Sommeria meridionalis
Sphingomorpha chlorea
Spilosoma occidens
Spirama glaucescens
Thyretes negus
Thyretina (Syntomini) undet.
Utetheisa pulchella

EREMIAPHILIDAE

Pyrgomantis spp.
Tarachodinae

EROTYLIDAE

Amblyscelis kelleni
Aulacochilus capensis
Episcapha expicta
Episcapha spp.
Episcaphula megaloprepa
Episcaphula senegalensis
Erotylidae undet.
Erotylinae undet.
Plagiopisthen angustus

EUCHARITIDAE

Ancylotropus spp.
Babcockiella emaciata

EUCNEMIDAE

Eucnemidae undet.

EULOPHIDAE

Euderus spp.
Euplectrus spp.
Pediobius spp.
Platyplectrus spp.
Tachinobia spp.
Tetrastichinae undet.

EUPELMIDAE

Arachnophaga spp.
Eupelmidae undet.
Eupelmus spp.

EUPTEROTIDAE

Janomima mariana
Phiala spp.

EURYBRACHIDAE

Mesonitys fuelleborni
Mesonitys taeniata
Platybrachini undet.

EURYTOMIDAE

Eurytomidae undet.

EUTELIIDAE

Eutelia discistriga

EVANIIDAE

Brachygaster spp.
Evania appendigaster
Evaniidae undet.

FABACEAE

Adesmia spp.

FIGITIDAE

Ganaspis spp.
Gronotoma spp.

FLATIDAE

Afrormenis neara
Apolexis monardi
Flatidae undet.
Gyariella cuspidata
Paranotus rufilinea
Paroxychara capeneri
Phylliana praetextus
Safroka areolifera
Ulundia madagascariensis
Uysanus eumacus

FORFICULIDAE

Diaperasticus erythrocephalus
Diaperasticus wittei

FORMICIDAE

Aenictogiton spp.
Aenictus spp.
Anochetus angolensis
Anochetus spp.
Anoplolepis spp.
Calyptomyrmex piripilis
Camponotus fulvopilosus
Camponotus niveosetosus irredux
Camponotus sericeus
Camponotus spp.
Cataulacus egenus
Cataulacus intrudens
Centromyrmex spp.
Cerapachys spp.
Crematogaster spp.
Dolichoderinae undet.
Dorylus spp.
Hypoponera spp.
Lepisiota spp.
Leptogenys spp.
Megaponera analis
Messor luebberti
Monomorium spp.
Myrmicaria spp.
Nesomyrmex spp.
Ocymyrmex ankhu
Ocymyrmex spp.
Ocymyrmex velox
Odontomachus spp.
Oecophylla spp.
Pachycondyla spp.
Paltothyreus tarsata
Paratrechina spp.
Pheidole spp.
Plagiolepis spp.
Platythyrea cribrinodis
Platythyrea spp.
Plectroctena spp.
Polyrhachis laboriosa
Polyrhachis schistacea
Polyrhachis spp.
Simopone marleyi?
Tetramorium delagoense
Tetramorium quadrispinosum
Tetramorium spp.
Tetraponera ambigua
Tetraponera mocquerysi

FULGORIDAE

Fulgoridae undet.
Zanna clavaticeps
Zanna spp.

GASTERUPTIIDAE

Gasteruptiidae undet.

GELASTOCORIDAE

Gelastocoridae undet.
Nerthra grandicollis

GELECHIIDAE

Gelechiidae undet.

GEOMETRIDAE

Geometridae undet. spp.
Geometrinae undet.

GEOTRUPIDAE

Bolboceras spp.
Geotrupidae undet.

GERRIDAE

Eurymetra natalensis
Gerridae undet.
Gerris swakopensis
Limnogonus capensis
Limnogonus hypoleucus
Limnogonus spp.

GLARESIDAE

Glaresidae undet.

GLOSSINIDAE

Glossinidae undet.

GOMPHIDAE

Notogomphus praetorius

GONYPETIDAE

Compsomantis sp.

GRYLLIDAE

Brachytrupes spp.
Gryllidae undet.
Gryllinae undet.
Trigonidiinae undet.

GRYLLOTALPIDAE

Gryllotalpa africana
Gryllotalpa spp.
Gryllotalpidae undet.

GYRINIDAE

Aulonogyrus acutus
Aulonogyrus algoensis
Aulonogyrus bedeli
Aulonogyrus flavipes
Aulonogyrus malkini
Aulonogyrus monticolus jabebei
Dineutus aereus
Dineutus cribratus
Dineutus grossus angolensis
Dineutus spp.
Gyrinidae undet.
Gyrinus spp.
Orechtochilus spp.
Orectogyrus assimilis assimilis
Orectogyrus assimilis griseovittatus
Orectogyrus specularis specularis

HALICTIDAE

Ceylalictus congoensis
Ceylalictus muiri
Halictidae undet.
Halictus spp.
Lipotriches spp.
Nomia spp.
Pseudapis aliceae
Systropha spp.
Thrinchostoma spp.

HEBRIDAE

Hebridae undet.

HEMEROBIIDAE

Notiobiella prob. nitidula

HEMIPTERA

Heteroptera

HESPERIIDAE

Acada biseriata
Astictopterus punctulata
Borbo fanta
Coeliades forestan forestan
Eretis camerona
Hesperiinae undet.
Larsenia gemella
Pelopidas thrax
Platylesches affinissima
Sarangesa motozi
Sarangesa phidyle

HETEROCERIDAE

Heteroceridae undet.
Heterocerus elongatus
Heterocerus incertus
Heterocerus microincertus
Heterocerus novoincertus

HETEROPTERA

Heteroptera
Heteroptera undet.

HIMANTOPTERIDAE

Semioptila fulveolans

HISTERIDAE

Abraeinae
Abraeus spp.
Chalcionellus spp.
Dendrophilinae undet.
Diplostix spp.
Exorhabdus spp.
Hister coprophilus "group"
Histeridae undet.
Hololepta spp.
Hololeptini undet.
Pachylister spp.
Paromalus spp.
Platysoma spp.
Saprininae undet.
Saprinus spp.
Tribalinae undet.
Trypobius spp.

HOMOPTERA

Homoptera undet.

HYBOSORIDAE

Hybosoridae undet.
Phaeochrous spp.

HYBOTIDAE

Crossopalpus spp.
Elaphropeza spp.

HYDRAENIDAE

Hydraenidae undet.
Limnebius quantillum
Ochthebius andreinii andriscus
Ochthebius salinarius

HYDROCHIDAE

Hydrochus spp.

HYDROMETRIDAE

Hydrometra ambulator
Hydrometra ambulator ?

HYDROPHILIDAE

Berosus
Cercyon spp.
Chasmogenus spp.
Coelostoma macquerysi
Coelostoma rufitarse
Coelostoma rutarum
Coelostoma spp.
Cryptopleurum spp.
Georissus spp.
Helochares spp.
Helopeltis spp.
Laccobius afer
Laccobius caffer
Laccobius cupulifer
Laccobius praecipuus
Laccobius recurvipenis
Laccobius revelierei
Paracymus minor
Paracymus spp.
Parastromus spp.
Regimbartia
Sphaeridiinae undet.
Sternolophus spp.

HYMENOPODIDAE

Sibylla spp.

HYMENOPTERA

Hymenoptera undet.

ICHNEUMONIDAE

Acaenitinae undet.
Anomalon spp.
Banchinae undet.
Camptotypus spp.
Cremastinae undet.
Cryptinae undet.
Cryptini undet.
Enicospilus capensis
Ichneumoninae undet.
Metopius spp.
Netelia spp.
Ophioninae undet.
Orthocentrinae undet.
Osprynchotus spp.
Pimplinae undet.
Tersilochinae undet.
Triclistus spp.

ISSIDAE

Issidae undet.

LABIDURIDAE

Labidura riparia
Labidura spp.

LABIIDAE

Spongovostox asper

LAEMOPHLOEIDAE

Cryptolestes spp.
Leptophloeus janeti
Placonotus spp.

LAMPYRIDAE

Lampyridae undet.
Luciola discirollis
Photinus spp.

LANGURIIDAE

Hapalips spp.
Languriinae undet.
Leucochimatium spp.

LASIOCAMPIDAE

Chrysopsyche imparilis
Euwallengrenia reducta
Grammodora nigrolineata
Lasiocampidae undet.
Lechriolepis nigrivenis
Odontocheilopteryx dollmani
Odontocheilopteryx spp.
Philotherma vulpecula
Stoermeriana spp.
Streblote spp.
Trichopisthia igneotincta

LATRIDIIDAE

Latridiidae undet.

LAUXANIIDAE

Homoneura spp.
Lauxaniidae undet.

LEPIDOPTERA

Lepidoptera undet.
Lepidoptera undet. Papered

LESTIDAE

Lestes amicus

LIBELLULIDAE

Brachythemis leucosticta
Crocothemis erythraea
Crocothemis sanguinolenta sanguinolenta
Diplacodes lefebvrei lefebvrei
Orthetrum caffrum
Orthetrum chrysostigma
Orthetrum hintzii
Orthetrum machadoi
Orthetrum monardi
Palpopleura jucunda
Palpopleura lucia
Pantala flavescens
Sympetrum spp.
Trithemis arteriosa arteriosa
Trithemis dorsalis
Trithemis furva
Trithemis grouti atra
Trithemis stictica

LIMACODIDAE

Chrysamma purpuripulchra
Chrysopoloma spp.
Cosuma rugosa
Limacodidae undet.
Taeda aetitis

LIMNICHIDAE

Limnichidae undet.

LONCHAEIDAE

Dasiops concavifrons
Silba spp.

LOPHOPIDAE

Lophopidae undet.

LUCANIDAE

Figulus sublaevis

LYCAENIDAE

Anthene amarah
Azanus jesous
Azanus moriqua
Azanus spp.
Leptotes spp.
Lycaenidae undet.
Pentila spp.
Pseudonacaduba sichela

LYCIDAE

Caldophorini undet.
Erotinae undet.
Lycus spp.

LYGAEIDAE

Anepsiodes nitidus
Aspilocoryphus fasciativentris
Blissiella castanea
Caenocoris spp.
Geocoris amabilis
Graptostethus servus
Heterogastrinae undet.
Ischnodemus brevicornis
Ischnodemus linearis
Lachnesthus singalensis
Lethaeus lethierryi
Lethaeus spp.
Lygaeidae undet.
Lygaeosoma villosula
Macropes albosignatus
Masoas grandis
Melanocoryphus spp.
Naphius apicalis
Nysius spp.
Oncopeltus famelicus
Opistholeptus elegans
Oxycarenus annulipes
Oxycarenus fieberi
Poeanticus nigropictus
Rhyparochromus consocialis
Spilostethus furculus
Spilostethus pandurus elegans
Spilostethus rivularis
Stalagmostethus furcatus
Trinithignus brevirostris

MACROMIIDAE

Phyllomacromia melania

MANTIDAE

Mantodea undet.
Omomantis spp.
Polyspilota spp.
Sibylla spp.
Sphodromantis spp.
Tenodera spp.

MEENOPLIDAE

Meenoplidae undet.

MEGACHILIDAE

Coelioxys caeruleipennis
Coelioxys kalaharica
Coelioxys nasuta
Euaspis spp.
Heriades spp.
Megachile spp.
Serapista spp.

MEGALOPODIDAE

Megalopodinae undet.

MELANDRYIDAE

Melandryidae undet.

MELOIDAE

Ceroctis dundoana
Ceroctis interna
Cyaneolytta episcopalis
Cyaneolytta iridescens
Deridea curculionoides
Eletica laeviceps
Epicauta strigata
Lydoceras stanleyana
Meloidae undet.
Mylabris caligifer
Mylabris dicincta
Mylabris ertli
Mylabris muata
Mylabris opacula
Mylabris pertinax
Zoltanzonitis natala

MELYRIDAE

Apalochrus spp.
Ebaeus nigrohirsutus
Ebaeus pimenteli
Haplocnemus angolanus
Heterolaius dentaticornis
Malachiinae undet.
Melyridae undet.
Melyris denticulata
Melyris spp.
Sphinginopalpus albilabris
Sphinginopalpus spp.

MEMBRACIDAE

Awania
Centrotinae undet.
Membracidae undet.

MESOVELIIDAE

Mesoveliidae undet.

MICROPEZIDAE

Micropezidae undet.

MILICHIIDAE

Desmometopa m-nigrum
Desmometopa spp.
Leptometopa spp.
Milichia spp.
Milichiella lacteipennis
Milichiella spp.

MIRIDAE

Aeolocoris
Arculanus spp.
Campylomma spp.
Chamopsis condradti
Creontiades spp.
Cylapinae undet.
Deraeocorinae undet.
Deraeocorini undet.
Deraeocoris spp.
Fulviini undet.
Helopeltis bergrothi
Lygidolon spp.
Miridae undet.
Mirini undet.
Phylini undet.
Phytocoris spp.
Pilophorus pilosus
Proboscidocoris spp.
Sejanus spp.
Stenotus spp.
Taylorilygus spp.

MORDELLIDAE

Mordellidae undet.

MUSCIDAE

Alluaudinella evanescens
Atherigona spp.
Dichaetomyia albivitta
Dichaetomyia latifrons
Dichaetomyia serena
Musca domestica curviforceps
Musca lusoria
Musca sorbens
Muscidae undet.
Pseudohelina rufina
Stygeromyia maculosa

MUTILLIDAE

Mutillinae undet.
Tricholabiodes spp.

MYCETOPHAGIDAE

Mycetophagidae undet.

MYRMELEONTIDAE

Centroclisis felina
Furgella
Hagenomyia tristis
Myrmeleon lethifer
Myrmeleon obscurus
Myrmeleon spp.
Nemoleon carbonarius
Nosa obscuripennis
Nosa umbrosa
Palpares inclemens
Palpares normalis
Palpares schoutendeni

NABIDAE

Nabidae undet.

NANOMANTIDAE

Bolbena
Hapalomantis
Negromantis spp.

NANOPHYIDAE

Nanophyes decorous
Nanophyes unicolor

NAUCORIDAE

Laccocoris spp.
Macrocoris convexus
Naucoridae undet.

NEMOPTERIDAE

Nemeura longstaffi

NEPIDAE

Laccotrephes spp.
Nepinae undet.
Ranatrinae undet.

NERIIDAE

Neriidae undet.

NITIDULIDAE

Axyra setosa
Brachypeplus depressus
Brachypeplus parallelus
Brachypeplus pilosellus
Brachypeplus spp.
Carpophilus dimidiatus
Carpophilus dimidiatus fumatus
Carpophilus dimidiatus ochropterus
Carpophilus flavipes
Carpophilus hemipterus
Carpophilus humeralis
Carpophilus quadrisignatus
Carpophilus spp.
Cillaeinae undet.
Cybocephalinae undet.
Lasiodactylus aethinodes
Lasiodactylus chevrolati
Lasiodactylus pubescens
Lasiodactylus spp.
Meligethes spp.
Meligethinae undet.
Nitidulidae undet.
Palmopria congolensis
Palmopria tomentosa
Platychora deplanata
Platychora ebena
Platychora spp.
Prometopia spp.

NOCTUIDAE

Acontia spp.
Aegocera fervida
Agoma trimenii
Heraclia spp.
Noctuidae undet.
Thiacidas berenice
Thiacidas mukim

NOGODINIDAE

Nogodinidae undet.

NOTERIDAE

Canthydrus notula
Canthydrus sedilloti
Hydrocanthinae undet.
Noteridae undet.

NOTODONTIDAE

Afroplitis bergeri
Anaphe reticulata
Desmeocraera spp.
Epanaphe carteri
Galona serena
Notodontidae undet.

NOTONECTIDAE

Anisops ares
Anisops debilis
Anisops jaczewski
Anisops pellucens
Anisops sardea
Anisops spp.
Anisops varia
Notonectidae unknown

NYMPHALIDAE

Acraea atolmis
Acraea buettneri
Acraea indentata
Acraea neobule
Bebearia absolon
Byblia anvatara acheloia
Byblia ilithyia
Charaxes chanleri
Charaxes druceanus proximans
Danaidae undet.
Danaus chrysippus chrysippus
Henotesia eliasis
Hypolimnas misippus
Junonia artaxia
Junonia hierta cebrene
Junonia natalica natalica
Junonia oenome oenome
Melanitis leda
Neptis kiriakoffi

OCHTERIDAE

Ochterus marginatus

OEDEMERIDAE

Oedemeridae undet.

OLIGOTOMIDAE

Oligotoma saundersii

OLPIIDAE

Horus granulatus
Horus obscurus
Olpium angolense

ORMYRIDAE

Ormyrus spp.

OTITIDAE

Otitidae undet.
Physiphora smaragdina

PAMPHAGIDAE

Cultrinotus spp.
Lobosceliana loboscelis
Pamphagidae undet.

PAPILIONIDAE

Graphium morania
Graphium ridleyanus ridleyanus
Graphium spp.
Papilio demodocus demodocus

PASSALIDAE

Pentalobus barbatus
Pentalobus savagei

PASSANDRIDAE

Passandra quadrilineata
Passandridae undet.

PENTATOMIDAE

Acrosternum fieberi
Aeliomorpha griseoflava
Aeliomorpha spp.
Aethemenes unicolor
Afrius yolofus
Agonoscelis versicolor
Antestiella bequaerti
Aspavia acuminata
Aspavia armigera
Atelocera serrata
Boerias corticinus
Boerias ventralis
Carbula marginella
Carbula spp.
Coenomorpha spp.
Crollius spp.
Durmia haedula
Durmia sallierdupini
Dymantis relata
Erachteus boris
Erachteus tibialis
Eudryadocoris goniodes
Halyini undet.
Halyomorpha annulicornis
Hermolaus sudanensis
Macrorhaphis acuta
Menaccarus ciliosus
Menida loriventris
Menida spp.
Myrocheini undet.
Nezara viridula
Parantestia cincticollis
Phricodus hystrix
Piezodorus spp.
Podopinae undet.
Pseudatelus foveata
Pseudatelus obscurus
Pseudatelus spinulosa
Sciocoris spp.
Veterna mimica
Veterna patula

PENTATOMOIDEA

Heteroptera
Pentatomoidea undet.
Pentatomoidea undet. undetermined - N

PERLIDAE

Neoperla africana
Neoperla angolana
Neoperla dundoana
Neoperla leroiana
Neoperla needhami
Neoperla occulta

PHALACRIDAE

Phalacridae undet.
Pseudolibrus spp.

PHASMIDA

Phasmida undet.

PHORIDAE

Dohrniphora diminuens - S
Dohrniphora schmitzi - S
Megaselia curtineura
Phalacrotophora spp.
Phoridae undet.
Puliciphora boringuenensis - S
Puliciphora decachete - S
Syntermitoxenia apiogaster - S
Syntermitoxenia jaegerskioeldi - S
Termitophilomyia gracilis - S
Termitophilomyia leleupi - S
Termitophilomyia uvirana - S
Termitosagama henningsi - S
Termitoxenia kistnerorum - S
Thaumatoxena pilosior - S

PIERIDAE

Afrodryas leda
Appias spp.
Belenois zochalia zochalia
Colotis calais calais
Colotis chrysonome chrysonome
Colotis eris eris
Colotis evippe evippe
Colotis ione ione
Colotis spp.
Eurema brigitta brigitta
Eurema hecabe floricola
Eurema hecabe senegalensis
Eurema spp.
Mylothris poppea poppea
Mylothris spp.
Nepheronia buquetti buquetti
Pieridae undet.
Pinacopteryx eriphia eriphia
Pseudanaphaeis gidica gidica

PLATASPIDAE

Plataspidae undet.

PLATYCNEMIDIDAE

Elattoneura glauca

PLATYGASTRIDAE

Heptascelio spp.

PLATYSTOMATIDAE

Bromophila caffra
Coelocephala arcuata
Neoepidesma thoracale
Oeciotypa hendeli
Peltacanthina spp.

PLEIDAE

Plea granulum
Pleidae undet.

POACEAE

Apogonia spp.

POLYPHAGIDAE

Euthyrrhapha pacifica

POMACENTRIDAE

Sargus spp.

POMPILIDAE

Batozonellus fuliginosus
Hemipepsis vindex
Pompilidae undet.
Pompilus cinereus

PSOCODEA

Psocodea undet.

PSYCHODIDAE

Clogmia spp.

PSYLLIDAE

Psyllidae undet.

PSYLLOIDEA

Heteroptera

PTEROMALIDAE

Eunotinae undet.
Pteromalidae undet.

PTILODACTYLIDAE

Ptilodactylidae undet.

PTINIDAE

Mezium spp.

PYGIDICRANIDAE

Bormansia monardi
Dacnodes caffra
Dacnodes spp.
Diplatys macrocephalus
Echinosoma occidentale
Echinosoma spp. N

PYRALIDAE

Sindris magnifica

PYRALOIDEA

Pyraloidea undet.

PYRGOMORPHIDAE

Atractomorpha acutipennis gerstaeckeri
Chrotogonus hemipterus
Phymateus iris
Pyrgomorphidae undet.
Tanita loosi pulchra
Tanita subcylindrica subcylindrica

PYRGOTIDAE

Pyrgotidae undet.

PYRRHOCORIDAE

Aderrhis spp.
Callibaphus longirostris
Cenaeus spp.
Dysdercus fasciatus
Dysdercus melanoderes
Dysdercus superstitiosus
Probergrothius angolensis
Probergrothius exsanguis
Probergrothius notabilis
Probergrothius sexpunctatus
Pyrrhocoridae undet.
Roscius spp.
Scantius forsteri

RATARDIDAE

Salagena spp.

REDUVIIDAE

Acanthaspis
Acosmetocoris angolae
Barrosia minuscula
Caunus spp.
Cethera cornifrons ?
Coranopsis vittatus
Ectrichodiinae undet.
Edocla spp.
Empicoris rubromaculatus
Glymmatophora spp.
Harpactorinae undet.
Heteroptera
Lisarda elongata
Lopodytes undet.
Melanolestes spp.
Oncocephalus spp.
Peiratinae undet.
Phonolibes spp.
Platymeris guttatipennis
Pygolampis spp.
Reduviidae undet.
Reduviinae undet.
Salyavatinae undet.
Tribelocephalinae undet.

RHACHIBEROTHIDAE

Mucroberotha

RHAGIONIDAE

Chrysopilus spp.

RHIPICERIDAE

Sandalus spp.

RHOPALIDAE

Rhopalidae undet.

RHYNCHITIDAE

Auletobius rhodesiensis

RHYPAROCHROMIDAE

Allocentrum crassifemur
Pachybrachius spp.

SALPINGIDAE

Elacatis

SARCOPHAGIDAE

Blaesoxipha rufipes
Blaesoxipha rufipes - S
Chauliooestrus denudatus
Hoplacephala rossi
Hoplacephala spp.
Miltogramma hirtimanum
Phylloteles pictipennis
Phylloteles spp.
Sarcophaga africa
Sarcophaga hirtipes
Sarcophaga lomagundica
Sarcophaga spp.
Sarcophaga tibialis
Senotainia spp.
Xiphidiella anorubra

SATURNIIDAE

Heniocha bioculata

SCARABAEIDAE

Adoretini
Adoretus spp.
Alleucosma viridula
Amaurina spoliata
Amaurodes passerinii
Anachalcos convexus
Anachalcos spp.
Anatonochilus angulicollis
Anomala spp.
Anomalini undet.
Aphodiinae undet.
Aphodius adustus
Aphodius anthrax
Aphodius lividus
Aphodius maculicollis
Aphodius novus ?
Caelorrhina angolensis
Catharsius dux
Catharsius pithecius
Catharsius spp.
Catharsius tricornutus
Cetoniinae undet.
Chlorocala africana
Coprini undet.
Copris elphenor
Copris spp.
Cremastocheilus spp.
Cyprolais spp.
Diastellopalpus lamellicollis
Dicronorhina derbyana
Digitonthophagus gazella
Diplognatha blanchardi
Diplognatha gagates
Drepanocerus abyssinicus
Dynastinae undet.
Euoniticellus intermedius
Garreta nitens
Gnathocera angolensis
Gnathocera gracilis
Gnathocera pubescens
Gnathocera spp.
Gnathocera trivialis
Gnathocera triviatta
Gnathocera villosa
Goniaspidius angolensis
Gymnopleurini undet.
Gymnopleurus fulgidus
Gymnopleurus virens
Heliocopris spp.
Heteronitis castelnaui
Hopliini undet.
Kheper aeratus
Kheper festivus
Lorditomaeus infuscatus
Lorditomaeus setulosus ?
Macroplia dekindti
Melolonthinae undet.
Neosisyphus spp.
Oniticellus formosus
Onitini undet.
Onitis alexis
Onitis crenatus
Onitis deceptor
Onthophagini undet.
Onthophagus ehenus
Onthophagus fimetarius
Onthophagus impressicollis
Onthophagus portentosus
Onthophagus rhinophorus
Onthophagus spp.
Onthophagus variegatus
Onthophagus vinctus
Orphninae undet.
Orphnus plebeius
Orphnus rufulus
Orphnus spp.
Oryctini undet.
Oxythyrea aenicollis
Oxythyrea spp.
Oxythyrea triliturata
Pachnoda cordata
Pachnoda frontalis
Pachnoda impunctata
Pachnoda marginata
Pachnoda sinuata
Pachnoda sinuata machadoi
Pachnoda trimaculata
Pachylomera femoralis
Pachylomera spp.
Pedaria picea
Pedaria spp.
Pentodontini undet.
Phileurini undet.
Plaesiorrhinella recurva
Polystalactica punctulata
Popillia spp.
Porphyronata cinnamomea
Porphyronata maculatissima
Proagoderus incostatus
Proagoderus superbus
Rhyssemus carinatipennis
Rhyssemus granosus
Rhyssemus sexcostatus
Rutelinae undet.
Scarabaeidae undet.
Scarabaeini undet.
Scarabaeus galenus
Scarabaeus gangeticus ?
Scarabaeus palemo
Scarabaeus rusticus
Serica spp.
Sericini undet.
Simogonius beccarii
Sisyphus spp.
Spelaiorrhina lateralis
Trichiinae undet.

SCELIONIDAE

Macroteleia spp.

SCENOPINIDAE

Scenopinidae undet.

SCIARIDAE

Sciaridae undet.

SCIOMYZIDAE

Sepedon spp.

SCIRTIDAE

Scirtidae undet.

SCLEROGIBBIDAE

Probethylus callani
Sclerogibba berlandi
Sclerogibba madagassa
Sclerogibba rapax

SCOLIIDAE

Aureimeris fasciatella arnoldi
Campsomeriella caelebs
Campsomeris spp.
Micromeriella aureola bobi
Micromeriella aureola godofredi
Micromeriella hyalina insuperata
Scoliidae undet.

SCRAPTIIDAE

Scraptiidae undet.
Scraptiinae undet.

SCUTELLERIDAE

Scutelleridae undet.
Sphaerocoris annulus

SCYDMAENIDAE

Cyrtoscydmini undet.
Euconnus spp.
Scydmaenidae undet.
Scydmaenus spp.

SEPSIDAE

Sepsidae undet.

SESIIDAE

Sesiidae undet.

SILVANIDAE

Airaphilus spp.
Oryzaephilus parallelus
Parasilvius fairmairei
Parasilvius oblitus
Parasilvius ocellatus
Silvanolomus spp.

SOLANACEAE

Oryctes spp.

SPERCHEIDAE

Spercheus spp.

SPHAEROCERIDAE

Coproica spp.
Lotobia spp.
Poecilosomella angulata
Sphaeroceridae undet.

SPHECIDAE

Ammophila beniniensis beniniensis
Ammophila bispinosa
Ammophila caprella
Ammophila curvistriata
Ammophila insignis insignis
Ammophila malickyi
Ammophila punctaticeps
Ammophila rubripes
Ammophila saussurei
Ammophila tuberculiscutis
Ammophila zetteli
Chalybion laevigatum
Chalybion spinolae
Chlorion maxillosum ciliatum
Isodontia longiventris
Parapsammophila ludovicus
Podalonia spp.
Prionyx indus
Prionyx spp.
Sceliphron spirifex
Sceliphron spp.
Sphex abbotti nivarius
Sphex fumicatus
Sphex haemorrhoidalis
Sphex lanatus
Sphex rufiscutis rufiscutis
Sphex satanas
Sphex spp.
Sphex tomentosus

SPHINDIDAE

Sphindidae undet.

SPHINGIDAE

Agrius convolvuli
Leucophlebia afra
Macroglossum trochilus
Nephele accentifera
Nephele comma

STAPHYLINIDAE

Aleocharinae
Anotylus crenaticollis
Anotylus crenulicollis
Anotylus spp.
Astenus spp.
Atanygnathus spp.
Bledius spp.
Carpelimus spp.
Cilea spp.
Coproporus spp.
Dorylocerus costata
Eleusis spp.
Erichsonius spp.
Homaeotarsus spp.
Lispinus spp.
Medon spp.
Nacaeus spp.
Neobisnius
Neolosus spp.
Ochthephilum spp.
Oxytelus grandis
Oxytelus varipennis pharaonum
Paederini
Paederus spp.
Palaminus spp.
Paroxytelopsis spp.
Philonthina undet.
Philonthus spp.
Pinophilus spp.
Pselaphinae undet.
Scaphidiinae undet.
Scopaeus spp.
Staphylinidae undet.
Staphylinini undet.
Stenaesthetus spp.
Stenus amaniensis
Stenus assimulatus
Stenus continentalis
Stenus cursorius caffer
Stenus fulgidus
Stenus nairobiensis
Stenus spp.
Tachinomorphus africanus
Thoracophorus spp.
Thyreocephalus spp.
Xantholinini undet.

STEPHANIDAE

Foenatopus spp.
Stephanidae undet.

STRATIOMYIDAE

Adoxomyia argenteofasciata
Isomerocera quadrilineata
Lasiopa rhodesiensis
Odontomyia spp.
Oplodontha spp.
Platyna hastata
Sternobrithes spp.
Stratiomyidae undet.
Tinda spp.

SYRPHIDAE

Allobaccha spp.
Asarkina ericetorum
Asarkina medjensis
Eumerus compactus species group
Eumerus obliquus
Eumerus triangularis species group
Ischiodon aegyptius
Microdon spp.
Paragus spp.
Phytomia
Phytomia natalensis
Senaspis
Syrphidae undet.

TABANIDAE

Ancala brucei
Ancala fasciata fasciata
Atylotus agrestis
Haematopota pellucida
Haematopota spp.
Haematopota stimulans
Tabanidae undet.
Tabanocella concinna
Tabanus biguttatus
Tabanus conformis
Tabanus denshamii
Tabanus par
Tabanus pertinens
Tabanus sandersoni
Tabanus taeniola

TACHINIDAE

Hermya spp.
Tachinidae undet.
Trigonospila spp.

TENEBRIONIDAE

Adelostomina spp.
Adesmia chiyakensis
Adesmia crystallina
Adesmia nassata
Adesmiini undet.
Alleculinae
Alleculini undet.
Alogenius cavifrons cavifrons
Alogenius cavifrons sspp.
Alogenius favosus favosus
Alogenius spp.
Alphitobius spp.
Amarygmini undet.
Angolositus sadabandeirus
Anomalipus signaticollis
Anomalipus spp.
Asphaltesthes costatus
Asphaltesthes lucenai
Cauricara desertica
Ceropria aeneipennis
Ceropria romandi
Ceropria spp.
Cheirodes spp.
Coelometopini undet.
Corticeus spp.
Cossyphodini undet.
Cryphaeus
Cryptochile grossa
Diestecopus spp.
Droschrina undet.
Drosochrus crenulatus
Drosochrus crenulatus crenulatus
Drosochrus externus
Endustomus spp.
Eurychora dilatata
Eurychora spp.
Eurynotus spp.
Gargilius trispinosus
Geophanus plicicollis
Gnophota anthracina colpotoides
Gnophota anthracina sspp.
Gnophota culta sspp.
Gnophota curta curta
Gnophota nana
Gnophota semirugosa
Goniaderini undet.
Gonocephalum spp.
Gonocnemis spp.
Hanstroemium adelostomoide bicornutum
Herpiscius spp.
Himatismus mandibularis
Himatismus quadraticollis
Himatismus spp.
Hoplonyx spp.
Lachnogiini undet.
Laena spp.
Lagria spp.
Lagriinae undet.
Lagriini undet.
Leichenum chissadoni
Leiochrinini undet.
Litoborus spp.
Lupropini undet.
Luprops spp.
Menephilus spp.
Mesomorphus spp.
Metallonotus antiguus
Metallonotus sumptuosus
Metriopus kunenensis
Metriopus kunenensis karakul
Micrantereus spp.
Microderopsis bengualensis
Molurini undet.
Namibismus castaneus
Onymacris bicolor marshalli
Onymacris bicolor sspp.
Onymacris candidipennis
Onymacris langi langi
Onymacris marginipennis
Opatrina undet.
Opatrini undet.
Pachypterus mauritanicus
Pachypterus spp.
Palorus spp.
Pentaphyllus spp.
Phaleria spp.
Phanerotoma tenebrosum
Physosterna cribripes
Physosterna cribripes tuberculipennis
Platydema spp.
Platynosum chatanayi
Platynosum spp.
Platynotina undet.
Pogonobasis spp.
Promethis spp.
Psammodes spp.
Renatiella fettingi
Renatiella spp.
Rhammatodes mouffleti
Rhipidandrus spp.
Rhysopaussina spp.
Rhysopaussini undet.
Rozonia spp.
Rozonia strigicollis
Scleron spp.
Sepidium spp.
Somaticus spp.
Stenocara desertica
Stenocara gracilipes
Stenocara gracilipes gracilipes
Stenocara gracilipes miliaris
Stenocara spp.
Stenodesia verruculifera marshalli
Stenodesia verruculifera verruculifera
Stenolamus spp.
Stizopus laticollis
Stizopus spp.
Strongyliini undet.
Strongylium spp.
Synhimba cordiforme
Synhimba spp.
Tarsocnodes praegrandis
Tenebrionidae undet.
Tentyriini undet.
Toxicini undet.
Triboliini undet.
Tribolium spp.
Uloma spp.
Zophosini undet.
Zophosis antidorcas
Zophosis argillae
Zophosis bebeana
Zophosis benguelensis
Zophosis brevis
Zophosis granulicaudata
Zophosis longipes
Zophosis louwi
Zophosis luandana
Zophosis malkini
Zophosis mocamedina
Zophosis mouffleti cunenensis
Zophosis mouffleti mouffleti
Zophosis pubescens
Zophosis sericea
Zophosis sexcostata sexcostata
Zophosis sexcostata terrestris
Zophosis sinuatocollis
Zophosis spp.
Zophosis striatimargo
Zophosis submontis
Zophosis trigoi
Zophosis vernayi
Zophosis wallensteini wallensteini
undet.Eurychorini

TEPHRITIDAE

Bactrocera spp.

TERATEMBIIDAE

Paroligembia angolica group
Paroligembia spp.

TETRATOMIDAE

Eustrophinus spp.

TETRIGIDAE

Tetrigidae undet.

TETTIGOMETRIDAE

Euphyonarthex phyllostoma
Tettigometridae undet.

TETTIGONIIDAE

Acanthoplus longipes
Conocephalus iris
Conocephalus maculatus
Enyaliopsis spp.
Eulioptera spinulosa
Horatosphaga stylifera
Phaneroptera sparsa
Phaneropterinae undet.
Tettigoniidae undet
Tylopsis rubescens
Zabalius spp.

THROSCIDAE

Aulonothroscus falsus

TINEIDAE

Tineidae undet.

TINGIDAE

Cysteochila abundans
Cysteochila endeca
Dictyla flavipes
Dulinius congruus
Haedus otiosus
Tingidae undet.

TIPHIIDAE

Tiphia spp.
Tiphiidae undet.

TIPULOIDEA

Tipuloidea undet.

TORYMIDAE

Mantiphaga
Podagrionini undet.
Torymidae undet.

TRICHOPTERA

Trichoptera undet.

TROGIDAE

Trogidae undet.
Trox pusillus

TROGOSSITIDAE

Lophocaterinae undet.
Trogossitidae undet.

VELIIDAE

Breviscutaneurus medioscutatus
Microvelia spp.
Rhagovelia maculata
Tenagovelia sjostedti
Veliidae undet.

VESPIDAE

Afreumenes aethiopicus aethiopicus
Afreumenes melanosoma melanosoma
Antepipona karibae
Antepipona silaos
Anterhynchium synagroide synagroide
Antodynerus ardens junodi
Antodynerus radialis flavozonatus
Antodynerus spp.
Belonogaster spp.
Delta concinnum
Delta emarginatum emarginatum
Delta fenestrale
Delta hottentottum berlandi
Delta hottentottum nigriventre
Delta lepeleterii
Delta spp.
Eumenes spp.
Eumeninae undet.
Leptomenes richardsi
Micreumenes kelneri
Micreumenes spp.
Polistes spp.
Polybioides spp.
Proepipona lateralis marginiscutis
Rhynchagris vicaria
Ropalidia spp.
Synagris mirabilis
Tricarinodynerus guerinii
Zetheumenidion pulchripennis

WITHIIDAE

Withius congicus

ZOPHERIDAE

Bitoma granosa
Colydiidae undet.
Inscutomonomma spp.
Mamakius conradti
Mecedanum giganteum
Microprius confusa
Monommatini undet.

ZYGAENIDAE

Epiorna ochreipennis

ZYGOPTERA

Zygoptera undet.

Family Not Defined