Taxonomic Filter:

Taxa Count: 3674

ACANALONIIDAE

Acanalonia chloris

ACANTHOPIDAE

Acanthops
Acontista

ACANTHOSOMATIDAE

Sinopla perpunctata
Sinopla spp.

ACRIDIDAE

Abracris flavolineata
Dichroplus spp.
Gomphocerinae undet.
Metalepta brevicornis
Orphulella spp.
Schistocerca cancellata paranensis
Schistocerca melanocera
Schistocerca spp.
Trimerotropis andeana

AESHNIDAE

Coryphaeschna perrensi
Rhionaeschna bonariensis
Rhionaeschna cornigera
Rhionaeschna planaltica
Rhionaeschna vigintipunctata

AETALIONIDAE

Aetalion
Tolania inornata

AGROMYZIDAE

Agromyza spp.
Caliomyza australis
Haplopeodes tigrensis
Liriomyza cruciata
Liriomyza puellae
Melanagromyza appendiculata
Melanagromyza biseriata
Melanagromyza eminula
Melanagromyza lacustris
Melanagromyza schlingeri
Phytoliriomyza spp.
Phytomyza enigma

ANDRENIDAE

Acamptopoeum
Acamptopoeum prinii
Acamptopoeum submetallicum
Anthrenoides spp.
Arhysosage ochracea
Calliopsis argentina
Calliopsis mendocina
Calliopsis trifasciata
Callonychium flaviventre
Callonychium mandibulare
Callonychium minutum
Callonychium spp.
Notoxaea ferruginea
Parapsaenythia puncticutis
Parapsaenythia spp.
Parasarus spp.
Protandrenini undet.
Psaenythia bizonata
Psaenythia philanthoides
Psaenythia picta
Psaenythia rubripes
Psaenythia spp.
Rhophitulus spp.

ANISEMBIIDAE

Chelicerca barbara
Chelicerca tigre

ANOBIIDAE

Anobiidae undet.
Lasioderma serricorne
Tricorynus spp.

ANTHICIDAE

Acanthinus decoratus
Acanthinus tucumanensis
Anthicidae undet.
Anthicus singularis
Copobaenus nobilis
Formicilla grandiceps
Ischyropalpus caesiosignatus
Ischyropalpus dentipes
Ischyropalpus jenseni
Vacusus spp.
Vacusus vulgaris

ANTHOCORIDAE

Anthocoridae undet.

ANTHOMYIIDAE

Anthomyia punctipennis
Anthomyiidae undet.
Delia platura
Delia spp.

ANTHRIBIDAE

Eugonus meridionalis MS
Phaenithon semigriseus
Ptychoderes antiquus
Ptychoderes depressus

APATELODIDAE

Apatelodes pandarioides
Apatelodes sadisma

APHIDIDAE

Aphis gossypii
Aphis rumicis
Tuberolachnus salignus
Uroleucon ambrosiae
Uroleucon cordobense
Uroleucon tucumani

APHROPHORIDAE

Philaronia abjecta

APIDAE

Alepidosceles filitarsis
Alepidosceles imitatrix
Alloscirtetica
Alloscirtetica antarctica
Alloscirtetica arrhenica
Alloscirtetica basirufa
Alloscirtetica gilva
Ancyloscelis apiformis
Ancyloscelis miniata
Ancyloscelis spp.
Anthophora paranensis
Anthophorula spp.
Apinae
Apis mellifera
Arhysoceble picta
Arhysoceble spp.
Bombus atratus
Bombus baeri
Bombus bellicosus
Bombus dahlbomii
Bombus morio
Bombus opifex
Bombus robustus
Canephorula apiformis
Centris brethesi
Centris cineraria neoqueenensis
Centris lanipes
Centris mourei
Centris muralis
Centris nigriventris
Centris rhodophthalma
Centris tricolor
Ceratina asunciana
Ceratina catamarcensis
Ceratina mendozina
Ceratina montana
Ceratina parvimacula
Ceratina pusilla
Ceratina spp.
Ceratina tucumana
Chalepogenus caeruleus
Chalepogenus cocuccii
Chalepogenus neffi
Chalepogenus parvus
Diadasia bosqi
Diadasia flaviventris
Diadasia jenseni
Diadasia spp.
Diadasia willineri
Diadasina separata
Diadasina spp.
Doeringiella arechavaletai
Doeringiella crassicornis
Doeringiella oblata
Doeringiella spp.
Epeolus spp.
Epiclopus lendlianus
Eremapis parvula
Eucerini undet.
Eufriesea chalybaea
Eufriesea spp.
Euglossa spp.
Eulaema nigrita
Exomalopsis spp.
Geotrigona argentina
Isepeolus octopunctatus
Isepeolus smithi
Isepeolus vachali
Isepeolus viperinus
Manuelia gayi
Melipona spp.
Meliponini undet.
Melissodes bruneri
Melissodes spp.
Melissodes tintinnans
Melissoptila pubescens
Melissoptila spp.
Melissoptila tandilensis
Melitoma spp.
Mesonychium asteria
Mesonychium jenseni
Mesonychium spp.
Nomada pampicola
Paratrigona lineata
Paratrigona spp.
Peponapis fervens
Plebeia droryana
Plebeia molesta
Plebeia spp.
Ptilothrix spp.
Ptilothrix tricolor
Rhinepeolus rufiventris
Scaptotrigona jujuyensis
Schwarziana spp.
Svastra flavitarsis
Svastra spp.
Svastrides bauni
Svastrides melanura
Svastrides orellanae
Svastrides spp.
Svastrides urbani
Svastrides zebra
Tapinotaspis chalybaea
Tapinotaspis rufohirtipedis
Tetrapedia spp.
Thygater analis
Thygater rubricata
Thygater spp.
Trigona spp.
Xylocopa
Xylocopa bariwal
Xylocopa eximia
Xylocopa mendozana
Xylocopa ordinaria
Xylocopa splendidula

APIONIDAE

Apion hilare
Apion lativentre
Apion simplex
Apion spp.

APOIDEA

Apoidea undet.

ARADIDAE

Aphleboderrhis spp.
Aradidae undet.
Mezira argentinensis
Neuroctenus centralis
Neuroctenus subandinus

ARCHEOCRYPTICIDAE

Archeocrypticus topali

ARGIDAE

Argidae undet.
Schizocerella pilicornis

ASCALAPHIDAE

Acmonotus paradoxus
Ululodes bicolor
Ululodes cajennensis
Ululodes macleayana
Ululodes spp.
Ululodes vetula

ASILIDAE

Aczelia
Aczelia argentina
Allopogon tessellatus
Apotinocerus brevistylatus
Asilidae undet.
Asilus spp.
Atomosia spp.
Atractocoma nivosa
Blepharepium cajennensis coarctatum
Blepharepium lynchi
Cerotainia spp.
Chilesus geminatus
Cratopoda emarginata
Diogmites anomalus
Diogmites ferrugineus
Efferia spp.
Eicherax ricnotes
Glaphyropyga pollinifera
Holcocephala brasiliensis
Lastaurina ardens
Lochmorhynchus senectus
Mallophora aeaca
Mallophora atra
Mallophora ruficauda
Menexenus veredus
Philonerax cribatus
Plesiomma caedens
Prolepsis spp.
Promachus forfex
Stichopogon spp.
Zoticus toconaoensis

ASTERACEAE

Calliopsis spp.

ATHERICIDAE

Atherix spp.

BACUNCULIDAE

Bacunculidae undet.

BELOSTOMATIDAE

Abedus spp.
Belostoma elegans

BEROTHIDAE

Naizema mendozina

BERYTIDAE

Berytidae undet.

BETHYLIDAE

Bethylidae undet.
Epyrinae undet.
Goniozus spp.
Pristocerinae undet.
Pseudisobrachium deplantum
Pseudisobrachium fuscicornis
Pseudisobrachium illippum
Pseudisobrachium spp.
Pseudisobrachium tridens
Rhabdepyris nigriscapus
Rhabdepyris spp.

BIBIONIDAE

Bibio spp.
Dilophus spp.
Plecia spp.

BITTACIDAE

Bittacus nr. femoralis

BLABERIDAE

Tribonium guttulosum

BLATTELLIDAE

Blattellidae undet.
Nyctibora glabra

BLATTODEA

Blattodea undet.

BOMBYLIIDAE

Anthrax oedipus
Bombyliidae undet.
Exoprosopa spp.
Geron spp.
Heterostylum spp.
Hyperalonia morio
Macrocondyla amegiston
Macrocondyla melanothrix
Systropus spp.
Villa spp.
Ylasoia pegasus

BOSTRICHIDAE

Bostrichidae undet.
Bostrychopsis uncinata
Dolicobostrychus angustus
Dysides platensis
Lichenophanes bechyneorum
Lichenophanes plicatus
Micrapate spp.
Micrapate wagneri
Phyllyctus gounellei
Xyloprista hexarantha

BOTHRIDERIDAE

Bothrideres spp.
Prolyctus spp.
Sosylus spp.

BRACONIDAE

Agathidinae
Alabagrus
Aleiodes spp.
Alysiinae undet.
Apanteles spp.
Aphaereta melanura
Bracon spp.
Braconidae undet.
Braconinae undet.
Chelonus spp.
Cotesia spp.
Digonogastra spp.
Dolichogenidea spp.
Doryctinae undet.
Eubazus spp.
Glyptapanteles spp.
Helconinae undet.
Heterospilus spp.
Hormiinae undet.
Hymenochaonia spp.
Macrocentrus spp.
Meteorus spp.
Microgastrinae undet.
Opiinae undet.
Rogadinae undet.
Rogadini undet.
Sacirema spp.
Urosigalphus spp.
Vipio spp.

BRENTIDAE

Brentidae undet.
Brentus anchorago
Brentus armiger
Brentus spp.

BUPRESTIDAE

Acmaeodera meridionalis
Agrilus spp.
Anthaxia decipiens
Anthaxia hemiptera
Anthaxia spp.
Anthaxia suturalis
Archepsila esterensis
Astraeus major
Bilyaxia costifera
Bilyaxia spp.
Buprestidae undet.
Chalcopoecila ornata
Chrysobothris desmaresti
Chrysobothris spp.
Chrysobothris wagneri
Conognatha errata
Conognatha leachi
Cylindrophora verecunda
Cyphothorax gibber
Dactylozodes bruchi
Dactylozodes brullei
Dactylozodes fairmairei
Dactylozodes spp.
Dactylozodes tricolor
Deyrollius nitidicollis
Dismorpha linearis
Dismorpha spp.
Ectinogonia americana
Ectinogonia buqueti buqueti
Ectinogonia denticollis
Ectinogonia hascheki
Ectinogonia spp.
Epistomentis pictus
Hiperantha decorata
Hiperantha speculigera
Hiperantha stempelmann
Lampetis corinthia
Lampetis desmarestii
Lampetis instabilis viridissima
Lampetis plagiata
Lampetis purpureomicans
Lampetis spp.
Lampetis tucumana
Lampetis tucumana batesi
Melanophila gebhardti
Paragrilus argentinus
Paragrilus spp.
Tetragonoschema albopilosa
Tetragonoschema argentiniense
Tetragonoschema menrosi
Tetragonoschema tucumana
Tylauchenia crassicollis

CALAMOCERATIDAE

Banyallarga spp.

CALLIPHORIDAE

Calliphora vicina
Calliphoridae undet.
Cochliomyia macellaria
Compsomyiops fulvicrura
Lucilia cuprina
Lucilia sericata
Neta chilensis
Sarconesia spp.

CALOPTERYGIDAE

Hetaerina spp.
Mnesarete grisea

CANTHARIDAE

Belotus bernardensis
Belotus bicolor saltensis
Cantharidae undet.
Chauliognathus brevelineatus
Chauliognathus morio
Chauliognathus nigripennis
Chauliognathus praecox
Chauliognathus sanguineocinctus
Chauliognathus scriptus
Chauliognathus similis
Chauliognathus spp.
Chauliognathus sulphureus
Discodon bisbiluteovittatum
Discodon brevilineatum
Discodon cordubense
Discodon criollanum
Discodon luteocinctum
Discodon martinezi
Discodon nigricorne
Discodon nigrosuturale
Discodon saltaense
Discodon tucumanum
Falsopolemius prelineatus
Polemius denticornis
Silinae undet.
Silis argentina
Silis gracilicornis
Silis robusticollis
Silis robusticollis tucumana
Tylocerus spp.

CARABIDAE

Anchonoderus
Antarctiola sp. 1
Apenes lucidula
Apenes pallipes
Apenes plaumanni
Apenes seriata
Aspidoglossa spp.
Athrostictus spp.
Baripus dentipenis
Baripus longitarsis
Baripus pulchellus
Bembidion spp.
Brachinus bruchi
Brachinus spp.
Brachygnathus festivus
Brachygnathus sp. 1
Bradycellus spp.
Calleida sp. 27
Calleida sp. 30
Calleida sp. 31
Calosoma alternans granulatum
Calosoma argentinense
Calosoma retusum
Calosoma trapezipenne
Calosoma vagans
Cicindela apiata
Cicindela argentata argentata
Cicindela drakei drakei
Cicindela drakei pseudochiloleuca
Cicindela mixtula
Cicindela nivea orbignyi
Cicindela obscurella
Cicindela patagonica patagonica
Cicindela ritsemai
Cicindela siccalacicola
Clivina spp.
Cnemalobus sp. 1
Cnemalobus sp. 2
Cnemalobus sp. 4
Cnemalobus spp.
Distichus punctaticeps
Dromius sp. 4
Dromius sp. 5
Dromius sp. 8
Dyschirius spp.
Eumara obscura
Galerita collaris
Galerita convexipennis
Galerita lacordairei
Galerita spp.
Galerita tucumana
Helluobrochus subrostratus
Lebia sp. 139
Lebia sp. 148
Lebia sp. 29
Lebia sp. 31
Lebia sp. 84
Megacephala brasiliensis
Megacephala bucephala
Megacephala cruciata
Megacephala cyanea
Megacephala distinguenda
Megacephala femoralis
Megacephala fulgida fulgida
Megacephala fulgida mellyi
Megacephala germaini
Megacephala martii
Megacephala nigricollis
Megacephala spp.
Megacephala thomasiana
Merizodus soledadinus
Metius chilensis
Metius flavipes
Metius sp. 10
Metius sp. 12
Metius sp. 6
Metius sp. 7
Mimodromius sp. 1
Mimodromius sp. 6
Morion cordatus
Morion cyclomus
Negrea scutellaris
Negrea sp. 2
Notiobia cupripennis
Notiobia spp.
Odontocheila chrysis
Odontocheila fulgens
Oxycheila femoralis
Oxycheila labiata
Ozaena lemoulti
Ozaena linearis
Pachyteles arechavaletae
Pachyteles spp.
Pachyteles tuberculatus
Paramecus sp. 1
Pelecium violaceum
Pelmatellus spp.
Pentacomia cribrata
Pentacomia reductosignata
Pericompsus crossodmos
Pheropsophidius spp.
Platynus aequinostialis
Platynus sp. 187
Platynus sp. 188
Plochionus sp. 8
Polpochila flavipes
Polpochila monrosi
Polpochila pveli
Polyderis rapoporti
Pseudanisotarsus nicki
Pseudaptinus sp. 5
Pseudomigadops darwini
Pseudomorpha laevissima
Scarites anthracinus
Scarites neglectus
Schizogenius spp.
Schizogenius tenuis
Selenophorus (Gynandropus)
Selenophorus amaroides
Selenophorus palliatus
Selenophorus spp.
Semiardistomis brittoni
Semiardistomis deletus
Semiclivina bergeri
Siopelus spp.
Tetragonoderus sp. 2
Trechisibius sp. 1
Trechus spp.
Trichognathus marginipennis
odacanthine genus A sp. 1

CASTNIIDAE

Paysandisia archon

CECIDOMYIIDAE

Cecidomyiidae undet.

CERAMBYCIDAE

Acanthoderes spp.
Achryson lutarium
Achryson spp.
Achryson surinamum
Achryson undulatum
Acrocinus longimanus
Acyphoderes carinicollis
Acyphoderes crinita
Acyphoderes spp.
Adetus analis
Aerenea brunnea
Aerenea flavolineata
Aerenea quadriplagiata
Aerenicopsis virgata
Ambonus
Ambonus albomaculatus
Ambonus distinctus
Ambonus electus
Ambonus interrogationis
Ambonus lippus
Amorupi fulvoterminata
Ancylosternus morio morio
Andraegoidus richteri
Andraegoidus variegatus
Apagomerella versicolor
Apterocaulus heterogama
Apterocaulus spp.
Ataxia luteifrons
Basiptera castaneipennis
Batus hirticornis
Brasilianus spp.
Callia fulvocincta
Callisphyris leptopus
Calocomus morosus
Calydon submetallicum
Centrocerum variatum
Cerambycidae undet.
Chiasmetes limae
Chlorida festiva
Chlorida spp.
Chrysoprasis spp.
Chydarteres dimidiatus taeniatus
Chydarteres striatus striatus
Clytini undet.
Coleoxestia waterhousei
Compsocerini undet.
Compsocerus violaceus
Coremia spp.
Criodion spp.
Criodon spp.
Dihammaphora bruchi
Diploschema rotundicolle
Dirocoremia simplicipes
Dorcacerus barbatus
Dorcasta spp.
Dryoctenes scrupulosus
Eburiini undet.
Ectenessa quadrigutta
Ectenessa quadriguttata
Ectenessidia varians
Elaphidiini undet.
Enoplocerus armillatus
Eponina breyeri
Eriocharis spp.
Erlandia inopinata
Erosida lineola
Erythrochiton jucundum
Ethemon basale
Eurymerus eburioides
Eurysthea hirca
Eutrypanus dosalis
Haruspex quadripustulatus
Hemilophini undet.
Hesperophanini undet.
Hesychotypa subfasciata
Heterachthes flavicornis
Hylettus seniculus
Ibidionini undet.
Juiaparus batus lacordairei
Lamiinae undet.
Lepturinae undet.
Lissonotus andalgalensis
Mallocera spp.
Mallodon chevrolatii chevrolatii
Mallodon spinibarbis
Mallodontini undet.
Megacyllene acuta
Megacyllene latreillei
Megacyllene mellyi
Megacyllene nebulosa
Methia argentina
Methia spp.
Nathrius brevipennis
Neoclytus spp.
Neocorus ibidionoides
Neoeme hudepohli
Notosphaeridion scabrosum
Obrium cicatricosum
Odontocera baeri
Odontocera rufifrons
Odontocroton sanguinolentus
Oncideres digna
Onciderini undet.
Oreodera glauca glauca
Oxymerus aculeatus meridionalis
Oxymerus chevrolatii
Oxymerus luteus australis
Oxymerus pallidus
Oxymerus virgatus
Parandra tucumana
Paromoeocerus barbicornis
Phoracantha semipunctata
Placosternus spp.
Poeciloxestia dorsalis
Poeciloxestia spp.
Polyrhaphis argentina
Praxithea derourei
Prioninae undet.
Psapharochrus jaspideus
Recchia hirticornis
Retrachydes thoracicus sulcatus
Rhopalophora collaris
Rhopalophora spp.
Smodicum dinellii
Sphaerion rusticum
Sphallotrichus bidens
Steirastoma spp.
Stizocera nigroflava
Stizocera spp.
Stizocera tristis
Taeniotes pulverulentus
Tapeina melzeri
Temnopis castenea
Temnopis latifascia
Terpnissa listropterina
Thelgetra adusta
Tillomorpha myrmicaria
Torneutes pallidipennis
Torneutini undet. (see comments field)
Tricheurymerus obscurus
Tropidion fuscipenne
Tropidion intermedium
Tropidion vicinum
Uncieburia nigricans
Unxia spp.
Xystrocera spp.
Zeale nigromaculatus

CERATOPOGONIDAE

Atrichopogon spp.
Ceratopogonidae undet.
Culicoides spp.
Dasyhelea spp.
Forcipomyia spp.
Heteromyia spp.
Palpomyia spp.

CERCOPIDAE

Cercopidae undet.
Kanaima fluvialis

CERYLONIDAE

Metacerylon wagneri
Mychocerus spp.

CHALCIDIDAE

Brachymeria spp.
Conura spp.
Haltichella spp.
Stypiura spp.

CHELONARIIDAE

Chelonariidae undet.

CHERNETIDAE

Gomphochernes communis
Lustrochernes argentinus
Parachernes

CHIRONOMIDAE

Chironomidae undet.

CHLOROPIDAE

Apallates nigripes
Biorbitella spp.
Chloropidae undet.
Conioscinella inconstans
Conioscinella spp.
Diplotoxa glabricollis
Hippelates spp.
Olcella spp.
Tricimba spp.
Trigonomma pubicollis

CHRYSIDIDAE

Chrysidini undet.
Chrysis producteocollis
Chrysis subfoveolata
Elampini undet.
Pleurochrysis spp.

CHRYSOMELIDAE

Acalymma bruchii
Acalymma doradense
Acalymma thiemei
Acanthoscelides obtectus
Acanthoscelides spp.
Alagoasa spp.
Altica spp.
Altica transversa
Amblycerus spp.
Argosterna spp.
Atalasis sagroides
Babia elongata
Botanochara spp.
Brachyscelis spp.
Bruchinae undet.
Bruchus pisorum
Bruchus rufimanus
Cacoscelis melanoptera
Cacoscelis spp.
Caeporis stigmula
Calligrapha matronalis
Calligrapha polyspila
Callosobruchus chinensis
Cassidinae undet.
Chalcophana argentinae
Chalcophana lineata
Chalcophana obversa
Chalcophana spp.
Chalepus cordiger
Chalepus sanguinicollis australis
Chalepus spp.
Chelymorpha crucifera
Chelymorpha informis
Chelymorpha rufipennis
Chrysomelidae undet.
Chrysomelinae undet.
Coelomera aerata
Colaspis chlorites
Colaspis monrosi
Colaspis spp.
Colaspis willinki
Coleorozena vittata corta
Coptocycla adamantina
Coraliomela brunnea
Coscinoptera corpilosa
Crimissa spp.
Criocerinae undet. undet.
Cryptocephalinae
Cryptocephalinae undet.
Dachrys aeneofasciata
Dachrys aphodioides
Dachrys cruciata
Dachrys gayi
Dachrys signatipennis
Dachrys succincta
Dachrys willinki
Diabrotica limitata quindecimpunctata
Diabrotica speciosa
Diabrotica spp.
Diphaulaca spp.
Disonycha bisbicarinata
Disonycha copulata
Disonycha septemmaculata
Disonycha spp.
Dorynota viridisignata
Echoma dichroa
Epitrix spp.
Eumolpinae undet.
Eumolpus spp.
Eurypedus oblonga
Galerucinae undet.
Gratiana spadicea
Griburius spp.
Habrophora spp.
Heterispa costipennis
Hylax spp.
Iphimeis spp.
Ischiopachys cribripennis micans
Isotes spp.
Jansonius spp.
Lamprosoma chorisiae
Lema apicalis
Lema bilineata
Lema commelinarum
Lema histrionica
Lema latipennis
Lema melodiosa
Lema orbignyi
Lema proxima
Lema spp.
Lexiphanes spp.
Lilioceris spp.
Lithraeus elegans
Lithraeus poverus
Luperini undet.
Lysathia spp.
Macrohaltica spp.
Mantura spp.
Mecistomela nigripes
Megalostomini undet.
Megalostomis consimilis
Megalostomis gazella
Megalostomis lacordairei
Megalostomis spp.
Megascelis spp.
Metachroma spp.
Metaxyonycha spp.
Microtheca ochroloma
Microtheca semilaevis
Microtheca spp.
Nodonota spp.
Omophoita spp.
Pachybrachis fortis
Pachybrachis spp.
Paranaita spp.
Paranota ensifera
Paraurodera fallax
Paraurodera hamatifera
Paria spp.
Pectinibruchus longiscutus
Penthobruchus germaini
Phaedon spp.
Phenrica spp.
Plagiodera jucunda
Plagiodera sanguinosa saltensis
Platyphora spp.
Polychalca metallica
Proboenia crenata
Psalidonota contempta
Pseudopachymerina spinipes
Rhipibruchus picturatus
Rhipibruchus prosopis
Saluaspis graphica
Scutobruchus spp.
Spintherophyta semiaurata
Spintherophyta spp.
Stereoma clitellata burmeisteri
Stolas casta
Stolas chalybaea
Stolas decempustulata
Stolas festiva
Stolas fuscata
Stolas guttipennis
Stolas impressa
Stolas inaurata
Stolas indigacea arrogans
Stolas lacordairei
Stolas planipennis
Stolas spp.
Stolas thalassina
Strichosa eburata
Systena spp.
Temnodachrys neffi
Trichaltica spp. ?
Typophorus nigritus nitidulus
Typophorus spp.
Vianaeta spp.
Zatrephina sexlunata
Zatrephina sexlunata atroguttata
Zygogramma flavivittis burmeisteri
Zygogramma spp.
Zygogramma virgata

CHRYSOPIDAE

Nacarina arcuata
Nacarina deletangi
Nacarina latithorax
Ungla annulata
Ungla argentina
Ungla chacraella
Ungla confraterna
Ungla probably argentina
Ungla steinbachi

CICADELLIDAE

Agalliana ensigera
Agalliini
Agalliopsis tenella
Amplicephalus glaucus
Amplicephalus ornatus
Amplicephalus spp.
Atanus spp.
Balclutha spp.
Bergolix signatipennnis
Bucephalagonia xanthophis
Cicadellidae undet.
Cicadellinae undet.
Ciminius platensis
Ciminius spp.
Circulifer curtus
Deltocephalinae undet.
Deltocephalini undet.
Deltocephalus spp.
Empoasca fabae complex
Empoasca spp.
Exitianus obscurinervis
Exitianus obscurinervis nigellus
Exitianus spp.
Gypona paupercula
Gyponinae undet.
Idiocerinae undet. spp.
Ledrinae undet.
Oncometopia spp.
Opsius stactogolus
Paratanus exitiosus
Sapingia adspersa
Stirellus spp.
Tapajosa doeringii
Tapajosa rubromarginata
Tapajosa similis
Tretogonia conspersa
Typhlocybinae undet.
Xerophloea magna
Xerophloea spp.
Xerophloea viridis

CICADIDAE

Chonosia cinnabarina
Cicadoidea undet.
Fidicina spp.
Guyalna bonaerensis
Zammara tympanum

CIIDAE

Ciidae undet.
Cis pallidus
Cis spp.
Entypus spp.

CIMBICIDAE

Cimbicidae undet.

CIMICIDAE

Ornithocoris toledoi
Psitticimex uritui

CIXIIDAE

Cixiidae undet.
Cixiosoma bonarense
Melanoliarus dimidiatus

CLASTOPTERIDAE

Clastoptera spp.

CLERIDAE

Aphelocerus acanthus
Axina analis
Axina spp.
Cleridae undet.
Enoclerus scenicus
Ichnea aequinoctialis
Pelonium junctum
Platynoptera tucumanensis
Pyticeroides notialis
Pyticeropsis bruchi
Riotenerus fossipenne

CLUSIIDAE

Sobarocephala conciliata

COCCINELLIDAE

Adalia angulifera
Adalia deficiens
Aulis spp.
Brachiacantha bahaiensis
Brachiacantha bruchi
Brachiacantha spp.
Brachiacantha tucumanensis
Chnoodes nigra
Coccidophilus spp.
Coccinella albopicta
Coccinella ancoralis
Coccinella emarginata
Coccinella fulvipennis
Coccinella germaini
Coccinella lucasi
Coccinella spp.
Coccinellidae undet.
Coccinellinae undet.
Coleomegilla quadrifasciata
Cranoryssus variegatus
Cryptognatha nitidella
Cryptognatha signata
Curinus coeruleus
Diomus faustinus
Diomus seminulus
Diomus spp.
Epilachna cacia
Epilachna eusema
Epilachna impressopunctata
Epilachna paenulata
Epilachna patricia
Epilachna sellata
Epilachna spp.
Eriopis connexa
Eriopis spp.
Eupalea suffriani
Exochomus costalimai
Exochomus jourdani
Exochomus orbiculus
Exochomus peleus
Exoplectra fulgurata
Heterodiomus apparitorius
Hyperaspis brethesi MS
Hyperaspis chiriquensis
Hyperaspis cingulata
Hyperaspis communalis
Hyperaspis conclusa
Hyperaspis deyrollei
Hyperaspis elegantissima
Hyperaspis ferruginiceps
Hyperaspis festiva
Hyperaspis matronata
Hyperaspis muhni
Hyperaspis trivittata
Hyperaspis vexata
Mulsantina cyathigera
Mulsantina spp.
Neocalvia dentofasciata
Neorhizobius spp.
Prodiloides bipunctata
Psyllobora picta
Psyllobora spp.
Rhyzobius lophanthae
Scymnus argentinicus
Scymnus citreus
Scymnus rubicundus
Seladia spp.

COCCOIDEA

Coccoidea
Coccoidea undet.

COENAGRIONIDAE

Argia joergenseni
Enallagma novaehispaniae
Oxyagrion rubidum

COLLETIDAE

Brachyglossula bouvieri
Cadeguala albopilosa
Caupolicana dimidiata
Caupolicana lugubris
Caupolicana mendocina
Caupolicana mystica
Caupolicana nigra
Caupolicana spp.
Chilicola nana
Chilicola spp.
Colletes albiberbis
Colletes bucculentus
Colletes furfuraceus
Colletes glycyrrhizae
Colletes joergenseni
Colletes musculus
Colletes rugicollis
Colletes spp.
Colletes striolatus
Colletidae undet.
Hylaeus spp.
Lonchopria chalybaea
Lonchopria longicornis
Lonchopria porteri
Lonchopria robertsi
Lonchopria spp.
Lonchopria thoracicus
Mourecotelles magallanes
Mourecotelles plantaris
Nomiocolletes arnaui
Nomiocolletes joergenseni
Nomiocolletes spp.
Paracolletinae undet.
Perditomorpha modesta
Perditomorpha neotropica
Perditomorpha rufiventris
Perditomorpha saltensis
Perditomorpha sp. Stilborhina
Perditomorpha sp. leucostoma
Perditomorpha sp. neotropicus
Perditomorpha spp.
Perditomorpha stilborhina
Pygopasiphae wagneri
Reedapis semicyanea
Spinolapis cyanea
Willinkapis chalybea

CONIOPTERYGIDAE

Incasemidalis lineatella
Parasemidalis enriquei
Parasemidalis principiae
Parasemidalis subandina

CONOPIDAE

Conops spp.
Physocephala spp.
Physoconops spp.
Zodion americanum
Zodion spp.

COREIDAE

Acanthocerus flavipes
Anasa scorbutica
Athaumastus haematicus
Chariesterus spp.
Coreidae undet.
Eldarca haematomera
Eubule rugulosa
Hypselonotus propinguus
Leptoglossus spp.
Margus obscurator
Margus pallescens
Margus pectoralis
Margus spp.
Merocoris spp.
Phthia picta
Placoscelis limbata
Zicca annulata

CORIXIDAE

Sigara denseconscripta
Sigara spp.
Trichocorixa mendozana

CORYDALIDAE

Corydalus cephalotes

CORYLOPHIDAE

Corylophidae undet.

COSSIDAE

Cossidae undet.
Morpheis xylotribus

CRABRONIDAE

Acanthocausus tridens
Anacrabro argentinus
Antomartinezius boharti
Antomartinezius fritzi
Antomartinezius patei
Argogorytes clypealis
Astata australasiae
Astata lugens
Astata spp.
Astata vaquero
Aykhustigmus patanawi
Bembecinus bicinctus
Bembecinus consobrinus
Bembecinus quinquespinosus
Bembecinus spp.
Bembix brullei
Bembix citripes
Bicyrtes angulatus
Bicyrtes cingulatus
Bicyrtes discisus
Bicyrtes mendicus
Bicyrtes simillimus
Bicyrtes spinosus
Bicyrtes spp.
Bicyrtes variegatus
Cerceris annuligera
Cerceris apix
Cerceris arpa
Cerceris cisalpina
Cerceris curita
Cerceris enodans
Cerceris expleta
Cerceris ferruginea
Cerceris gaullei
Cerceris gayi
Cerceris imitator
Cerceris lynchii
Cerceris manca manca
Cerceris neogenita
Cerceris nigrosa
Cerceris perspicua
Cerceris rufimana
Cerceris rugulosa
Cerceris salta
Cerceris serrana
Cerceris silvana
Cerceris spathulifera
Cerceris tibialis
Cerceris tucuman
Cerceris versicolor
Cerceris vianai
Cerceris willineri
Cerceris willinki
Clitemnestra fritzi
Clitemnestra gayi
Ectemnius carinatus
Ectemnius dartanus
Editha caesarea
Editha integra
Editha magnifica
Heliocausus fraternus
Heliocausus spp.
Hoplisoides ruficeps
Hoplisoides spp.
Larra praedatrix
Larra princeps
Liogorytes cordobensis
Liogorytes joergenseni
Liogorytes schrottkyi
Liogorytes unicinctus
Liris fulvipes
Lyroda spp.
Microbembex argentina
Microbembex australis
Microbembex bidens
Microbembex catamarcae
Microbembex ciliata
Microbembex nasuta
Microbembex patagonica
Odontosphex paradoxus
Oxybelus fritzi
Oxybelus genisei
Oxybelus marginatus
Oxybelus osteni
Oxybelus paraguayensis
Oxybelus platensis
Oxybelus spp.
Oxybelus stangei
Oxybelus willinki
Parapiagetia spp.
Parapiagetia subpetiolata
Parastigmus nina
Perisson basirufum
Pison stangei
Pisonopsis australis
Podagritus bordai
Podagritus erythropus
Podagritus gayi
Podagritus heterocerus
Podagritus pecunius
Podagritus pizarrus
Podagritus sericinus
Podagritus spp.
Podagritus willinki
Rubrica gravida
Rubrica nasuta
Selman notatus
Solierella spp.
Sphecius spectabilis
Stenogorytes bruchi
Stenogorytes porteri
Stictia arcuata
Stictia flexuosa
Stictia maccus
Stictia signata
Stictia spp.
Stigmus spp.
Tachysphex apoctenus
Tachysphex breviceps
Tachysphex conceptus
Tachysphex inconspicuus
Tachysphex iridipennis
Tachysphex jujuyensis
Tachysphex mendozanus
Tachysphex pectinatus
Tachysphex ruficaudis
Tachysphex spp.
Tachysphex subandinus
Tachysphex undatus
Tachytes amazonus
Tachytes catarinae
Tachytes chilensis
Tachytes chrysopyga staegeri
Tachytes concinnus
Tachytes fraternus
Tachytes fritzi
Tachytes micantipygus
Tachytes ornatipes
Tachytes rhododactylus
Tachytes richardsi
Tachytes spp.
Tachytes stangei
Tachytes ustulatus
Tiguipa argentina
Tiguipa fiebrigi
Tiguipa jorgenseni
Trachypus patagonensis
Trachypus petiolatus
Trachypus spp.
Trichostictia guttata
Trichostictia spp.
Trichostictia vulpina
Trypoxylon spp.
Willinkiella argentina
Zanysson gayi
Zyzzyx chilensis

CRAMBIDAE

Achyra bifidalis

CRYPTOPHAGIDAE

Cryptophagidae undet.

CULICIDAE

Anopheles argyritarsis
Culicidae undet.

CURCULIONIDAE

Acamptus spp.
Andranthobius argentinensis
Anomophthalmus insolitus
Anthonomus spp.
Apteromechus spp.
Asynonychus godmanni
Atenistes attenuatus
Atrichonotus convexifrons
Auleutes bosqi
Baptobaris ruficollis
Baptobaris spp.
Baridinae undet.
Berberidicola spp.
Celetes spp.
Chalcodermus serripes
Chelotonyx spp.
Cholus spp.
Chramesus globosus
Cleogonus insulcatus
Cnemonyx flavicornis
Cnesinus hispidus
Compsus bisignatus
Compsus ermineus
Compsus spp.
Conoderinae undet.
Conotrachelus glaber
Conotrachelus histrio
Conotrachelus spp.
Cossonus spp.
Cratosomus fasciatopunctatus
Cratosomus spp.
Cryptorhynchinae
Cryptorhynchinae undet.
Curculionidae undet.
Cycloterini undet.
Cydianerus spp.
Cylindrocerus spp.
Cylydrorhinus spp.
Cyrtomon gibber luridus
Cyrtomon spp.
Dasydema hirtella
Entiminae undet.
Entimus nobilis
Entimus sastrei
Erirhininae undet.
Erodiscus attenuatus
Eubulus miniatus
Eubulus spp.
Eudiagogini undet.
Eudiagogus episcopalis
Euplatypus parallelus
Euplatypus pulicaris
Eurymetopus boliviensis
Eurymetopus fallax
Euryomus elegans
Euryomus spp.
Eustylini undet.
Eustylus spp.
Georhynchus mortetii
Geraeus spp.
Gonipterus gibberus
Gonipterus scutellatus
Gonipterus spp.
Graphognathus leucoloma
Hadromeropsis argentinensis
Hadromeropsis spp.
Hadromeropsis superbus
Heilipodus erythropus
Heilipodus spp.
Heilus spp.
Hilipinus argentinicus
Hilipinus spp.
Hormops hirtellus
Hybreoleptops spp.
Hylobiini undet.
Laemosaccini undet.
Lechriops spp.
Listroderes apicalis
Listroderes bruchi
Listroderes costirostris
Listroderes foveatus
Listroderes spp.
Listronotus argentinensis
Listronotus griseus
Listronotus setosipennis
Listronotus spp.
Lixinae undet.
Lixus spp.
Lordopini undet.
Ludovix fasciatus
Megaplatypus mutatus
Minyomerus laticeps
Molytinae undet.
Myrmex spp.
Naupactini undet.
Naupactus cyphoides
Naupactus sulfurifer
Naupactus verecundus
Naupactus xanthographus
Neodiplogrammus amoenus
Neopachtychius squamosus
Nothofaginus lineaticollis
Omoides spp.
Oncorhinus scabricollis
Oxyderces argenticius
Oxyderces bimaculatus
Oxyderces mansuetus
Pandeleteius platensis
Pantomorus humilis
Pantomorus spp.
Paramadarus complexus
Parapantomorus spp.
Phaops spp.
Pheloconus bosqi
Phelypera spp.
Phloeotribus spp.
Phymatophosus spp.
Phyrdenus subnotatus
Pissodes notatus
Platyaspistes spp.
Platyomus spp.
Platypodinae undet.
Platypus spp.
Polydrusini undet.
Polyteles stevenii
Pororhynchus labeonis
Pororhynchus spp.
Promecops sitonoides
Promecops spp.
Pseudotorcus rufipes
Rhigopsidius spp.
Rhopalomerus tenuirostris
Rhyephenes spp.
Rhyssomatus marginatus
Rhyssomatus spp.
Sciopithes spp.
Scirpicola chilensis
Scolytinae undet.
Scolytus carinatus
Sibinia aspersa
Sibinia griseoides
Sitophilus oryzae
Sitophilus spp.
Sphenophorus brunnipennis
Sphenophorus cincticollis
Sphenophorus spp.
Sternechus spp.
Sudauleutes bosqi
Tanymecini undet.
Teloplatypus excisus
Teloplatypus ratzeburgi
Trichodocerus spp.
Trichonaupactus densius
Tropiphorini undet.
Tyloderma cupreum
Tyloderma elongatum
Tyloderma inaequalis
Tyloderma innotatum
Tyloderma nigromaculatum
Tyloderma obrieni
Xyleborus affinis
Xystus spp.
Zascelis spp.
Zygops vinulus

CYDNIDAE

Amnestus sinuosus
Amnestus spp.
Cydnidae undet.
Cyrtomenus bergi
Pangaeus aethiops

DELPHACIDAE

Copicerus spp.
Delphacidae undet.
Delphacodes argentina
Delphacodes haywardi
Idiosystatus acutiusculus
Idiosystatus fuscoirroratus
Idiosystatus gubernator
Pissonotus boliviensis

DERBIDAE

Cenchreini undet.

DERMAPTERA

Dermaptera undet.

DERMESTIDAE

Cryptorhopalum spp.
Dermestes maculatus
Dermestidae undet.
Eurhopalus spp.

DIAPRIIDAE

Aclista spp.
Belytinae undet.
Dissoxylabis spp.
Idiotypa spp.

DIASPIDIDAE

Aspidiotus nerii
Chrysomphalus aonidum

DICTYOPHARIDAE

Dictyopharoides rufistigma

DIPTERA

Diptera undet.

DOLICHOPODIDAE

Chrysotimus spp.
Condylostylus clavipilus
Condylostylus spp.
Diaphorinae undet.
Dolichopodidae undet.
Dolichopodinae undet.
Hydrophorus spp.
Paraclius spp.
Pelastoneurus spp.
Pinacocerus nodicornis
Pinacocerus spp.
Rhaphium spp.
Sympycninae undet.
Sympycnus albiciliatus
Sympycnus albihirtus
Sympycnus andicola
Sympycnus bicoloripes
Sympycnus nigricoxa
Sympycnus parvulus
Sympycnus spp.
Tachytrechus argentipes
Tachytrechus intermedius
Tachytrechus spp.
Thrypticus fraterculus
Thrypticus spp.

DROSOPHILIDAE

Drosophila repleta

DRYINIDAE

Bocchus neotropicus
Gonatopodinae undet.

DRYOPIDAE

Dryopidae undet.
Pelonomus spp.

DYTISCIDAE

Agametrus spp.
Bidessini undet.
Bunites distigma
Celina spp.
Copelatus alternatus
Copelatus consors
Copelatus longicornis
Copelatus spp.
Cybister spp.
Desmopachria concolor
Desmopachria spp.
Dytiscidae undet.
Hydaticus spp.
Hydrovatus crassulus
Laccophilus ovatus ovatus
Laccophilus paraguensis
Laccophilus spp.
Lancetes spp.
Liodessus spp.
Liodessus uruguensis
Macrovatellus mexicanus
Macrovatellus spp.
Megadytes glaucus
Megadytes spp.
Pachydrus obesus
Pachydrus spp.
Rhantus calidus
Rhantus calileguai
Rhantus duponti
Rhantus signatus
Rhantus validus
Thermonectus spp.

ECTOBIIDAE

Chorisoneura

ELATERIDAE

Aeolus spp.
Agrypnella spp.
Agrypnus spp.
Anchastus spp.
Anoplischius spp.
Aphricus spp.
Aptopus spp.
Cardiophorus spp.
Chalcolepidius limbatus
Chalcolepidius porcatus
Chalcolepidius spp.
Chalcolepidius zonatus
Conoderus fuscofasciatus
Conoderus germari
Conoderus scalaris
Conoderus spp.
Cosmesus spp.
Crepidiuus spp.
Deromecus spp.
Dicrepidius spp.
Elateridae undet.
Esthesopus spp.
Glyphonyx spp.
Hemirhipus elegantissimus
Horistonotus spp.
Ischiodontus spp.
Lacon spp.
Limonius spp.
Mesembria spp.
Paradonus spp.
Physorhinus distigma
Pomachilius spp.
Propsephus spp.
Protelaterini undet.
Ptesimopsia luscinia
Pyrearinus depressicollis
Pyrearinus ferrugineus
Pyrearinus janus
Pyrearinus latus
Pyrophorus punctatissimus
Semiotus serraticornis

ELMIDAE

Elmidae undet.

EMBIIDAE

Malacosembia tucumana
Ochrembia wagneri
Pararhagadochir birabeni
Pararhagadochir confusa
Pararhagadochir flavicollis (= trinitatis)
Pararhagadochir pallida
Pararhagadochir schadei
Pararhagadochir trachelia

EMPIDIDAE

Apalocnemis spp.
Aplomera spp.
Atrichopleura spp.
Cladodromia spp.
Deuteragonista spp.
Heterophlebus mediocris
Heterophlebus spp.
Hilara spp.
Hilarempis spp.
Hilarigona spp.
Platypalpus spp.
Rhamphomyia spp.
Sphicosa spp.

ENCYRTIDAE

Aenasius spp.
Copidosoma spp.
Encyrtidae undet.

ENDOMYCHIDAE

Acinaces lacertus
Anamorphinae undet
Austroclemmus bonariensis
Clemnus minor
Epopterus undulatus
Epopterus variegatus
Holoparamecus spp
Stenotarsus spp.

EPHEMEROPTERA

Ephemeroptera undet.

EPHYDRIDAE

Austrocoenia aczeli
Discocerina obscurella
Ephydridae undet.
Hydrellia vulgaris
Neoephydra araucaria MS
Paralimna multipunctata
Paralimna spp.
Philygria longipennis
Scatella gregaria
Scatophila tescola

EREBIDAE

Aclytia heber
Alabama argillacea
Amastus antonio
Amastus formosana
Anoba spp.
Anticarsia gemmatalis
Anticarsia spp.
Arctiinae undet.
Chrysocale ferens
Cisthene calochroma
Cosmosoma spp.
Ctenuchini undet.
Cyanopepla pretiosa
Cyclopis caecutiens
Dysschema sacrifica
Euclidia runica
Eurata hermione
Eurata paraguayensis
Eurata patagiata
Eurata spp.
Eurata strigiventris
Halysidota steinbachi
Heteropygas ziczac
Hypercompe cunigunda
Hypercompe detecta
Hypercompe indecisa
Hypercompe kinkelini
Ischnocampa spp.
Melipotis spp.
Nelphe setosa
Paracles spp.
Phaloe cruenta
Tessellota cancellata
Tessellota trifasciata
Thysania zenobia
Vianania argentinensis

ERIRHINIDAE

Argentinorhynchus breyeri
Argentinorhynchus bruchi
Argentiorhynchus spp.
Hypselus ater
Lissorhoptrus bosqi
Lissorhoptrus lepidus
Lissorhoptrus tibialis
Neobagous coarcticollis
Neochetina affinis
Neochetina bruchi
Neochetina eichborniae
Neochetina ventralis
Neohydronomus affinis
Neohydronomus pulchellus
Notiodes cupreus
Notiodes spp.
Oryzophagus oryzae
Stenopelmus brunneus

EROTYLIDAE

Coccimorphus unicolor
Erotylidae undet.
Ischyrus quadripunctatus quadripunctatus
Ischyrus scriptus
Megischyrus spp.
Mycotretus spp.
Pselaphacus signatus

EUCHARITIDAE

Dicoelothorax ? flavincornis
Kapala spp.
Pseudochalcura condyla
Tetramelia spp.

EUCNEMIDAE

Euryptychus monrosi

EULOPHIDAE

Bellerus spp.
Diglyphus spp.
Euderus spp.
Eulophinae undet.
Necremnus spp.
Tetrastichinae undet.

EUPELMIDAE

Anastatus
Arachnophaga spp.
Eupelmidae undet.
Eupelmus spp.

EURYTOMIDAE

Eurytomidae undet.

EVANIIDAE

Evaniidae undet.
Semaeomyia spp.

FANNIIDAE

Fanniidae undet.

FIGITIDAE

Acanthaegilips spp.
Aganaspis spp.
Eucoilinae undet.
Neralsia spp.

FLATIDAE

Byllis proxima
Epormenis cestri
Ormenis similis

FORFICULIDAE

Doru lineare

FORMICIDAE

Acanthoponera mucronata
Acanthostichus kirbyi
Acromyrmex
Acromyrmex lobicornis
Acromyrmex silvestrii silvestrii
Acromyrmex spp.
Acromyrmex striatus
Anochetus altisquamis
Atta spp.
Azteca spp.
Brachymyrmex laevis
Brachymyrmex spp.
Camponotus blandus
Camponotus borellii
Camponotus cingulatus
Camponotus coloratus
Camponotus depressus
Camponotus distinguendus
Camponotus fastigatus
Camponotus macrocephalus
Camponotus morosus
Camponotus mus
Camponotus nitens
Camponotus punctulatus
Camponotus renggeri
Camponotus rufipes
Camponotus sculptor
Camponotus sericeiventris
Camponotus spp.
Camponotus striatus
Camponotus substitutus
Camponotus termitarius
Camponotus trapezoideus
Camponotus virgatus
Cephalotes bivestitus
Cephalotes jheringi
Cephalotes minutus
Cephalotes pallens
Cephalotes spp.
Crematogaster spp.
Cyphomyrmex spp.
Cyphomyrmex transversus
Discothyrea neotropica
Dolichoderinae undet.
Dolichoderus spp.
Dorymyrmex antarcticus
Dorymyrmex exsanguis
Dorymyrmex flavescens
Dorymyrmex minutus
Dorymyrmex spp.
Dorymyrmex tener
Ectatomma brunneum
Ectatomma edentatum
Ectatomma spp.
Forelius chalybaeus
Forelius spp.
Formicidae undet.
Fulakora lurilabes
Gnamptogenys spp.
Gnamptogenys striatula
Gnamptogenys teffensis
Gnamptogenys triangularis
Heteroponera dolo
Heteroponera microps
Hypoponera spp.
Labidus coecus
Lasiophanes picinus
Lasiophanes valdiviensis
Linepithema humile
Linepithema humile gallardoi
Linepithema oblongum
Mycocepurus spp.
Myrmelachista mayri
Neivamyrmex diversinodis
Neivamyrmex minensis
Neivamyrmex pertii
Neivamyrmex romandi
Neivamyrmex shuckardi
Neivamyrmex sulcatus
Neoponera crenata
Neoponera villosa
Odontomachus chelifer
Oxyepoecus inquilinus
Pachycondyla striata
Paratrechina spp.
Patagonomyrmex angustus
Patagonomyrmex odoratus
Pheidole acutilobata
Pheidole spp.
Pogonomyrmex altiplanensis MS
Pogonomyrmex andinus
Pogonomyrmex apterogenos MS
Pogonomyrmex atratus
Pogonomyrmex brevibarbis
Pogonomyrmex brevibarbis brevibarbis
Pogonomyrmex carbonarius
Pogonomyrmex catanlilensis
Pogonomyrmex coarctatus
Pogonomyrmex cunicularius
Pogonomyrmex eremicus MS
Pogonomyrmex inermis
Pogonomyrmex lagunabravensis MS
Pogonomyrmex laticeps
Pogonomyrmex lobatus
Pogonomyrmex mendozanus
Pogonomyrmex micans
Pogonomyrmex naegelii
Pogonomyrmex neuquensis
Pogonomyrmex pencoensis
Pogonomyrmex pronotalis
Pogonomyrmex pulchellus
Pogonomyrmex rastratus
Pogonomyrmex sanmartini
Pogonomyrmex santschii
Pogonomyrmex sp. Cf. Rastratus
Pogonomyrmex sp. Cf. Vermiculatus
Pogonomyrmex spp.
Pogonomyrmex tinogasta MS
Pogonomyrmex uruguayensis
Pogonomyrmex weiseri
Prionopelta spp.
Pseudomyrmex denticollis
Pseudomyrmex gracilis
Pseudomyrmex rufiventris
Pseudomyrmex spp.
Rogeria spp.
Solenopsis germaini germaini
Solenopsis spp.
Sphinctomyrmex stali
Stegomyrmex vizottoi
Strumigenys spp.
Tetramorium spp.
Wasmannia williamsoni

FULGORIDAE

Acmonia amoena

FULGOROIDEA

Fulgoroidea undet.

GASTERUPTIIDAE

Gasteruptiidae undet.

GELASTOCORIDAE

Nerthra spp.

GELECHIIDAE

Phthorimaea euchthonia

GEOMETRIDAE

Ennada pellicata
Euangerona valdiviae
Eubaphe spp.
Eubaphe unicolor
Eupithecia spp.
Geometridae undet. spp.
Glena spp.
Heterusia quadruplicaria
Hydriomena spp.
Iridopsis spp.
Lagynopteryx botulata
Microclysia pristopera
Neorumia lutea
Oospila includaria
Oratha sericea
Orthonama obstipata
Perizoma impromissata
Stamnodes uniformata
Triphosa californiata
Triptila virescens
Triptiloides fissa

GEOTRUPIDAE

Athyreus bifurcatus
Bolboceras castaneum
Eucanthus bonariensis
Frickius variolosus
Neoathyreus lobus
Taurocerastes patagonicus
Zefevazia near peruanus.

GERRIDAE

Halobatopsis platensis

GRYLLIDAE

Gryllidae undet.
Gryllinae undet.
Gryllus spp.

GRYLLOTALPIDAE

Scapteriscus didactylus

GYRINIDAE

Gyrinidae undet.
Gyrinus spp.

HALICTIDAE

Augochlora iphigenia
Augochlora spp.
Augochlorini undet.
Augochloropsis spp.
Augochloropsis tupacamaru
Caenohalictus rostraticeps
Caenohalictus spp.
Corynura ampliata
Corynura aureoviridis
Corynura rubella
Corynura spp.
Halictidae undet.
Halictillus verissimus
Halictinae undet.
Halictus seladonius
Lasioglossum paramorio
Lasioglossum spp.
Neocorynura gaucha
Neocorynura sophia
Neocorynura tarpeia
Pseudagapostemon catamarcensis
Pseudagapostemon citricornis
Pseudagapostemon huinca
Pseudagapostemon hurdi
Pseudagapostemon jenseni
Pseudagapostemon joergenseni
Pseudagapostemon puelchanus
Pseudagapostemon spp.
Ruizantheda proxima
Ruizantheda spp.
Ruizanthedella mutabilis
Sphecodes spp.
Temnosoma metallicum

HALIPLIDAE

Haliplus spp.

HEBRIDAE

Hebridae undet.
Merragata lacuniferus

HELEOMYZIDAE

Heleomyzidae undet.

HEMEROBIIDAE

Hemerobius
Nomerobius psychoides
Nusalala pallida
Sympherobius miranda

HESPERIIDAE

Achlyodes busirus rioja
Aethilla echina coracina
Amenis pionia pionia
Ancyloxypha nitedula
Anisochoria sublimbata
Antigonus liborius areta
Argopteron aureipennis
Astraptes aulus
Astraptes enotrus
Astraptes erycina
Astraptes spp.
Autochton bipunctatus
Bolla atahuallpai
Bungalotis milleri
Burnsius brenda
Burnsius orcus
Burnsius orcynoides
Butleria fruticolens
Butleria quilla
Callimormus saturnus
Carrhenes canescens pallida
Carrhenes infuscescens
Cecropterus dorantes dorantes
Chioides catillus catillus
Chiomara asychis autander
Chiomara mithrax
Cobalopsis hazarma
Cogia calchas
Conga chydaea
Conga urqua
Corticea immocerinus
Corticea spp.
Cumbre meridionalis
Cycloglypha caeruleonigra
Cyclosma altama
Cymaenes chapa
Cymaenes jamba
Cymaenes odilia odilia
Cymaenes tripunctus theogenis
Dardarina salta
Diaeus lacaena
Dyscophellus damias
Dyscophellus ramusis
Eantis thraso
Ebrietas anacreon anacreon
Ectomis caunus
Ectomis octomaculata
Epargyreus barisses argentina
Epargyreus tmolis
Erynnis funeralis
Eutychide physcella
Gorgopas trochilus
Gorgythion begga begga
Gorgythion beggina escalophoides
Grais stigmaticus
Granila paseas
Helias phalaenoides palpalis
Heliopetes alana
Heliopetes libra
Heliopetes ochroleuca
Heliopetes omrina
Heliopetes purgia
Heliopyrgus americanus bellatrix
Heliopyrgus domicella willi
Hesperiidae undet.
Hylephila fasciolata
Hylephila phyleus
Lucida lucia
Lychnuchoides ozias
Milanion leucaspis
Mnasitheus submetallescens
Moeris spp.
Moeris striga menopis
Mylon lassia
Mylon maimon
Myscelus amystis epigona
Myscelus nobilis
Myscelus spp.
Mysoria barcastus barcastus
Mysoria barcastus barta
Narcosius parisi
Nisoniades hesperia
Orses itea
Panca subpunctuli
Parphorus pseudecorus
Passova gellias
Pellicia dimidiata zamia
Pellicia hersilia
Perichares seneca
Phanus australis
Phocides charon
Phocides pigmalion hewitsonius
Phocides pigmalion pigmalion
Phocides polybius phanias
Polites vibex catilina
Polyctor polyctor
Polygonus leo leo
Polygonus savigny
Porphyrogenes vulpecula
Proteides mercurius mercurius
Pseudonascus broteas
Pyrgus bocchoris bocchoris
Pyrgus fides
Pyrrhopyge charybdis charybdis
Pyrrhopyge pelota
Pythonides lancea
Quadrus cerialis
Quadrus lugubris ophia
Quadrus u-lucida
Quinta cannae
Sarmientoia faustinus
Sostrata cronion
Spicauda procne
Staphylus fasciatus
Staphylus melius
Staphylus minor
Staphylus musculus
Staphylus saxos
Staphylus spp.
Staphylus tucumanus
Synale hylaspes
Telegonus anaphus anaphus
Telegonus creteus siges
Telegonus fulgerator
Telegonus fulgor
Theagenes dichrous
Timochares trifasciata sanda
Trina geometrina geometrina
Urbanus esta
Urbanus proteus proteus
Urbanus velinus
Vinius spp.
Viola minor
Wallengrenia premnas
Xenophanes tryxus
Zera hyacinthinus servius
Zopyrion evenor evenor

HETEROCERIDAE

Heterocerus midas
Heterocerus nidus
Tropicus bonus
Tropicus gelidus
Tropicus squamosus

HETEROPTERA

Heteroptera undet.

HISTERIDAE

Carcinops spp.
Epierus spp.
Euspilotus spp.
Histeridae undet.
Hololepta quadridentata
Hololepta spp.
Omalodes spp.
Paromalus spp.
Phelister pumilus
Phelister thiemei

HOMOPTERA

Homoptera undet.

HYBOSORIDAE

Acanthocerus clavipes
Cloeotus spp.
Coilodes
Metachaetodus discus

HYDRAENIDAE

Hydraenidae undet.

HYDROMETRIDAE

Hydrometra argentina

HYDROPHILIDAE

Anacaena spp.
Berosus
Berosus truncatipennis
Chaetarthria argentina
Chaetarthria goldbachi
Chaetarthria goldbachi ?
Derallus spp.
Enochrus debilis
Enochrus spp.
Helochares rufobrunneus
Helochares spp.
Hydramara argentina
Hydrobiomorpha irina
Hydrobiomorpha longa
Hydrobiomorpha rudesculpta
Hydrobiomorpha spinosa
Hydrobiomorpha spp.
Hydrophilus ensifer
Hydrophilus masculinus
Hydrophilus palpalis
Hydrophilus spp.
Novochares pallipes
Novochares spp.
Paracymus rufocinctus
Sindolus spp.
Sphaeridiinae undet.
Tropisternus apicipalpus
Tropisternus carinispina
Tropisternus chalybeus
Tropisternus collaris
Tropisternus collaris collaris
Tropisternus ignoratus
Tropisternus laevis
Tropisternus lateralis
Tropisternus lateralis flavescens
Tropisternus lateralis lateralis
Tropisternus lepidus
Tropisternus ovalis
Tropisternus robustus
Tropisternus setiger
Tropisternus sharpi

HYDROPSYCHIDAE

Smicridea spp

ICHNEUMONIDAE

Alophophion spp.
Anomaloninae undet.
Campopleginae undet.
Cremastinae undet.
Cryptanura spp.
Cryptinae undet.
Cryptini undet.
Diplazontinae undet.
Dotocryptus spp.
Enicospilus spp.
Exochus spp.
Ichneumonidae undet.
Ichneumoninae undet.
Netelia spp.
Notacma spp.
Pimplinae undet.
Thymebatis spp.

ISSIDAE

Issidae undet.
Thionia spp.

LABIDURIDAE

Labidura xanthopus

LAEMOPHLOEIDAE

Placonotus charlesi
Placonotus modestus
Placonotus spp.
Rhabdophloeus spp.

LAGRIIDAE

Statira spp.

LAMPYRIDAE

Amydetes plumicornis
Aspisoma fenestratum
Aspisoma limbatum
Cratomorphus diaphanus
Dryptelytra spp.
Lampyridae undet.
Ledocas spp.
Photinus fuscus
Photinus spp.
Pyropyga australis
Pyropyga saltensis
Pyropyga spp.

LANGURIIDAE

Crotchia spp.

LARGIDAE

Largidae undet.
Largus fasciatus
Largus rufipennis
Largus spp.

LATRIDIIDAE

Latridiidae undet.

LAUXANIIDAE

Lauxaniidae undet.

LEPIDOPTERA

Lepidoptera undet.
Lepidoptera undet. Papered

LEPTOCERIDAE

Oecetis arizonica

LESTIDAE

Lestes bipupillatus

LEUCOSPIDAE

Leucospis coxalis
Leucospis signifera

LIBELLULIDAE

Erythrodiplax melanorubra
Erythrodiplax spp.
Macrothemis imitans
Tramea cophysa

LIMNICHIDAE

Eulimnichus ater

LONCHAEIDAE

Dasiops spp.
Lonchaea aculeata
Lonchaea chalybea
Lonchaeidae undet.

LUCANIDAE

Chiasognathus grantii
Chiasognathus latreillei
Erichius darwinii
Erichius femoralis
Pycnosiphorus lessonii marginipennis

LYCAENIDAE

Atlides thargelia
Chlorostrymon simaethis simaethis
Leptotes cassius cassius
Lycaenidae undet.
Ministrymon gamma
Ministrymon sanguinalis
Strymon eurytulus
Strymon rufofusca
Theclinae undet.

LYCIDAE

Calopterini undet.
Calopteron spp.
Emplectus spp.
Lycidae undet.
Plateros spp.

LYGAEIDAE

Acroleucus
Geocoris ventralis
Ischnodemus bosqi
Lygaeidae undet.
Lygaeus alboornatus
Neortholomus gibbifer
Ochrimnus cinctipennis
Ochrimnus discifer
Oncopeltus unifasciatellus
Oncopeltus varicolor
Torvochrimnus poeyi

LYMEXYLIDAE

Melittomma brasiliense

MANTIDAE

Mantodea undet.
Stagmatoptera sp.
Stagmomantis carolina carolina

MANTISPIDAE

Paramantispa
Paramantispa ambusta
Paramantispa prolixa
Paramantispa wagneri

MANTOIDIDAE

Mantoida spp.

MEGACHILIDAE

Anthidium friesei
Anthidium jenseni
Anthidium mitchelli
Anthidium rubripes
Anthidium spp.
Anthodioctes spp.
Coelioxys australis
Coelioxys inermis
Coelioxys insolita
Coelioxys spp.
Coelioxys vidua
Dioxys spp.
Epanthidium bicoloratum
Epanthidium confusum
Epanthidium nectarinioides
Epanthidium sanguineum
Epanthidium spp.
Hoplitis producta gracilis
Megachile agrestis
Megachile albopunctata
Megachile andalgalensis
Megachile argentina
Megachile balastensis
Megachile breviata
Megachile capillitensis
Megachile ctenophora
Megachile cylindrica
Megachile infernillensis
Megachile leucografa
Megachile parsonsiae
Megachile raveni
Megachile rubripennis
Megachile saulcyi
Megachile spp.
Megachile squalens
Megachile trochantina
Megachile vagata
Megachile zaptlana
Microthurge corumbae
Notanthidium spp.

MEGALOPODIDAE

Agathomerus bichito
Agathomerus marginatus
Megalopus jacoby

MEGALOPYGIDAE

Megalopyge uruguayensis

MELANDRYIDAE

Melandryidae undet.
Serropalpus valdivianus

MELOIDAE

Epicauta adspersa
Epicauta atomaria
Epicauta dilatipennis
Epicauta horni
Epicauta leopardina
Epicauta lizeri
Epicauta monachica
Epicauta nigrescens
Epicauta nigropunctata
Epicauta rubriceps
Epicauta semivittata
Epicauta singularicornis
Epicauta spp.
Epicauta vidua
Glaphyrolytta viridipennis
Lytta viridipennis
Meloidae undet.
Pyrota wagneri
Spastica spp.
Tetraonyx brevis
Tetraonyx kirschi
Tetraonyx lineola
Tetraonyx maudhuyi
Tetraonyx propinqua
Tetraonyx septemguttata
Wagneronota aratae
Zonitis spp.

MELYRIDAE

Astylus alboscutellatus
Astylus atromaculatus
Astylus banghaasi
Astylus bipunctatus
Astylus quadrilineatus
Astylus rubricostatus
Astylus variegatus
Astylus wagneri
Melyridae undet.
Melyrinae undet.

MEMBRACIDAE

Alchisme grossa
Amastris
Aspona spp.
Ceresa cavicornis
Ceresini undet.
Darnini undet.
Darnis lateralis
Dysyncritus spp.
Enchenopa spp.
Membracidae undet.
Micrutalis spp.
Sphongophorus spp.
Stictocephala spp.
Sundarion spp.
Tolania spp.

MICROPEZIDAE

Micropezidae undet.

MILICHIIDAE

Pholeomyia spp.

MIRIDAE

Ceratocapsini undet.
Garganus saltensis
Halticus spp.
Horcias nobilellus
Horcias spp.
Hyporhinocoris spp.
Hyporhinocoris tomentosus
Mirini
Orthotylini
Paraxenetus spp.
Phylini undet.
Phytocoris spp.
Polymerus modestus
Polymerus spp.
Prepops platensis
Prepops spp.
Proba vittiscutis
Restheniini
Sericophanes ornatus
Stenodema insuavis
Taylorilygus pallidulus
Xenetus spp.

MORDELLIDAE

Mordella spp.
Mordellidae undet.

MUSCIDAE

Bithoracochaeta spp.
Haematobia irritans
Muscidae undet.

MUSCOIDEA

Anthomyiidae/Muscidae undet.

MUTILLIDAE

Darditilla usta
Ephuta guachipa
Horcomutilla piala
Mutillidae undet.
Pseudomethoca cerasina
Pseudomethoca spp.
Reedomutilla gayi
Reedomutilla heraldica
Reedomutilla spp.
Scaptodactyla spp.
Sphaeropthalma spp.
Sphaeropthalminae undet.
Sphinctopsis ituza
Suareztilla colorata
Tallium minimum
Tallium sordidulum
Tallium spp.
Timulla eris
Tobantilla charrasca
Traumatomutilla bispiculata
Traumatomutilla bivittata
Traumatomutilla centralis
Traumatomutilla cuyana
Traumatomutilla lasiogastra

MYCETOPHILIDAE

Allodia spp.
Leia spp.
Mycetophila spp.
Mycetophilidae undet.
Mycomya cleta
Tetragoneurini undet.

MYCTERIDAE

Polypria spp.
Thisias spp.

MYDIDAE

Mitrodetus australis

MYRMELEONTIDAE

Ameromyia dimidiata
Ameromyia dispar
Brachynemurus dispar
Brachynemurus dolichogaster
Brachynemurus frontalis
Brachynemurus lizeri
Ensorra modestus
Ensorra verticalis
Myrmeleon argentinus
Myrmeleon spp.
Peruveleon dolichogaster

NABIDAE

Nabis argentinus
Nabis capsiformis
Nabis paranensis

NAUCORIDAE

Ambrysus bergi
Ambrysus fuscatus
Ambrysus gemignanii
Ambrysus spp.

NEMESTRINIDAE

Nemestrinidae undet.

NEPIDAE

Ranatra segrega

NERIIDAE

Neriidae undet.

NITIDULIDAE

Camptodes dichrous
Camptodes rubrovittatus
Camptodes spp.
Carpophilus dohrni
Carpophilus freemani
Carpophilus hemipterus
Carpophilus spp.
Carpophilus viduatus
Cillaeinae undet.
Colopterus bisignatus
Colopterus macropterus
Colopterus spp.
Cratonura rufithorax
Cryptarcha spp.
Cybocephalinae undet.
Cychramus zimmermanni
Epuraeopsis maculipennis
Epuraeopsis spp.
Haptoncus ochraceus
Lioschema rubrovarium
Lobiopa bruchi
Lobiopa insularis
Lobiopa punctata
Lobiopa spp.
Mystrops spp.
Pocadionta dentipes
Pycnocephalus metallicus
Pycnocephalus spp.
Soronia minuta

NOCTUIDAE

Acontia spp.
Chlanidophora patagiata
Hadenini undet.
Helicoverpa atacamae
Helicoverpa zea
Leucania chilensis
Neotuerta platensis
Noctuidae undet.

NOTERIDAE

Hydrocanthus aevigatus
Hydrocanthus ancus
Hydrocanthus debilis
Hydrocanthus spp.
Pronoterus punctipennis
Suphis cimicoides
Suphis spp.
Suphisellus balzani
Suphisellus spp.

NOTONECTIDAE

Notonectidae unknown

NYMPHALIDAE

Agraulis vanillae maculosa
Anthanassa spp.
Brassolini undet.
Callithomia hezia hezia
Consul fabius fabius
Cybdelis thrasylla
Danaidae undet.
Danaus erippus
Diaethria candrena
Dircenna dero euchytma
Dircenna spp.
Doxocopa cyane burmeisteri
Doxocopa laure laure
Dynamine myrrhina
Episcada spp.
Eryphanis reevesii
Etcheverrius chiliensis
Euptoieta claudia
Euptoieta spp.
Heliconiinae undet. spp.
Hypna clyemnestra clyemnestra
Ithomiidae undet. spp.
Janatella hera
Junonia evarete evarete
Junonia evarete hubneri
Libytheana carinenta
Mechanitis lysimnia elisa
Mestra aurantia
Methona confusa psamathe
Morpho achilles trojana
Morpho aega
Morpho caternarius
Morpho caternarius argentinus
Morpho spp.
Nymphalidae undet.
Opsiphanes undet. spp
Pampasatyrus limonias
Pampasatyrus periphas
Pedaliodes peucestas
Pharneuptychia phares
Phyciodes claudina
Phyciodes simois
Phyciodes velica
Phycoides spp.
Prepona chalciope domna
Prepona demophon muson
Prittwitzia hymeanaea hymenaea
Pteronymia spp.
Satyridae undet.
Steroma bega
Vanessa annabella
Vanessa terpsichore
Yphthimoides celmis

OCHODAEIDAE

Ochodaeus campsognathus

OESTRIDAE

Dermatobia hominis
Oestrus ovis

OMMATIDAE

Tetraphalerus wagneri

OMMEXECHIDAE

Ommexecha spp.

OTITIDAE

Otitidae undet.

PAMPHAGIDAE

Pamphagidae undet.

PAPILIONIDAE

Battus polydamas polydamas
Euryades duponchelii
Papilio anchisiades anchisiades
Papilio anchisiades idaeus
Papilio androgeus androgeus
Papilio astyalus astyalus
Papilio hectorides hectorides
Papilionidae undet.
Parides erlaces erlaces
Parides perrhebus damocretas
Parides perrhebus perrhebus

PASSALIDAE

Passalidae undet.
Passalus interruptus
Passalus interstitialis
Passalus punctiger

PASSANDRIDAE

Catogenus rufus
Catogenus spp.

PENTATOMIDAE

Acledra kinbergi
Acledra modesta
Acledra spp.
Acrosternum apicicorne
Acrosternum armigerum
Acrosternum australe
Acrosternum fucosum
Acrosternum musivum
Acrosternum spp.
Arvelius albopunctatus
Arvelius spp.
Banasa peruana
Banasa rondani
Cyptocephala cogitabunda
Dichelops furcatus
Dichelops melacanthus
Edessa albomarginatus
Edessa meditabunda
Edessa rufomarginata
Edessa spp.
Euschistus bilobus
Euschistus convergens
Euschistus imitator
Euschistus spp.
Kermana fucosa
Loxa deductus
Mormidea ambigua
Mormidea paupercula
Nezara viridula
Odmalea basalis
Odmalea pallida
Oebalus grisescens
Oebalus poecilus
Oplomus cruentatus
Pellaea strictica
Podisus spp.
Thyanta acuminata
Thyanta acutangula
Thyanta aeruginosa
Thyanta albocostata

PENTATOMOIDEA

Pentatomoidea undet.
Pentatomoidea undet. undetermined - N

PERGIDAE

Acordulecera aretoa

PERILAMPIDAE

Euperilampus spp.

PETALURIDAE

Phenes raptor

PHALACRIDAE

Phalacridae undet.

PHASMIDA

Phasmida undet.

PHENGODIDAE

Mastinocerus ruficeps
Phengodidae undet.
Prixothrix acuminatus
Prixothrix bruchi
Prixothrix hickeri
Prixothrix ruficeps
Pseudophengodes cincinnata

PHILOPOTAMIDAE

Chimarra spp.

PHORIDAE

Diplonevra spp.
Dohrniphora spp.
Megaselia spp.

PHOTINAIDAE

Cardioptera sp.
Photinainae

PHYMATIDAE

Phymatidae undet.

PIERIDAE

Ascia monuste monuste
Colias lesbia lesbia
Colias lesbia pyrrhothea
Colias spp.
Colias vautieri
Dismorphia amphiona amphiona
Eurema albula
Eurema atinas atinas
Eurema deva deva
Eurema hecabe senegalensis
Itaballia mandela molione
Pieridae undet.
Pseudopieris nehemia nehemia
Tatochila autodice
Tatochila menacte
Tatochila stigmadice
Tatochila theodice theodice

PIPUNCULIDAE

Cephalosphaera spp.
Eudorylas devius
Eudorylas spp.
Tomosvaryella pectinalis
Tomosvaryella spp.

PLATYGASTRIDAE

Metaclisis spp.
Platygastridae undet.

PLATYSTOMATIDAE

Platystomatidae undet.

PLECOPTERA

Plecoptera undet.

PLEIDAE

Pleidae undet.

PLUMARIIDAE

Plumariidae undet.
Plumaroides andalgalensis

POMPILIDAE

Anoplius spp.
Ceropales spp.
Chirodamus kingii
Dicranoplius cujanus
Dicranoplius spp.
Episyron conterminus conterminus
Episyron spp.
Euplaniceps spp.
Evagetes spp.
Herbstellus pachylopus
Pepsini undet.
Pepsis atrata
Pepsis caridei
Pepsis completa
Pepsis decorata
Pepsis discolor
Pepsis foxi
Pepsis lampas
Pepsis limbata
Pepsis montezuma
Pepsis roigi
Pepsis thoreyi
Pepsis viridis
Poecilopompilus spp.
Pompilidae undet.
Pompilocalus catriel
Pompilocalus hirsutulus
Pompilocalus joergenseni
Pompilocalus paine
Pompilocalus parvulus
Pompilus gastricus
Pompilus spp.

PROSCOPIIDAE

Proscopiidae undet.

PSOCIDAE

Cerastipsocus
Metylophorus

PSOCODEA

Psocodea undet.

PSYCHIDAE

Oiketicus geyeri
Oiketicus platensis

PSYCHODIDAE

Bruchomyia argentina
Psychodidae undet.

PSYLLIDAE

Psyllidae undet.

PTEROMALIDAE

Gastrancistrus spp.
Hypopteromalus spp.
Lyrcus spp.
Mesopolobus spp.
Pachyneuron spp.
Pteromalidae undet.
Pteromalus spp.

PTEROPHORIDAE

Pterophoridae undet.

PTILODACTYLIDAE

Ptilodactyla spp.
Ptilodactylidae undet.

PYRALOIDEA

Pyraloidea undet.

PYRGOTIDAE

Teretrura spp.

PYRRHOCORIDAE

Dysdercus albofasciatus
Dysdercus chaquensis
Dysdercus wilhelminae
Pyrrhocoridae undet.

REDUVIIDAE

Apiomerinae undet.
Apiomerus arnaui
Atrachelus cinereus crassicornis
Bergemesa brachmanni
Bergemesa stramineipes
Harpactorinae undet.
Melanolestes argentinus
Microtomus lunifer
Microtomus spp.
Oncocephalus spp.
Phasmatocoris minor
Pnirontis spp.
Reduviinae undet.
Sindala spp.
Sirthenea ferdinandi
Triatoma patagonica
Zelurus seabrai
Zelurus stali
Zelurus transnominalis
Zelus pedestris

RHIPICERIDAE

Sandalus spp.

RHOPALIDAE

Jadera sanguinolenta
Rhopalidae undet.
Xenogenus extensum

RICHARDIIDAE

Richardiidae undet.

RIODINIDAE

Audre chilensis chilensis
Calephelis spp.
Charis spp.
Emesis diogenia
Emesis spp
Riodina lysippoides
Riodinidae undet.
Sarota spp.
Zabuella tenellus

RIPIPHORIDAE

Macrosiagon haeri
Macrosiagon spinosa
Macrosiagon tucumanense
Macrosiagon vittula
Pelecotomoides spp.

ROMALEIDAE

Chromacris miles
Romaleidae undet.
Taeniopoda eques
Xyleus spp.

SALDIDAE

Saldula coxalis
Saldula pallipes

SALPINGIDAE

Inopeplus spp.
Salpingidae undet.

SAPYGIDAE

Huarpea fallax
Sapygidae undet.
Sapyginae undet.

SARCOPHAGIDAE

Amobia erythrura
Amobia ornaticauda
Blaesoxipha blandita
Blaesoxipha brazil
Blaesoxipha cekalovici
Blaesoxipha chilena
Blaesoxipha chubutina
Blaesoxipha hunteri
Blaesoxipha quaesita
Blaesoxipha spp.
Engelimyia inops
Metopia spp.
Microcerella spinigena
Microcerella spp.
Oxysarcodexia spp.
Oxysarcodexia varia
Ravinia aureopyga
Ravinia spp.
Ravinia sueta
Sarcophagidae undet.
Senotainia spp.
Tricharaea occidua
Tricharaea spp.

SATURNIIDAE

Adeloneivaia catharina
Adeloneivaia sabulosa
Automeris illustris
Automeris naranja
Automeris oberthurii
Cerodirphia vagans
Citheronia vogleri
Copaxa canella
Dirphia ursinia
Erythromeris flexilineata
Eubergia caisa
Giacomellia bilineata
Leucanella aspera
Leucanella stuarti
Ormiscodes rufosignata
Psilopygida crispula
Rothschildia jacobaeae
Rothschildia schreiteriana
Rothschildia tucumani

SCARABAEIDAE

Acylochilus
Adoretus spp.
Aegidium
Allidiostoma spp.
Allorrhina menetriesi
Alvarinus
Ancistrosoma argentina
Ancistrosoma argentinum
Ancistrosoma spp.
Anomala inconstans
Anomala testaceipennis
Anomala violacea viridis
Anomiopsoides aberrans
Anomiopsoides heteroclyta
Anomiopsoides pereiraii
Aphodiinae undet.
Aphodius spp.
Archophileurus ovis
Archophileurus vervex
Astaena argentina
Astaena cordobana
Astaena leechi
Astaena maqueta
Astaena marginicollis
Astaena pilosa
Astaena sericea
Astaena spp.
Astaena tenella
Ataenius spp.
Athlia bruchi
Athlia parvissima
Aulacopalpus pilicollis
Blackburneus fulviventris
Blepharotoma argentina
Blepharotoma confusa
Blepharotoma martinezi
Bolbites onitoides
Bothnus spp.
Bothynus dasypleurus
Bothynus striatellus
Callistethus strigidiodes
Canthidium dispar
Canthidium spp.
Canthon conformis
Canthon laminatus
Canthon lituratus
Canthon lividus
Canthon mutabilis
Canthon muticus
Canthon principalis
Canthon quinquemaculatus
Canthon spp.
Canthon unicolor
Castanochilus bruchianus
Castanochilus spp.
Cetoniinae undet.
Chalepides barbatus
Chalepides luridus
Chlorota spp.
Coelosis spp.
Colacus bicolor
Coprini undet.
Copris spp.
Coprophanaeus bonariensis
Coprophanaeus saphirinus
Coprophanaeus telamon
Cotinis semiopoca
Cyclocephala discolor andina
Cyclocephala melanocephala
Cyclocephala metrica
Cyclocephala putrida
Cyclocephala signaticollis
Cyclocephala spp.
Cyclocephala testacea
Cyclocephala verticalis
Deltochilum variolosum
Deltochilum violaceum
Demodema bonariensis
Diabroctis mimas
Dichotomius anaglypticus
Dichotomius bicuspis
Dichotomius bidentatus
Dichotomius carbonarius
Dichotomius crinicollis
Dichotomius luctuosus
Dichotomius nisus
Dichotomius nobilis
Dichotomius semisquamosus
Dichotomius spp.
Dichotomius triangulatus
Dicrania ebenina
Dicrania spp.
Diloboderus abderus
Diplotaxis spp.
Dynastinae undet.
Dyscinetus dubius
Dyscinetus gagates
Dyscinetus rugifrons
Dyscinetus spp.
Enema pan
Eremobothynus cornutus
Eucranium arachnoides
Eucranium dentifrons
Euetheola spp.
Euphoria lurida
Eurysternus parallelus
Geniates borellii
Geniates impressicollis
Geniatini undet.
Glyphoderus centralis
Glyphoderus monticola
Glyphoderus sterquilinus
Golofa aegeon
Golofa spp.
Goniophileurus femoratus
Gromphas lacordaire
Gymnetis bouvieri
Gymnetis carbo
Gymnetis chalcipes
Gymnetis cordobana
Gymnetis hebraica
Gymnetis hepatica
Gymnetis litigiosa
Gymnetis pudibunda
Heterogeniates bonariensis
Heteronyx spp.
Hilarianus spp.
Homolochilus punctatostriatus
Hoplopyga albiventris
Hoplopyga brasiliensis
Hoplopyga singularis
Iarupea euparixoides
Inca clathratus clathratus
Inca clathratus sommeri
Inca spp.
Isonychus albicinctus
Isonychus peruanus ?
Isonychus saltanus
Isonychus spp.
Isonychus tenuivestis
Isonychus variipennis
Leucopelaea spp. ?
Leucothyreus
Leucothyreus cribratipennis
Leucothyreus dorsalis
Leucothyreus hirtus
Leucothyreus homonychius
Leucothyreus semipruinosus
Liogenys cartwrighti
Liogenys cribricollis
Liogenys densicollis
Liogenys denticeps
Liogenys denticulatus
Liogenys flavida
Liogenys forcipata
Liogenys freyi
Liogenys fuscus
Liogenys kadleci
Liogenys latitarsis
Liogenys longicrus
Liogenys morio
Liogenys nigrofuscus ?
Liogenys obscurus
Liogenys opacicollis
Liogenys opacipennis
Liogenys pallens
Liogenys suturalis
Lobogeniates tucumanensis
Macraspis chrysis
Macraspis dichroa
Macrodactylini undet
Macrodactylus spp.
Malagoniella argentina
Malagoniella astyanax punctatostriata
Malagoniella bicolor
Malagoniella chalybaea
Malagoniella puncticollis puncticollis
Marmarina maculosa
Marmarina tigrina
Megasoma actaeon
Megasoma actaeon janus
Megasoma joergenseni
Megasoma spp.
Megathopa spp.
Megathopa villosa
Melolonthinae undet.
Microphileurus caviceps
Monoplistes tropicus
Myloxena bruchiana
Neocorvicoana reticulata
Neocorvicoana tricolor
Ontherus appendiculatus
Ontherus digitatus
Ontherus sulcator
Onthophagus buculus
Onthophagus hirculus
Orodaliscoides reflexus
Orphninae undet.
Oryctini undet.
Oxyligyrus politus
Pachrodema abnormis
Pachrodema flaveola
Pachrodema pruinasa
Pachrodema substriata
Parahomonyx fuscoaeneus
Pelidnota fulva
Pelidnota sanctijacobi
Pelidnota santijacobi ?
Pelidnota sordida
Pelidnota spp.
Pentodontini undet.
Phalangogonia spp.
Phanaeus splendidulus
Phileurini undet.
Phileurus truncatus
Phyllophaga fesina
Phyllophaga spp.
Platycoelia inflata
Plectris banariensis
Plectris centralis
Plectris comata
Plectris curta
Plectris cuyana
Plectris intermixta
Plectris spp.
Plectris tucumana
Podotenus fulviventris
Pristerophora picipennis
Pristerophora spp.
Pseudoliogenys flavidus
Raysymmela bruchi
Rutela lineola
Scarabaeidae undet.
Scarabaeini undet.
Scarabaeus carbonarius
Scatonomus insignis
Scybalophagus rugosus
Sericini undet.
Sericoides germaini
Sericoides lineolata
Sericoides spp.
Sericoides testacea
Stenocrates spp.
Strategus spp.
Strigoderma spp.
Sulcophanaeus batesi
Sulcophanaeus imperator
Sulcophanaeus menelas
Tetrechma sanguineomaculatus
Tomarus bidentulus
Tomarus burmeisteri
Tomarus ebenus
Tomarus spp.
Trichilllum spp.
Trichillum heydeni
Trizogeniates vittatus
Zonocopris gibbicollis

SCATOPSIDAE

Coboldia fuscipes

SCELIONIDAE

Anteromorpha spp.
Baryconus spp.
Macroteleia spp.

SCIARIDAE

Sciara spp.
Sciaridae undet.

SCIOMYZIDAE

Pherbellia spp.
Protodictya guttularis
Sepedonea lindneri

SCIRTIDAE

Scirtidae undet.

SCLEROGIBBIDAE

Probethylus callani
Probethylus schwarzi

SCOLIIDAE

Scolia peregrina
Scolia terrestris
Scoliidae undet.

SCUTELLERIDAE

Camirus spp.
Scutelleridae undet.

SEMATURIDAE

Coronidia canace

SEPSIDAE

Palaeosepsis pusio
Palaeosepsis spp.

SILPHIDAE

Oxelytrum discicolle
Oxelytrum erythrurum

SILVANIDAE

Ahasverus spp.
Nausibius spp.
Platamus spp.
Telephanus spp.

SIMULIIDAE

Simuliidae undet.
Simulium nemorale
Simulium spp.

SISYRIDAE

Climacia

SMICRIPIDAE

Smicripidae undet.

SPHAEROCERIDAE

Antrops quadrinotus
Leptocera spp.
Rachispoda divergens
Sphaeroceridae undet.

SPHECIDAE

Ammophila hevans
Ammophila lampei
Ammophila spp.
Chlorion hemiprasinum
Chlorion hemipyrrhum
Chlorion viridocoeruleum
Dynatus burmeisteri
Dynatus nigripes
Eremnophila aureonotata
Eremnophila eximia
Isodontia visseri
Penepodium fumipenne
Prionyx bifoveolatus
Prionyx chilensis
Prionyx fervens
Prionyx pumilio
Prionyx spinolae
Prionyx spp.
Prionyx thomae
Sceliphron asiaticum
Sceliphron spp.
Sphex argentinus
Sphex dorsalis
Sphex latreillei
Sphex melanopus
Sphex mendozanus
Sphex opacus
Sphex permagnus
Sphex servillei
Sphex spp.
Stangeella cyaniventris

SPHINGIDAE

Aellopos tantalus
Agrius cingulata
Callionima grisenscens
Cocytius duponchel
Erinnyis ello ello
Erinnyis obscura obscura
Erinnyis oenotrus
Eumorpha analis
Eumorpha anchemolus
Eumorpha fasciatus fasciatus
Eumorpha labruscae
Eumorpha neuburgeri
Eumorpha obliquus
Eumorpha satellitia
Eumorpha vitis
Hyles annei
Hylesia annei
Lintneria arthuri
Lintneria phalerata
Manduca armatipes
Manduca bergi
Manduca diffissa diffissa
Manduca diffissa petuniae
Manduca undata
Neogene reevei
Protambulyx strigilis
Xylophanes chiron nechus
Xylophanes pluto
Xylophanes resta
Xylophanes schreiteri
Xylophanes tersa

STAPHYLINIDAE

Acalophaena spp.
Aleochara notatipennis
Aleochara notula
Aleochara spp.
Aleocharinae
Anaulacaspis discreta
Apocellus spp.
Astenus spp.
Atheta argentina MS
Atheta bruchiana
Atheta conformis
Atheta iheringi
Atheta lurida
Atheta myrmecophila
Atheta palliditarsis
Atheta sordida
Atheta spp.
Belonuchus spp.
Biocrypta spp.
Brachida reyi
Caloderella argentina
Carpelimus arcifer
Carpelimus spp.
Coproporus spp.
Dinardopsis solenopsidicola
Edaphus spp.
Eulissus chalybaeus
Geostiba spp.
Haematodes bicolor
Hamotus spp.
Heterothops spp.
Homaeotarsus spp.
Homalolinus canaliculatus
Homalolinus spp.
Homalota cava
Lathropinus spp.
Medon spp.
Meronera sharpi
Nacaeus spp.
Notothecta attae
Notothecta neotropica
Ocalea funebris
Ocalea spp.
Ophioglossa araucana
Ophioglossa argentina
Oxypodini undet.
Paederini
Paederus brasiliensis
Paederus ornaticornis
Paederus spp.
Philonthus spp.
Philothalpus spp.
Piestus spp.
Pinophilini undet.
Polylobus arrowi
Pselaphinae undet.
Pseudodinusa richteri
Quedius spp.
Rhopalogastrum claviventre
Scopaeus spp.
Sepedophilus spp.
Staphylinidae undet.
Stenus obductus
Stenus szekessyi
Stereocephalus seriatipennis
Styngetus spp.
Tachyusa gratiosa
Tetrallus bruchi
Thinobius spp.
Tropider gemmata laevigata
Xantholinini undet.
Xanthopygina undet.
Xenopygus analis
Zyras bruchianus
Zyras eurythorax

STRATIOMYIDAE

Auloceromyia spp.
Beridops maculipennis
Borboridea megaspis
Hedriodiscus pulcher
Hermetia illucens
Hoplitimyia semiluna
Macromeracis spp.
Nemotelus eburneopictus
Nemotelus magellanicus
Sargus thoracicus
Stratiomyidae undet.
Stratiomys constricta

SYRPHIDAE

Copestylum scutellatum
Copestylum spinigerum
Eristalis tenax
Microdon
Ornidia obesa
Polybiomyia wulpii
Pseudodoros clavatus
Syrphidae undet.
Xanthogramma spp.

TABANIDAE

Bolbodimyia lateralis
Caenopangonia hirtipalpis
Catachlorops difficilis
Catachlorops fumipennis
Catachlorops molle
Catachlorops plagiatus
Catachlorops psolopterus
Chrysops argentinus
Chrysops berta
Chrysops brevifascius
Chrysops flavoscutellatus
Chrysops nigricorpus
Chrysops patricia
Chrysops spp.
Chrysops variegatus
Cryptotylus chloroticus aeratus
Dasybasis albohirta
Dasybasis albosignata
Dasybasis alticola
Dasybasis andicola
Dasybasis antilope
Dasybasis argentina
Dasybasis argentina calchaqui
Dasybasis bejaranoi
Dasybasis bonariensis
Dasybasis canipilis
Dasybasis chilensis
Dasybasis delpontei delpontei
Dasybasis erynnis
Dasybasis fontanensis
Dasybasis gagatina
Dasybasis hepperi
Dasybasis lanei
Dasybasis limbativena
Dasybasis mendozana
Dasybasis meridiana
Dasybasis minor
Dasybasis missionum
Dasybasis nigra
Dasybasis nigrifrons
Dasybasis opaca
Dasybasis ornatissima
Dasybasis pallipes
Dasybasis paulseni
Dasybasis pereirai
Dasybasis pereirai dureti
Dasybasis persignata
Dasybasis pruinivitta
Dasybasis shannoni
Dasybasis spp.
Dasybasis subtrita
Dasybasis testaceomaculata
Dasybasis tritus
Dichelacera fuscipes
Dichelacera rubricosa
Dichelacera unifasciata
Dicladocera bellicosa
Dicladocera nubipennis
Dicladocera uncinata
Esenbeckia dichroa
Esenbeckia enderleini
Esenbeckia esenbeckii
Esenbeckia filipalpis
Fidena latifrons
Fidena longipalpis
Fidena neglecta
Fidena ochracea
Fidena opaca
Fidena pubescens
Fidena rhinophora
Fidena spp.
Lepiselaga albitarsis
Lepiselaga crassipes
Pangoninae undet. spp.
Poeciloderas seclusus
Scaptia australis
Scaptia dorsoguttata
Scaptia lata
Scaptia rubriventris
Scione flavohirta
Scione fulva
Silvestriellus schlingeri
Stenotabanus incipiens
Stenotabanus pallidicornis
Stibasoma festivum
Tabanidae undet.
Tabanus angustus
Tabanus claripennis
Tabanus comitans
Tabanus fuscofasciatus
Tabanus importunus
Tabanus melanogaster
Tabanus nebulosus ornativentris
Tabanus occidentalis
Tabanus pungens
Tabanus restreopoensis
Tabanus spp.
Tabanus triangulum
Tabanus vittiger guatemalanus

TACHINIDAE

Archytas spp.
Chaetodemoticus chilensis
Chetogena spp.
Clastoneura spp.
Comops ruficornis
Dolichostoma puntarenensis
Euphorocera spp.
Goniini undet.
Incamyia chilensis
Leschenaultia spp.
Macropatelloa tanumeana
Phasmovora phasmophagae
Siphona geniculata
Spathipalpus philippi
Stomatomyia parvipalpis
Stomatotachina porteri
Stuardomyia crassiseta
Tachinidae undet.
Trichoceronia thermitans
Trichopoda pennipes

TENEBRIONIDAE

Achanius spp.
Adelina bifurcata
Adelina pallida
Adelina spp.
Aemymone spp.
Allecula spp.
Alleculini undet.
Anaedus punctatissimus
Anaedus spp.
Blapida spp.
Blapstinus spp.
Brasilius spp.
Calymmophorus spp.
Calymmophorus ursinus
Camaria spp.
Cardigenius laticollis
Coelometopini undet.
Cteisa spp.
Cuphotes spp.
Discopleurus spp.
Ecnomoderes barbata
Ecnomoderes bruchi
Emallodera ovata
Emmallodera crenatocostata
Emmallodera lata
Entomoderes erebi
Entomoderes satanicus
Entomoderes spp.
Epipedonota ebenina nitida
Epipedonota ebenina sspp.
Epipedonota lata
Epipedonota microdera
Epipedonota spp.
Epipedonota tricostata
Epitragella dimorpha
Epitragopsis argentinus
Epitragopsis batesi bothrotiformis
Epitragus fryi
Epitragus kulzeri
Epitragus similis
Epitragus spp.
Eunotiodes brevicollis
Eunotiodes porcellus
Gondwanocrypticus spp.
Gyriosomus spp.
Heliofugus leechi leechi
Helops spp.
Hemasodes arcicollis
Hemasodes cartwrighti
Hemasodes minutus
Hylithus freudei
Hylithus novaesi
Hylithus spp.
Hypogena vacca
Liodema serricorne
Lobopoda breyeri
Lobopoda spp.
Lobopoda wagneri
Lystronychus coeruleus
Lystronychus metallicus
Lystronychus spp.
Megalenophorus americanus
Mitragenius breviangulus
Mitragenius coarcticollis
Mitragenius dejeani
Mitragenius spp.
Nilio pusillus
Nilio suturalis
Nyctelia blairi
Nyctelia bremei
Nyctelia brunnipes
Nyctelia caudata
Nyctelia corrugata
Nyctelia crassecostata
Nyctelia darwini
Nyctelia dorsata
Nyctelia exasperata
Nyctelia fallax
Nyctelia fitzroyi
Nyctelia grandis
Nyctelia laevis
Nyctelia latioplicata
Nyctelia nodosa
Nyctelia penai
Nyctelia planata
Nyctelia producta
Nyctelia puncticollis
Nyctelia rectestriata
Nyctelia rotundipennis
Nyctelia sallaei
Nyctelia saundersi
Nyctelia solieri
Nyctelia spp.
Nyctelia stephensi
Nyctelia unicosta
Nyctelia vageimpressa
Nyctelia westwoodi
Nyctelia wittmeri
Nycteliini undet.
Nyctobates gigas
Nyctobates spp.
Nyctopetus neuquensis
Omopheres ardoini
Omopheres bacchulus
Omopheres difficilis
Omopheres elegans
Omopheres foersteri
Omopheres gigas
Omopheres molinarii
Omopheres nitidicollis
Omopheres scabripennis
Opatrini undet.
Paroeatus opacus
Pilobalia barrosi
Pilobalia coscaroni
Pilobalia decorata sspp.
Pilobalia forsteri
Pilobalia nuda
Pimelosomus sphaericus
Platesthes granulipennis
Platesthes hirtipes
Platesthes silfoides
Platydema
Platyholmus strigicollis
Platyholmus wittmeri
Poecilesthus fasciatus
Poecilesthus spp.
Praocis bicarinata
Praocis compacta
Praocis molinari
Praocis oblonga
Praocis pendachorda minor
Praocis pentachorda pentachorda
Praocis sellata
Praocis zischkai
Psectrascelis ambigena
Psectrascelis cariosicollis
Psectrascelis cribrata
Psectrascelis spp.
Psectrascelis tricostata
Psectrascelis ursina
Rhypasma quadricollis
Rhypasma spp.
Scelidopsecta lobata
Scotobius acmentarius
Scotobius akidioides
Scotobius alaticollis
Scotobius elegans
Scotobius granosus
Scotobius hystricosus
Scotobius miliaris
Scotobius muricatus egenus
Scotobius muricatus planipennis
Scotobius obscurus
Scotobius ovalis
Scotobius tristis
Strongylium purpuratum
Strongylium spp.
Tanychilus spp.
Telleus spp.
Tenebrionidae undet.
Thinobatis profane
Triboliini undet.
Tribolium spp.
Trichoton occidentale
Trichoton sordidum
Trilobocara erotyloides
Uleda spp.
Uloma spp.
Wattius spp.
Zophobas laticollis
Zophobas spp.
undet.Epitragini

TENTHREDINIDAE

Tenthredinidae undet.

TEPHRITIDAE

Anastrepha
Anastrepha fraterculus
Stoneola spp.
Trupanea spp.

TERATEMBIIDAE

Diradius tucumana
Oligembia new species
Oligembia spp.
Teratembia argentina
Teratembia banksi
Teratembia geniculata
Teratembia new species
Teratembia spp.

TETRATOMIDAE

Eustrophopsis spp.

TETRIGIDAE

Tetrigidae undet.

TETTIGONIIDAE

Conocephalus longipes
Conocephalus spp.
Phaneropterinae undet.
Tettigoniidae undet

THEREVIDAE

Brachylinga clausa
Notiothereva argentina

THYREOCORIDAE

Thyreocoridae undet.

TINEIDAE

Acrolophus spp.

TINGIDAE

Gargaphia subpilosa
Gargaphia torresti
Leptobyrsa bruchi
Leptobyrsa mendocina
Leptopharsa lineata
Teleonemia carmelana
Teleonemia limbata
Tingidae undet.

TIPHIIDAE

Aelurus spp.
Anodontyra haarupi
Anodontyra spp.
Anodontyra verticalis
Anthobosca erythropyga
Anthobosca spp.
Argenthynnus impressus
Brethynnus infernalis
Brethynnus infernus
Brethynnus stygius
Elaphroptera clypeicarinata
Elaphroptera nigripennis
Elaphroptera scoliaeformis
Myzinum bonaerense
Myzinum cuyana
Myzinum strigosum
Myzinum tornowii
Paralaphroptera flavomaculata
Paralaphroptera rollei
Paratiphia spp.
Scotaena spp.
Telephoromyia bituberculata
Telephoromyia rufipes
Telephoromyia spp.
Thynninae undet.
Tiphia catarina
Tiphia meridionalis
Tiphia sankutei
Tiphiidae undet.
Tiphiinae undet.

TIPULIDAE

Tipula spp.

TIPULOIDEA

Tipuloidea undet.

TORYMIDAE

Idiomacromerus spp.
Monodontomerus spp.
Perissocentrus spp.
Pseudotorymus spp.
Torymidae undet.
Torymus spp.

TRICHOCERIDAE

Trichoceridae undet.

TRICHOPTERA

Trichoptera undet.

TROGIDAE

Omorgus suberosus
Polynoncus aeger
Polynoncus aricensis
Polynoncus bifurcatus
Polynoncus brevicollis
Polynoncus gemmifer
Polynoncus gemmingeri
Polynoncus longitarsis
Polynoncus pedestris
Polynoncus peruanus
Trogidae undet.
Trox ciliata
Trox pastillarius

TROGOSSITIDAE

Temnochila spp.
Trogossitidae undet.

VELIIDAE

Microvelia mimula

VESPERIDAE

Mysteriini undet.
Pathocerus wagneri

VESPIDAE

Agelaia multipicta
Ancistroceroides alastoroides
Ancistroceroides spp.
Ancistrocerus
Brachygastra lecheguana
Brachygastra mellifica
Brachygastra spp.
Ctenochilus cuyanus
Eumeninae undet.
Hypalastoroides argentinus
Hypalastoroides brasiliensis
Hypodynerus brethesi
Hypodynerus caupolicanus group
Hypodynerus colocolo
Hypodynerus labiatus group
Hypodynerus porteri
Hypodynerus punctatus
Hypodynerus tuberculiventris
Incodynerus alticola
Mischocyttarus spp.
Monobia trifasciata
Montezumia ferruginea
Montezumia ferruginea buyssonoides
Montezumia ignobiloides
Neodiscoelius merula
Pachodynerus argentinus andinus
Pachodynerus argentinus argentinus
Pachodynerus brevithorax
Pachodynerus nigriculus
Pachyminixi spp.
Parancistrocerus spp.
Polistes billardieri
Polistes buyssoni
Polistes cavapyta
Polistes cinerascens
Polistes ferreri
Polistes spp.
Polistes versicolor
Polistes versicolor versicolor
Polybia ignobilis
Polybia ruficeps
Polybia scutellaris
Polybia spp.
Stenodynerus microsynoeca
Stenodynerus spp.
Stenonartonia spp.
Trimeria joergenseni
Trimeria rhachiphora
Vespidae undet.
Vespula germanica
Vespula spp.

WITHIIDAE

Dolichowithius longichelifer
Withius

ZOPHERIDAE

Aspathines aeneus
Aulonium spp.
Bitoma spp.
Colydiidae undet.
Hyporhagus larssoni
Pycnomerus spp.

ZYGOPTERA

Zygoptera undet.

Family Not Defined