Taxonomic Filter:

Taxa Count: 2128

ACANTHOPIDAE

Acanthops
Acontista

ACRIDIDAE

Abracris flavolineata
Ommatolampis spp.
Trimerotropis andeana

ACROCERIDAE

Ocnaea spp. 2

AETALIONIDAE

Aetalion

ANDRENIDAE

Callonychium spp.
Protandrenini undet.

ANISEMBIIDAE

Chelicerca fusca
Chelicerca new species
Chelicerca pallens
Chelicerca spp.
Scolembia celata
Scolembia penai

ANISOPTERA

Anisoptera undet.

ANOBIIDAE

Vrilletta murrayi

ANTHELIDAE

Anthelidae undet.

ANTHICIDAE

Acanthinus quinquemaculatus
Acanthinus septemnotatus
Notoxus peruvianus
Plesionotoxus
Sapintus spp.
Tomoderus spp.

ANTHOCORIDAE

Anthocoridae undet.

APHIDIDAE

Aphis nerii
Lipaphis erysimi
Myzus persicae

APHROPHORIDAE

Aphrophoridae undet.
Lepyronoxia spp.

APIDAE

Alloscirtetica boharti
Alloscirtetica mielkei
Anthophora incerta
Bombus atratus
Bombus baeri
Bombus morio
Bombus opifex
Centris flavohirta
Centris spp.
Diadasia spp.
Eufriesea mariana
Euglossa spp.
Melipona spp.
Meliponini undet.
Partamona spp.
Partamona testacea
Plebeia spp.
Scaptotrigona spp.
Tetrapedia spp.
Thalestria spinosa
Trigona spp.
Trigonisca spp.
Xylocopa
Xylocopa varians varians

APIONIDAE

Apion samsoni
Apion spp.

ARADIDAE

Dysodius lunatus

ARCHEMBIIDAE

Archembia boliviana

ARTEMATOPODIDAE

Artematopodidae undet.
Artematopus spp.

ASCALAPHIDAE

Haploglenius brunneus
Haploglenius costatus
Haploglenius luteus
Haploglenius spp.
Ululodes macleayana
Ululodes spp.

ASILIDAE

Asilidae undet.
Blepharepium cajennensis coarctatum
Leptopteromyia spp.

ASTERACEAE

Macronema spp.

ATEMNIDAE

Paratemnoides nidificator

BACUNCULIDAE

Bacunculidae undet.

BERYTIDAE

Parajalysus andinus

BETHYLIDAE

Epyrinae undet.
Pseudisobrachium spp.

BIBIONIDAE

Dilophus spp.
Plecia plagiata

BLATTODEA

Blattodea undet.

BOMBYLIIDAE

Bombyliidae undet.
Sparnopolius spp.

BOSTRICHIDAE

Bostrichidae undet.
Bostrychopsis uncinata
Lyctus simplex

BOTHRIDERIDAE

Bothrideres spp.
Prolyctus latus

BRACONIDAE

Agathidinae
Apanteles spp.
Atanycolus spp.
Binarea spp.
Braconidae undet.
Braconinae undet.
Calobracon spp.
Cyanopterus spp.
Digonogastra spp.
Doryctinae undet.
Hemibracon spp.
Megabracon spp.
Meteorus spp.
Phanerotoma spp.
Phanerotomoides spp.
Rogas spp.
Zelomorpha annulifovea
Zelomorpha dengoii

BRENTIDAE

Brentidae undet.
Brentus anchorago
Brentus armiger
Brentus spp.

BUPRESTIDAE

Agrilus spp.
Chrysesthes tripunctata
Chrysobothris spp.
Euchroma gigantea
Pachyschelus spp.
Paragrilus spp.
Pelecopselaphus depressus peruvianus
Taphrocerus spp.

CALLIPHORIDAE

Blepharicnema splendens
Calliphoridae undet.

CALLIRHIPIDAE

Callirhipidae undet.

CALOPTERYGIDAE

Hetaerina charca

CANOPIDAE

Canopus impressus
Canopus orbicularis

CANTHARIDAE

Cantharidae undet.
Chauliognathus brevebasalis
Chauliognathus laticornis
Chauliognathus signaticollis
Chauliognathus spp.
Chauliognathus sulphureus
Chauliognathus trifossicollis
Daiphron spp.
Discodon chaparense
Discodon circumdatum
Discodon criollanum
Discodon dureti
Discodon externemaculatum
Discodon impressicorne
Discodon luteocinctum
Discodon maximum
Discodon nigrocinctum
Discodon ruficeps
Falsopolemius prelineatus
Polemius nigricolor

CARABIDAE

Amblygnathus georgei
Amblygnathus gilvipes peruanus
Amblygnathus spp.
Anchonoderus
Anisostichus laevis
Aspidoglossa spp.
Athrostictus spp.
Brachinus spp.
Brachygnathus sp. 2
Calleida sp. 28
Calosoma alternans granulatum
Catapiesis bartyrae
Chlaenius sp. 6
Cicindela aureola alvarengai
Cicindela balzani
Cicindela mixtula
Cicindela rotundatodilatata
Cicindela rufoaenea
Cicindela spp.
Cnides obtusus
Colliuris sp. 5
Coptodera nitidula
Dercylus sp. 3
Dercylus sp. 5
Distichus sp. 3
Distichus sp. 6
Eurycoleus poecilopterus
Feroniola kulti
Glyptogrus molopinus
Harpalini undet.
Leptotrachelus spp.
Megacephala aequinoctialis bifuscata
Megacephala brasiliensis
Megacephala cruciata
Megacephala fulgida fulgida
Megacephala sobrina punctata
Megacephala sparsimpunctata
Megacephala spixii
Megacephala spp.
Metius parvulus
Metius sp. 1
Metius sp. 21
Mimodromius sp. 3
Morion simplex
Neoaulacoryssus spp.
Notiobia cupripennis
Notiobia peruviana
Notiobia schnusei
Notiobia spp.
Odontocheila camuramandibula
Odontocheila cayennensis rufipes
Odontocheila chrysis
Odontocheila confusa
Odontocheila dilatoscapis
Odontocheila nitidicollis
Odontocheila parallelaruga
Odontocheila spinipennis
Odontocheila suareziana
Odontocheila yunga
Oxycheila labiata
Ozaena lemoulti
Pachyteles spp.
Pelmatellus spp.
Pentacomia brevipennis
Pentacomia brzoskai
Pentacomia discrepans
Pentacomia egregia
Pentacomia lacordairei
Pentacomia nigrimarginata
Pentacomia pearsoni
Pentacomia vallicola
Pentacomia ventralis
Pericompsus acon
Pheropsophidius spp.
Pionycha sp. 2
Pionycha sp. 4
Platycerozaena spp.
Polpochila spp.
Pseudoxycheila bipustulata
Scarites sp. 14
Scarites sp. 16
Schizogenius spp.
Selenophorus spp.
Semiardistomis deletus
Semiardistomis jedlickai
Semiardistomis subglabra
Stenocrepis guerini
Stenocrepis spp.
Taeniolobus sp. 7
Trichognathus marginipennis

CASTNIIDAE

Telchin licus

CERAMBYCIDAE

Acanthoderes spp.
Achryson surinamum
Acrocinus longimanus
Aerenea quadriplagiata
Ambonus interrogationis
Anoploderma bicolor
Aphylax lyciformis
Batus barbicornis
Callichromatini undet.
Chlorida spp.
Chrysoprasis spp.
Clytini undet.
Colobothea spp.
Colobotheini undet.
Cuicirama spectabilis
Dihammaphora auricollis
Dirocoremia simplicipes
Dorcacerus barbatus
Drychateres bilineatus
Dryoctenes scrupulosus
Eburiini undet.
Elaphidiini undet.
Eriocharis lanaris
Erythrochiton jucundum
Hesperophanini undet.
Hileolaspis auratus
Hylettus coenobita
Hylettus spp.
Lamiinae undet.
Mallodon spinibarbis
Megacyllene angulata
Megacyllene mellyi
Megacyllene proxima
Mephritus callidioides
Monochamini undet.
Neoclytus spp.
Nyssodrysternum signiferum
Onciderini undet.
Onychocerus scorpio
Oxymerus aculeatus meridionalis
Oxymerus basalis
Oxymerus luteus occidentalis
Parandra conspicua
Paroecus rigidus
Phoebe ornator
Phoebe spegazzinii
Pleiarthrocerus opacus
Psalidognathus spp.
Pseudophaula porosa
Rhinotragini undet.
Sphaerion sladeni
Steirastoma liturata
Steirastoma spp.
Stizocera spp.
Susuacanga octoguttata
Taeniotes farinosus
Trachyderes spp.
Tropidion vicinum
Unxia spp.

CERATOPOGONIDAE

Atrichopogon spp.

CERCOPIDAE

Cercopidae undet.
Laccogrypota xanthomela
Tropidorhinella inflata

CHALCIDIDAE

Brachymeria spp.

CHELONARIIDAE

Chelonariidae undet.

CHERNETIDAE

Incachernes

CHIRONOMIDAE

Chironomidae undet.

CHLOROPIDAE

Chloropidae undet.
Conioscinella spp.
Trigonomma pubicollis

CHRYSIDIDAE

Chrysis laevimarginata
Chrysis nitidula

CHRYSOMELIDAE

Acalymma thiemei
Acalymma trivittatum
Acanthoscelides machala
Acanthoscelides spp.
Altica spp.
Amblycerus hoffmanseggi
Argosterna spp.
Bruchinae undet.
Cacoscelis spp.
Calligrapha matronalis
Calligrapha polyspila
Calligrapha spp.
Capraita spp.
Caryedes confinis
Caryedes longicollis
Caryedes longifrons
Cassidinae undet.
Cephalodonta maculata
Cerotoma spp.
Chaetocnema spp.
Chalcophana dimidiata
Chalcophana oberthuri
Chalcophana spp.
Chalepus spp.
Chlamisus boliviana
Chlamisus brittocostai
Chrysomelinae undet.
Coelomera spp.
Colaspis spp.
Cosmogramma patricia
Cosmogramma spp.
Crimissa spp.
Criocerinae undet. undet.
Cryptocephalinae undet.
Cryptostetha juanae
Diabrotica speciosa
Diabrotica spp.
Diphaulaca spp.
Epitrix spp.
Eumolpinae undet.
Eumolpus spp.
Freudeita spp.
Galerucinae undet.
Galerucinae/Alticinae undet.
Griburius spp.
Gynandrobrotica caviceps
Habrophora mutilla
Heikertingerella spp.
Isotes spp.
Kuschelina spp.
Lema bilineata
Lema spp.
Lexiphanes spp.
Luperini undet.
Megascelis spp.
Megistops spp.
Metaxyonycha spp.
Microtheca spp.
Nodonota spp.
Omocerus spp.
Omophoita spp.
Pachymerus nucleorum
Paranaita spp.
Percolaspis spp.
Phenrica spp.
Plagiodera clarki
Plagiodera spp.
Platyphora mirabilis
Platyphora spp.
Proboenia spp.
Promecosoma spp.
Sceloenopla elevata
Sceloenopla spp.
Sphaeropis spp.
Stereoma seenoi
Stolas decempustulata
Stolas indigacea arrogans
Stolas lateralis
Stolas spp.
Syphraea spp.
Systena spp.
Typophorus spp.
Xenochalepus spp.
Zygogramma spp.

CHRYSOPIDAE

Ceraeochrysa forcipata
Leucochrysa marginalis
Meleoma rubricosa
Nacarina helica
Santocellus risi
Titanochrysa circumfusa
Titanochrysa ferreirai
Ungla
Ungla diazi
Ungla favrei
Ungla quchapampa
Ungla stangei

CICADELLIDAE

Agalliini
Amblyscarta cervicula
Cicadellidae undet.
Cicadellinae undet.
Deltocephalus spp.
Empoasca spp.
Exitianus exitiosus
Gyponinae undet.
Homoscarta superciliaris
Macugonalia hilorula
Protalebrella brasiliensis
Pseudometopia dufouri
Pseudometopia spp.
Scaphotettix spp.
Stalolidia spp.
Stirellus spp.
Typhlocybinae undet.
Unerus spp.
Xerophloea spp.

CICADIDAE

Carineta spp.
Cicadoidea undet.
Fidicina spp.

CIIDAE

Entypus spp.
Xylographus rufipes

CIXIIDAE

Cixiidae undet.
Haplaxius brimosus
Haplaxius gnophus

CLASTOPTERIDAE

Clastoptera spp.

CLERIDAE

Aphelocerus yungas
Iontoclerus humeralis
Pelonium quadriplagiatum
Platynoptera pectoralis
Plocamocera argentea

CNEOGLOSSIDAE

Cneoglossa spp.

COCCINELLIDAE

Adira onscurocincta
Azya spp.
Brachiacantha spp.
Chnoodes spp.
Coccinella lucasi
Coccinellidae undet.
Coccinellinae undet.
Cryptognatha aethiops
Curinus coeruleus
Cyrea spp.
Diomus spp.
Epilachna adnexa
Epilachna bistrisignata
Epilachna boraustralis
Epilachna bourcieri
Epilachna cacia
Epilachna conifera
Epilachna dives
Epilachna eximia
Epilachna extrema
Epilachna fenestrata
Epilachna flavofasciata
Epilachna freudei
Epilachna lorata
Epilachna mammifera
Epilachna manni
Epilachna orthostriata
Epilachna paenulata
Epilachna pastica
Epilachna patricia
Epilachna sellata
Epilachna spp.
Epilachna tredecemnotata
Epilachna v-pallidum v-pallidum
Epilachna velata
Epilachna vittigera
Epilachna woytkowskii
Eriopis connexa
Exoplectra coccinea
Exoplectra impotens
Exoplectra ruberrima
Exoplectra spp.
Hippodamia convergens
Hyperaspis chiriquensis
Hyperaspis cleida
Hyperaspis deyrollei
Hyperaspis festiva
Hyperaspis gacogii
Hyperaspis semicincta
Hyperaspis vexata
Nephaspis spp.
Scymnus bicolor
Scymnus spanglerorum
Scymnus spp.
Serratitibia fraudulenta
Serratitibia martha
Serratitibia ruby
Toxotoma foresteri
Toxotoma pilifera

COENAGRIONIDAE

Mecistogaster jocaste
Tigriagrion aurantinigrum

COLLETIDAE

Colletes nitidicollis
Colletes petropolitanus
Colletes spp.
Paracolletinae undet.

COLOBATHRISTIDAE

Colobasiastes albipes

COREIDAE

Acanthocephala latipes
Althos brevicornis
Athaumastus haematicus
Coreidae undet.
Hirileus crassipes
Hypselonotus spp.
Laminiceps obscurior
Leptoglossus crassicornis
Nematopus vicinus
Pachylis laticornis
Phthia decorata
Phthia lunata
Sphictyrtus fasciatus
Stenomatopodus v-luteum
Zicca impictus

CORIXIDAE

Ectemnostegella spp.

CORYLOPHIDAE

Corylophidae undet.
Rypobius spp.

CRABRONIDAE

Anacrabro fritzi
Astata lugens
Astata vaquero
Bicyrtes discisus
Bicyrtes variegatus
Cerceris binodis
Cerceris duplicata
Cerceris spp.
Lyroda spp.
Microbembex uruguayensis
Oxybelus paraguayensis
Parapiagetia spp.
Sphecius spectabilis
Stictia signata
Stictia spp.
Tachytes amazonus
Trichostictia vulpina

CULICIDAE

Anopheles albitarsis
Culicidae undet.

CURCULIONIDAE

Airosimus spp.
Amathynetoides appendiculatus
Amitrus alutaceus
Amitrus jelskyi
Atenistes attenuatus
Baridinae undet.
Baris spp.
Camptocerus aeneipennis
Chelotonyx spp.
Cholus spp.
Cleogonus rubetra
Cnemonyx flavicornis
Cnemonyx niger
Compsus 18-signatus
Compsus argyreus
Compsus spp.
Conoderinae undet.
Conotrachelus spp.
Cossoninae undet.
Cossonus bulbirostris
Cossonus foveatus
Cossonus spp.
Cratosomus attenuatus
Cratosomus luctuosus
Cratosomus spp.
Cryptorhynchinae undet.
Cylindrocerus spp.
Cylydrorhinus spp.
Cyrionyx spp.
Derelomini undet.
Dynamis borassi
Embates spp.
Entiminae undet.
Entimus spp.
Erirhininae undet.
Erodiscini undetermined
Eudiagogus episcopalis
Euplatypus parallelus
Eurhinus spp.
Eustylini undet.
Gymnochilus brevis
Hammastostylus argala
Hammatostylus esau
Hammatostylus kuscheli
Heilipodus spp.
Heilipus spp.
Hilipinus spp.
Hylobiini undet.
Isorhinus spp.
Laemomerus bisulcatus
Lordopini undet.
Ludovix fasciatus
Megaplatypus discicollis
Metamasius anceps
Metamasius dasyurus
Metamasius hemipterus sericeus
Metamasius tuberculipectus
Molytinae undet.
Myrmex spp.
Naupactini undet.
Otidocephalini undet.
Oxyderces bimaculatus
Pandeleteius griseus
Pantomorus spp.
Peridinetus irroratus
Pheloconus bosqi
Pheloconus pallidus
Pheloconus rubicundulus
Phelypera spp.
Phloeoborus spp.
Piazurus spp.
Platypodinae undet.
Plocetes spp.
Polydrusini undet.
Pororhynchus spp.
Promecops campanulicollis
Promecops spp.
Pseudopiazurus spp.
Remertus spp.
Rhigopsidius tucumanus
Rhinconcus spp.
Rhinostomus barbirostris
Rhodobaenus spp.
Rhynchophorus palmarum
Rhynchophorus spp.
Rhyssomatus spp.
Scolytinae undet.
Sibinia spp.
Tanymecini undet.
Trichocyphus formosus
Tyloderma cupreum
Tyloderma lacordairei
Xestogaster spp.
Xyleborus affinis
Xyleborus ferrugineus
Xyleborus spp.
Xyleborus volvulus
Xystus lacunifer
Zascelis spp.
Zygops histrio
Zygops spp.

CYDNIDAE

Cydnidae undet.
Pangaeus rugiceps
Prolobodes reductum
Tominotus spp.

CYRTOCORIDAE

Cyrtocoris gibbus

DELPHACIDAE

Caenodelphax teapae
Haplaxius griophus
Metadelphax propinqua
Peregrinus maidis
Pissonotus boliviensis

DERBIDAE

Cedusa ledusa
Oropuna minutiana

DERMAPTERA

Dermaptera undet.

DERMESTIDAE

Cryptorhopalum spp.
Trogoderma cavum

DICTYOPHARIDAE

Dictyopharoides
Lappida inca

DINIDORIDAE

Dinidor saucius

DIPTERA

Diptera undet.

DISCOLOMATIDAE

Discolomatidae undet.

DOLICHOPODIDAE

Chrysotus tuberculatus
Diaphorinae undet.
Dolichopodidae undet.
Sympycnus crinipes

DROSOPHILIDAE

Drosophila spp.

DRYINIDAE

Gonatopodinae undet.

DRYOPIDAE

Dryopidae undet.
Helichus spp.
Pelonomus spp.

DYTISCIDAE

Anodocheilus villae
Bidessonotus spp.
Copelatus caelatipennis caelatipennis
Copelatus concolor
Copelatus inornatus
Copelatus obscurus
Copelatus yacumensis
Derovatellus lentus lentus
Desmopachria spp.
Desmopachria subfasciata
Dytiscidae undet.
Laccodytes spp.
Laccophilus spp.
Lancetes nigriceps
Liodessus spp.
Neobidessus whitcombi
Neobidessus woodruffi
Rhantus calidus
Thermonectus spp.

ELATERIDAE

Aeolus spp.
Anoplischius spp.
Chalcolepidius porcatus
Chalcolepidius spp.
Conoderus fuscofasciatus
Conoderus scalaris
Conoderus sinaloae
Conoderus spp.
Elateridae undet.
Esthesopus spp.
Glyphonyx spp.
Lacon palliata
Lissomus foveolatus
Madadicus spp.
Negastrius spp.
Opselater angustus angustus
Paradonus spp.
Physorhinus erythrocephalus
Pomachilius spp.
Pyrearinus lucidulus
Pyrophorus noctilucus
Pyrophorus punctatissimus
Rismethus spp.
Semiotus antennalis
Semiotus imperialis
Semiotus ligneus
Tomicephalus sanguinicollis

EMBIIDAE

Gibocercus beni
Gibocercus magnus
Gibocercus spp.
Ochrembia wagneri
Pararhagadochir birabeni
Pararhagadochir flavicollis (= trinitatis)
Pararhagadochir new species
Pararhagadochir nr. flavicollis
Pararhagadochir tenuis

EMPIDIDAE

Hilarempis spp.
Rhamphomyia spp.

ENDOMYCHIDAE

Amphix inhumeralis reductus
Amphix tarsatus
Anidrytus atratulus
Archipines spp
Stenotarsus ventricosus

ENICOCEPHALIDAE

Systelloderes spp.

EPIPYGIDAE

Eicissus spp.

EREBIDAE

Agyrta dux
Andesobia sanguinea
Arctiinae undet.
Ascalapha odorata
Calodesma uraneides
Corematura chrysogastra
Correbidia spp.
Ctenucha garleppi
Ctenuchini undet.
Dinia eagrus
Dysschema eurocilia
Hypocrita plagifera
Isanthrene pyrocera
Macrocneme leucostigma
Pseudohemihyalea spp.
Trichura esmeralda

ERIRHINIDAE

Argentinorhynchus spp.
Helodytes litus
Lissorhoptrus carinirostris
Neochetina affinis
Neochetina eichhorniae
Neohydronomus affinis
Neohydronomus pulchellus
Notiodes spp.
Pistiacola fasciatus
Stenopelmini undet.

EROTYLIDAE

Mycolybas spp.

EUCHARITIDAE

Tetramelia spp.

EULOPHIDAE

Horismenus spp.
Tetrastichinae undet.

EUMASTACIDAE

Pseudomastax pictifrons

EUPELMIDAE

Anastatus

EVANIIDAE

Evaniella spp.
Hyptia spp.

FLATIDAE

Poekilloptera phalaenoides

FORMICIDAE

Atta spp.
Azteca spp.
Camponotus blandus
Camponotus bonariensis
Camponotus compositor
Camponotus cressoni
Camponotus fastigatus
Camponotus fastigatus verae
Camponotus renggeri
Camponotus rufipes
Camponotus spp.
Camponotus westermanni
Camponotus zoc
Cephalotes clypeatus
Crematogaster spp.
Daceton armigerum
Dolichoderus abruptus
Dolichoderus attelaboides
Dolichoderus bispinosus
Dolichoderus cogitans
Dolichoderus debilis
Dolichoderus decollatus
Dolichoderus quadridenticulatus
Dorymyrmex spp.
Eciton burchelli
Eciton spp.
Ectatomma tuberculatum
Forelius spp.
Gigantiops destructor
Gnamptogenys striatula
Hypoponera boliviana
Hypoponera opaciceps pampana
Hypoponera parva
Hypoponera trigona
Leptogenys ixta
Leptogenys spp.
Neoponera villosa
Odontomachus chelifer
Pachycondyla harpax
Paraponera clavata
Paratrechina spp.
Pheidole spp.
Pogonomyrmex bolivianus
Pogonomyrmex spp.
Pseudomyrmex gracilis
Pseudomyrmex maculatus
Pseudomyrmex tenuis
Solenopsis brevicornis
Solenopsis spp.
Strumigenys alberti
Strumigenys denticulata
Strumigenys planeti
Strumigenys precava
Strumigenys subedentata

FULGORIDAE

Lystra lanata

FULGOROIDEA

Heteroptera

GELASTOCORIDAE

Montadononius ?angulatus
Nerthra ramina

GEOMETRIDAE

Atyria chibcha
Atyria circumdata
Cyllopoda jatropharia
Cyllopoda latiflava
Euphyia consequata
Euphyia subguttaria
Geometridae undet. spp.
Lambdina spp.
Melanchroia chephise
Melinodes fulvitincta
Myrmecophantes albifascia
Obila chama
Orthonama vittulata
Pantherodes spp.
Periclina apricaria
Perizoma sordescens
Pero chanchamaya
Rhodochlora brunneipalpis minor
Sangalopsis spp.

GEOTRUPIDAE

Bolboceras quadrispinosus

GRYLLACRIDIDAE

Gryllacrididae undet.

GRYLLIDAE

Eneoptera surinamensis
Gryllidae undet.
Gryllinae undet.

GRYLLOTALPIDAE

Gryllotalpidae undet.

GYRINIDAE

Gyrinidae undet.
Gyrinus gibbus

HALICTIDAE

Augochlora spp.
Augochloropsis spp.
Caenohalictus spp.
Lasioglossum spp.
Megalopta spp.
Sphecodes spp.

HEDYLIDAE

Macrosoma satellitiata
Macrosoma uniformis

HESPERIIDAE

Achlyodes busirus busirus
Achlyodes pallida
Aethilla echina coracina
Aguna albistria
Aguna megaeles
Anastrus chaqua
Anastrus meliboea bactra
Anisochoria pedaliodina pedaliodina
Anisochoria sublimbata
Antigonus erosus
Antigonus mutilatus
Autochton bipunctatus
Bolla boliviensis
Burnsius orcus
Burnsius orcynoides
Camptopleura spp.
Camptopleura termon
Cecropterus dorantes dorantes
Cecropterus doryssus doryssus
Cecropterus evenus
Cecropterus virescens
Cecropterus zarex
Chioides catillus catillus
Chioides spp.
Chiomara asychis autander
Clito bibulus
Cogia abdul
Cogia crameri
Cogia undulatus
Cycloglypha spp.
Dalla bos
Dalla costala
Dalla cupavia cupavia
Dalla cypselus evages
Dalla dimidiatus lilla
Dalla dognini
Dalla genes nona
Dalla morva
Dalla scylla
Dalla spica livia
Eantis thraso
Ebrietas anacreon anacreon
Ebrietas badia
Ectomis octomaculata
Elbella intersecta losca
Elbella patrobas
Elbella patroclus
Enosis dognini
Epargyreus barisses barisses
Epargyreus exadeus
Epargyreus spp.
Eutychide complana
Gesta austerus
Gesta gesta
Gorgopas chlorocephala
Gorgythion begga begga
Gorgythion canda
Helias phalaenoides phalaenoides
Heliopetes alana
Heliopetes arsalte
Heliopetes omrina
Heliopetes orbigera
Hesperiidae undet.
Hesperiinae undet.
Jemadia fallax fida
Jemadia spp.
Lycas argentea
Metardaris cosinga
Mimardaris sela periphema
Mimoniades versicolor eupheme
Mylon cajus cajus
Mylon illineatus
Mylon maimon
Mysarbia sejanus erythrostigma
Myscelus amystis mysus
Myscelus assaricus mapirica
Myscelus draudti
Myscelus nobilis
Myscelus phoronis
Mysoria barcastus barta
Narcosius mura
Narcosius parisi
Nastra chao
Nisoniades bessus
Oxynetra semihyalina
Paracarystus hypargyra
Perichares adela
Phanus australis
Phanus vitreus
Phocides padrona
Phocides pigmalion hewitsonius
Phocides thermus bellina
Phocides vulcanides
Phocides yokhara charonotis
Polyctor polyctor
Polygonus leo leo
Porphyrogenes probus
Protelbella alburna
Pyrrhopyge amyclas
Pyrrhopyge arax
Pyrrhopyge hadassa hadassa
Pyrrhopyge hadassa halma
Pyrrhopyge kelita
Pyrrhopyge phidias bixae
Pyrrhopyge phidias phidias
Pyrrhopyge phylleia
Pyrrhopyge spp.
Pyrrhopyge telassa croceimargo
Pyrrhopyge telassina telassina
Pyrrhopyge terra
Pyrrhopyge thericles fola
Pyrrhopyge thericles rileyi
Pythonides grandis assecla
Quadrus truncata
Ridens fulminans
Sarmientoia haywardi
Spicauda procne
Spicauda teleus
Staphylus saxos
Telegonus alardus alardus
Telegonus alector hopfferi
Telegonus chalco
Telegonus fulgerator
Theagenes albiplaga
Thoon ranka
Tisias quadrata quadrata
Trina geometrina phalaena
Urbanus viterboana
Vettius lucretius
Vettius marcus
Xenophanes tryxus
Yanguna cometes cometides

HETERAGRIONIDAE

Heteragrion inca

HETEROCERIDAE

Heteroceridae undet.
Heterocerus fugax
Heterocerus gesto
Heterocerus meridianus
Tropicus bolus
Tropicus firmus
Tropicus sparsus
Tropicus tucumanensis

HETEROPTERA

Heteroptera
Heteroptera undet.

HILARIMORPHIDAE

Hilarimorpha spp.

HISTERIDAE

Dendrophilinae undet.
Epierus spp.
Euspilotus blanchardi
Euspilotus spp.
Hister diadema
Hister punctifer
Histeridae undet.
Hololepta funebre
Hololepta quadridentata
Hololepta spp.
Omalodes spp.
Tribalinae undet.
Xerosaprinus spp.

HYBOSORIDAE

Cloeotus spp.
Germarostes brunnipes
Germarostes nigerrimus

HYDRAENIDAE

Gymnochthebius fossatus

HYDROCHIDAE

Hydrochus tarsalis

HYDROMETRIDAE

Hydrometra argentina
Hydrometra spp.

HYDROPHILIDAE

Berosus
Cyclotypus spp.
Derallus spp.
Enochrus spp.
Hemiosus
Hydrochus argutus
Hydrochus personatus
Hydrophilus ensifer
Paracymus gratus
Paracymus rufocinctus
Sphaeridiinae undet.
Tropisternus chalybeus
Tropisternus collaris
Tropisternus laevis
Tropisternus lateralis
Tropisternus lateralis flavescens
Tropisternus lateralis lateralis
Tropisternus robustus
Tropisternus sahlbergi
Tropisternus setiger

HYDROPSYCHIDAE

Smicridea spp

ICHNEUMONIDAE

Campopleginae undet.
Cremastinae undet.
Cryptinae undet.
Enicospilus spp.
Ichneumonidae undet.
Ichneumoninae undet.
Trachysphyrus kinbergi
Trachysphyrus praeclarus

ITHOMIIDAE

Methona spp.

LAEMOPHLOEIDAE

Cryptolestes spp.
Laemophloeidae undet.

LAGRIIDAE

Statira spp.

LAMPYRIDAE

Aspisoma fenestratum
Cratomorphus bifenestratus
Dryptelytra spp.
Lampyridae undet.
Ledocas spp.
Macrolampis olivieri
Petalacmis praeclarus
Photinoides penai
Photinus atritarsus
Photinus gracilis
Photinus spp.
Photoctus boliviae
Photuris annulicornis
Photuris corvus
Photuris spp
Psilocladus atromaculatus
Psilocladus spp.
Pyrogaster spp.

LANGURIIDAE

Crotchia parallela
Crotchia spp.

LARGIDAE

Largus balteatus
Largus latus

LEPIDOPTERA

Lepidoptera undet.
Lepidoptera undet. Papered

LIMNICHIDAE

Limnichidae undet.

LONCHAEIDAE

Dasiops spp.
Dasiops uruguayensis

LUCANIDAE

Auxicerus multicolor
Scortizus zischkai
Sphaenognathus garleppi

LYCAENIDAE

Hemiargus ramon
Lycaenidae undet.
Strymon rufofusca
Theclinae undet.

LYCIDAE

Calopterini undet.
Calopteron spp.
Emplectus spp.
Lycidae undet.
Lygistopterus spp.
Mesopteron spp.
Plateros spp.

LYGAEIDAE

Lygaeidae undet.
Lygaeus alboornatus
Oncopeltus unifasciatellus

MANTIDAE

Choeradodis spp.
Mantodea undet.

MANTISPIDAE

Entanoneura brunneonigra

MAURONISCIDAE

Mauroniscus maculatus

MEGACHILIDAE

Megachile lenticula
Megachile spp.

MELANDRYIDAE

Melandryidae undet.

MELOIDAE

Epicauta aragua
Epicauta fulvicornis
Epicauta rubriceps
Epicauta spp.
Meloidae undet.
Nemognatha spp.
Tetraonyx brevis
Tetraonyx spp.

MELYRIDAE

Astylus banghaasi
Astylus bomplandi
Astylus vittaticollis
Dasytinae undet.
Haplamaurus callanganus
Haplamaurus opaciceps
Malachiinae undet.
Melyridae undet.
Melyrinae undet.

MEMBRACIDAE

Alchisme
Alchisme grossa
Cymbomorpha spp.
Cyphonia spp.
Enchenopa spp.
Heteronotus spp.
Membracidae undet.
Membracis spp.
Micrutalis spp.
Tragopini undet.
Umbonia spinosa

MIRIDAE

Ceratocapsini undet.
Fulviini undet.
Mirini
Paraxenetus bahianus
Phylini undet.
Phytocoris spp.
Rhinacloa betanzos
Rhinacloa juli
Rhinacloa spp.

MORDELLIDAE

Mordellidae undet.
Mordellistena spp.

MUSCIDAE

Muscidae undet.

MUTILLIDAE

Hoplomutilla euryale
Reedomutilla dureti
Traumatomutilla caipira
Traumatomutilla spp.

MYCTERIDAE

Conomorphus spp.
Mycteridae undet.

MYRMELEONTIDAE

Myrmeleon spp.

NABIDAE

Nabis paranensis

NAUCORIDAE

Ambrysus acutangulus
Ambrysus bergi
Ambrysus fossatus
Ambrysus fuscatus
Ambrysus spp.
Cryphocricos breddini
Limnocoris borellii
Placomerus micans

NITIDULIDAE

Camptodes illustris
Camptodes molestus
Camptodes nitidicollis
Camptodes obscurus
Camptodes opacus
Camptodes rubrovittatus
Camptodes scutellatus
Camptodes spp.
Camptodes vittatus
Carpophilus pallens
Carpophilus spp.
Carpophilus veraepacis
Colopterus ater
Colopterus atramentarius
Colopterus bimaculatus
Colopterus bisignatus
Colopterus consobrinus
Colopterus flaveolus
Colopterus niger
Colopterus posticus
Colopterus spp.
Colopterus truncatus
Colopterus vulneratus
Conotelus mexicanus
Conotelus spp.
Cryptarcha nanula
Hypodetus spp.
Lobiopa praecox
Lobiopa spp.
Macrostola spp.
Mystropini undet.
Mystrops adustus
Nitidula spp.
Nitidulidae undet.
Prometopia spp.
Psilotus carbonicus
Stelidota marginata
Stelidota spp.

NOCTUIDAE

Hadenini undet.
Noctuidae undet.
Seirocastnia nocturna

NOTERIDAE

Hydrocanthus debilis
Hydrocanthus spp.
Liocanthydrus spp.
Noteridae undet.
Notomicrus spp.
Suphis spp.

NOTODONTIDAE

Erbessa cingulina
Josia auriflua
Josia spp.

NYMPHALIDAE

Abananote erinome erinome
Acraeini undet.
Actinote carycina
Adelpha coryneta
Adelpha lycorias
Adelpha rothschildi
Adelpha saundersii helepecki
Agraulis vanillae vanillae
Altinote alcione corduba
Altinote alcione sodalis
Altinote dicaeus ozinta
Altinote momina
Altinote negra demonica
Anartia spp.
Asterope leprieuri leprieuri
Asterope whitleyi srnkai
Baeotus beotus
Brassolini undet.
Brassolis spp.
Caligo brasiliensis sulanus
Caligo eurilochus pallidus
Caligo idomeneus idomenides
Caligo illioneus illioneus
Caligo illioneus pheidriades
Caligo telamonius memnon
Caligopsis seleucida
Callicore astarte selima
Callicore cynosura cynosura
Callicore eunomia incarnata
Callicore sorana
Callicore spp.
Callithomia lenea xantho
Catagramma pygas cyllene
Catonephele chromis godmani
Catonephele numilia esite
Ceratinia neso peruensis
Ceratinia tutia porrecta
Cithaerias spp.
Coenophlebia archidona
Consul fabius cecrops
Consul fabius divisus
Consul fabius quadridentatus
Corades medeba medeba
Corades sareba
Cybdelis boliviana
Danaidae undet.
Danaus erippus
Diaethria clymena clymena
Dione glycera
Dircenna adina xanthophane
Dircenna dero dero
Dircenna loreta
Dircenna spp.
Doxocopa elis
Doxocopa laurentia cherubina
Dryas iulia iulia
Dynamine ines geta
Dynamine postverta
Epiphile chrysites
Epiphile dilecta
Episcada spp.
Episcada striposis
Episcada sylpha
Erichthodes julia
Eryphanis spp.
Eunica alcmena
Eunica mygdonia
Euptychia spp.
Forbestra olivencia
Forbestra olivencia aeneola
Godyris crinippa
Godyris zavaleta zavaleta
Greta gardneri
Hamadryas amphinome
Hamadryas arinome
Hamadryas chloe daphnis
Hamadryas fornax
Hamadryas laodamia saurites
Heliconiinae undet. spp.
Heliconius cydno chioneus
Heliconius doris doris
Heliconius erato f. venustus
Heliconius erato venustus
Heliconius hecale vetustus
Heliconius melpomene f. biedermanni
Heliconius melpomene penelopeia
Heliconius numata ssp.
Heliconius rhea
Heliconius rufolimbata
Heterosais giulia edessa
Hyaliris oulita metella
Hypanartia lethe
Hypoleria spp.
Hypothyris euclea nina
Hypothyris ninonia aetha
Hypothyris ninonia cornelie
Ithomia agnosia agnosia
Ithomia ardea ardea
Ithomia eleonora
Ithomia spp.
Ithomia terra terra
Ithomiidae undet. spp.
Ituna ilione pheranete
Lasiophila palades
Libythea spp.
Libytheana carinenta
Marpesia chiron
Marpesia hermione
Mechanitis isthmia bolivarensis
Mechanitis lysimnia elisa
Mechanitis lysimnia lysimnia
Mechanitis mazeus pannifera
Mechanitis messenoides ballacutus
Mechanitis spp.
Melinaea ethra mnemopis
Melinaea satevis satevis
Memphis cyanea
Memphis offa
Memphis philumena
Memphis spp.
Memphis xenocles
Methona confusa psamathe
Methona maxima maxima
Morpho achilles
Morpho anchillaena
Morpho aurora aurora
Morpho deidamia electra
Morpho godarti
Morpho leontius popilius
Morpho patroclus phokylides
Morpho spp.
Morpho sulkowskyi eros
Morpho vitrea
Napeogenes inachia pharo
Napeogenes sylphis sylphis
Narope anartes
Nessaea hewitsoni
Nessaea obvinus
Nica sylvestris
Nymphalidae undet.
Oleria attalia
Oleria crispinilla hemina
Oleria deronda
Oleria epimakrena
Oleria makrena makrena
Oleria makrena ssp.
Oleria spp.
Oleria victorine
Opsiphanes belisar
Opsiphanes cassiae cassiae
Opsiphanes invirae isagoras
Opsiphanes invirae remoliatus
Opsiphanes sallei farrago
Opsiphanes spp.
Opsiphanes undet. spp
Oressinoma typhla
Oxeoschistus duplex
Oxeoschistus pronax
Oxeoschistus protagenia
Patricia olygyrtis gemellus
Pedaliodes albopunctata
Pedaliodes paneis
Perisama priene
Perisama vaninka
Perisama xanthica
Phyciodes claudina
Phyciodes cornelia
Phyciodes intermedia
Phyciodes jana elaphiaea
Phyciodes spp.
Pierella luna
Prepona claudina claudina
Prepona claudina lugens
Prepona demophon muson
Prepona fassli
Prepona omphale actavia
Prittwitzia hymeanaea hymenaea
Pronophila cordillera
Pronophila thelebe
Pteronymia dispar
Pteronymia tucuna tanampaya
Pycina zamba zelys
Pyrrhogyra seitzi
Pyrrhogyra spp.
Rhodussa pamina
Satyridae undet.
Scada theaphia
Siproeta epaphus
Steroma bega
Steroma superba
Taygetis andromeda
Taygetis erubescens
Thyridia psidii ino
Thyridia psidii psidii
Tithorea bonplandi
Tithorea harmonia
Tithorea harmonia lateflava
Tithorea harmonia pseudonyma
Vanessa myrinna
Velamysta peninna peninna
Velamysta spp.
Zaretis ellops
Zaretis russeus

OLIGOTOMIDAE

Oligotoma saundersii

ORTHOPTERA

Orthoptera undet.

OTITIDAE

Xanthacrona spp.

OXYCORYNIDAE

Oxycorynus melanocerus

PAPILIONIDAE

Battus crassus
Battus madyes chlorodamas
Battus madyes madyes
Battus polydamas polydamas
Eurytides dolicaon deicoon
Papilio anchisiades anchisiades
Papilio anchisiades capys
Papilio androgeus epidaurus
Papilio ascolius ascolius
Papilio garleppi garleppi
Papilio lamarchei
Papilio menatius lenaeus
Papilio thoas cinyras
Papilionidae undet.
Parides anchises etias
Parides childrenae childrenae
Parides erlaces erlaces
Parides neophilus consus
Parides neophilus neophilus
Parides neophilus parianus
Parides polyzelus polyzelus
Parides sesostris sesostris
Parides spp.
Parides vertumnus vertumnus
Parides vertumnus yuracares

PASSALIDAE

Passalus convexus
Passalus interruptus
Passalus interstitialis
Passalus punctiger
Paxillus leachi
Paxillus pleuralis
Proculini undet.

PASSANDRIDAE

Catogenus spp.
Passandridae undet.

PELECINIDAE

Pelecinus polyturator

PENTATOMIDAE

Acrosternum geniculatum
Acrosternum grave
Acrosternum impicticorne
Acrosternum musivum
Adoxoplatys comis
Alcaeorrhynchus grandis
Antiteuchus macraspis
Antiteuchus sepulcralis
Arocera elongata
Arocera spectabilis
Arvelius albopunctatus
Banasa alboapicata
Banasa stigmosa
Brachystethus vicinus
Dichelops transversalis
Dryptocephala punctata
Edessa affinis
Edessa bilunulata
Edessa brachyacantha
Edessa heymonsi
Edessa ibex
Edessa jugata
Edessa meditabunda
Edessa moschas
Edessa nigrispina
Edessa oxyacantha
Edessa parvula
Edessa polita
Edessa quadridens
Edessa rufomarginata
Edessa spp.
Edessa tragulus
Edessa trasulus
Euschistus acutus
Euschistus backhauseni
Euschistus cribrarius ?
Galedanta spp.
Macropygium spp.
Mormidea angustata
Mormidea fusca
Mormidea hamulata
Mormidea prominula
Mormidea spp.
Murgantia bifasciata
Murgantia simulans
Olbia elegans
Oplomus ebulinus
Oplomus marginalis
Oplomus salamandrus
Podisus agrilliventris
Podisus megaspilus
Poriptus luctans
Proxys albopunctulatus
Proxys victor
Runibia decorata
Sibaria armata
Taurocerus edessioides

PENTATOMOIDEA

Pentatomoidea undet.
Pentatomoidea undet. undetermined - N

PHALACRIDAE

Phalacridae undet.

PHASMIDA

Phasmida undet.

PHENGODIDAE

Phengodidae undet.
Prixothrix acuminatus

PHOTINAIDAE

Photina sp.

PIERIDAE

Anteos menippe
Colias inca
Colias lesbia
Colias lesbia andina
Colias lesbia lesbia
Colias spp.
Colias weberbaueri
Dismorphia thermesia
Eurema albula
Eurema elathea
Eurema nise nise
Eurema salome salome
Eurema spp.
Hesperocharis marchalii coloe
Itaballia mandela rubecula
Itaballia viardi viardi
Leptophobia aripa aripa
Leptophobia elodina
Leptophobia olympia
Leptophobia pinara
Melete boliviana
Melete pantoporia
Perrhybris lypera lypera
Phoebis argante
Phoebis neocypris
Phoebis philea
Phoebis rurina
Phoebis sennae eubule
Phoebis spp.
Phoebis statira
Phoebis trite
Pieridae undet.

PLATYGASTRIDAE

Platygastridae undet.

PLATYSTOMATIDAE

Platystomatidae undet.

PLEIDAE

Pleidae undet.

PLOKIOPHILIDAE

Heteroptera

POMPILIDAE

Anoplius spp.
Balboana spp.
Ceropales spp.
Pepsis egregia
Poecilopompilus spp.
Pompilidae undet.
Pompilus spp.

PROCTOTRUPIDAE

Proctotrupidae undet.

PROSCOPIIDAE

Proscopiidae undet.

PSYLLIDAE

Psyllidae undet.

PTEROMALIDAE

Callitula spp.
Chalcedectus spp.
Chlorocytus spp.
Lyrcus spp.

PTILODACTYLIDAE

Chelonariomorphus spp.
Ptilodactyla spp.
Ptilodactylidae undet.

PYRALOIDEA

Pyraloidea undet.

PYRRHOCORIDAE

Dysdercus basialbus silaceus
Dysdercus ruficeps
Dysdercus wilhelminae
Pyrrhocoridae undet.

REDUVIIDAE

Brontostoma colossus
Harpactorinae undet.
Leogorrus formicarius
Pnirontis spp.
Reduviidae undet.
Repipta spp.
Ricolla spp.
Saica apicalis

RHIPICERIDAE

Sandalus spp.

RHOPALOSOMATIDAE

Rhopalosoma spp.

RIODINIDAE

Ancyluris eucaemon
Calephelis spp.
Caria chrysame
Chorinea octavius bogota
Esthemopsis inara thyatira
Euselasia eutychus
Juditha molpe molpe
Lasaia moeros kennethi
Melanis aegates aegates
Melanis ambryllis
Melanis smithiae
Riodinidae undet.
Siseme neurodes neurodes
Synargis calyce calyce

RIPIPHORIDAE

Pelecotomoides spp.
Ripiphoridae undet.

ROMALEIDAE

Prionolopha spp.
Romaleidae undet.
Xyleus spp.

ROPALOMERIDAE

Ropalomeridae undet.

SALDIDAE

Saldidae undet.

SALPINGIDAE

Othniinae undet.

SARCOPHAGIDAE

Blaesoxipha indicata
Microcerella aulacophyto
Peckia anguilla
Sarcodexia lambens
Tricharaea occidua
Tricharaea spp.
Udamopyga spp.

SATURNIIDAE

Ormiscodes cinnamomea ?
Rothschildia spp.

SCARABAEIDAE

Acylochilus ottianus
Ancistrosoma klugi
Ancistrosoma vitipennis
Ancognatha erythrodera
Ancognatha scaraboides
Ancognatha vulgaris
Anomala spp.
Anomalini undet.
Antichira fulgida
Aphodiinae undet.
Aphodius brasiliensis
Aphodius lividus
Aphodius spp.
Aspidolea brunnea
Aspidolea notaticollis
Aspidolea spp.
Astaena capillosa
Astaena columbiensis
Astaena cordobana
Astaena hirtella
Astaena incachaca
Astaena pottsi
Astaena rufobrunnea
Astaena yungasa
Astaenus rufobrunnea
Ataenius arenosus
Ataenius haroldi
Ataenius picinus
Barybas crassus
Barybus maculatus
Bolax boliviensis
Bolax glabripennis
Bolax spp.
Bothnus spp.
Bothynus striatellus
Calodactylus ? vitipennis
Calodactylus bolivensis
Canthidium spp.
Canthon aberans
Canthon bridarollii
Canthon coloratus
Canthon helleri
Canthon laminatus
Canthon lituratus
Canthon luteicollis
Canthon monilifer
Canthon proseni
Canthon quadratus
Canthon quinquemaculatus
Canthon scrutator
Canthon septemmarculatus
Canthon spp.
Canthonidia rubromaculatus
Cetoniinae undet.
Chalepides alliaceus
Chalepides dytiscoides
Chariodema virescens
Chasmodia amazona
Chasmodia mystacophora
Chrysophora chrysochlora
Clavipalpus spp.
Cnemida spp.
Coelosis biloba
Coelosis spp.
Coprini undet.
Coprophanaeus bonariensis
Coprophanaeus jasius
Coprophanaeus telamon
Ctilocephala ? kuntzeni
Cyclocephala carbonaria
Cyclocephala contracta
Cyclocephala discolor andina
Cyclocephala fulgurata
Cyclocephala latericia
Cyclocephala lunulata
Cyclocephala macrophylla
Cyclocephala melanocephala
Cyclocephala metrica
Cyclocephala putrida
Cyclocephala simulatrix
Cyclocephala spp.
Deltochilum hypocrita
Deltochilum laetiusculum
Deltochilum orbiculare
Deltochilum orbigny
Deltochilum sericeum
Dendropaemon denticollis
Desicasta purpurascens
Diabroctis mimas
Dichotomius anaglypticus
Dichotomius ancyclocerus
Dichotomius ascanius
Dichotomius bicuspis
Dichotomius bidentatus
Dichotomius carbonarius
Dichotomius carolinus
Dichotomius conicollis
Dichotomius lucasi
Dichotomius nisus
Dichotomius nobilis
Dichotomius podialirius
Dichotomius spp.
Dicrania nigriceps
Dicrania piligera
Dicrania spp.
Didactylia panamensis
Dynastinae undet.
Dyscinetus olivaceus
Dyscinetus spp.
Enema pan
Enema spp.
Euetheola spp.
Euphoria boliviensis
Euphoria lurida
Eurysternus caribaeus
Eurysternus spp.
Faula spp.
Geniatini undet.
Golofa pelagon
Golofa pizarro
Golofa spp.
Gromphas aeruginosa
Gromphas lacordaire
Gymnetis albomaculata
Gymnetis carbo
Gymnetis flaveola
Gymnetis hebraica
Gymnetis holosericea
Gymnetis litigiosa
Gymnetis pantherina
Gymnetis rufilatris
Heterogomphus hirtus
Heterogomphus spp.
Heteronyx spp.
Hoplopyga boliviensis
Hoplopyga liturata
Hoplopyga peruana
Inca clathratus clathratus
Inca clathratus sommeri
Isonychus albicinctus
Isonychus spp.
Isonychus variipennis
Lagochile trigona
Leucopelaea spp. ?
Leucothyreus
Leucothyreus campestris
Leucothyreus costatus
Leucothyreus cribratipennis
Leucothyreus dorsalis
Leucothyreus marginaticollis
Leucothyreus pilosellus
Leucothyreus variipes
Liogenys bidenticeps
Liogenys boliviensis
Liogenys denticulatus
Liogenys nigrofuscus ?
Liogenys parallela
Liogenys sanctaecrucis
Liogenys suturalis
Lobogeniates spp.
Macraspis castaneipennis
Macraspis testaceipennis
Macrodactylus boliviensis
Macrodactylus disparilis
Macrodactylus spp.
Malagoniella argentina
Malagoniella astyanax
Malagoniella astyanax punctatostriata
Malagoniella chalybaea
Malagoniella puncticollis tubericeps
Marmarina
Marmarina maculosa
Melolonthinae undet.
Octotemna singularis
Ontherus alexis
Ontherus appendiculatus
Ontherus azteca
Ontherus contractus
Ontherus digitatus
Ontherus planus
Ontherus pubens
Ontherus spp.
Ontherus sulcator
Onthophagus buculus
Onthophagus clypeatus
Onthophagus hirculus
Onthophagus osculatii
Onthophagus rubrescens rubrescens
Orphninae undet.
Oruscatus davus
Oryctini undet.
Oxysternon conspicillatum
Oxysternon silenus
Pachrodema pruinasa
Parapetiia camba
Pelidnota chlorana
Pelidnota geruginosa
Pelidnota prasina ?
Pelidnota spp.
Pentodontini undet.
Phanaeus batesi
Phanaeus chalcomelas
Phanaeus kirbyi
Phanaeus meleagris
Phanaeus spp.
Phileurini undet.
Phileurus didymus
Phyllophaga capillata
Phyllophaga ferrugata
Phyllophaga kuntzeni
Phyllophaga luridipennis ?
Phyllophaga pubescens
Platycoelia alterans
Platycoelia burmeisteriana
Platycoelia inflata
Platycoelia pomacea
Platycoelia selanderi
Plectris andicola
Plectris calcarata
Plectris castaneus
Plectris nudicollis
Plectris santaecrucis
Plectris spp.
Podischnus spp.
Psammodius cruentus
Pseudomacraspis affinis
Pseudomacraspis cupreipennis
Raysymmela pallipes
Rutela histrio
Rutela spp.
Scarabaeini undet.
Scarabaeus spp.
Scybalophagus rugosus
Stenocrates spp.
Strategus mandibularis
Strategus splendens
Strategus spp.
Sulcophanaeus batesi
Sulcophanaeus carnifex
Sulcophanaeus faunus
Sulcophanaeus imperator
Taurocopris mimas
Telaugis aenescens
Tomarus spp.
Trichillum heydeni
Uroxys elongatus

SCELEMBIIDAE

Malacosembia yungae

SCIARIDAE

Chaetosciara spp.

SCIRTIDAE

Scirtidae undet.

SCLEROGIBBIDAE

Probethylus callani

SCOLIIDAE

Scoliidae undet.

SCUTELLERIDAE

Pachycoris torridus torridus
Pachycoris wilsoni
Polytes fenestra
Polytes insignis
Polytes lineolatus
Polytes velutinus
Scutelleridae undet.
Symphylus ramivitta
Symphylus signoreti
Trichothyreus vissiceps

SEPSIDAE

Sepsidae undet.

SILPHIDAE

Oxelytrum cayennense

SILVANIDAE

Ahasverus spp.
Silvanus trivialis
Telephanus spp.

SISYRIDAE

Climacia n.sp.

SPHAEROCERIDAE

Leptocera spp.
Poecilosomella angulata

SPHECIDAE

Ammophila spp.
Eremnophila binodis
Eremnophila melanaria
Eremnophila opulenta
Penepodium spp.
Sphecidae undet. urifex
Sphex dorsalis

SPHINGIDAE

Aellopos ceculus
Agrius cingulata
Eumorpha anchemolus
Eumorpha cissi
Lintneria aurigutta
Perigonia stulta
Xylophanes nabuchodonosor
Xylophanes tersa

STAPHYLINIDAE

Abroteles rurrenabaquensis
Aleochara centralis
Aleochara curtula
Aleochara lateralis
Aleochara mundana
Aleochara spp.
Aleocharinae
Apocellus spp.
Belonuchus spp.
Biocrypta spp.
Bledius spp.
Coproporus spp.
Dibelonetes spp.
Homaeotarsus spp.
Homalolinus spp.
Hoplandria skalitzkyi
Leistotrophus versicolor
Leptochirus spp.
Lispinus spp.
Lobrathium spp.
Megalopinus ornatus
Nacaeus spp.
Osorius spp.
Paederini
Paederus spp.
Palaminus spp.
Philonthina undet.
Philonthus spp.
Scaphidiinae undet.
Sepedophilus spp.
Stenus spp.
Xanthopygus spp.

STRATIOMYIDAE

Chiromyzinae undet.
Cyphomyia leucocephala

SYRPHIDAE

Meromacrus anna
Ocyptamus gastrostactus
Ocyptamus lividus
Ocyptamus rubricosus
Syrphidae undet.

TABANIDAE

Chrysops boliviensis
Chrysops tristis
Chrysops variegatus
Cryptotylus unicolor
Diachlorus bimaculatus
Diachlorus flavitaenia
Dichelacera albifasciata
Dichelacera bifascies
Dicladocera bellicosa
Esenbeckia clari
Esenbeckia dichroa
Esenbeckia filipalpis
Fidena aureosericea
Fidena ochracea
Fidena opaca
Fidena rhinophora
Pseudacanthocera brevicorne
Scaptia aureopygia
Scaptia rubriventris
Scione fulva
Selasoma tibiale
Spilotabanus multiguttatus
Stenotabanus obscurus
Stenotabanus peruviensis
Stenotabanus trilunatus
Stibasoma flaviventre
Stypommisa boliviensis
Stypommisa captiroptera
Stypommisa furva
Stypommisa rubrithorax
Stypommisa venosa
Tabanus claripennis
Tabanus guyanensis
Tabanus hirtitibia
Tabanus nebulosus ornativentris
Tabanus occidentalis

TACHINIDAE

Gonia spp.
Jurinella spp.
Juriniopsis spp.
Palpozenillia palpalis
Tachinidae undet.

TENEBRIONIDAE

Acropteron spp.
Alegoria dilatata
Alegoria spp.
Allecula spp.
Alleculini undet.
Arthroconus spp.
Aryenis spp.
Blapstinus spp.
Coelometopini undet.
Corticeus rufipes
Cosmonota spp.
Cuphotes cinctus
Cuphotes spp.
Cymatothes nebulosa
Eleodes spp.
Eleodini undet.
Entomoderes satanicus
Epipedonota monilis angusta
Epipedonota sublineata
Epiplecta spp.
Epitragus mollis
Epitragus similis
Epitragus spp.
Hemasodes arcicollis
Hylithus abinus
Hylithus alpinus andensis
Hylithus alpinus simplex
Hylithus argentinensis
Hylithus distinatus
Hylithus spp.
Liodema maculatum
Lobopoda spp.
Lystronychus spp.
Neomida hoffmanseggi
Nilio spp.
Nyctobates gigas
Nyctobates spp.
Omopheres bacchulus
Omopheres scabripennis
Phymatestes exsculptus
Phymatestes spp.
Pilobalia decorata immaculata
Pilobalia decorata ssp. laevicollis
Pilobalia decorata sspp.
Pilobalia decorata titschaki
Pilobalia decore
Pilobalia forsteri
Pilobalia gracilis
Pilobalia oblonga
Pilobalia spp.
Platydema
Poecilesthus spp.
Polopinus nitidus
Praocis forsteri
Praocis montana
Praocis peltata
Praocis pendachorda minor
Praocis spp.
Prostenus spp.
Psectrascelis laevigata sspp.
Psectrascelis spp.
Psectrascelis ursina
Pteroctenus pexus
Rhipidandrus spp.
Scotobius atacamensis planatus
Scotobius freyi
Scotobius planatus
Scotobius spp.
Scotobius zischkai
Tenebrionidae undet.
Uleda spp.
Uloma spp.
Zophobas atratus
Zophobas spp.
undet.Epitragini

TERATEMBIIDAE

Diradius oligotomoides
Oligembia albipes
Oligembia alpina group
Oligembia mandibulata
Oligembia spp.
Teratembia banksi
Teratembia geniculata
genus unknown

TESSARATOMIDAE

Piezosternum geminatum
Piezosternum spp.
Piezosternum subulatum

TETHINIDAE

Tethinidae undet.

TETRATOMIDAE

Eustrophinus spp.

TETRIGIDAE

Tetrigidae undet.

TETTIGONIIDAE

Anaulacomera
Phaneropterinae undet.
Stilpnochlora lineolata
Tettigoniidae undet

THEREVIDAE

Penniverpa megaplex

THROSCIDAE

Lissomus spp.

THYREOCORIDAE

Galgupha guttiger
Galgupha maculipennis
Thyreocoridae undet.

TINGIDAE

Dictyla parmata
Gargaphia subpilosa
Leptodictya leinahoni
Teleonemia prolixa
Tingidae undet.

TIPHIIDAE

Anodontyra spp.
Anthobosca spp.
Brethynnus infernalis
Brethynnus mapirensis
Brethynnus spp.
Elaphroptera boliviena
Eucyrtothynnus spp.
Pseudelaphroptera spp.
Telephoromyia spp.
Tiphiidae undet.

TIPULOIDEA

Tipuloidea undet.

TORYMIDAE

Torymus spp.

TRICHOPTERA

Trichoptera undet.

TRIDACTYLIDAE

Tridactylidae undet.

TROGIDAE

Omorgus suberosus
Polynoncus bifurcatus
Polynoncus gemmingeri
Polynoncus peruanus

TROGOSSITIDAE

Temnochila spp.
Trogossitidae undet.

URANIIDAE

Urania leilus
Uraniinae undet.

VESPIDAE

Agelaia
Apoica spp.
Incodynerus coccineipes
Mischocyttarus drewseni
Mischocyttarus spp.
Polistes buyssoni
Polistes infuscatus infuscatus
Polistes lanio
Polistes spp.
Polistes versicolor versicolor
Polybia flavifrons barbatula
Polybia ignobilis
Polybia ruficeps
Polybia spp.
Vespidae undet.
Zeta spp.

ZOPHERIDAE

Colydiidae undet.
Colydiinae undet.
Hyporhagus subopacus
Pseudaulonium spp.

ZYGOPTERA

Zygoptera undet.