Taxonomic Filter:

Taxa Count: 3275

ACHILIDAE

Akotropis fumata ssp. impersonata
Betatropis formosana
Caristianus ulysses
Faventilla spp.

ACRIDIDAE

Acrida
Fruhstorferiola omei
Gastrimargus marmoratus
Gomphocerinae undet.
Hemiglyphus banian
Leptysminae undet.
Oedipodinae undet.
Podisma lofaoshana
Stenocatantops mistshenkoi
Toacris shaloshanensis

AESHNIDAE

Gynacantha bayadera
Gynacantha saltatrix

AGAONIDAE

Lachaisea spp.
Sycophaginae undet.

ALYDIDAE

Leptocorisa acuta
Leptocorisa chinensis
Leptocorisa corbetti
Leptocorisa spp.
Riptortus clavatus
Riptortus linearis

AMPULICIDAE

Ampulex dissector

ANISOPTERA

Anisoptera undet.

ANOBIIDAE

Anobiidae undet.
Caenocara spp.
Hedobia spp.
Lasioderma serricorne
Ptininae undet.
Ptinus sulcithorax
Xyletinus spp.

ANOSTOSTOMATIDAE

Anabropsis tonkinensis

ANTHICIDAE

Anthicidae undet.
Anthicinae undet.
Anthicomorphus cruralis
Anthicus nigrocyanellus
Anthicus spp.
Formicomus braminus
Formicomus ruficollis
Formicomus spp.
Ischaliinae undet.
Omonadus formicarius
Tomoderus spp.

ANTHOCORIDAE

Anthocoridae undet.

ANTHRIBIDAE

Acanthothorax allectus indochinensis
Acorynus
Apatenia spp.
Araecerus coffeae
Araecerus spp.
Asemorhinus nebulosus
Autotropis distinguendus
Autotropis spp.
Basitropis nitidicutis
Cedus diversus
Choragus spp.
Cleorisintor spp.
Dendropemon angustipennis
Dendropemon perfolicornis
Directarius spp.
Eucorynus crassicornis
Euparius oculatus
Exechesops spp.
Mecotropis cylindricus
Mecotropis spp.
Nessidocus spp.
Nessidocus trifasciatus
Ozotomerus rugicollis
Peribathys spp.
Phaeochrotes spp.
Phloeobius spp.
Phloeopemon continentalis
Phloeophilus oculatus
Phloeophilus spp.
Platystomos albisignatus
Plintheria sparsa
Plintheria spp.
Rhaphitropis spp.
Sintor fukiensis
Stenorhis spp.
Stiboderes impressus stibinus
Streneoderma spp.
Xanthoderopygus spp.
Xenocerus khasianus dives
Xylinada spp.

APHELINIDAE

Aphelinidae undet.
Coccophagus spp.

APHIDIDAE

Aphidae undet.

APHROPHORIDAE

Aphrophora bipunctata
Aphrophora consocia
Aphrophora memorabilis
Aphrophora ovalis
Aphrophora quadriguttata
Aphrophora spp.
Aphrophoridae undet.
Aphropsis gigantea
Aphropsis maxima
Clovia bipunctata
Clovia gressitti
Clovia puncta
Jembrana spp.
Lepyronia angulata
Obiphora putealis
Ogaphora bizonalis
Peuceptyelus spp.
Philagra spp.
Poophilus costalis

APIDAE

Amegilla spp.
Amegilla urens
Apis cerana
Apis cerana indica
Apis mellifera
Apis spp.
Bombus atripes
Bombus breviceps channicus
Bombus ignitus
Bombus picipes
Bombus pyrosoma
Bombus trifasciatus
Ceratina spp.
Eucera floralia
Thyreus spp.
Xylocopa
Xylocopa nasalis
Xylocopa phalothorax
Xylocopa rufipes
Xylocopa sinensis
Xylocopa tranquebarorum tranquebarorum

APIONIDAE

Apion spp.
Apioninae undet.

APOIDEA

Apoidea undet.

ARGIDAE

Arge captiva
Argidae undet.
Pampsilota sinesis

ASCALAPHIDAE

Ascalaphidae undet.

ASILIDAE

Asilidae undet.
Damalis andron
Damalis spp.
Microstylum dux
Microstylum spp.
Philodicus spp.
Promachus horishanus
Promachus spp.

ATTELABIDAE

Apoderus minimus
Apoderus spp.
Attelabidae undet.
Euops spp.
Henicolabus lewisi
Paracycnotrachelus breviusculus
Paracycnotrachelus cygneus
Paracycnotrachelus longiceps
Paramecolabus longicollis
Paroplapoderus pardaloides
Paroplapoderus spp.
Phymatapoderus pavens
Tomapoderus coeruleipennis

BELOSTOMATIDAE

Lethocerus indicus

BERYTIDAE

Berytidae undet.

BETHYLIDAE

Bethylidae undet.
Goniozus spp.

BIBIONIDAE

Bibio aequalis
Bibio ferruginatus
Bibio rufiventris
Bibionidae undet.
Plecia gressitti
Plecia sinensis

BIPHYLLIDAE

Biphyllidae undet.

BLATTODEA

Blattodea undet.

BOMBYCIDAE

Ernolatia spp.

BOMBYLIIDAE

Ligyra spp.
Villa spp.

BOSTRICHIDAE

Dinoderus japonicus
Dinoderus minutus
Dinoderus spp.
Heterobostrychus aequalis
Heterobostrychus hamatipennis
Lyctus brunneus

BRACONIDAE

Agathidinae
Alysiinae undet.
Braconidae undet.
Braconinae undet.
Cremnops spp.
Dolichogenidea spp.
Macrocentrus spp.
Microplitis spp.
Opiinae undet.
Rhaconotus spp.
Rogadini undet.
Rogas spp.
Triaspis spp.

BRENTIDAE

Baryrhynchus miles
Brentidae undet.
Hormocerus reticulatus
Orychodes serrirostris

BUPRESTIDAE

Agrilus cyaneoniger
Agrilus spp.
Aphanisticus spp.
Belionota fallaciosa
Belionota sagittaria
Belionota spp.
Buprestidae undet.
Buprestis fairmaire
Catoxantha peroteti
Catoxantha vittata
Chalcophora japonica
Chalcophora spp.
Chalcophora yunnana
Chrysobothris sauteri
Chrysochroa fulgidissima
Coraebus acutus
Endelus spp.
Habroloma spp.
Iridotaenia spp.
Lamprocheila maillei
Nalanda spp.
Paracylindromorphus spp.
Paratrachys hederae taboureli
Polycesta spp.
Ptosima chinensis
Sambus spp.
Sternocera aequisignata
Strigoptera bimaculata
Strigoptera fairmairei
Toxoscelus spp.
Trachys lepidoptera
Trachys spp.
Trachys variolaris

BYRRHIDAE

Chaetophora spp.
Simplocaria spp.

BYTURIDAE

Byturidae undet.
Byturus affinis

CALLIPHORIDAE

Calliphoridae undet.
Chrysomya megacephala
Chrysomya pinguis
Idiella mandarina
Idiella sternalis
Lucilia cuprina
Lucilia papuensis
Lucilia sericata
Lucilia sinensis
Rhinia apicalis
Stomorhina discolor
Stomorhina obsoleta

CALOPTERYGIDAE

Archineura incarnata
Atrocalopteryx atrata
Matrona basilaris
Matrona spp.
Mnais andersoni
Neurobasis chinensis
Vestalaria smaragdina
Vestalis spp.

CANTHARIDAE

Athemellus araticollis
Athemellus dentatus
Athemellus fukiensis
Athemellus maai
Athemellus metallescens
Athemellus taihokuensis
Athemus bartoni
Athemus genaemaculata
Athemus gibbicollis
Athemus kuatunensis
Athemus nigroannulatus
Athemus orientalis
Athemus prattianus
Athemus rugicollis
Athemus spp.
Athemus stozneri
Athemus tienmushanus
Cantharidae undet.
Cantharis macrosilesiformis
Cantharis martini
Cantharis orientalis
Cantharis orientalis subrufohumeralis
Cantharis pallidocincta
Cantharis pubicollis
Cantharis spp.
Cordylocera metallescens
Discodon martini
Ichthyurus bourgeoisi
Ichthyurus davidi
Ichthyurus savioi
Ichthyurus senensis
Ichthyurus spp.
Ichthyurus vandepolli
Kandyosilus hupeana
Laemoglyptus fulvicollis
Laemoglyptus spp.
Lycocerus pleuricostulus
Macrosilis laticollis
Malthinus klapperichi
Malthodes tungluanus
Micropodabrus flavofacialis
Micropodabrus novemexcavatus
Micropodabrus obscurus
Micropodabrus spp.
Podabrinus humeralis
Podabrinus kuatunensis
Podabrinus nigricolor
Podabrinus sanguineus
Podabrinus spp.
Podabrus denticornis
Podabrus flavimembris
Podabrus limbatipennis
Podabrus marginellus
Podabrus novemexcavatus
Podabrus spp.
Prothemus arcuatithorax
Prothemus kiukianganus
Prothemus limbolarius
Prothemus purpureipennis
Prothemus sanguinosus
Rhagonycha bilimbata
Rhagonycha limbatipennis
Rhagonycha robustula
Rhagonycha spp.
Silis spp.
Themus cavaleriei
Themus coelestis
Themus foveicollis
Themus hypopelius
Themus imperialis
Themus impressipennis
Themus kuatunensis
Themus larrygrayi
Themus leechianus
Themus metallescens ssp. fukienensis
Themus nobilis
Themus regalis
Themus spp.
Themus stigmaticus
Themus testaceithorax
Themus vastorium

CARABIDAE

Agonum chalcomus
Amara birmana
Amara chalciope
Amara congrua
Amara daxueshanensis
Amara dissimilis
Amara emmerichi
Amara hiogoensis
Amara kingdoni
Amara latithorax
Amara lucidissima
Amara macronota
Amara minuta
Amara obscuripes
Amara pallidula
Amara pingshiangi
Amara shaanxiensis
Amara sikkimensis
Amara silvestrii
Amara simplicidens
Amara sinuaticollis
Anchista binotata
Anisodactylus punctatipennis
Badister pictus
Badister sp. 1
Badister spp.
Bembidion spp.
Brachinus lewisi
Brachinus spp.
Calathus halensis
Calleida lepida
Calleida sp. 61
Calleida sp. 62
Calleida sp. 63
Calleida splendidula
Calosoma davidi
Carabidae undet.
Carabus bornianus
Carabus cantonensis
Carabus davidi
Carabus eccoptopterus
Carabus kiugkiangensis
Carabus lafossei
Carabus longicornis
Carabus marquardti
Carabus pustulifer pustulifer
Carabus szechuanensis
Carabus yunnanensis
Catascopus fascialis
Catascopus sp. 1
Catascopus sp. 3
Celaenephes parallelus
Chlaenius bimaculatus
Chlaenius bioculatus
Chlaenius circumdatus
Chlaenius costiger
Chlaenius hamifer
Chlaenius micans
Chlaenius nigricans
Chlaenius pictus
Chlaenius sp. 10
Chlaenius virgulifer
Cicindela anchoralis punctatissima
Cicindela aurulenta juxtata
Cicindela brevipilosa klapperichi
Cicindela cancellata
Cicindela chinensis
Cicindela delavayi
Cicindela flavomaculata
Cicindela foveolata
Cicindela funerea funerea
Cicindela insepcularis
Cicindela kaleea kaleea
Cicindela laetescripta laetescripta
Cicindela minuta
Cicindela psilica psilica
Cicindela separata
Cicindela sp. 2
Cicindela sp. 3
Cicindela speculifera speculifera
Cicindela spp.
Cicindela striolata
Cicindela transbaicalica hamifasciata
Cicindela virgula
Clivina spp.
Colliuris bimaculatus
Colliuris fuscipennis
Colliuris indica
Colliuris ishii
Colliuris sp. 20
Colliuris sp. 23
Collyris formosana
Collyris sauteri
Collyris spp.
Coptodera flexuosa
Coptodera sp. 2
Coptodera sp. 9
Craspedodontus tibialis
Craspedophorus sp. 4
Demetrias sp. 1
Demetrias sp. 8
Dendrocellus geniculatus
Dicranoncus femoralis
Diplocheila zeelandica
Dischissus mirandus
Dolichoctis tetracolon
Dromius sp. 11
Dromius sp. 12
Drypta lineola
Drypta sp. 16
Dyschirius spp.
Elaphropus spp.
Endynomena lewisi
Eucolpodes japonicus
Eucolpodes sp. 19
Eucolpodes sp. 2
Eucolpodes sp. 22
Eucolpodes sp. 23
Euplynes batesi
Euplynes sp. 3
Galerita orientalis
Harpalini undet.
Harpalus chalcentus
Harpalus chlorizans
Heptodonta posticalis
Hexagonia sp. 3
Holcoderus sp. 3
Hololeius ceylanicus
Lachnolebia cribricollis
Lebia retrofasciata
Lebia sp. 161
Lebia sp. 165
Lebia sp. 166
Lebia sp. 170
Lebia sp. 182
Lebia sp. 183
Lebia sp. 184
Loxocrepis sp. 12
Lymnastis spp.
Macrocheilus sp. 11
Mastax sp. 2
Metacolpodes buchannani
Metacolpodes olivius
Metacolpodes sp. 10
Metacolpodes sp. 11
Miscelus javanus
Mochtherus tetraspilotus
Nanodiodes sp. 1
Odacantha metallica
Onycholabis sinensis
Orthogonius sp. 20
Orthogonius sp. 5
Orthotrichus sp. 1
Parena nigrolineata
Parena sp. 10
Parena sp. 12
Parena sp. 9
Patrobus sp. 2
Pentagonica ruficollis
Pentagonica sp. 27
Perigona nigriceps
Perigona sp. 31
Peronomerus fumatus
Pheropsophus jessoensis
Pheropsophus occipitalis
Pheropsophus spp.
Physodera sp. 1
Physodera sp. 5
Platynus magnus
Platynus protensus
Platyrhopalus quinquepunctatus
Platyrhopalus tonkinensis
Polyderis sp. 15
Prothyma triumphalis
Protopaussus walkeri
Pseudognathophanus punctilabris
Scarites acutidens
Scarites dyschromus
Scarites inconspicuus
Scarites sulcatus
Scarites terricola
Sparostes striatulus
Stenorhopalus apicalis
Synuchus nitidus reticulatus
Synuchus sp. 10
Synuchus sp. 11
Synuchus sp. 12
Synuchus sp. 5
Synuchus sp. 8
Tachyta maa
Tachyta umbrosa
Tetragonoderus sp. 9
Trichotichnus orientalis
Tricondyla sp. 1
Tricondyla spp.
pericaline sp. 12
pericaline sp. 2
pericaline sp. 6
platynine sp. 12
platynine sp. 13
platynine sp. 14

CECIDOMYIIDAE

Cecidomyiidae undet.

CELYPHIDAE

Celyphidae undet.
Celyphus spp.
Spaniocelyphus scutatus
Spaniocelyphus spp.

CERAMBYCIDAE

Acalolepta
Acalolepta cervina
Acalolepta degener
Acalolepta permutans
Acalolepta sejuncta
Acalolepta speciosa
Acalolepta sublusca
Aegolipton marginale
Aegosoma hainanensis hainanensis
Aegosoma ornaticolle
Aegosoma sinicum
Aegosomatini undet.
Aeolesthes
Aethalodes verrucosus
Agapanthia amurensis
Anagelasta apicalis
Anaglyptus nokosanus
Anastathes parva parva
Anastrangalia dissimilis
Anomophysis hainana
Anoplophora chinensis
Anoplophora davidis
Anoplophora elegans
Anoplophora glabripennis
Anoplophora horsfieldii
Anoplophora lurida
Anoplophora macularia
Anoplophora similis
Aphrodisium faldermannii faldermannii
Aphrodisium sinicum
Apomecyna saltator
Apriona germari
Apriona rugicollis
Apriona spp.
Apriona swainsoni basicornis
Aristobia hispida
Aristobia reticulator
Aromia bungii
Asaperda agapanthina
Asaperda meridiana
Astathini undet.
Athylia quadristigma
Atimura combreti
Bacchisa atritarsis
Bacchisa comata
Bacchisa cyaneoapicalis
Bacchisa dioica
Bacchisa fortunei
Bacchisa rigida
Batocera davidis
Batocera lineolata
Batocera rubus
Blepephaeus infelix
Blepephaeus subcruciatus
Blepephaeus succinctor
Cacia cretifera thibetana
Cacia meganthriboides
Callidiellum villosulum villosulum
Callidiopini undet.
Callundine lacordairei
Ceresium sinicum ornaticolle
Chelidonium argentatum
Chelidonium purpureipes
Chloridolum hainanicum
Chloridolum lameeri
Chlorophorus annularis
Chlorophorus douei
Chlorophorus duo
Chlorophorus elodes
Chlorophorus hainanicus
Chlorophorus inhumeralis
Chlorophorus macaumenis macaumenis
Chlorophorus miwai
Chlorophorus moupinensis
Chlorophorus quinquefasciatus
Chlorophorus signaticollis
Chlorophorus taiwanus
Cleomenes tenuipes
Clytini undet.
Coptops leucostictica rustica
Coptops lichenea
Cylindrepomus fouqueti
Demonax bimaculicollis
Demonax bowringii
Demonax curvofasciatus
Dere affinis macilenta
Dere reticulata
Dere thoracica
Desisa subfasciata
Dicelosternus corallinus
Dorysthenes granulosus
Dorysthenes spp.
Dorysthenes walkeri
Embrikstrandia bimaculata
Embrikstrandia unifasciata
Epepeotes luscus
Ephies gahani
Epiglenea comes
Erythrus blairi
Erythrus fortunei
Erythrus spp.
Eupromus ruber
Eurypoda antennata
Exocentrus alboguttatus subconjunctus
Exocentrus guttulatus guttulatus
Exocentrus subbidentatus
Falsomesosella nigronotata hakka
Glenea acutoides obliqua
Glenea cantor
Glenea flavorubra
Glenea pieliana nigra
Glenea pieliana pieliana
Glenea silhetica
Glenea suturata
Glenea tonkinea
Gnatholea eburifera
Golsinda basicornis
Hainanhammus griseopubens
Hemadius oenochroa
Hippocephala dimorpha
Hippocephala suturalis
Idiostrangalia sozanensis
Iproca acuminata
Ischnostrangalis stricticollis
Japanostrangalia basiplicata
Kunbir pallidipennis
Lamiinae undet.
Laosaphrodisium crassum
Lemula coerulea
Lemula testaceipennis
Leptura aurosericans
Leptura grahamiana
Leptura rufoannulata
Leptura zonifera
Lepturinae undet.
Linda atricornis
Linda femorata
Linda fraterna
Linda nigroscutata
Logaeus subopacus
Macrochenus tonkinensis
Merionoeda formosana burkwalli
Mesosa irrorata
Mesosa maculifemorata
Microlenecamptus obsoletus
Microleropsis rufimembris
Mimectatina divaricata
Mimothestus annulicornis
Moechotypa delicatula
Moechotypa diphysis
Molorchus liui
Monochamus alternatus
Monochamus millegranus
Monochamus sparsutus
Monochamus urussovii
Nadezhdiella cantori
Nadezhdiella fulvopubens
Nanostrangalia chujoi
Neoplocaederus obesus
Neoserixia pulchra continentalis
Niphona hookeri
Niphona parallela
Nupserha infantula
Nupserha marginella
Nupserha spp.
Nupserha testaceipes
Nysina grahami
Oberea atropunctata
Oberea binotaticollis
Oberea bisbipunctata
Oberea formosana
Oberea fuscipennis fuscipennis
Oberea gracillima
Oberea humeralis
Oberea inclusa
Oberea japonica
Oberea nigriceps
Oberea sinense
Oberea spp.
Oberea uninotaticollis
Oberea vittata
Oberea walkeri
Obereopsis kankauensis
Olenecamptus bilobus tonkinus
Ostedes inermis dwabina
Ostedes inermis inermis
Palimna annulata
Palimna subrondoni
Palimna yunnana
Palimnodes ducalis
Paraclytus excultus
Paraglenea fortunei
Paraglenea spp.
Paraleprodera carolina
Paraleprodera diophthalma
Parastrangalis crebrepunctata
Parastrangalis shaowuensis
Peithona prionoides
Perissus laetus
Pharsalia subgemmata
Philus antennatus
Phytoecia rufiventris
Pidonia aegrota
Pidonia foveolata
Pidonia heudei
Polyzonus cuprarius
Polyzonus fasciatus
Polyzonus sinense
Polyzonus spp.
Pothyne chocolata
Pothyne obliquetruncata
Prioninae undet.
Priotyrannus closteroides
Prothema aurata cariniscapa
Psacothea hilaris
Pseudalosterna discalis
Pseudalosterna mupinensis
Pseudanaesthetis langana
Pseudocalamobius filiformis
Pseudocalamobius japonica
Pseudocalamobius leptissimus
Pseudonemophas versteegi
Pseudopsacothea albonotata psacotheoides
Pterolophia annulata
Pterolophia dalbergicola
Pterolophia granulata
Pterolophia mimica
Pterolophia phungi
Pterolophia postfasciata
Pterolophia serricornis
Pterolophia spp.
Pterolophia trilineicollis
Pterolophia zebrina
Purpuricenus malaccensis
Purpuricenus temminckii
Pygostrangalia castaneonigra
Pyrestes haematicus
Pyrestes pascoei
Rhaphuma elongata
Rhopaloscelis unifasciatus
Rhytidodera bowringii
Rhytidodera integra
Rondibilis lineaticollis
Rosalia lameerei
Sclethrus stenocylindrus
Semanotus bifasciatus
Serixia sedata
Spondylis buprestoides
Stenhomalus fenestratus
Sthenias cylidricus
Strangalia fortunei
Strangalia spp.
Strangalomorpha chekianga
Stromatium longicorne
Terinaea rufonigra
Tetraglenes hirticornis
Tetraophthalmus episcopalis
Tetraophthalmus janthinipennis cyanopterus
Thermistis croceocincta
Thyestilla gebleri
Thylactus simulans
Thysia spp.
Thysia wallichii tricincta
Trachylophus sinensis
Trirachys holosericeus
Trirachys sinensis
Uraecha angusta
Xenolea asiatica
Xylotrechus chinensis
Xylotrechus dominulus
Xylotrechus grayii
Xylotrechus nigrosulphureus
Xystrocera globosa
Xystrocera spp.
Zotalemimon costatum

CERATOPOGONIDAE

Ceratopogonidae undet.
Culicoides spp.

CERCOPIDAE

Abidama contigua
Abidama ornata
Callitettix versicolor
Cercopidae undet.
Cosmoscarta abdominalis
Cosmoscarta bispecularis
Cosmoscarta dimidiata
Cosmoscarta dorsimacula
Cosmoscarta mandarina
Cosmoscarta trimacula
Eoscarta aurora
Paphnutius rufifrons
Paracercopis atripilla
Paracercopis fuscipennis
Paracercopis seminiger
Paracercopis transversa
Phymatostetha punctata

CERYLONIDAE

Australiorylon spp.

CHALCIDIDAE

Antrocephalus spp.
Brachymeria lasus
Brachymerini undet.
Dirhinus spp.
Eucepsis spp.

CHELONARIIDAE

Chelonariidae undet.

CHIRONOMIDAE

Chironomidae undet.

CHLOROCYPHIDAE

Rhinocypha spp.

CHLOROPIDAE

Chloropidae undet.
Conioscinella spp.

CHRYSIDIDAE

Chrysis angolensis
Stilbum cyanurum

CHRYSOMELIDAE

Abiromorphus anceyi
Abirus fortunei
Acrothinium cupricollis
Acrothinium cyaneum
Acrothinium gaschkevitschii
Adiscus annulatus
Adiscus exilis
Adiscus laetus
Adiscus nigripennis
Agasta formosa
Agelasa spp.
Agetocera filicornis
Agetocera mirabilis
Agonita chinensis
Agonita maculigera
Altica brevicosta
Altica cirsicola
Altica coerulea
Altica coerulescens
Altica cyanea
Altica spp.
Ambrostoma fortunei
Anisodera guerinii
Aoria bowringi
Aoria nigripes
Aphthona splendida
Aphthona strigosa
Aphthona varipes
Aphthonomorpha collaris
Aplosonyx ancora
Apophylia epipleuralis
Apophylia flavovirens
Apophylia nigriceps
Apophylia spp.
Apophylia thoracica
Argopus fortunei
Argopus melanocephalus
Argopus nigrifrons
Argopus nigritarsis
Arthrotus chinensis
Arthrotus maai
Arthrotus nigripennis
Arthrotus nigrofasciatus
Arthrotus ochreipennis
Arthrotus testaceus
Asamangulia longispina
Asiorestia convexa
Asiorestia hummeli
Asiorestia resina
Asiorestia spp.
Aspidolopha bisignata
Aspidolopha spp.
Aspidomorpha chandrika
Aspidomorpha dorsata
Aspidomorpha furcata
Aspidomorpha fuscopunctata
Aspidomorpha indica
Aspidomorpha miliaris
Aspidomorpha santaecrucis
Atrachya bipartita
Atrachya haemodera
Atrachya menetriesi
Aulacophora almora
Aulacophora bicolor
Aulacophora coomani
Aulacophora cruenta
Aulacophora femoralis
Aulacophora lewisii
Aulacophora nigripennis sspp.
Aulacophora palliata
Aulexis abbreviata
Aulexis gracilicornis
Aulexis magniscapa
Aulexis unicolor
Basilepta congregatum
Basilepta davidi
Basilepta djoui
Basilepta fukienense
Basilepta fulvipes
Basilepta haroldi
Basilepta leechi
Basilepta martini
Basilepta melanopus
Basilepta modestum
Basilepta pallidulum
Basilepta puncticolle
Basilepta robustum
Basilepta spp.
Basilepta varicolor
Basiprionota bimaculata
Basiprionota bisignata
Basiprionota chinensis
Basiprionota maculipennis reducta
Basiprionota tibetana
Basiprionota whitei
Basiprionota whitei trabeata
Batophila acutangula
Bonesia inornata
Brachyphora nigrovittata
Bromius spp.
Bruchinae undet.
Callispa apicalis
Callispa bowringii
Callispa brettinghami
Callispa donckieri
Callispa fortunii emarginata
Callispa fortunii fortunii
Callispa karena
Callispa speciosa fasciata
Callispa sundara
Callosobruchus chinensis
Callosobruchus spp.
Calomicrus hainanicus
Calomicrus spurius
Cassena alticoides
Cassena terminalis
Cassida circumdata
Cassida fuscorufa
Cassida jacobsoni
Cassida japana
Cassida mongolica
Cassida nebulosa
Cassida obtusata
Cassida piperata
Cassida plausibilis
Cassida rubiginosa rugosopunctata
Cassida sigillata
Cassida versicolor
Cassida vespertina
Cassidinae undet.
Cerophysa biplagiata
Cerophysella basalis
Chaetocnema basalis
Chaetocnema bella
Chaetocnema concinna
Chaetocnema concinnicollis
Chaetocnema discreta discreta
Chaetocnema hainanensis
Chaetocnema spp.
Chaetocnema yaosanica
Chilocoristes funestus
Chilocoristes pallidus
Chiridopsis bowringii
Chiridopsis punctata
Chlamisus diminutus
Chlamisus prominens
Chlamisus rufulus
Chlamisus semirufus
Chlamisus spilotus
Chlamisus superciliosus
Chlamisus velutinomaculatus
Chlamisus yunnanus
Chrysochus massiei
Chrysolampra splendens
Chrysolina aurichalcea
Chrysolina exanthematica
Chrysomela populi
Chrysomelinae undet.
Cleoporus lefevrei
Cleoporus rugiceps
Cleoporus variabilis
Cleorina janthina
Clerotilia flavomarginata
Clitea metallica
Clitenella fulminans
Clytra duodecimaculata
Clytra spp.
Clytra tsinensis
Clytrasoma palliata
Cneorane femoralis
Cneorane fokiensis
Cneorane subcoerulescens
Cneorane violaceipennis
Cneoranides signatipes
Coenobius piceipes
Colaphellus bowringii
Colaspoides chinensis
Colaspoides diffinis
Colaspoides hainanensis
Colaspoides pilicornis
Colasposoma auripenne
Colasposoma metallicum
Colasposoma pretiosum
Colposcelis (Pagria?) signata signata
Colposcelis (Pagria?) signata ssp.
Coptocephala bifasciata
Craspedonta leayana insulana
Cryptocephalinae undet.
Cryptocephalus approximatus
Cryptocephalus birmanicus
Cryptocephalus decasticus
Cryptocephalus festivus
Cryptocephalus koltzei
Cryptocephalus lingnanensis
Cryptocephalus luteosignatus
Cryptocephalus moupinensis
Cryptocephalus moutoni
Cryptocephalus permodestus
Cryptocephalus sinuatolineatus
Cryptocephalus sonani
Cryptocephalus spp.
Cryptocephalus suavis
Cryptocephalus subsimulans
Cryptocephalus subunicolor
Cryptocephalus swinhoei
Cryptocephalus trifasciatus
Dactylispa angulosa
Dactylispa approximata
Dactylispa balyi
Dactylispa chinensis
Dactylispa corpulenta
Dactylispa crassicuspis
Dactylispa excisa
Dactylispa filiola
Dactylispa gestroi
Dactylispa kaulina
Dactylispa latispina
Dactylispa longispina
Dactylispa longula
Dactylispa marginicollis
Dactylispa nigrodiscalis
Dactylispa paucispina
Dactylispa piceomaculata
Dactylispa planispina
Dactylispa platyacantha
Dactylispa saurus
Dactylispa sauteri piceomaculata
Dactylispa sinuispina
Dactylispa sjostedti
Dactylispa subquadrata
Demotina bipunctata
Demotina bowringi
Demotina fascicula
Dercetina amoena
Dercetina bifasciata
Dercetina carinipennis
Dercetina hainana
Dercetina minor
Dercetina sinica MS
Diaphaenidea aerosa
Dicladispa boutani
Donacia frontalis
Donacia provostii
Downesia balyi
Downesia marginicollis
Downesia vandykei
Epaenidea subvirida
Epitrix spp.
Erganoides occipitalis
Erganoides suturalis
Euliroetis melanocephala
Euliroetis nigrinotum
Euliroetis ornata
Eumelepta variabilis
Eumolpinae undet.
Euphitria coerulea
Euphitria piceicollis
Fleutiauxia armata
Fleutiauxia septentrionalis
Galerucella grisescens sspp.
Galerucella spp.
Galerucinae undet.
Galerucinae/Alticinae undet.
Gallerucida bifasciata
Gallerucida flaviventris
Gallerucida lutea
Gallerucida variolosa
Gastrolina depressa
Gastrophysa atrocyanea
Gastrophysa spp.
Glyphocassis spilota
Gonioctena fulva
Gonioctena rubripennis
Gonioctena spp.
Gonioctena subgeminata
Gonioctena tredecimmaculata
Gonophora pulchella
Haplosomoides appendiculata
Haplosomoides costata
Haplosomoides egena egena
Haplosomoides egena sspp.
Haplosomoides ustulata
Hemipyxis dichroa
Hemipyxis limbatus
Hemipyxis lusca
Hemipyxis moseri
Hemipyxis nigricornis
Hemipyxis plagioderoides sspp.
Hemipyxis privignus
Hemipyxis quadrimaculata
Hemipyxis spp.
Hemipyxis tendomarginalis
Hespera aterrima
Hespera lomasa
Hespera oculata
Hespera spp.
Hespera tenebro
Hispa andrewesi
Hispa armigera
Hispa donckieri
Hispa similis
Hispellinus chinensis
Hispellinus formosanus
Hispellinus moerens
Hispellinus moestus
Hoplasoma unicolor
Hoplosaenidea cavifrons
Hoplosaenidea fragilis
Hoplosaenidea nitida
Hyperaxis niger
Hyperaxis scutellatus
Hyphasis fulvicornis
Hyphasis inconstans
Hyphasis moseri
Laccoptera philippinensis
Laccoptera quadrimaculata
Laccoptera quadrimaculata bohemani
Lamprosomatinae undet.
Lasiochila estigmenoides
Lasiochila excavata
Lasiochila insulana fukiena
Lema adamsii
Lema becquarti
Lema chujoi
Lema commelinae
Lema concinnipennis
Lema cormandeliana
Lema cornata
Lema decempunctata
Lema delicatula
Lema diversa
Lema fortunei
Lema honorata
Lema infranigra
Lema lacosa
Lema lauta
Lema rufotestacea
Leptispa abdominalis
Leptispa godwini
Leptispa longipennis
Leptispa magna
Leptispa viridis
Lilioceris cheni
Lilioceris cyaneicollis
Lilioceris egena
Lilioceris gibba
Lilioceris impressa
Lilioceris lateritia
Lilioceris laticornis
Lilioceris maai
Lilioceris neptis
Lilioceris nigropectoralis ochracea
Lilioceris rufometallica
Lilioceris scapularis
Lilioceris semipunctata
Lilioceris sinica
Lipromima minuta
Liprus nuchalis
Liprus spp.
Longitarsus bimaculatus
Longitarsus godmani
Longitarsus lewisii
Longitarsus piceorufus
Longitarsus pulexoides
Longitarsus spp.
Luperini undet.
Luperomorpha birmanica
Luperomorpha rubra
Luperomorpha spp.
Luperomorpha xanthodera
Luperus flavimanus
Luperus spp.
Lypesthes sinensis
Lypesthes sulcatifrons
Manobia piceipennis
Manobidia simplicithorax
Mecoprosopus minor
Medythia suturalis nigrobilineata
Medythia suturalis suturalis
Menippus canellinus
Metriona circumdata trivittata
Metriona obtecta
Metriona plausibilis
Metriona sigillata
Metriona thais
Metriona thais crucifera
Metriona versicolor
Miltina dilatata
Mimastra cyanura
Mimastra maai
Mimastra quadrinotata
Mimastra soreli
Mimastra unicitarsis
Mimastracella brunnea
Mimastracella violacea
Monolepta aglaonemae
Monolepta brittoni
Monolepta cavipennis
Monolepta discalis
Monolepta hieroglyphica hieroglyphica
Monolepta kwangtunga
Monolepta lauta
Monolepta liui
Monolepta longitarsoides
Monolepta lunata
Monolepta maana
Monolepta pallidula
Monolepta sauteri
Monolepta signata
Monolepta wilcoxi
Monolepta yaosanica
Monolepta yunnanica
Monomacra perraudier
Morphosphaera chrysomeloides
Morphosphaera japonica
Neolema punctaticeps
Nisotra orbiculata
Nodina chalcosoma
Nodina chinensis
Nodina meridosinica
Nodina punctostriolata
Nodina tibialis
Nonarthra cyaneum
Nonarthra formosense
Nonarthra spp.
Nonarthra variabile
Notosacantha fumida
Notosacantha oblongopunctata
Oides andrewsi
Oides bowringii
Oides decempunctata
Oides laticlava
Oides pectoralis
Oides tarsata
Oidini undet.
Oncocephala atratangula
Oomorphoides pallidicornis
Oomorphoides tonkinensis
Oomorphoides yaosonicus
Ophrida spectabilis
Ophrida spp.
Orthaltica coomani
Oulema atrosuturalis
Oulema oryzae
Pachnephorus brettinghami
Pachnephorus lewisii
Pachnephorus spp.
Paleosepharia basipennis
Paleosepharia fasciata
Paleosepharia fulvicornis
Paleosepharia liquidambara
Paraplotes clavicornis
Parascela cribrata
Parascela spp.
Paridea biplagiata
Paridea quadriplagiata
Paridea sinensis
Paridea spp.
Paridea testacea
Periclitena cyanea
Phaedon brassicae
Phaedon spp.
Philipona mouhoti ?
Phola octodecimguttata
Phola spp.
Phygasia fulvipennis
Phygasia ornata
Phyllotreta rectilineata
Phyllotreta spp.
Phyllotreta striolata
Plagiodera hanoiensis
Plagiodera spp.
Plagiodera versicolora
Platycorynus bicavifrons
Platycorynus chalybaeus
Platycorynus costipennis
Platycorynus igneicollis
Platycorynus micans
Platycorynus parryi
Platycorynus plebejus
Platycorynus spp.
Platypria alces
Platypria fenestrata
Platypria melli
Platypria yunnana
Platyxanthoides insularis
Platyxanthoides magenta
Podagricomela nigricollis
Podontia lutea
Podontia spp.
Potaninia assamensis
Prionispa chinensis
Prioptera maculipennis
Proegmena pallidipennis
Pseudocophora flaveola
Pseudometaxis nanus
Psylliodes angusticollis
Psylliodes punctifrons
Psylliodes spp.
Pyrrhalta humeralis
Pyrrhalta metallica
Pyrrhalta sericea
Rhadinosa fleutiauxi
Rhadinosa nigrocyanea
Rhadinosa reticulata
Sagra carbunculus
Sagra femorata purpurea
Sagra odontopus
Sangariola fortunei
Scelodonta dillwyni
Scelodonta lewisii
Sermylini undet.
Siemssenius fulvipennis
Sindiola hospita
Sinocrepis micans
Sinoluperus subcostatus
Smaragdina laevicollis
Smaragdina nigrifrons
Solephyma alticoides
Solephyma tinkhami
Sominella longicornis
Sphaeroderma apicale
Sphaeroderma separatum
Sphaeroderma sinuatum
Sphaeroderma spp.
Sphenoraia micans
Sphenoraia nebulosa
Stenoluperus flaviventris
Taizonica maculata
Taphinellina chujoi
Taphinellina flaviventris
Taphinellina hainanicus
Taphinellina kellogi
Taphinellina maatsingi
Taumacera zhenzhuristi
Theopea aenipennis
Theopea coerulea
Theopea smaragdina
Thlaspida biramosa chinensis
Thlaspida japonica
Thlaspida japonica biramosa
Trachyaphthona lewisi
Trachyaphthona sordida
Triaplatarthris collaris
Trichobalya bowringii
Trichochrysea imperialis
Trichochrysea japana
Trichochrysea spp.
Trichomimastra pectoralis
Xanthogaleruca maculicollis
Xanthonia spp.
Zeugophora dimorpha

CICADELLIDAE

Anatkina candidipes
Aphrodini undet.
Atkinsoniella latior
Bothrogonia addita
Bothrogonia ferruginea
Bothrogonia spp.
Calodia obliqua
Calodia spp.
Chiasmus spp.
Chudania delecta
Cicadella viridis
Cicadellidae undet.
Cicadellinae undet.
Cofana spectra
Ctenarella paludosa
Cyrta spp.
Deltocephalinae undet.
Drabescoides nuchalis
Dryodurgades lamellaris Vilbaste
Dryodurgades spp.
Evacanthini undet.
Evacanthus replexus
Exitianus spp.
Handianus spp.
Hecalini undet.
Iassinae undet.
Inazuma spp.
Japanagallia spp.
Kolla paulula
Krisna spp.
Krisnini undet.
Ledrinae undet.
Ledropsis spp.
Lodiana alata
Lodiana brevis
Lodiana mutabilis
Mileewanini undet.
Nacolus gavialis
Nacolus sinensis
Neotituria kongosana
Nephotettix apicalis
Nephotettix spp.
Nirvaninae undet.
Osbornellus/Scaphotettix spp.
Paramesodes albinervosus
Paramesodes mokanshanae
Paramesodes spp.
Penthimiinae undet.
Petalocephala conspicua
Scaphoideus spp.
Seleocephalinae undet.
Stirellus spp.
Stymphalus spp.
Thagria projecta
Tituria chinensis
Typhlocybinae undet.

CICADIDAE

Cicadoidea undet.
Cryptotympana atrata
Cryptotympana mandarina
Gaeana maculata
Maua albistigma
Maua quadrituberculata
Meimuna mongolica
Meimuna opalifera
Mogannia hebes
Mogannia nasalis
Mogannia spp.
Platypleura hilpa
Platypleura kaempferi
Platypleura spp.
Pomponia spp.
Tibicen spp.

CIIDAE

Ciidae undet.
Octotemnus laminifrons

CIMBICIDAE

Abia berezowski

CIXIIDAE

Andes lachesis
Betacixius euterpe
Betacixius nelides nelides
Betacixius nigromarginalis
Borysthenes deflexus
Cixiidae undet.
Cixius spp.
Oliarus impar
Oliarus insetosus
Oliarus petasatus
Oliarus spp.

CLAMBIDAE

Clambidae undet.

CLERIDAE

Cladiscus spp.
Cleridae undet.
Clerus sinae
Clerus spp.
Dasyceroclerus spp.
Hydnocerinae undet.
Korynetes spp.
Ommadius kamelianus
Ommadius spp.
Opetiopalpus spp.
Orthocladiscus spp.
Phyllobaenus spp.
Stigmatium spp.
Tarsostenus unvittatus
Trichodes spp.

COCCIDAE

Coccus hesperidium
Mallococcus sinensis

COCCINELLIDAE

Adalia bipunctata
Adalia revelieri
Aiolocaria mirabilis
Anisolemnia dilatata
Callicaria superba
Calvia hauseri
Calvia quinquedecimguttata
Catana clauseni
Cheilomenes inops
Chilocorus chalybeitus
Chilocorus circumdata
Chilocorus similis
Coccinella repanda
Coccinella septempunctata
Coccinellidae undet.
Coccinellinae undet.
Coelophora approximans
Coelophora circumusta
Coelophora congener
Coelophora duvanceli
Coelophora mouhoti
Coelophora pupillata
Coelophora spp.
Cryptogonus fulvoterminatus
Cryptogonus orbiculus
Cryptogonus spp.
Epilachna admirabilis
Epilachna bisquadripunctata
Epilachna chinensis
Epilachna dodecastigma
Epilachna elvira
Epilachna expansa
Epilachna insignis
Epilachna magna
Epilachna manderstjernai
Epilachna mimetica
Epilachna niponica coalescens
Epilachna ocellatae-maculata
Epilachna pellex
Epilachna pusilanina
Epilachna quadricollis
Epilachna saginata
Epilachna sanscrita
Epilachna sparsa
Epilachna sparsa orientalis
Epilachna spp.
Epilachna spretula
Epilachna vigintioctomaculata
Epilachna vigintioctopunctata
Exochomus flavipes
Gyrocaria chinensis
Harmonia arcuata
Harmonia axyridis
Harmonia dimidiata
Harmonia quadripunctata
Hippodamia arctica
Hippodamia spp.
Hippodamia tredecimpunctata tibialis
Hippodamia variegata
Hyperaspis sinensis
Illeis cincta
Lemnia biplagiata
Lemnia saucia
Macronaemia hauseri
Menochilus sexmaculatus
Micraspis crocea
Micraspis discolor
Oenopia hauseri
Oenopia kirbyi
Oenopia sauzeti
Palaeoneda miniata
Phymatosternus gressetti
Phymatosternus hainanensis
Phymatosternus octoguttatus
Platynaspidius maculosus
Propylaea japonica
Propylaea quatuordecimpunctata
Scymnus apetzi
Scymnus ater
Scymnus dorcatomoides
Scymnus sodalis
Scymnus spp.
Semiadalia obenbergori
Semiadalia undecimnotata
Serangium japonicum
Sospita chinensis
Stethorus gilvifrons
Sumnius cordoni
Synharmonia bissexnotata
Synia melanaria
Synonycha grandis
Tytthaspis trilineata
Vibidia duodecimguttata

COCCOIDEA

Coccoidea undet.

COENAGRIONIDAE

Aciagrion hisopa
Agriocnemis femina
Agriocnemis lacteola
Agriocnemis pygmaea
Ceriagrion auranticum
Ceriagrion latericium
Ceriagrion melanurum
Ceriagrion nipponicum
Ischnura asiatica
Ischnura senegalensis
Ischnura spp.
Paracercion hieroglyphicum
Pseudagrion pruinosum
Pseudagrion spenceri
Pyrrhosoma spp.

COLLETIDAE

Colletes spp.

COLOBATHRISTIDAE

Colobathristidae undet.

COREIDAE

Acanthocoris scaber
Anoplocnemis castanea
Anoplocnemis spp.
Cletus rusticus
Cletus spp.
Cletus trigonus
Coreidae undet.
Dalader planiventris
Homoeocerus cingalensis
Homoeocerus dilatatus
Homoeocerus spp.
Homoeocerus unipunctatus
Homoeocerus walkerianus
Hygia opaca
Mictis tenebrosa
Plinachtus bicoloripes
Prionolomia spp.

CORIXIDAE

Sigara bellula
Sigara spp.
Sigara weymarni

CORYLOPHIDAE

Corylophidae undet.
Corylophinae undet.

CRABRONIDAE

Bembix niponica picticollis
Dasyproctus agilis
Larra amplipennis
Larra polita luzonensis
Larra polita polita
Liris aurulentus
Liris fuscinervus
Liris subtessellatus
Lyroda formosa
Nippononysson rufopictus
Pemphredon lethifer
Pemphredon rugifer
Pison koreense
Pison regale
Pison suspiciosum
Psen foveicornis
Psen fuscinervis
Psen kulingensis
Psen nitidus nitidus
Tachytes saundersii
Trypoxylon kansitakum
Trypoxylon nambui
Trypoxylon planifrons
Trypoxylon schmiedeknechtii
Trypoxylon shimoyamai

CRAMBIDAE

Spoladea recurvalis

CRYPTOPHAGIDAE

Anchicera lewisi
Antherophagus spp.
Cryptophagidae undet.
Ephistemus spp.
Henoticus spp.
Serratomaria spp.

CULICIDAE

Armigeres subalbatus
Culicidae undet.

CUPEDIDAE

Tenomerga anguliscutis

CURCULIONIDAE

Alcidodes erro
Alcidodes nipponicus
Alcidodes piceus
Alcidodes saundersi
Alcidodes sellatus
Alcidodes spp.
Alcidodes takahashii
Alcidodes triangulifer
Alcidodes trifidus
Alcidodes waltoni
Aplotes spp.
Baridinae undet.
Blosyrus asellus
Callirhopalus spp.
Camptorhinini undet.
Carcilia strigicollis
Carponinus semiflavus
Carponinus spp.
Cercidocerus spp.
Ceutorhynchinae undet.
Chlorophanus lineolus
Chlorophanus roseipes
Chlorophanus sibiricus
Cionus spp.
Cnestus klapperichi
Coccotrypes cardamomi
Coccotrypes rugicollis
Conoderinae undet.
Corigetus spp.
Cossoninae undet.
Cossonus gibbirostris
Cryptoderma fortunei
Cryptoderma spp.
Cryptorhynchinae undet.
Curculio alboscutellatus
Curculio balmeri
Curculio c-album
Curculio challeti
Curculio chevrolati
Curculio chinensis
Curculio confucius
Curculio flavescens
Curculio funebris
Curculio gressitti
Curculio haroldi
Curculio klapperichi
Curculio lisae
Curculio notobifaciatus
Curculio octomaculata
Curculio scutellaris
Curculio simus spretus
Curculionidae undet.
Cyphicerus schonfeldti
Cyrtogenius luteus
Cyrtotrachelus buqueti
Cyrtotrachelus longimanus
Dermatoxenus caesicollis
Desmidophorus spp.
Dinoplatypus cupulatus
Dinorhopala spp.
Dryophthoridae undet.
Dryophthorus spp.
Entiminae undet.
Episomus spp.
Episomus truncatirostris
Episomus turritus
Eugnathus distinctus
Eutyrhinus spp.
Euwallacea interjectus
Euwallacea validus
Hadrodemius amorphus
Hadrodemius artecomans
Hylastes ater
Hylobiini undet.
Hylobius taiwanensis
Hylurgops major
Hypera spp
Hyperinae undet.
Hypomeces spp.
Hypomeces squamosus
Indocurculio minutus
Ixalma spp.
Koreoculio antennatus
Labaninus reticulopunctatus
Labaninus spp.
Larinus spp.
Leptomias yunnanus
Lixinae undet.
Lixus acutipennis
Lixus spp.
Lobotrachelus spp.
Macrochirus longipes
Microspathe fuliginosa
Molytinae undet.
Orthotomicus angulatus
Orthotomicus proximus
Otidognathus spp.
Peribleptus dealbatus
Phloeosinus lewisi
Phloeosinus sinensis
Platypus contaminatus
Pseudocneorhinus obesus
Pseudocneorhinus setosus
Rhamphini undet.
Rhynchaenus spp.
Rhynchophorus ferrugineus
Scolytinae undet.
Sipalinus gigas gigas
Sitona spp.
Sitonini undet.
Sitophilus oryzae
Sitophilus spp.
Smicronyx spp.
Sphenocorynes perelegans
Tanymecini undet.
Tychiini undet.
Xyleborus atratus
Xyleborus emarginatus
Xyleborus perforans
Xyleborus similis
Xyleborus spp.
Xyleborus xylographus
Xylosandrus germanus

CYDNIDAE

Cydnidae undet.
Parastrachia japonensis
Parastrachia nagaensis

DACTYLOPIIDAE

Pseudoparlatoria parlatorioides

DANAIDAE

Euploea spp.

DELPHACIDAE

Delphacidae undet.
Delphacodes lampetie
Delphacodes terryi
Eoeurysa flavocapitata
Liburnia furcifera
Nilaparvata lugens
Nilaparvata muiri
Saccharosydne saccharivorus
Toya shirozui
Tropidocephala atrata
Tropidocephala breviceps ?
Tropidocephala brunnipennis
Tropidocephala festiva
Tropidocephala speciosa
Ugyops zoe
Unkanella sapporona

DERBIDAE

Diostrombus politus
Eponisia guttula
Losbanosia bakeri
Rhotana maculata
Rhotana satsumana
Rhotana satsumana ssp. contracta
Vinata nr. nigricornis
Zoraida cumulata

DERMAPTERA

Dermaptera undet.

DERMESTIDAE

Anthrenus maculifer
Anthrenus nipponensis
Anthrenus spp.
Anthrenus verbasci
Attagenus unicolor japonicus
Curtophinus bicolor
Dermestes ater
Dermestes maculatus
Dermestes tessellatocollis
Dermestidae undet.
Orphinus spp.
Thaumaglossa spp.
Tiresiomorpha klapperichi
Trogoderma yunnaeunsis

DIAPRIIDAE

Spilomicrus spp.

DIASPIDIDAE

Chrysomphalus aonidum
Greenaspis elongata
Ischnafiorinia bambusae
Parlatoria spp.
Parlatoria ziziphi
Phenacaspis spp.

DICTYOPHARIDAE

Dictyophara eugeniae
Dictyophara sinica
Dictyopharidae undet.
Hasta valgata
Orthopagus elegans
Orthopagus helios
Orthopagus splendens
Orthopagus spp.
Thanatodictya lineata
Tropidophara javana

DINIDORIDAE

Aspongopus brunneus
Aspongopus chinensis
Aspongopus obscurus
Coridius spp.
Cyclopelta parva
Dinidoridae undet.
Megymenum brevicorne
Megymenum pratti
Megymenum spinosum

DIPTERA

Diptera undet.

DISCOLOMATIDAE

Discolomatidae undet.

DISTENIIDAE

Noemia submetallica

DOLICHOPODIDAE

Chrysotus spp.
Dolichopodidae undet.

DREPANIDAE

Cyclidia substigmaria nigralbata

DRILIDAE

Bicladodrilus laticollis
Drilidae undet.

DRYOPIDAE

Sostea spp.

DYTISCIDAE

Aciliini
Agabus spp.
Bidessini undet.
Clypeodytes
Cybister brevis
Cybister guerini
Cybister lewisianus
Cybister rugosus
Cybister spp.
Cybister sugillatus
Cybister tripunctatus lateralis
Dytiscidae undet.
Eretes sticticus
Hydaticus bipunctatus conjungens
Hydaticus spp.
Hydrovatini undet.
Hyphydrini undet.
Ilybius
Laccophilus flexuosus
Laccophilus parvulus obtusus
Laccophilus sharpi
Platynectes
Sandracottus mixtus

ELATERIDAE

Adelocera microcephalus
Adelocera mouhoti
Adelocera spp.
Aeolus agnatus
Agonischius spp.
Agriotes spp.
Agrypnini undet.
Agrypnus judex
Agrypnus scrofa
Agrypnus sinensis
Agrypnus spp.
Ampedus spp.
Aphanobius alaomorphus
Athous spp.
Campsosternus auratus
Campsosternus bimaculatus
Cardiophorus niponicus
Cardiophorus spp.
Cardiotarsus spp.
Chiagosnius obscuripes
Chiagosnius quadarilineatus
Chiagosnius spp.
Conoderus spp.
Denticollis spp.
Dicronychus spp.
Dima spp.
Glyphonyx illepidus
Glyphonyx spp.
Hemiops nigripes
Hemiops spp.
Hemirrhaphes spp.
Lanelater aequalis
Lanelater politus
Limonius spp.
Megapenthes spp.
Melanotus lewisi
Melanotus propexus
Melanotus spp.
Melanotus venalis
Melanoxanthus spp.
Octinodes spp.
Paracalais spp.
Paracardiophorus pauper
Paracardiophorus pullatus
Paracardiophorus spp.
Pectocera fortunei
Priopus angulatus
Prodrasterius spp.
Propsephus spp.
Quasimus spp.
Rismethus spp.
Silesis spp.
Toxognathus spp.
Vuilletus spp.
Vuilletus viridis
Xanthopenthes spp.

ELMIDAE

Elmidae undet.

EMPIDIDAE

Hilara spp.

ENCYRTIDAE

Encyrtidae undet.
Eugahania spp.
Pareusemion studiosum

ENDOMYCHIDAE

Ancylopus phungi phungi
Ancylopus phungi ssp. borealior
Ancylopus pictus asiaticus
Ancylopus spp.
Cymbachus excisipes
Cymbachus humerosus
Dapsa spp
Endomychus atriceps
Endomychus chinensis
Endomychus dohertyi
Endomychus nigriceps
Endomychus punctatus
Engonius pubescens
Eucteanus dohertyi
Eucteanus spp
Eumorphus formosanus
Eumorphus quadriguttatus pulchripes
Holoparamecus spp
Indalmus coomani ssp. sinensis
Indalmus formosanus
Indalmus kirbyanus
Indalmus linchuinglai
Lycoperdina mandarina
Parindalmus tonkineus
Saula fuscicornis
Saula nigripes
Saula posticalis
Saula spp
Stenotarsus bicolor
Stenotarsus spp.

ENSIFERA

Ensifera undet.

EPHYDRIDAE

Ephydridae undet.
Pelinoides australis

EREBIDAE

Amata
Amata germana
Arctiinae undet.
Areas galactina
Artena dotata
Artena spp.
Catocala spp.
Ceryx spp.
Cifuna spp.
Ctenuchini undet.
Cyana spp.
Dysgonia torrida
Eudocima aurantia
Ischyja spp.
Lemyra spp.
Miltochrista miniata
Nyctemera lacticinia
Speiredonia spp.
Spilarctia subcarnea
Spirama spp.
Syntomoides imaon
Utetheisa pulchelloides

EROTYLIDAE

Erotylidae undet.

EUCHARITIDAE

Stilbula spp.

EULICHADIDAE

Eulichas bertiae
Eulichas dudgeoni
Eulichas funebris
Eulichas spp.

EULOPHIDAE

Platyplectrus spp.
Tetrastichinae undet.

EUPHAEIDAE

Euphaea ornata

EUPTEROTIDAE

Eupterote hibisci

EUTELIIDAE

Eutelia geyeri

FLATIDAE

Cerynia maria var. rosea
Flatidae undet.
Geisha distinctissima
Mimophantia maritima
Neosalurnis gracilis
Phylliana spp.
Seliza ferruginea

FORFICULIDAE

Allodahlia scabriuscula
Cordax armatus
Eudohrnia metallica
Forficula mikado

FORMICIDAE

Aenictus formosensis
Aenictus gutianshanensis
Aenictus hoelldobleri
Aenictus wudangshanensis
Aenictus yangi
Amblyopone octodentata
Bothroponera
Camponotus spp.
Cataulacus spp.
Chronoxenus myops
Crematogaster spp.
Diacamma spp.
Dolichoderus spp.
Echinopla spp.
Ectomomyrmex lobocarenus
Formica spp.
Gnamptogenys spp.
Lasius spp.
Leptanilla spp.
Leptanilla yunnanensis
Leptogenys huangdii
Meranoplus bicolor
Monomorium spp.
Myrmecina guangxiensis
Myrmecina pauca
Myrmecina sinensis
Myrmecina spp.
Myrmecina striata
Myrmica spp.
Odontomachus silvestrii
Odontomachus spp.
Oecophylla smaragdina
Oecophylla spp.
Pachycondyla spp.
Paratrechina spp.
Perissomyrmex bidentatus
Perissomyrmex guizhouensis
Pheidole spp.
Plagiolepis spp.
Polyrhachis illaudata
Polyrhachis latona
Polyrhachis spp.
Ponera menglana
Ponera spp.
Proceratium spp.
Proceratium zhaoi
Solenopsis spp.
Strumigenys spp.
Tapinoma spp.
Temnothorax spp.
Tetramorium spp.
Tetraponera allaborans
Tetraponera convexa
Yunodorylus sexspinus

FULGORIDAE

Lycorma delicatula
Lycorma delicatula var. operosa
Pyrops candelaria

GELASTOCORIDAE

Nerthra spp.

GEOMETRIDAE

Abraxas
Abraxas miranda
Arichanna jaguararia
Epobeidia tigrata leopardaria
Geometridae undet. spp.
Pingasa pseudoterpnaria

GEOTRUPIDAE

Bolbocerosoma apicatum
Enolotrupes bieti
Enoplotrupes sinensis
Geotrupes compressidens
Geotrupes oaevifrons
Geotrupes substriatellus

GERRIDAE

Gerridae undet.
Gerris paludum imulavis
Gerris spp.

GOMPHIDAE

Anisogomphus forresti
Gomphidae undet.
Gomphus spp.
Ictinogomphus pertinax

GRYLLACRIDIDAE

Diaphanogryllacris laeta
Gryllacrididae undet.

GRYLLIDAE

Euscyrtinae undet.
Gryllidae undet.
Gryllinae undet.
Oecanthus spp.

GRYLLOTALPIDAE

Gryllotalpidae undet.

GYRINIDAE

Dineutus australis
Dineutus landaisi latilimbus
Dineutus mellyi mellyi
Dineutus orientalis
Dineutus unidentatus
Gyrinidae undet.
Gyrinus orientalis
Gyrinus spp.
Orechtochilus fusiformis
Orechtochilus melli
Orechtochilus nigroaeneus
Orechtochilus wui

HALICTIDAE

Halictidae undet.
Lasioglossum spp.
Nomia chalybeata
Nomia spp.
Nomia strigata
Nomia thoracica

HALIPLIDAE

Haliplus spp.
Peltodytes sinensis
Peltodytes spp.

HELEOMYZIDAE

Heleomyzidae undet.

HELOTIDAE

Helota cereopunctata
Helota gemmata
Helota gorhami
Helotidae undet.

HESPERIIDAE

Ampittia dioscorides etura
Baoris spp.
Daimio tethys moori
Hesperiidae undet.
Isoteinon lamprospilus
Parnara bada
Parnara guttatus
Parnara spp.
Polytremis mencia
Pseudocoladenia dea
Telicota spp.
Udaspes folus

HETEROCERIDAE

Heteroceridae undet.

HETEROPTERA

Heteroptera undet.

HIPPOBOSCIDAE

Hippobosca longipennis
Icosta americana

HISTERIDAE

Atholus spp.
Dendrophilinae undet.
Hister soualidus
Hister spp.
Histeridae undet.
Hololepta elongata
Hololepta indica
Hypocaccus spp.
Margarinotus spp.
Notodoma saturum
Pachylister chinensis
Pachylister spp.
Platylomalus ceylanicus
Platysoma atratum
Platysoma birmanum
Platysoma cambodjense
Platysoma confucii
Platysoma dufali
Platysoma schaumei
Platysoma spp.
Saprinus spp.
Tribalinae undet.
Tribalus spp.
Trypeticinae undet.
Trypeticus spp.

HOMOPTERA

Homoptera undet.

HYDRAENIDAE

Hydraenidae undet.
Limnebius spp.

HYDROCHIDAE

Hydrochus spp.

HYDROMETRIDAE

Hydrometra albolineata
Hydrometra taipehana

HYDROPHILIDAE

Anacaena spp.
Berosus
Berosus fairmairei
Dactylosternum spp.
Georissus spp.
Hydrobiomorpha spp.
Hydrocassis lacustris
Hydrophilus acuminatus
Hydrophilus cashmirensis
Hydrophilus spp.
Megasternum spp.
Paracymus orientalis
Peratogonus spp.
Regimbartia
Regimbartia attenuata
Sphaeridiinae undet.
Sphaeridium spp.
Sternolophus angolensis
Sternolophus spp.

ICHNEUMONIDAE

Cremastinae undet.
Cryptinae undet.
Cryptini undet.
Exochus spp.
Ichneumonidae undet.
Ichneumoninae undet.
Ischnus spp.
Netelia spp.
Xanthopimpla punctata
Xanthopimpla spp.

ISSIDAE

Caliscelis chinensis
Gergithus iguchii
Gergithus leopardus
Hemisphaerius rufovarius
Issidae undet.
Mongoliana recurrens
Tetrica zephyrus

LABIIDAE

Paralabella curvicauda

LAEMOPHLOEIDAE

Cryptolestes spp.
Notolaemus spp.
Passandrophloeus spp.
Placonotus spp.

LAMPYRIDAE

Cyphonocerus spp.
Lampyridae undet.
Luciola chinensis
Luciola ficta
Luciola ovalis
Pristolycus spp.
Pyrocoelia amplissima
Pyrocoelia analis

LANGURIIDAE

Cladoxeninae undet.
Cryptophilus spp.
Languriidae undet.
Languriinae undet.
Pachylanguria collaris
Pachylanguria spp.
Paracladoxena spp.
Xenoscelinae undet.

LARGIDAE

Physopelta gutta
Physopelta parviceps
Physopelta spp.

LASIOCAMPIDAE

Kunugia spp.

LATRIDIIDAE

Corticariinae undet.
Dienerella filum
Latridiidae undet.
Latridiinae undet.
Stephostethus spp.

LAUXANIIDAE

Minettia spp.
Steganopsis spp.
Trigonometopus spp.

LEIODIDAE

Catops antennatus
Catops klapperichi
Catops pruinosa
Catops pubescens
Catops spp.
Mesocotops imitator

LEPIDOPTERA

Lepidoptera undet.
Lepidoptera undet. Papered

LESTIDAE

Lestes praemorsus

LIBELLULIDAE

Acisoma panorpoides panorpoides
Crocothemis servilia servilia
Crocothemis spp.
Diplacodes trivialis
Libellulidae undet.
Nannophya pygmaea
Neurothemis fulvia
Neurothemis tullia tullia
Orthetrum albistylum speciosum
Orthetrum japonicum internum
Orthetrum luzonicum
Orthetrum poecilops poecilops
Orthetrum sabgina sabina
Orthetrum spp.
Palpopleura sexmaculata sexmaculata
Pantala flavescens
Potamarcha spp.
Pseudothemis zonata
Rhyothemis variegata arria
Sympetrum darwinianum
Sympetrum spp.
Tramea virginia
Trithemis aurora
Trithemis spp.

LIMNICHIDAE

Limnichidae undet.

LIMONIIDAE

Conosia spp.
Limnophilinae undet.

LONCHAEIDAE

Silba perplexa

LOPHOPIDAE

Bisma longicephala
Elasmoscelia perforata
Lacusa fuscofasciata
Lophopidae undet.
Lophops carinata

LUCANIDAE

Aegus
Aegus angustus
Aegus bidens
Aegus dispar
Aegus eschscholtzi taurus
Aegus fukiensis
Aegus parvus
Dorcini undetermined
Dynodorcus curvidens hopei
Figulus binodulus
Figulus napu
Figulus yunnanensis
Hemisodorcus semenowi
Lucanidae undet.
Lucanus angusticornis
Lucanus delavayi
Lucanus formosus
Lucanus fortunei
Lucanus kraatzi
Lucanus laminifer
Lucanus maculifemoratus taiwanus
Lucanus mearesii
Lucanus parryi
Lucanus parryi laetus
Lucanus parryi parryi
Lucanus pulchellus
Lucanus singularis
Lucanus spp.
Lucanus swinhoei
Macrodorcus gracilis
Macrodorcus piceipennis
Neolucanus sinicus opacus
Neolucanus spp.
Nigidionus parryi
Nigidius lewisi
Nigidius obesus, near
Odontolabis cuvera
Odontolabis cuvera fallaciosa
Odontolabis cuvera sinensis
Prosopocoilus crenulidens
Serrognathus lineatopunctatus
Serrognathus reichei hirticornis

LYCAENIDAE

Caleta roxus roxus
Chilades lajus
Cigaritis lohita himalayanus
Cigaritis lohita lohita
Everes spp.
Heliophorus epicles
Jamides spp.
Lampides boeticus
Loxura atymnus atymnus
Loxura spp.
Lycaenidae undet.
Mahathala ameria hainani
Miletus melanion
Rapala spp.
Theclinae undet.
Yasoda tripunctata
Zeltus amasa amasa
Zeltus amasa maximinianus
Zizina spp.

LYCIDAE

Cautires spp.
Cautires vigens
Lycostomus klapperichi
Lycostomus placidus
Lyponia debilis
Plateros chinensis
Ponyalis klapperichi
Trichalus spp.

LYGAEIDAE

Arocatus sericans
Aspilocoryphus mendicus
Eucosmetus albomarginatus
Geocoris varius
Horridipamera nietneri
Lamproceps antennatus
Lygaeidae undet.
Macropes major
Malcus scutellatus
Metochus abbreviatus
Neolethaeus dallasi
Ninomimus flavipes
Nysius expressus
Nysius plebeius
Nysius spp.
Pachygrontha antennata antennata
Pamerana rusticus
Pamerana scotti
Pirkimerus japonicus
Thunbergia marginata
Tropidothorax belogolowi
Tropidothorax cruciger
Tropidothorax fimbriatus

LYMEXYLIDAE

Melittomma javanicum

MACHAEROTIDAE

Machaerota coomani

MALCIDAE

Chauliops fallax

MANTIDAE

Mantodea undet.
Paratenodera sinensis
Paratenodera spp.

MEENOPLIDAE

Nisia atrovenosa

MEGACHILIDAE

Coelioxys fenestrata
Euaspis polynesia
Megachile sculpturatis
Megachile spp.

MEGALOPODIDAE

Clythraxeloma cyanipennis
Colobaspis insignis
Temnaspis pretiosa

MEGASPILIDAE

Dendrocerus spp.

MELANDRYIDAE

Melandryidae undet.

MELOIDAE

Apalus spp.
Epicauta formosensis
Epicauta spp.
Epicauta tibialis
Epicauta waterhousei
Megatrachelus spp.
Meloidae undet.
Mylabrina undet.
Mylabris cichorii
Mylabris phalerata
Zonitis spp.

MELYRIDAE

Apalochrus mirabilis
Attalus incertus
Carphuroides pectinatus
Carphuroides spp.
Ebaeus spp.
Ebaeus szechuanensis
Laius rubrofasciatus
Laius spp.
Laius swatowensis
Malachius fissipenis
Malachius sinuaticollis
Malachius xantholoma
Melyridae undet.
Myrmecophasma fukiensis

MEMBRACIDAE

Centrotinae undet.
Elaphiceps cervus
Leptocentrus spp.
Maurya angulatus
Membracidae undet.
Pantaleon montiferum

MIRIDAE

Calocoris spp.
Capsus spp.
Charagochilus spp.
Creontiades spp.
Creontiades stramineus
Deraeocoris spp.
Eurystylus spp.
Halticus spp.
Lepidopsallus spp.
Lygocoris spp.
Megalocoleus spp.
Miridae undet.
Monalocoris spp.
Nicostratus spp.
Phytocoris spp.
Stenodema alpestris
Stenodema longula
Taylorilygus spp.
Tytthus chinensis

MORDELLIDAE

Glidiomorpha spp.
Mordella spp.
Mordellidae undet.
Mordellistena spp.
Neoglipa spp.

MUSCIDAE

Musca conducens
Musca crassirostris
Musca formosana
Muscidae undet.
Neomyia indica
Stomoxys calcitrans

MUTILLIDAE

Mickelomyrme abnorma
Nemka limi
Trogaspidia sp. Pagdeni

MYCETOPHAGIDAE

Mycetophagidae undet.

MYCETOPHILIDAE

Mycetophilidae undet.
Neoempheria spp.

NABIDAE

Nabidae undet.

NANOPHYIDAE

Nanophyes spp.

NAUCORIDAE

Naucoridae undet.

NEPIDAE

Laccotrephes ruber
Nepinae undet.
Ranatra chinensis

NITIDULIDAE

Aethina aenipennis
Aethina spp.
Amphicrossus densatus
Amphicrossus spp.
Aphenolia spp.
Apsectochilus spp.
Brachypeplus latus
Brachypeplus spp.
Carpophilinae undet.
Carpophilus adumbratus
Carpophilus humeralis
Carpophilus spp.
Cryptarcha spp.
Cryptarchinae undet.
Cybocephalus spp.
Cychramus spp.
Cyclocaccus spp.
Epuraea andrewesi
Epuraea dura
Epuraea exculta
Epuraea funeraria
Epuraea intermedia
Epuraea klapperichi
Epuraea spp.
Glischrochilus japonicus
Glischrochilus spp.
Haptoncus dispersus
Haptoncus mellitulus
Haptoncus spp.
Ipidia variolosa
Lasiodactylus spp.
Macroura punctata
Megauchenia interstitialis
Megauchenia quadricollis
Megauchenia spp.
Meligethes affinis
Meligethes flavicollis
Meligethes violaceus
Meligethinae undet.
Nitidulidae undet.
Platychora spp.
Pocadites spp.
Prometopia spp.
Soronia minima
Xenostrongylus variegatus

NOCTUIDAE

Arcte coerula
Exsula dentatrix
Noctuidae undet.
Xylinissa cossoides

NOGODINIDAE

Psiacha naga

NOLIDAE

Eligma narcissus

NOTERIDAE

Hydrocanthinae undet.
Hydrocoptus spp.

NOTONECTIDAE

Notonecta chinensis
Notonectidae unknown

NYMPHALIDAE

Aemona lena
Aphantopus hyperantus
Charaxes bernardus bernardus
Cirrochroa spp.
Coenonympha spp.
Cyrestis spp.
Danaidae undet.
Erebia neriene
Ethope diademoides
Euploea mulciber
Euploea tulliolus aristotelis
Euploea tulliolus mazares
Euthalia kardama
Hestina assimilis formosana
Hypolimnas spp.
Ideopsis similis
Junonia spp.
Lasiommata achine
Lethe chandica
Lethe diana
Limenitis elwesi
Melanitis leda
Mycalesis misenus
Neope muirheadii
Neptis hylas
Pantoporia selenophora laela
Pantoporia spp.
Pantoporia sulpitia
Parantica melaneus
Parantica swinhoei szechuana
Pareba vesta
Penthema adelma
Penthema formosarum
Phalanta spp.
Polyura narcaea mandarinus
Sasakia charonda
Stichophthalma howqua formosana
Symbrenthia cotanda
Symbrenthia hippoclus
Symbrenthia spp.
Tanaecia julii indochinensis
Thaumantis diores

OCHTERIDAE

Ochteridae undet.

OEDEMERIDAE

Anancosessinia tarsalis
Ditylus laevis
Eobia pallidipennis
Indasclera brevicollis
Indasclera formosana
Indasclera loi
Indasclera rugosipennis
Indasclera subrugosa
Molasclera loi
Nacerdes apicalis
Nacerdes baibarana
Oedemera sauteri
Oedemera testaceithorax
Oedemeridae undet.
Sessinia chinensis
Sparedropsis subserratus

OLIGOTOMIDAE

Aposthonia borneensis

ORCHIDACEAE

Tolumnia spp.

PAPILIONIDAE

Atrophaneura aristolochiae aristolochiae
Atrophaneura mencius mencius
Atrophaneura polyeuctes lama
Graphium agamemnon agamemnon
Graphium cloanthus cloanthus
Graphium nomius swinhoei
Lamproptera meges meges
Papilio bianor bianor
Papilio bianor takasago
Papilio memnon clathratus
Papilio memnon memnon
Papilio nephelus chaonulus
Papilio paris battacorum
Papilio paris tissaphernes
Papilio polytes ledebouria
Papilio polytes polytes
Papilio polytes romulus
Papilio protenor protenor
Papilio thaiwanus
Troides helena spilotia

PASSALIDAE

Aceraius cantori
Aceraius grandis grandis
Aceraius grandis hirsutus
Ceracupes fronticornis

PASSANDRIDAE

Ancistria spp.
Passandra heros

PENTATOMIDAE

Aenaria spp.
Agonoscelis nubila
Agonoscelis spp.
Alcimocoris japonensis
Amaurochrous cinctipes
Antestia anchora
Axiagastus mitescens
Brachycerocoris camelus
Carbula crassiventris
Carbula putoni
Caura pugillator
Caystrus marginiventris
Dalpada cinctipes
Dalpada oculata
Dalpada smaragdina
Dalsira glandulosa
Dichelops spp.
Diplorhinus furcatus
Dolycoris baccarum
Dybowskyia reticulata
Eocanthecona thomsoni
Erthesina fullo
Euryaspis flavescens
Eurydema pulchra
Eurydema rugosa
Eurydema spp.
Eysarcoris annamita
Eysarcoris guttiger
Eysarcoris humeralis
Eysarcoris spp.
Eysarcoris ventralis
Gonopsis affinis
Graphosoma rubrolineata
Halyabbas unicolor
Halyomorpha halys
Halyomorpha spp.
Hoplistodera spp.
Megarrhamphus intermedius
Megarrhamphus rostratus
Megarrhamphus spp.
Menida spp.
Nezara antennata
Nezara viridula
Paterculus spp.
Picromerus lewisi
Piezodorus hybneri
Piezodorus rubrofasciatus
Pinthaeus humeralis
Plautia fimbriata
Plautia spp
Podopinae undet.
Rhynchocoris humeralis
Scotinophara lurida
Scotinophara scotti
Tolumnia basalis
Tolumnia gutta
Tolumnia trinotata
Zicrona caerulea

PENTATOMOIDEA

Pentatomoidea undet.
Pentatomoidea undet. undetermined - N

PHALACRIDAE

Phalacridae undet.

PIERIDAE

Cepora nerissa nerissa
Delias acalis acalis
Delias hyparete indica
Eurema hecabe anemone
Eurema hecabe sulphurata
Gonepteryx mahaguru acuminata
Gonepteryx rhamni rhamni
Pieridae undet.
Pieris canidia canidia
Pieris daplidice daplidice
Prioneris thestylis thestylis

PIPUNCULIDAE

Eudorylas chilensis
Eudorylas simulator

PLATASPIDAE

Coptosoma brevicula
Coptosoma cribaria
Coptosoma munda
Coptosoma spp.
Plataspidae undet.

PLATYCNEMIDIDAE

Coeliccia spp.

PLATYSTOMATIDAE

Plagiostenopterina aenea
Platystomatidae undet.
Rivellia spp.

PLEIDAE

Pleidae undet.

POACEAE

Apogonia spp.

POLLENIIDAE

Morinia crassitarsis

POMACENTRIDAE

Sargus spp.

POMPILIDAE

Deuteragenia ossarium
Pompilidae undet.

PRIONOCERIDAE

Idgia bimaculata
Idgia deusta
Idgia femorata
Idgia flavirostris
Idgia oculata
Idgia spp.
Idgia ungulata
Prionoceridae undet.
Prionocerus caeruleipennis

PSEPHENIDAE

Eubrianacinae undet
Eubrianax spp.
Eubriinae undet.
Homoeogenus spp.
Macroeubria spp.
Mataeopsephus
Psephenidae undet.
Psephenoides spp.
Schinostethus spp.

PSOCODEA

Psocodea undet.

PSYLLIDAE

Mesohomotoma hibisci
Psylla spp.
Trichochermes bicolor

PTEROMALIDAE

Merismomorpha spp.
Pteromalidae undet.

PTILODACTYLIDAE

Epilichas candezei
Epilichas spp.
Paralichas spp.
Ptilodactylidae undet.

PTINIDAE

Eurostus spp.
Gastrallus spp.

PYRALOIDEA

Pyraloidea undet.

PYRGOMORPHIDAE

Atractomorpha psittacina psittacina

PYROCHROIDAE

Eupyrochroa limbaticollis
Eupyrochroa limbaticollis immaculatus
Ischalia chinensis
Pseudopyrochroa obtusicristata
Pyrochroidae undet.

PYRRHOCORIDAE

Dindymus brevis
Dindymus sanguineus
Dysdercus cingulatus
Pyrrhocoridae undet.
Pyrrhocoris sibiricus
Pyrrhocoris tibialis
Pyrrhopeplus carduelis
Pyrrhopeplus posthumus

PYTHIDAE

Pythidae undet.

REDUVIIDAE

Amblythyreus chapa
Ectomocoris flavomaculatus
Ectrichodiinae undet.
Ectrychotes violaceus
Euagoras plagiatus
Harpactorinae undet.
Melanolestes spp.
Peiratinae undet.
Pygolampis spp.
Reduviidae undet.
Reduviinae undet.
Sclomina erinacea
Triatoma rubrofasciata
Tribelocephalinae undet.

RHAPHIDOPHORIDAE

Rhaphidophoridae undet.

RHIPIDOLESTIDAE

Rhipidolestes truncatidens

RHOPALIDAE

Rhopalidae undet.

RHYNCHITIDAE

Byctiscus lacunipennis
Byctiscus spp.
Deporaus minimus
Paradeporaus depressus
Rhynchites heros
Rhynchitidae undet.

RHYPAROCHROMIDAE

Pseudopachybrachius guttus

RICANIIDAE

Euricania ocellus var. facialis
Pochazia guttifera
Ricania simulans
Ricania speculum
Ricania taeniata
Ricaniidae undet.
Ricanula pulverosa

RIODINIDAE

Riodinidae undet.

RIPIPHORIDAE

Macrosiagon afronitidium
Pelecotomoides spp.
Ripiphorus davidis

SALPINGIDAE

Elacatis spp.

SARCOPHAGIDAE

Heteronychia guillarmodi
Sarcophaga orientalis
Sarcophaga peregrina
Sarcophaga spp.
Sarcophaga ugamskii

SATURNIIDAE

Actias spp.
Samia canningi

SCARABAEIDAE

Adoretus nigrifrons
Adoretus spp.
Adoretus tenuimaculatus
Agestrata orichalca
Allymyrina dichotomus
Anomala albopilosa
Anomala aulax
Anomala cupripes
Anomala splendens
Anomala spp.
Anomala trachypyga
Anomala viridis
Anomalaphylla thibetana
Anomalini undet.
Anomalocera olivacea
Anomalocera olivacea vuilleti
Aphodius elegans
Calopotosia aerata
Catharsius javanus
Cetonia brevitarsis
Cetonia brevitarsis fairmairei
Cetonia cathaica
Cetonia cathaica ?
Cetonia chinensis
Cetonia davidiana
Cetonia pilifera
Cetonia spp.
Cetoniinae undet.
Clinteria ducalis aenofusca
Clinteria ducalis davidis
Copris andrewesi
Copris cariniceps
Copris confucius
Copris furciceps
Copris reflexus
Cosmiomorpha decliva
Cosmiomorpha modesta
Cosmiomorpha sauteri
Cosmiomorpha setulosa
Cosmiomorpha tonkinensis
Cyclocephala spp.
Dicronocephalus darbyi
Dicronocephalus wallichi bowringi
Ectinohoplia latesuturata
Euselates moupinensis
Euselates schonfeldti
Gametis jucunda
Gametis spp.
Glycophana fulvistemma
Glycyphana horsfieldi
Glycyphana incongrua
Glycyphana pulcherrima
Glycyphana spp.
Gnorimus pictus
Hoplia spp.
Hoplosternus japonicus
Lepidoderma spp.
Liatongus bucerus
Liatongus denticornis
Liatongus incurvicornis
Liatongus phanaeoides
Liatongus vertagus
Macronota nigritus
Macronota shangaicus
Melolontha spp.
Mimela splendens
Mimela testacasviridis
Mimela testaceipes
Onitis falcatus
Onitis phartopus
Onthophagus discedens
Onthophagus fodiens
Onthophagus histrioc
Onthophagus lenzi
Onthophagus orientalis
Onthophagus rectecornutus
Onthophagus sagittarius
Onthophagus semiculus
Onthophagus tragoides
Onthophagus tricornis
Onthophagus trituber
Oryctini undet.
Paragymnopleurus brahiminus
Paragymnopleurus rudis
Paragymnopleurus sinuatus
Pelidnota spp.
Pentodontini undet.
Phileurini undet.
Philistina tonkinensis
Phyllopertha spp.
Pleuronota vuilleti olivaceofusca
Poecilophilides rusticola
Polyphylla laticollis
Popillia atrocoerulea
Popillia cyanea
Popillia histeroidea
Popillia indigonacea
Popillia marginicollis
Popillia pustulata
Popillia quadriguttata
Popillia spp.
Proagoderus gladiator
Protaetia famelica
Protaetia fusca
Protaetia hieti
Protaetia neglecta
Protaetia spp.
Pseudosinghala dalmanni
Pseudotorynorrhina fortunei
Pseudotorynorrhina fortunei nitida
Pseudotorynorrhina japonica
Psilopholis grandis
Rhomborrhina mellyi knirschi
Rhomborrhina resplendens chatanayi
Rhomborrhina resplendens gigantea
Rhomborrhina yunnana
Scarabaeidae undet.
Scarabaeini undet.
Sericini undet.
Sisyphus bowringi
Strategus spp.
Tachnosterna inelegans
Taeniodera flavofasciata
Torynorrhina distincta
Torynorrhina spp.
Toxospathius auraiventris
Trichiini undet.
Trichius spp.
Trichogomphus mongol
Trigonophorus rothschildi varians
Valginae undet.
Xylotrupes gideon

SCATHOPHAGIDAE

Scathophaga spp.
Scathophaga stercoraria

SCELIONIDAE

Trimorus spp.

SCIOMYZIDAE

Dichetophora intermedia
Sepedon aenescens
Tetanocera chosenica

SCIRTIDAE

Scirtes japonicus elongatus
Scirtidae undet.

SCOLIIDAE

Campsomeris chinojaponensis
Campsomeris formosensis chinensis
Campsomeris prismatica
Liacos erythrosoma chosensis
Scolia superciliaris superciliaris
Scoliidae undet.

SCRAPTIIDAE

Scraptiidae undet.

SCUTELLERIDAE

Calliphara excellens excellens
Cantao ocellatus
Chrysocoris grandis
Eurygaster sinica
Lamprocoris lateralis
Lamprocoris spp.
Poecilocoris nepalensis
Scutellara nobilis
Scutelleridae undet.

SCYDMAENIDAE

Euconnus spp.
Scydmaenus spp.

SILVANIDAE

Ahasverus spp.
Cryptamorpha spp.
Protosilvanus lateritius
Protosilvanus spp.
Psammoecus spp.
Silvanolomus spp.
Silvanoprus cephalotes
Silvanoprus longicollis
Silvanoprus scuticollis
Silvanoprus spp.
Silvanopsis simoni
Silvanus spp.

SPHAEROCERIDAE

Coproica acutangula
Rachispoda spp.

SPHECIDAE

Ammophila atripes
Ammophila spp.
Ammophila vagabunda
Chalybion dolichothorax
Chalybion japonicum
Chlorion lobatum
Sceliphron deforme deforme
Sceliphron madraspatanum
Sceliphron spp.
Sphex haemorrhoidalis
Sphex sericeus
Sphex spp.

SPHINGIDAE

Acherontia lachesis
Macroglossum bombylans
Macroglossum pyrrhosticta
Psilogramma discistriga
Sataspes xylocoparis
Theretra japonica

STAPHYLINIDAE

Aleochara clavigera
Aleochara curtula
Aleochara spp.
Aleocharinae
Anotylus spp.
Apetetica spp.
Astenus spp.
Belonuchus spp.
Bledius spp.
Carpelimus spp.
Coproporus melanarius
Coproporus spp.
Dianous banghaasi
Dianous freyi
Eleusis pusilla
Eleusis spp.
Gyrophaena spp.
Leptochirus spp.
Lispinus spp.
Medon spp.
Megarthrus spp.
Nacaeus spp.
Naddia spp.
Neolosus spp.
Osorius spp.
Paederus spp.
Palaminus spp.
Philonthus spp.
Platydracus spp.
Priochirus spp.
Pselaphinae undet.
Pseudolispinodes puncticollis
Quedius reitteri
Quedius spp.
Scaphidiinae undet.
Scaphidium castanicolor
Scaphidium spp.
Scopaeus spp.
Sepedophilus spp.
Stamnoderus spp.
Staphylinidae undet.
Staphylinus aenescens
Staphylinus spp.
Stenus kwantungensis
Stenus subtropicus
Tachinus spp.
Tachyporus spp.
Thinodromus spp.
Thoracochirus spp.
Thoracostrongylus spp.
Xantholinini undet.
Zyras spp.

STRATIOMYIDAE

Microchrysa flaviventris
Odontomyia garatus
Sargus metallinus
Sargus splendidus

SYMPHYTA

Symphyta undet.

SYNLESTIDAE

Megalestes micans

SYRPHIDAE

Paragus serratus
Syrphidae undet.

TABANIDAE

Chrysops caecutiens
Chrysops chusanensis
Chrysops dispar
Chrysops flaviscutellatus
Chrysops potanini
Chrysops semiignitus
Chrysops sinensis
Chrysops vanderwulpi
Haematopota assamensis
Haematopota atrata
Haematopota chekiangensis
Haematopota cilipes
Haematopota hainani
Haematopota javana
Haematopota mokanshanensis
Haematopota spp.
Haematopota yunnanoides
Hybomitra atritergita
Hybomitra branta
Hybomitra mimapis
Hybomitra nola
Hybomitra tatarica
Tabanidae undet.
Tabanus anabates
Tabanus birmanicus
Tabanus chekiangensis
Tabanus exoticus
Tabanus fulvicinctus
Tabanus grandecauda
Tabanus hybridus
Tabanus indianus
Tabanus kiangsuensis
Tabanus lineataenia
Tabanus nigra
Tabanus puncturius
Tabanus russataoides
Tabanus russatus
Tabanus signifer
Tabanus tinctothorax
Tabanus yao

TACHINIDAE

Tachinidae undet.

TENEBRIONIDAE

Adelina spp.
Alleculini undet.
Alphitobius spp.
Amarygmini undet.
Ammobius asperatus
Anaedus spp.
Artactes spp.
Blaps japonensis
Blaps sunpantinga
Blaps tatsienlua
Blaptini undet.
Bolitophagini undet.
Bradymerus spp.
Byrsax spp.
Campsiomorpha imperialis formosana
Campsiomorpha spectabilis
Campsiomorpha spp.
Catapiestus indicus
Catapiestus spp.
Cerocamptus spp.
Ceropria spp.
Cistelomorpha bina
Corticeus spp.
Derispia klapperichi
Derispiola unicornis
Diaperis lewisi
Diaperis spp.
Dicraeosis carinutus
Dicraeosis spp.
Encyalesthus spp.
Encyalesthus subviolaceus
Eutochia spp.
Gonocephalum spp.
Helopini undet.
Helops spp.
Hemicera spp.
Heterotarsus spp.
Laena spp.
Lagria rufipennis
Lagria spp.
Lagriinae undet.
Lagriini undet.
Leichenum gebieni
Leiochrodes testaceicollis
Lupropini undet.
Luprops sinensis
Luprops spp.
Menephilus spp.
Misolampidius spp.
Misolampidius tentyrioides
Neatus atronitens
Nilio spp.
Opatrina undet.
Opatrini undet.
Phaedis helopioides
Phaedis spp.
Platycotylus spp.
Platydema spp.
Platyscelis spp.
Plesiophthalmus spp.
Promethis spp.
Promethis subvalgipes
Promethis valigipes
Pseudonautes spp.
Psydus spp.
Stenophanes spp.
Stenosida spp.
Strongyliini undet.
Strongylium carboides
Strongylium klapperichi
Strongylium longissimum
Tenebrio spp.
Tetragonomenes spp.
Tetraphyllus latreillei
Tetraphyllus spp.
Toxicini undet.
Tribolium spp.
Uloma spp.

TENTHREDINIDAE

Athalia japonica
Tenthredinidae undet.

TEPHRITIDAE

Bactrocera cucurbitae

TESSARATOMIDAE

Eurostus moutoni
Eusthenes robustus
Eusthenes spp.
Tessaratoma javanica
Tessaratoma papillosa

TETRATOMIDAE

Holostrophus spp.
Synstrophus spp.
Tetratomidae undet.

TETRIGIDAE

Tetrigidae undet.

TETTIGONIIDAE

Conocephalus spp.
Conocephalus vitticollis
Copiphorini undet.
Ducetia japonica
Phaneropterinae undet.
Pseudophyllinae undet.
Tettigoniidae undet
Tettigoniinae undet.

TINGIDAE

Agramma japonicum
Dictyla leporis
Dictyla seorsa
Haedus vicarius
Stephanitis ambigua
Stephanitis gallarum
Stephanitis nashi
Stephanitis pyrioides
Stephanitis suffusa
Stephanitis typica
Trachypeplus chinensis
Uhlerites debilis

TIPHIIDAE

Tiphia spp.
Tiphiidae undet.

TIPULIDAE

Ctenophorinae undetermined
Hexatoma spp.
Holorusia spp.
Tipula spp.

TIPULOIDEA

Tipuloidea undet.

TORYMIDAE

Podagrionini undet.
Torymidae undet.
Torymus spp.

TRICHOPTERA

Trichoptera undet.

TRICTENOTOMIDAE

Trictenotoma davidi

TRIDACTYLIDAE

Tridactylidae undet.

TROGIDAE

Omorgus costatus

TROGOSSITIDAE

Tenebroides mauritanicus
Trogossitidae undet.

TROPIDUCHIDAE

Catullia javana
Eodryas sp. nr. melichari
Kallitaxila granulata
Kallitaxila macaoana
Neommatissus congruus
Ommatissus lofouensis
Ossoides lineatus

URANIIDAE

Acropteris iphiata

UROSTYLIDIDAE

Urochela distincta
Urostylidae undet. undetermined

VELIIDAE

Veliidae undet.

VESPERIDAE

Philus pallescens

VESPIDAE

Delta campaniforme esuriens
Delta flavopictum continentalis
Delta pyriforme pyriforme
Eumeninae undet.
Orancistrocerus drewseni drewseni
Parapolybia indica
Parapolybia varia
Parapolybia varia varia
Polistes chinensis
Polistes gigas
Polistes jadwigae
Polistes japonicus formosanus
Polistes olivaceus
Polistes rothneyi grahami
Polistes spp.
Rhynchium quinquecinctum quinquecinctum
Rhynchium vittatum
Stenogastrinae undet. rrene
Vespa affinis affinis
Vespa bicolor bicolor
Vespa ducalis pseudosoror
Vespa mandarinia mandarinia
Vespa spp.
Vespa tropica haematodes
Vespa velutina nigrithorax
Vespidae undet.
Vespinae undet.
Vespula flaviceps flaviceps

XYLOPHAGIDAE

Coenomyia spp.

ZOPHERIDAE

Bitoma siccana
Colobicus spp.
Monomma glyphysternum chinense
Monommatini undet.
Pycnomerus spp.
Synchita spp.
Trachypholis spp.

ZYGAENIDAE

Campylotes histrionicus
Chalcosia pectinicornis
Cyclosia spp.
Eterusia aedea sinica
Eterusia aedea virescens
Histia spp.
Rhodopsona costata

ZYGOPTERA

Zygoptera undet.