Taxonomic Filter:

Taxa Count: 545

ACRIDIDAE

Duroniella laeviceps
Duroniella lucasii
Oedaleus nigrofasciatus

ALEYRODIDAE

Orchamoplatus citri

ANDRENIDAE

Andrena spp.

ANTHICIDAE

Anthicidae undet.

ANTHOCORIDAE

Anthocoridae undet.

ANTHOMYIIDAE

Anthomyiidae undet.

APHROPHORIDAE

Aphrophoridae undet.

APIDAE

Amegilla albigena
Amegilla quadrifasciata
Amegilla velocissima
Anthophora spp.
Bombus niveatus
Bombus spp.
Ceratina acuta
Eucera spp.
Eucerini undet.
Exoneuridia spp.
Melecta luctuosa
Xylocopa
Xylocopa violacea

ASILIDAE

Asilidae undet.
Leptogastrinae undet.

BETHYLIDAE

Epyrinae undet.

BLATTODEA

Blattodea undet.

BOMBYLIIDAE

Bombyliidae undet.

BRACONIDAE

Braconinae undet.
Chelonus spp.
Cotesia vanessae
Microplitis aduncus

BRADYNOBAENIDAE

Macroocula mutilloides

BUPRESTIDAE

Acmaeodera rufaguttata
Buprestis salamonis
Capnodis anthracina
Capnodis carbonaria
Capnodis cariosa
Capnodis miliaris aurata
Capnodis spp.
Chalcophorella stigmatica
Julodis distincta
Julodis euphratica
Julodis euphratica proxima
Julodis laevicostata
Julodis onopordi ampliata
Julodis onopordi ehrenbergi
Julodis onopordi sulcata
Julodis spp.
Perotis longicollis
Perotis lugubris
Sphenoptera aethiops
Sphenoptera mniszechi
Sphenoptera spp.

CALLIPHORIDAE

Calliphoridae undet.

CARABIDAE

Amara morio bamidunyae
Broscus sp. 1
Calathus fuscipes
Calosoma
Calosoma auropunctatum dsungaricum
Calosoma deserticola
Calosoma olivieri
Carabus spp.
Carabus talyschensis glabripennis
Carabus ullrichi
Chlaenius coeruleus
Chlaenius festivus
Cicindela asiatica
Cicindela aulica aulica
Cicindela caucasica
Cicindela copulata
Cicindela helferi
Cicindela monalisa
Cicindela quadrilineata
Cicindela talyschensis

CERAMBYCIDAE

Aromia moschata
Cerambyx scopolii
Certallum ebulinum
Chlorophorus varius varius
Exocentrus pseudopunctipennis
Isotomus comptus
Lamiinae undet.
Lepturinae undet.
Morimus verecundus
Parandra caspia
Parmenini undet.
Plagionotus arcuatus
Plagionotus arcuatus lugubris
Prionus spp.
Stictoleptura tripartita
Xylotrechus antilope

CHALCIDIDAE

Brachymeria femorata
Brachymeria spp.

CHRYSIDIDAE

Chrysura purpureifrons
Elampus spp.
Holopyga spp.
Omalus spp.
Parnopini undet.
Pseudomalus purpuratus

CHRYSOMELIDAE

Altica spp.
Chrysolina halysa
Chrysomelidae undet.
Tituboea macropus

CLERIDAE

Trichodes spp.

COCCINELLIDAE

Anisosticta novemdecimpunctata
Coccinella septempunctata
Coccinellidae undet.
Hippodamia variegata
Hyperaspis reppensis
Propylaea quatuordecimpunctata
Scymnus subvillosus
Synharmonia conglobata
Tetrabrachys ovipennis
Tytthaspis sedecimpunctata

COLLETIDAE

Colletes dimidiatus
Colletes floralis
Hylaeus hyrcanius

CONOPIDAE

Physocephala spp.
Zodion spp.

CRABRONIDAE

Ammatomus coarctatus
Ammatomus mesostenus mesostenus
Ammatomus rufonodis rufonodis
Ammatomus spp.
Ammoplanus spp.
Argogorytes mystaceus
Astata boops boops
Astata spp.
Belomicrus wouroukattae
Bembecinus asiaticus iranicus
Bembecinus gracilicornis
Bembecinus khuzestani
Bembecinus spp.
Bembecinus tridens tridens
Bembix bicolor
Bembix bidentata
Bembix melanura
Bembix olivacea
Bembix rostrata
Bembix spp.
Cerceris bupresticida
Cerceris dispar
Cerceris eryngii eryngii
Cerceris fimbriata fimbriata
Cerceris flavicornis
Cerceris lunata lunata
Cerceris media
Cerceris quadricincta quadricincta
Cerceris rubida rubida
Cerceris rybyensis rybyensis
Cerceris sabulosa sabulosa
Cerceris specularis
Cerceris spinipectus
Cerceris spp.
Cerceris straminea komarovii
Cerceris tuberculata
Cerceris turkestanica
Crabro pugillator
Diodontus crassicornis
Diodontus minutus
Diodontus spp.
Dryudella freygessneri
Dryudella spp.
Dryudella xanthocera
Ectemnius continuus
Ectemnius lituratus
Ectemnius rugifer
Ectemnius spp.
Gastrosericus funereus
Gastrosericus waltlii
Gorytes quinquecinctus
Harpactus morawitzi
Harpactus spp.
Holotachysphex mochii
Hoplisoides craverii
Hoplisoides spp.
Larra anathema anathema
Larra spp.
Lestica clypeata
Lestica spp.
Lindenius spp.
Liris niger
Liris praetermissus
Liris spp.
Mimesa spp.
Miscophus spp.
Nysson maculosus
Nysson spinosus
Nysson spp.
Odontosphex spp.
Oxybelus quatuordecimnotatus
Oxybelus spp.
Palarus fulviventris
Palarus funerarius
Palarus laetus
Parapiagetia indica
Pemphredon lethifer
Pemphredon spp.
Philanthus coronatus coronatus
Philanthus spp.
Philanthus triangulum
Philanthus variegatus
Prosopigastra crassepunctata
Prosopigastra creon
Prosopigastra insignis
Prosopigastra orientalis
Prosopigastra spp.
Psammaecius luxuriosus
Pseneo exaratus
Psenulus spp.
Rhopalum coarctatum
Solierella spp.
Sphecius persa
Sphecius spp.
Stizoides assimilis
Stizoides tridentatus
Stizus fasciatus
Stizus spp.
Synnevrus epeoliformis
Synnevrus spp.
Tachysphex angustatus
Tachysphex argentatus
Tachysphex blattivorus
Tachysphex consocius
Tachysphex costae
Tachysphex desertorum
Tachysphex fulvitarsis
Tachysphex gussakovskii
Tachysphex helveticus helveticus
Tachysphex incertus
Tachysphex julliani
Tachysphex laticauda
Tachysphex latifrons
Tachysphex mediterraneus
Tachysphex nitidior
Tachysphex nitidissimus
Tachysphex opacus
Tachysphex panzeri
Tachysphex persa
Tachysphex pompiliformis
Tachysphex psammobius
Tachysphex pulcher
Tachysphex sordidus
Tachysphex speciosissimus
Tachysphex spp.
Tachysphex subdentatus
Tachysphex unicolor
Tachytes argenteus
Tachytes etruscus etruscus
Tachytes freygessneri
Tachytes obsoletus obsoletus
Tachytes panzeri panzeri
Tachytes vagus
Trypoxylon albipes
Trypoxylon deceptorium
Trypoxylon figulus
Trypoxylon medium
Trypoxylon minus
Trypoxylon scutatum
Trypoxylon spp.

CURCULIONIDAE

Curculionidae undet.
Hypera spp
Larinus latus
Larinus spp.
Sitona spp.

CYDNIDAE

Cydnidae undet.

CYNIPIDAE

Adleria gallaetinctoriae

DERMESTIDAE

Dermestidae undet.

DYTISCIDAE

Agabus spp.
Hydroglyphus angularis
Laccophilus poecilus

ELATERIDAE

Melanotus spp.
Synaptus spp.

EMBIIDAE

Parembia new species
Parembia persica

ENDOMYCHIDAE

Dapsa barbara

EURYTOMIDAE

Eurytomidae undet.

EVANIIDAE

Evania spp.

FIGITIDAE

Aspicera hartigi
Callaspidia spp.
Disorygma spp.

FORMICIDAE

Camponotus aethiops
Camponotus armeniacus
Camponotus candiotes
Camponotus gestroi
Camponotus kiesenwetteri
Camponotus kopedoghensis
Camponotus kurdistanicus
Camponotus sanctus
Camponotus spp.
Camponotus xerxes
Cataglyphis livida
Cataglyphis spp.
Crematogaster schmidti
Crematogaster spp.
Crematogaster subdentata
Formica clara
Formica iranica
Formicidae undet.
Lepisiota semenovi
Lepisiota spp.
Messor ebeninus
Messor spp.
Monomorium indicum kusnezowi
Monomorium spp.
Nylanderia sp. pubens
Pheidole pallidula
Plagiolepis spp.
Plagiolepis taurica
Proformica spp.
Tapinoma simrothi
Tetramorium spp.
Tetramorium striativentre
Trichomyrmex destructor

GEOCORIDAE

Geocoris arenarius ssp. ictericus

GEOTRUPIDAE

Geotrupidae undet.

GLAPHYRIDAE

Pygopleurus spp.

GOERIDAE

Silo proximus

HALICTIDAE

Halictidae undet.
Halictus nasica
Halictus patellatus
Halictus pollinosus
Halictus seladonius
Halictus sexcinctus albohispidus
Lasioglossum anellum
Lasioglossum caspicum
Lasioglossum crassepunctatum
Lasioglossum discum
Lasioglossum lativentre
Lasioglossum longirostre
Lasioglossum mediterraneum
Lasioglossum montivolans
Lasioglossum podolicum canum
Lasioglossum sinistrum
Lasioglossum sociorum
Lasioglossum tschibuklinum
Pseudapis diversipes

HETEROCERIDAE

Augyles buxus
Augyles cadmus
Augyles flavidus
Augyles mascagni
Heterocerus basium
Heterocerus meatus
Heterocerus nasus

HIPPOBOSCIDAE

Hippoboscidae undet.

HISTERIDAE

Histeridae undet.

HYBOSORIDAE

Brenskea coronata

HYDROPHILIDAE

Hydrophilidae undet.

ICHNEUMONIDAE

Campopleginae undet.
Ichneumonidae undet.
Ichneumoninae undet.

LEUCOSPIDAE

Leucospidae undet.

LEUCOSPIDIDAE

Leucospis spp.

LUCANIDAE

Lucanus ibericus

LYCAENIDAE

Plebejus argyrognomon argyrognomon
Turanana cytis

LYGAEIDAE

Geocoris pallidipennis
Lygaeidae undet.

MANTIDAE

Mantodea undet.

MEGACHILIDAE

Anthidium cingulatum
Anthidium florentinum
Anthidium loti
Anthidium taeniatum
Megachile spp.
Megachile terminata

MELITTIDAE

Melitta budensis

MELOIDAE

Lydus iranicus
Meloidae undet.
Mylabris elegantissima
Mylabris fusca

MELYRIDAE

Melyridae undet.

MIRIDAE

Deraeocoris spp.
Lygus pratensis
Lygus rugulipennis
Phylini undet.
Polymerus spp.
Stenodema turanica

MUSCIDAE

Muscidae undet.

MUTILLIDAE

Mutilla spp.

MYRMELEONTIDAE

Acanthaclisis

NABIDAE

Nabidae undet.

NEMOPTERIDAE

Dielocroce

NOTONECTIDAE

Notonectidae unknown

NYMPHALIDAE

Argynnis paphia paphia

OTITIDAE

Otitidae undet.

PENTATOMIDAE

Apodiphus amygdali
Apodiphus spp.
Dolycoris baccarum
Eurydema ornata pectoralis
Piezodorus spp.
Podopinae undet.
Zicrona caerulea

PIERIDAE

Aporia crataegi crataegi
Colias aurorina libanotica
Colias croceus
Colias philodice eriphyle
Colias spp.
Colotis fausta fausta
Pieris brassicae brassicae
Pieris daplidice daplidice
Pieris rapae rapae

PLATYSTOMATIDAE

Platystomatidae undet.

POACEAE

Perotis spp.

POMPILIDAE

Pompilidae undet.

PYRALIDAE

Plodia interpunctella

PYRRHOCORIDAE

Pyrrhocoris apterus

REDUVIIDAE

Nagusta goedelii
Reduviidae undet.
Reduvius testaceus

SARCOPHAGIDAE

Ravinia pernix

SCARABAEIDAE

Aethiessa rugipennis
Aphodiinae undet.
Aphodius fossor
Cetonia aeratula
Cetonia aurata
Cetonichema speciosa
Cetoniinae undet.
Coprini undet.
Cyphonoxia praestabilis
Eremazus unistriatus
Gnorimus subcostatus
Melolonthini (Misc)
Netocia hungarica
Onitis humerus
Onthophagini undet.
Onthophagus vacca
Oryctes nasicornis
Pentodon bispinifrons
Phaeadoretus iranicus
Polyphylla fullo
Polyphylla spp.
Protaetia affinis
Protaetia angustata
Protaetia cuprea
Protaetia cuprea hieroglyphica
Protaetia funebris
Rhamphadoretus ehrenbergi
Scarabaeinae
Scarabaeini undet.
Trichius spp.

SCOLIIDAE

Scoliidae undet.

SCUTELLERIDAE

Eurygaster intigriceps

SPHECIDAE

Ammophila assimilis
Ammophila haimatosoma
Ammophila heydeni
Ammophila hungarica
Ammophila sabulosa sabulosa
Ammophila spp.
Chalybion femoratum
Chalybion minos
Chilosphex pseudoargyrius
Chlorion regale
Eremochares dives
Isodontia mexicana
Palmodes pusillus
Podalonia alpina
Podalonia ebenina
Podalonia fera
Podalonia hirsuta
Podalonia spp.
Podalonia tydei
Prionyx damascenus
Prionyx kirbii
Prionyx lividocinctus
Prionyx macula
Prionyx nudatus
Prionyx spp.
Sceliphron arabs
Sceliphron caementarium
Sceliphron destillatorium
Sceliphron madraspatanum
Sceliphron shestakovi
Sceliphron spirifex
Sphex flavipennis
Sphex funerarius
Sphex melas
Sphex pruinosus

SPHINGIDAE

Macroglossum stellatarum

STAPHYLINIDAE

Aleochara clavicornis
Gauropterus sanguinipennis
Philonthus nigropolitus
Quedius spp.
Quedius tristis
Staphylinus spp.
Stenus bipunctatus

STRATIOMYIDAE

Odontomyia spp.

SYRPHIDAE

Syrphidae undet.

TABANIDAE

Hybomitra spp.
Nemorius irritans
Nemorius sharpuricus
Nemorius vitripennis
Silvius ochraceus
Tabanidae undet.
Tabanus dorsomaculatus
Tabanus grandis
Tabanus leleani
Tabanus mistshenkoi
Tabanus zimini
Therioplectes carabaghensis
Therioplectes tricolor

TACHINIDAE

Tachinidae undet.

TENEBRIONIDAE

Adesmiini undet.
Akis spp.
Alleculini undet.
Amnodeis grandis
Belopus spp.
Blaps caudata
Blaps scabiosa
Cnemeplatia atropos
Crypticus richteri
Cyphogenia gibba
Cyphostethe komarowi
Diaclina testudinea
Dietomorpha spp.
Dila difformis
Opatrini undet.
Pimelia scabrosa
Prosodes jakowlewi
Prosodes solskyi
Tentyria excavata
Tentyria spp.
Thraustocolus ?spp.
Zophosis acuminata

TENTHREDINIDAE

Tenthredinidae undet.

TETTIGONIIDAE

Saginae undet.
Tettigoniidae undet

TIPHIIDAE

Tiphiidae undet.

VESPIDAE

Antepipona deflenda deflenda
Antepipona vagabunda
Antepipona varentzowi
Delta dimidiatipenne
Dolichovespula sylvestris sumptosa
Eumenes mediterraneus quettaensis
Eumeninae undet.
Euodynerus disconotatus sulfuripes
Eustenancistrocerus amadanensis amadanensis
Jucancistrocerus citreodecoratus
Katamenes dimidiatus dimidiatus
Parodontodynerus ephippium ephippium
Polistes spp.
Stenodynerus sapidus
Vespa orientalis
Vespula germanica

ZYGAENIDAE

Zygaena cambysea
Zygaena manlia
Zygaena spp.