Taxonomic Filter:

Taxa Count: 817

ACRIDIDAE

Acrida turrita
Badistica lauta
Catantopsilus taeniolatus
Chirista compta compta
Chloroxyrrhepes virescens
Eucoptacra basidens
Holoperca gerstaeckeri
Leptysminae undet.
Oxya hyla
Paracinema luculenta
Pycnodictya diluta
Tylotropidius gracilipes

AIZOACEAE

Braunsia spp.

AMPULICIDAE

Dolichurus foroforo
Dolichurus spp.

ANOBIIDAE

Anobiidae undet.

ANTHICIDAE

Anthicidae undet.
Anthicus spp.
Endomia spp.

APHROPHORIDAE

Aphrophoridae undet.
Poophilus spp.
Ptyelus spp.
Sepullia murrayi
Sepullia spp.

APIDAE

Allodapini
Amegilla atrocincta
Amegilla spp.
Apis mellifera
Apotrigona nebulata
Axestotrigona ferruginea
Axestotrigona togoensis
Braunsapis facialis
Braunsapis foveata
Braunsapis spp.
Ceratina ericia
Ceratina moerenhouti
Ceratina penicillata
Ceratina spp.
Dactylurina staudingeri
Meliplebeia beccarii
Meliponini undet.
Meliponula bocandei
Pasites spp.
Thyreus spp.
Xylocopa
Xylocopa nigrita
Xylocopa scioensis
Xylocopa varipes

APIONIDAE

Apioninae undet.

APOIDEA

Apoidea undet.

ARADIDAE

Aradus spp.
Brachyrhynchus spp.

ASCALAPHIDAE

Ascalaphidae undet.

ASILIDAE

Ammophilomima auripennis
Asilidae undet.
Asilini undet.
Heligmoneura spp.
Lagodias spp.
Laxenecera spp.
Leptogastrinae undet.
Philodicus spp.

ATEMNIDAE

Catatemnus togoensis
Paratemnoides guineensis

ATTELABIDAE

Attelabidae undet.

AUCHENORRHYNCHA

Heteroptera

BELOSTOMATIDAE

Belostomatidae undet.

BETHYLIDAE

Epyrinae undet.
Formosiepyris spp.

BLATTODEA

Blattodea undet.

BOSTRICHIDAE

Apate terebrans
Bostrichidae undet.
Dinoderus bifoveolatus
Heterobostrychus brunneus

BRACHYCERIDAE

Brachyceridae undet.

BRACONIDAE

Braconinae undet.
Cardiochiles spp.
Cardiochilinae undet.
Coccygidium spp.
Cremnops spp.
Meteoridea spp.
Meteoridiinae undet.
Rogas spp.
Zacremnops spp.

BRENTIDAE

Bolbocranius czikii
Brentidae undet.

BUPRESTIDAE

Acmaeodera subprasina
Anaphlocteis pulchra
Parataenia chrysochlora
Parataenia spp.
Pseudagrilus sophorae
Sphenoptera spp.

CALLIPHORIDAE

Chrysomya chloropyga
Chrysomya inclinata
Cosmina griseoviridis
Cosmina undulata
Phumosia gambiensis
Rhyncomya dasyops

CALOPTERYGIDAE

Sapho ciliata

CANTHARIDAE

Cantharidae undet.

CARABIDAE

Calosoma guineense
Cerapterus denoiti denoiti
Chlaenius sp. 124
Cicindela spp.
Clivina spp.
Colliuris sp. 39
Craspedophorus sp. 31
Disphaericus gambianus
Distichus sp. 2
Edaphopaussus laevifrons
Elaphropus spp.
Glyptus sculptilis
Harpalini undet.
Katapaussus armatus
Katapaussus sphaerocerus
Macrocheilus sp. 16
Macrocheilus sp. 25
Megacephala denticollis schultzeorum
Perigona sp. 49
Pheropsophus spp.
Polyderis sp. 8
Progonochaetus spp.
Somotrichus unifasciatus
Styphlodromus spp.
cyclosomine genus 1 sp. 1

CERAMBYCIDAE

Callichromatini undet.
Cerambycinae undet.
Hesperophanini undet.
Lamiinae undet.
Mallodontini undet.
Neoclosterus curvipes
Petrognatha spp.
Phoracanthini undet.
Plocaederus spp.
Saperdini undet.
Tithoes longipennis
Xystrocera femorata
Xystrocera vittata

CERCOPIDAE

Cercopidae undet.
Locris maculata

CHALCIDIDAE

Chalcidinae undet.
Haltichellinae undet.

CHIRONOMIDAE

Chironomidae undet.

CHLOROPIDAE

Chloropidae undet.

CHRYSIDIDAE

Chrysidini undet.
Chrysis lincea
Elampini undet.
Parnopini undet.
Primeuchroeus ghilianii

CHRYSOMELIDAE

Aspidomorpha quinquefasciata
Cassidinae undet.
Chrysomelidae undet.
Chrysomelinae undet.
Criocerinae undet. undet.
Cryptocephalinae undet.
Cryptocephalus spp.
Dactylispa spp.
Dicladispa spp.
Eumolpinae undet.
Galerucinae undet.
Galerucinae/Alticinae undet.
Hemipyxis spp.
Hispellinus spp.
Longitarsus spp.
Luperini undet.
Pachnephorus spp.

CICADELLIDAE

Cicadellidae undet.
Deltocephalinae undet.
Iassinae undet.

CICADIDAE

Ioba limbaticollis
Platypleura spp.
Ugada limbata

CIXIIDAE

Cixiidae undet.

CLERIDAE

Teloclerus uniformis

COCCINELLIDAE

Alesia uncifera
Aulis annexa
Coccinellidae undet.
Henosepilachna bisseptemnottata
Platynaspis ferruginea
Platynaspis higginsi
Platynaspis kollari
Scymnus africanus
Scymnus scapuliferus

COENAGRIONIDAE

Ceriagrion glabrum

CONOPIDAE

Conops spp.
Tropidomyia ornata

COREIDAE

Anoplocnemis spp.
Coreidae undet.
Homoeocerus spp.

CORIXIDAE

Heteroptera

CORYLOPHIDAE

Corylophidae undet.

CRABRONIDAE

Afrogorytes monstrosus
Ammatomus spp.
Astata ruficaudata ruficaudata
Bembecinus argentifrons
Bembecinus proteus
Bembecinus spp.
Bembix spp.
Carinostigmus spp.
Cerceris spp.
Crossocerus lipatus
Dasyproctus angusticollis angusticollis
Dasyproctus bipunctatus bipunctatus
Dasyproctus bredoi
Dasyproctus saevus
Encopognathus acanthomerus
Gastrosericus sanctus
Gastrosericus waltlii
Hoplisoides spp.
Larra dux
Lindenius hamoni
Liris croesus
Liris diabolicus
Liris haemorrhoidalis
Liris spp.
Liris thysanomerus
Lyroda aethiopica
Miscophus funebris
Oxybelus spp.
Palarus gynaecotrichus
Paranysson melanopyrus
Paranysson oscari
Philanthus loeflingi
Philanthus spp.
Philanthus triangulum
Pison carinatum
Pison montanum
Pison multistrigatum
Pison xanthopus
Polemistus braunsii
Prosopigastra creon
Prosopigastra spp.
Psenulus capensis
Solierella scrobiculata
Synnevrus spp.
Tachysphex aburi
Tachysphex albocinctus
Tachysphex argenticeps
Tachysphex brevipennis
Tachysphex bruneiceps
Tachysphex consocius
Tachysphex costae
Tachysphex erythropus
Tachysphex mediterraneus
Tachysphex pentheri
Tachysphex plicosus
Tachysphex saturnus
Tachysphex silvestris
Tachysphex spp.
Tachysphex suavis
Tachysphex theseus
Tachysphex vulneratus
Tachytes basilicus
Tachytes spp.
Trypoxylon spp.

CRAMBIDAE

Euchromius gnathosellus
Euchromius zephyrus
Pyraustinae / Spilomelinae undet.

CURCULIONIDAE

Alcidodes haemopterus
Cepurus torridus
Cosmopolites sordidus
Cryptorhynchinae undet.
Curculionidae undet.
Dryophthoridae undet.
Entiminae undet.
Euplatypus hintzi
Platypodinae undet.
Platypus spp.
Polyclaeis spp.
Rhinostomus spp.
Scolytinae undet.
Sipalinus spp.
Sipalinus squalidus
Ulomascini undet.
Xyleborus affinis
Xyleborus ferrugineus
Xyleborus volvulus

CYDNIDAE

Cydnidae undet.

DELPHACIDAE

Delphacidae undet.

DERBIDAE

Derbidae undet.

DERMAPTERA

Dermaptera undet.

DERMESTIDAE

Dermestes ater

DIAPRIIDAE

Belytinae undet.

DICTYOPHARIDAE

Dictyopharidae undet.

DIOPSIDAE

Diopsidae undet.

DIPTERA

Diptera undet.

DOLICHOPODIDAE

Sciapodinae undet.

DROSOPHILIDAE

Leucophenga spp.

DYTISCIDAE

Clypeodytes proditus
Copelatinae undet.
Dytiscidae undet.
Hyphydrini undet.
Hyphydrus stipator

ELATERIDAE

Anisomerus spp.
Cardiophorus spp.
Oxynopterus minor
Pantolamprus spp.
Propsephus spp.
Tarsalgus spp.

ELMIDAE

Elmidae undet.
Potamodytes spp.

EMBIIDAE

Acanthembia plectilata
Acanthembia spp.
Berlandembia berlandi
Berlandembia spp.
Epilembia albicoxa
Epilembia spp.
Leptembia basilaris
Leptembia basilaris group
Nodembia brunneicoxa
Nodembia spp.
Parachirembia abidjanica

EMPIDIDAE

Syneches spp.

EMPUSIDAE

Empusidae undet.

ENDOMYCHIDAE

Danae spp
Stenotarsus guineensis
Trycherus senegalensis

EPHYDRIDAE

Ephydridae undet.
Paralimna

EREBIDAE

Achaea ezea
Afraloa bifurca
Amata stictoptera
Amata tomasina
Arctiinae undet.
Bocula spp.
Ctenuchini undet.
Cyligramma magus
Entomogramma pardus
Euchromia lethe
Euchromia spp.
Euproctoides acrisia
Lymantriinae undet.

EREMIAPHILIDAE

Pyrgomantis sp.

EROTYLIDAE

Amblyopus spp.
Linodesmus coecus
Scaphodacne rectesignata

EUCHARITIDAE

Stilbula spp.

EULOPHIDAE

Pediobius spp.

EUPELMIDAE

Eupelmus spp.

EUPTEROTIDAE

Euchera fervidaria

FLATIDAE

Decipha theano
Mistaria crassivenosa

FORMICIDAE

Anochetus africanus
Axinidris spp.
Camponotus spp.
Cataulacus huberi
Crematogaster spp.
Discothyrea penthos
Discothyrea venus
Dorylus emeryi
Dorylus gribodoi
Dorylus mayri
Dorylus nigricans
Dorylus nigricans burmeisteri
Dorylus spp.
Loboponera vigilans
Odontomachus spp.
Pachycondyla spp.
Paltothyreus tarsata
Pheidole spp.
Platythyrea spp.
Plectroctena spp.
Polyrhachis concava
Polyrhachis militaris
Polyrhachis spp.
Solenopsis spp.
Tetramorium spp.
Tetraponera mocquerysi

GASTERUPTIIDAE

Gasteruptiidae undet.

GELASTOCORIDAE

Gelastocoridae undet.

GEOMETRIDAE

Aletis helcita
Biston abruptaria
Cleora spp.
Geometridae undet. spp.
Pitthea continua

GEOTRUPIDAE

Bolboceras fulvum

GLOSSINIDAE

Glossina palpalis palpalis

GRYLLIDAE

Apoboleus ludius
Gryllidae undet.
Gryllinae undet.
Homoeogryllus spp.
Nemobiinae undet.
Trigonidiinae undet.

GYRINIDAE

Gyrinidae undet.
Orechtochilus spp.

HALICTIDAE

Ceylalictus congoensis
Halictidae undet.
Halictini undet.
Halictus spp.
Lasioglossum spp.
Nomia spp.
Nomiinae undet.
Sphecodes spp.
Thrinchostoma spp.

HELEOMYZIDAE

Heleomyzidae undet.

HESPERIIDAE

Meza meza
Pardaleodes edipus
Pardaleodes sator
Pyrrhochalcia iphis
Tagiades flesus
Zenonia crasta

HETEROCERIDAE

Heterocerus situs

HETEROPTERA

Heteroptera
Heteroptera undet.

HISTERIDAE

Exosternini undet.
Hister coprophilus "group"
Hister spp.
Histeridae undet.
Tribalinae undet.

HYBOTIDAE

Hybos spp.

HYDROMETRIDAE

Heteroptera

HYDROPHILIDAE

Chasmogenus spp.
Dactylosternum spp.
Hydrophilidae undet.
Sphaeridiinae undet.
Sphaeridium spp.
Sternolophus spp.

ICHNEUMONIDAE

Acaenitinae undet.
Campopleginae undet.
Coccygodes spp.
Cremastinae undet.
Cryptinae undet.
Ichneumoninae undet.
Osprynchotus spp.
Pimplinae undet.

LABIDURIDAE

Labidura riparia

LAEMOPHLOEIDAE

Cryptolestes pusillus
Placonotus majus

LAMPYRIDAE

Lampyridae undet.
Luciola discirollis

LANGURIIDAE

Cryptophilus spp.

LARGIDAE

Iphita grandis

LASIOCAMPIDAE

Hapsimachogonia hapsimachus

LEPIDOPTERA

Lepidoptera undet.
Lepidoptera undet. Papered

LEPTOPODIDAE

Leptopodidae undet.

LEUCOSPIDAE

Leucospidae undet.
Micrapion spp.

LEUCOSPIDIDAE

Leucospis spp.

LIMACODIDAE

Micraphe lateritia
Rhypteira sordida
Strigivenifera venata

LIMNICHIDAE

Limnichidae undet.

LONCHAEIDAE

Lonchaea togoensis

LOPHOPIDAE

Elasmoscelia spp.

LUCANIDAE

Figulus sublaevis
Nigidius grandis
Nigidius nitidus

LYCAENIDAE

Lycaenidae undet.
Pentila spp.

LYCIDAE

Caldophorini undet.
Lycidae undet.
Lycus spp.

LYGAEIDAE

Ibexocoris spp.
Lethaeus africanus
Lethaeus spp.
Lygaeidae undet.

LYMEXYLIDAE

Atractocerus brevicornis

MANTIDAE

Mantodea undet.
Polyspilota spp.
Sphodromantis spp.

MANTISPIDAE

Necyla tristella

MEENOPLIDAE

Meenoplidae undet.

MEGACHILIDAE

Coelioxys heterozona
Coelioxys pruinosa
Euaspis abdominalis
Heriades spp.
Megachile spp.

MELOIDAE

Cylindrothorax melanocephalus
Lytta auriculata
Meloidae undet.
Mylabrina undet.
Mylabris ertli
Zonitodema spp.

MELYRIDAE

Melyridae undet.

MEMBRACIDAE

Centrotinae undet.
Membracidae undet.

MICROPEZIDAE

Micropezidae undet.

MILICHIIDAE

Neophyllomyza spp.

MIRIDAE

Argenis spp.
Eurystylus spp.
Fulviini undet.
Orthotylini undet.
Phylini undet.
Proboscidocoris spp.

MUSCIDAE

Alluaudinella lativentris
Curranosia prima
Muscidae undet.
Neomyia nudissima
Pyrellina distincta

MYCETOPHAGIDAE

Mycetophagidae undet.

NABIDAE

Nabidae undet.

NANOMANTIDAE

Negromantis sp.

NAUCORIDAE

Macrocoris nigropunctatus
Naucoridae undet.

NEPIDAE

Laccotrephes spp.

NITIDULIDAE

Amphicrossus fuscus
Carpophilops spp.
Carpophilus dimidiatus
Nitidulidae undet.

NOCTUIDAE

Campydelta campyla
Heraclia longipennis
Noctuidae undet.
Pseudoarcte spp.
Pseudotuerta argyrochlora
Timora spp.

NOTODONTIDAE

Anaphe reticulata
Desmeocraera spp.
Scalmicauda spp.

NOTONECTIDAE

Notonectidae unknown

NYMPHALIDAE

Acraea egina egina
Acraea umbra macarioides
Aterica galene
Bebearia mardania
Bicyclus dorothea
Charaxes pleione
Charaxes zelica
Cynandra opis
Danaidae undet.
Danaus chrysippus chrysippus
Danaus chrysippus dorippus
Euphaedra ceres
Euphaedra harpalyce harpalyce
Euphaedra medon medon
Euphaedra spp.
Euphaedra xypete
Evena crithea
Harma theobene
Hypolimnas dubius wahlbergi
Hypolimnas salamacis salamacis
Junonia sophia sophia
Junonia terea terea
Nymphalidae undet.
Palla ussheri
Pseudacraea eurytus
Pseudoneptis coenobita
Telchinia quirinalis

PACHYGRONTHIDAE

Pachygrontha spp.

PAPILIONIDAE

Papilio dardanus dardanus
Papilio demodocus demodocus
Papilio phorcas phorcas
Papilio zenobia zenobia

PASSALIDAE

Pentalobus savagei

PENTATOMIDAE

Bathycoelia ovalis
Coponia angusta
Durmia haedula
Dymantis plana
Ennius ater
Eysarcoris lamottei
Macrina juvenca
Menida perpunctata
Phyllocephalinae undet.
Podopinae undet.
Sepontia nitens

PHALACRIDAE

Phalacridae undet.

PIERIDAE

Belenois calypso calypso
Belenois theora theora
Catopsilia florella
Colotis evippe evippe
Eurema brigitta brigitta
Eurema brigitta pulchella
Eurema hecabe senegalensis
Leptosia alcesta alcesta
Leptosia medusa medusa
Mylothris chloris chloris
Mylothris rhodope rhodope
Nepheronia argia argia
Pieridae undet.

PLATASPIDAE

Plataspidae undet.

PLATYGASTRIDAE

Pulchrisolia spp.

PLATYPEZIDAE

Platypezidae undet.

PLATYSTOMATIDAE

Lophoplatystoma spp.

PLOKIOPHILIDAE

Heteroptera

POMACENTRIDAE

Sargus spp.

POMPILIDAE

Auplopus remipes
Pompilidae undet.

PRIONOCERIDAE

Prionoceridae undet.

PTINIDAE

Mezium spp.

PYRALOIDEA

Pyraloidea undet.

PYRGOMORPHIDAE

Pyrgomorpha vignaudi vignaudi
Zonocerus variegatus

PYRRHOCORIDAE

Dysdercus nigrofasciatus
Pyrrhocoridae undet.

REDUVIIDAE

Ectrichodia spp.
Ectrichodiinae undet.
Harpactorinae undet.
Reduviidae undet.
Reduviinae undet.
Salyavatinae undet.

RHYNCHITIDAE

Rhynchitidae undet.

RICANIIDAE

Ricaniidae undet.

SARCOPHAGIDAE

Apodacra spp.
Craticulina diffusa
Sarcophaga spp.

SATURNIIDAE

Goodia nubilata

SCARABAEIDAE

Adoretus spp.
Allogymnopleurus infranitens
Allogymnopleurus thalassinus
Anachalcos spp.
Aphodiinae undet.
Asthenorhina turneri
Augosoma centaurus
Caelorrhina thoreyi
Catharsius spp.
Cetoniinae undet.
Chlorocala spp.
Chondrorrhina abbreviata
Copris spp.
Cyprolais quadrimaculata
Diplognatha gagates
Gnathocera bilineata
Gnathocera flavovirens
Goliathus cacicus
Gymnopleurus ignitus
Heliocopris spp.
Lissomelas spp.
Melolonthinae undet.
Neosisyphus spp.
Niphobleta niveosparsa
Onthophagini undet.
Oryctini undet.
Pachnoda marginata
Pachnoda marginella
Pachnoda tridentata
Pentodontini undet.
Plaesiorrhinella recurva
Platygenia barbata
Popillia spp.
Rutelinae undet.
Scarabaeini undet.
Sericini undet.
Sisyphus fortuitus
Sisyraphora cicatricosa
Stephanorrhina guttata
Stethodesma stachiani
Taurhina nireus

SCELIONIDAE

Dicroscelio spp.
Microthoron baeoides
Psix striaticeps
Scelio spp.

SCIARIDAE

Sciaridae undet.

SCLEROGIBBIDAE

Caenosclerogibba probethyloides
Sclerogibba talpiformis

SCOLIIDAE

Scoliidae undet.

SCUTELLERIDAE

Scutelleridae undet.
Solenosthedium liliigerum
Sphaerocoris annulus
Sphaerocoris testudogrisea

SCYDMAENIDAE

Euconnus spp.

SEPSIDAE

Sepsidae undet.

SESIIDAE

Similipepsis spp.

SILVANIDAE

Ahasverus advena
Oryzaephilus exiguus
Parasilvius fairmairei
Silvanus inarmatus

SPHAEROCERIDAE

Sphaeroceridae undet.

SPHECIDAE

Ammophila africana
Ammophila beniniensis beniniensis
Ammophila centroafricana
Ammophila clypeolineata
Ammophila fischeri
Ammophila insignis insignis
Ammophila rubripes
Ammophila saussurei
Chalybion laevigatum
Chalybion spp.
Isodontia pelopoeiformis
Isodontia spp.
Prionyx kirbii
Prionyx spp.
Prionyx viduatus
Sceliphron spp.
Sphex cinerascens
Sphex fumicatus
Sphex haemorrhoidalis
Sphex rufiscutis laevigatus
Sphex spp.
Sphex tomentosus

SPHINGIDAE

Daphnis nerii
Hippotion osiris
Leucophlebia afra
Nephele funebris
Nephele peneus
Oplerclanis rhadamistus
Platysphinx vicaria
Polyptychus orthographus
Temnora eranga
Theretra jugurtha

STAPHYLINIDAE

Aleocharinae
Astenus spp.
Bledius spp.
Coproporus spp.
Demerina pauliani
Dorylocerus costata
Dorylophila cavipennis
Medon spp.
Nacaeus spp.
Neolosus spp.
Paederus spp.
Philonthus spp.
Pinophilus spp.
Pselaphinae undet.
Staphylinidae undet.

STEPHANIDAE

Foenatopus spp.

STRATIOMYIDAE

Hermetia illucens
Microchrysa ruffoi
Ptecticus spp.

SYRPHIDAE

Asarkina africana
Eumerus feae
Eumerus obliquus
Eumerus paulae
Eumerus vestitus
Graptomyza triangulifera
Monoceromyia pulchra
Ornidia obesa
Rhingia spp.
Syrphidae undet.

TABANIDAE

Haematopota lacessens
Haematopota occidentalis
Haematopota spp.
Haematopota tenuicrus
Hippocentrum versicolor
Tabanus fuscipleuris

TACHINIDAE

Chromatophania spp.
Tachinidae undet.

TENEBRIONIDAE

Alleculini undet.
Amarygmini undet.
Chiroscelis spp.
Crypticus spp.
Derosphaerus oculatus
Gonocephalum spp.
Gonocnemis spp.
Lagria spp.
Lagriini undet.
Litoborus spp.
Megacantha dentata
Monodius spp.
Myrmechixenus spp.
Odontopezus spp.
Opatrina undet.
Opatrini undet.
Oryzaephilus surinamensis
Phrynocolus spp.
Platydema spp.
Platynotina undet.
Pycnocerini undet.
Taraxides spp.
Tenebrio spp.
Toxicini undet.
Triboliini undet.
Tribolium spp.
Uloma spp.
undet.Eurychorini

TEPHRITIDAE

Bactrocera spp.

TERATEMBIIDAE

Paroligembia spp.

TETRIGIDAE

Tetrigidae undet.

TETTIGONIIDAE

Afromecopoda frontalis
Catoptropteryx apicalis
Conocephalus carbonarius
Phlugis spp.
Pseudophyllinae undet.

THROSCIDAE

Aulonothroscus diabolicus
Aulonothroscus mephistopheles
Throscidae undet.

THYRIDIDAE

Sijua parvula

TINGIDAE

Tingidae undet.

TIPHIIDAE

Tiphiidae undet.

TIPULOIDEA

Tipuloidea undet.

TRICHOPTERA

Trichoptera undet.

TROGOSSITIDAE

Tenebroides mauritanicus

URANIIDAE

Dissoprumna erycinaria

VESPIDAE

Afreumenes aethiopicus aethiopicus
Afreumenes melanosoma melanosoma
Antepipona aprica
Antepipona fervida
Antepipona mucronata
Antepipona orbata
Antepipona paralastoroides
Anterhynchium synagroide
Antodynerus alboniger
Antodynerus ardens ardens
Antodynerus bellatulus bellatulus
Antodynerus bellatulus brunneolus
Antodynerus sheffieldi marginifasciatus
Antodynerus signiferus
Belonogaster spp.
Cyrtolabulus garambensis
Delta fenestrale
Delta higletti rendalli
Delta phthisicus
Delta tropicale
Eumenes fuellebornianus langi
Eumeninae undet.
Euodynerus pseudolateralis
Eustenancistrocerus parazairensis
Leptomenes richardsi
Micreumenes adelphus
Micreumenes annulipes
Micreumenes glaber
Micreumenes kelneri
Micreumenes macrostylus
Micreumenes notabilis
Micreumenes spp.
Paragris calida
Paramischocyttarus buyssoni
Polistes spp.
Polybioides spp.
Pseudagris junodiana junodiana
Pseudagris versicolor versicolor
Raphiglossa tibestica
Rhynchium marginellum marginellum
Ropalidia spp.
Stenodyneroides bairstowi
Subancistrocerus redemptus
Synagris cornuta cornuta

WITHIIDAE

Withius simoni

ZYGAENIDAE

Saliunca spp.

ZYGOPTERA

Zygoptera undet.