Taxonomic Filter:

Taxa Count: 1536

ACRIDIDAE

Gomphocerinae undet.
Heteropternis obscurella
Oxya japonica vitticollis
Stenocatantops angustifrons

AESHNIDAE

Gynacantha rosenbergi

AGAONIDAE

Epichrysomallinae undet.
Philotrypesis spp.

AIZOACEAE

Braunsia spp.

ALYDIDAE

Leptocorisa acuta
Leptocorisa spp.
Riptortus imperialis
Riptortus spp.

AMORPHOSCELIDAE

Phthersigena spp.

ANISOPODIDAE

Anisopodidae undet.

ANOBIIDAE

Anobiidae undet.

ANTHICIDAE

Anthicidae undet.

APHROPHORIDAE

Amarusa elongata
Aphrophoridae undet.
Clovia clitellaria
Clovia crockeri
Clovia froggatti
Clovia froggatti var. jacobi
Clovia matemana
Clovia spp.
Eurycercopis geminata
Iophosa obliqua
Perinoia caputranae

APIDAE

Allodapula spp.
Amegilla sapiens
Amegilla spp.
Braunsapis boharti
Ceratina dentipes
Nomada psilocera
Nomada spp.
Tetragona spp.
Tetragonula sp. nr. sapiens
Tetragonula spp.
Thyreus nitidulus gemmatus
Thyreus spp.

APODITRYSIA

Burlacena sp.

ARADIDAE

Aradidae undet.
Arictus marianensis
Brachyrhynchus micronesicus
Brachyrhynchus subtriangulus

ASILIDAE

Asilidae undet.
Atomosiinae undet.
Clinopogon nicobarensis
Clinopogon spp.
Emphysomera spathulata
Laloides spp.
Laphria spp.
Maira aenea
Maira aurifacies
Maira spp.
Maira willowsi
Nusa spp.
Ommatius excurrens
Ommatius spp.
Orthogonis scapularis
Saropogon spp.
Smeryngolaphria ferruginosa

ASPARAGACEAE

Triteleia spp.

BELOSTOMATIDAE

Lethocerus insulanus

BETHYLIDAE

Bethylidae undet.
Epyris
Epyris spp.
Holepyris spp.

BIBIONIDAE

Bibionidae undet.
Plecia amplipennis
Plecia laffooni
Plecia spp.

BLABERIDAE

Panesthia spp.
Panesthiinae undet.
Pycnoscelus surinamensis

BLATTELLIDAE

Blattellidae undet.

BLATTIDAE

Periplaneta americana

BLATTODEA

Blattodea undet.

BOMBYLIIDAE

Anthrax distigma
Bombyliidae undet.
Brachyanax aterrimus
Exoprosopa spp.
Geron mysticus
Geron simplex
Geron spp.
Ligyra spp.
Villa spp.

BOSTRICHIDAE

Lyctus brunneus

BOTHRIDERIDAE

Sosylus spp.

BRACONIDAE

Alysiinae undet.
Apanteles spp.
Bassus spp.
Braconinae undet.
Cardiochiles spp.
Cardiochilinae undet.
Cheloninae undet.
Chelonus spp.
Coccygidium spp.
Cremnops spp.
Disophrys spp.
Dolichogenidea spp.
Euphorinae undet.
Isopronotum spp.
Megalagathis
Microdus spp.
Orgilus sp. nr. szelenyii
Phanerotoma spp.
Rogadinae undet.
Spathius spp.
Therophilus spp.

BRENTIDAE

Baryrhynchus spp.
Brentidae undet.
Ectocemus decemmaculatus
Elytracantha pogonocerus
Ithystenus francoisi

BUPRESTIDAE

Agrilus spp.
Belionota prasina
Belionota sagittaria
Belionota spp.
Belionota woodfordi
Buprestidae undet.
Chrysobothris spp.
Chrysodema occulta
Chrysodema spp.
Cyphogastra granulosissima
Cyphogastra spp.
Cyphogastra terminata
Dicercomorpha spp.
Habroloma spp.
Melobasis spp.
Metataenia clotildae
Metataenia clotildae ssp. refulgens
Metataenia spp.
Paracupta isabellina
Paracupta spp.
Sambus spp.
Trachys spp.

CALLIDULIDAE

Cleis spp.

CALLIPHORIDAE

Calliphoridae undet.
Chrysomya megacephala
Chrysomya nigripes
Chrysomya rufifacies
Chrysomya spp.
Hemipyrellia ligurriens
Hemipyrellia spp.
Lucilia papuensis
Lucilia porphyrina
Onesia melinda
Paramenia spp.
Phumosia indica
Rhinia apicalis
Stomorhina discolor
Stomorhina pollinosa
Stomorhina xanthogaster

CALLIRHIPIDAE

Callirhipidae undet.

CANTHARIDAE

Cantharidae undet.
Sphaerarthrum guadalcanalensis
Sphaerarthrum severi
Tylocerus guadalcanalensis

CARABIDAE

Carabidae undet.
Catascopus sp. 29
Cicindela froggatti
Cicindela marmorata
Cicindela sanguineomaculata
Cicindela tetrachoides
Dicranoncus queenslandicus
Lebia sp. 163
Metacolpodes laetus
Miscelus spp.
Morion sp. 1
Pseudozaena spp.
Stenolophus smaragdulus
Tachyta umbrosa
Therates basalis duploflavescens
Therates basalis insularis
Therates basalis simpliflavescens
Therates labiatus
Tricondyla aptera aptera
Violagonum violaceum

CERAMBYCIDAE

Acalolepta
Acalolepta sulcicollis
Acanthoderini
Batocera inconspicua
Batocera kibleri
Batocera spp.
Batocera una
Batocera wallacei
Callidiopini undet.
Cerambycidae undet.
Ceresium pachymerum
Clytini undet.
Demonax honzai
Epania rufipes
Glenea aluensis
Graphicoglaucytes graphicum
Lamiinae undet.
Mesosini undet.
Phoracantha spp.
Saperdini undet.
Sphingnotus mirabilis
Tmesisternini undet.
Tmesisternus schaumi
Tmesisternus schaumi yorkensis
Trigonoptera woodfordi
Trirachys ampliatus
Xixuthrus spp.
Xylotrechus australis

CERATOPOGONIDAE

Ceratopogonidae undet.

CERCOPIDAE

Aufidus quinquemaculatus
Aufidus spp.
Cercopidae undet.
Hemiliterna solomensis

CHALCIDIDAE

Antrocephalus spp.
Brachymeria spp.
Dirhinus spp.
Haltichella spp.
Hockeria spp.
Stypiura spp.
Trigonura spp.

CHELISOCHIDAE

Chelisoches morio
Hamaxas nigrorutus

CHIRONOMIDAE

Chironomidae undet.

CHLOROPIDAE

Apotropina aequalis
Apotropina spp.
Cadrema tenuifacies
Chloropidae undet.
Chlorops lithofrons
Ensiferella obscurella
Eutropha noctilux

CHRYSIDIDAE

Chrysidini undet.
Chrysis intrudens

CHRYSOMELIDAE

Altica spp.
Aspidomorpha adhaerens
Aspidomorpha aurata
Aspidomorpha australasiae
Brontispa longissima
Callistola dimidiata
Callistola freycinetiae
Cassida circumdata
Cassida papuana
Cassida salomonina
Cassidinae undet.
Chaetocnema spp.
Chrysomelidae undet.
Cleoparida ribbei
Cleoparida speciosa
Cleoporus solomonensis
Criocerinae undet. undet.
Cyperispa scleria malaitensis
Eumolpinae undet.
Galerucinae undet.
Galerucinae/Alticinae undet.
Lilioceris spp.
Luperini undet.
Pharangispa alpiniae
Pharangispa purpureipennis
Poneridia spp.
Promecotheca collinsi
Promecotheca guadala
Promecotheca leveri bougainvilleana
Promecotheca palmella
Promecotheca salomonina
Promecotheca violacea
Rhyparida bougainvillea
Rhyparida bougainvillea pruinosa

CICADELLIDAE

Austroagallia spp.
Balclutha bulbosa
Balclutha incisa
Batracomorphus spp.
Cicadellidae undet.
Cicadellinae undet.
Cofana spp.
Deltocephalinae undet.
Drabescini undet.
Exitianus plebcius
Exitianus spp.
Osbornellus/Scaphotettix spp.
Scaphoideus spp.
Tartessinae undet.
Thagria vulgaris
Tharra rufivena
Tharra solomonensis
Tharra spp.
Tharra subquadrata

CICADIDAE

Aceropyga aluana aluana
Cicadoidea undet.
Diceropyga guadalcanalensis

CIIDAE

Ciidae undet.

CIXIIDAE

Cixiidae undet.
Dystheatias beecheyi
Dystheatias beecheyi var. fuscata
Myndus spp.

CLERIDAE

Necrobia rufipes
Ommadius spp.
Orthrius spp.
Phaeocyclotomus wallacei
Stigmatium spp.
Tenerus spp.

CLUSIIDAE

Clusiidae undet.
Craspedochaeta biseta

COCCINELLIDAE

Chilocorini undet.
Coccinellidae undet.
Coccinellinae undet.
Coelophora inaequalis
Coelophora jansoni
Cryptolaemus spp.
Epilachna solomiensis
Epilachna spp.
Epilachna vigintioctopunctata
Epilachnini undet.
Phrynocaria georgia
Phrynocaria gratiosa
Phrynocaria kolombangara

COENAGRIONIDAE

Agriocnemis pygmaea
Ceriagrion fallax
Ceriagrion spp.
Coenagrionidae undet.
Teinobasis olivacea
Teinobasis rufithorax
Teinobasis spp.

COLEOPTERA

Coleoptera undet.

COLLETIDAE

Colletes americanus
Hylaeinae undet.

COLOBATHRISTIDAE

Colobathristidae undet.
Phaenacantha pectoralis

COREIDAE

Amblypelta cocophage
Amblypelta costalis
Amblypelta cristobalensis
Amblypelta spp.
Brachylybas bougainvillensis
Brachylybas guadalcanalica
Brachylybas kraussi
Clavigralla horrens
Cletus spp.
Leptoglossus australis
Leptoglossus gonagra
Leptoglossus membranaceus

CORIXIDAE

Corixidae undet.

COSSIDAE

Cossidae undet.
Strigocossus crassus
Xyleutes strix

CRABRONIDAE

Argogorytes spp.
Bembecinus anthracinus
Bembecinus facialis
Bembecinus spp.
Cerceris bougainvillensis solomonis
Cerceris millroni millroni
Cerceris pictiventris
Cerceris spp.
Dasyproctus guadalensis
Eupliloides bougainvilleae
Lestica tobleri
Liris aurulentus
Liris festinans
Liris laboriosus
Liris subtessellatus
Lyroda spp.
Pison argentatum
Pison marginatum
Pison punctifrons
Pison tahitense
Piyuma solomonica
Psenulus interstitialis
Tachysphex fanuiensis corallinus
Trypoxylon malaitae
Trypoxylon solomonense

CRAMBIDAE

Agathodes
Agrioglypta deliciosa
Agrioglypta excelsalis
Agrioglypta itysalis
Agrioglypta zelimalis
Authaeretis eridora
Botyodes brachytorna
Bradina modestalis
Cirrhochrista spp.
Conogethes evaxalis
Conogethes punctiferalis
Cotachena histricalis
Cydalima chalcicraspis
Cydalima diaphanalis
Cydalima spp.
Diaphania indica
Glyphodes actorionalis
Glyphodes caesalis
Glyphodes margaritaria
Glyphodes multilinealis
Glyphodes umbria
Macaretaera hesperis
Maruca vitrata
Omiodes basalticalis
Omiodes sp.
Orthospila orissusalis
Parotis laceritalis
Parotis marginata
Parotis spp.
Phryganodes lasiocnemis
Phryganodes leucogaster
Piletocera albicinctata
Prooedema inscisalis
Pycnarmon fulvomarginalis
Pycnarmon jaguaralis
Pyraustinae / Spilomelinae undet.
Ravanoa xiphialis
Spoladea recurvalis
Syllepte abyssalis

CULICIDAE

Aedes albolineatus
Aedes alboscutellatus
Aedes carmenti
Aedes imprimens
Aedes lineatus
Aedes mccormicki
Aedes notoscriptus
Aedes quasiscutellaris
Aedes scutellaris scutellaris
Culex annulirostris annulirostris
Culicidae undet.

CURCULIONIDAE

Alcidodes geniculatus
Baridinae undet.
Celeuthetini undet.
Conoderinae undet.
Cossoninae undet.
Cossonus spp.
Cryptorhynchinae undet.
Curculionidae undet.
Diocalandra frumenti
Dryophthoridae undet.
Entiminae undet.
Ganae marshalli
Ganae pulchella
Hylobiini undet.
Islanderia vittata
Laogenia geminata
Mecopus trilineatus
Molytinae undet.
Pantorhytes biplagiatus
Pantorhytes plutus
Pantorhytes spp.
Peribleptus dealbatus
Platypodinae undet.
Platypus geminatus
Platypus jansoni
Platypus spp.
Platytenes varius
Rhinoscapha christovatensis
Rhinoscapha leguilloui
Rhinoscapha spp.
Rhynchophorus bilineatus
Scolytinae undet.
Sipalinus gigas granulatus
Sipalinus spp.
Treptoplatypus solidus
Trigonops becki
Trigonops exophthalmus
Trigonops froggatti
Trigonops granulosa
Trigonops gressitti
Trigonops guadalcanalensis
Trigonops helleri
Trigonops isabellae
Trigonops marshalli
Trigonops platessa
Tyrpetes ottonis
Xyleborus perforans
Xyleborus similis

CYDNIDAE

Cydnidae undet.

CYPSELOSOMATIDAE

Cypselosomatidae undet.

DANAIDAE

Euploea spp.

DELPHACIDAE

Delphacidae undet.

DERBIDAE

Derbidae undet.
Zoraida spp.

DERMAPTERA

Dermaptera undet.

DERMESTIDAE

Cryptorhopalum spp.
Dermestes spp.
Orphinus spp.
Thaumaglossa spp.

DIAPRIIDAE

Stylaclista spp.

DICTYOPHARIDAE

Dictyopharidae undet.

DINIDORIDAE

Megymenum affine
Megymenum spp.

DIOPSIDAE

Diopsidae undet.

DIPTERA

Diptera undet.

DOLICHOPODIDAE

Amblypsilopus
Chrysosoma salomone
Chrysosoma spp.
Cymatopus spp.
Diaphorinae undet.
Dolichopodidae undet.
Dolichopodinae undet.
Lichtwardtia ziczac
Paraclius spp.
Parentia spp.
Sciapodinae undet.
Sciapus spp.
Thinophilus spp.

DREPANIDAE

Drepanidae undet.

DROSOPHILIDAE

Dettopsomyia spp.
Drosophila ananassae
Drosophila anuda
Drosophila immigrans
Drosophila nasuta
Drosophila nautoides
Drosophila quadrilineata
Drosophila spp.
Drosophilidae undet.
Lissocephala metallescens
Lissocephala spp.
Microdrosophila spp.
Mycodrosophila spp.
Scaptodrosophila spp.
Sphaerogastrella javana
Sphaerogastrella novoguinensis

DYTISCIDAE

Bidessini
Bidessus
Copelatus spp.
Cybister
Cybister tripunctatus temnenkii
Dytiscidae undet.
Hydaticus
Hydaticus bihamatus
Hydrovatus
Hyphydrus eldenbecki

ELATERIDAE

Agrypnus glirinus
Agrypnus gracilis
Anchastus longicornis
Anchastus rufangulus
Anchastus spp.
Anoplischius spp.
Conoderus arovensis
Conoderus horistonotus
Conoderus pallipes
Conoderus spp.
Dioxypterus leveri
Dioxypterus montrouzieri
Dioxypterus spp.
Drapetes vicinus
Elateridae undet.
Lanelater spp.
Megapenthes spp.
Melanotus guambatae
Melanotus spp.
Melanoxanthus spp.
Neotrichophorus hirsutus
Paracalais ? tanurns
Paracalais boreli
Paracalais schwarzi
Paracalais spp.
Priopus leneri
Priopus nigrifrons
Priopus spp.
Propsephus spp.
Simodactylus gressitti
Simodactylus spp.
Simodactylus trivittatus
Sphenomerus melanesiensis
Symphostethus humeralis
Symphostethus pacificus

EMPIDIDAE

Drapetis confusa

ENDOMYCHIDAE

Encymon maderi
Encymon spp.
Encymon truncaticollis
Trochoideus desjardinsii junctus

EPHYDRIDAE

Allotrichoma alium
Cerobothrium
Discomyza maculipennis
Ditrichophora spp.
Donaceus nigronotatus
Ephydridae undet.
Hecamede granifera
Hecamede spp.
Hecamedoides setosus
Leptopsilopa pollinosa
Ochthera spp.
Placopsidella cynocephala
Placopsidella spp.
Psilopa spp.
Stratiothyrea cheesmanae
Stratiothyrea femorata
Trypetomima solitaria

EREBIDAE

Achaea janata
Agape arctioides
Agape chloropyga
Amata
Anomis combinans
Anomis spp.
Anticarsia irrorata
Arctiinae undet.
Argina astrea
Aroa cometaris
Asota caricae
Asota diana
Asota guadalcanaliensis
Asota heliconia
Asota producta
Asota spadix
Asura mimetica
Bastilla nielseni
Brunia dorsalis
Calyptra minuticornis
Ceryx formicina
Ceryx puncta
Chalciope alcyona
Ctenuchini undet.
Cyme avernalis
Erebidae undet.
Erebus spp.
Erebus terminitincta
Ericeia sobria
Ericeia spp.
Eublemma caffrorum
Euchromia collaris
Euchromia gemmata
Euchromia oenome
Euchromia spp.
Eudocima cocalus
Eudocima phalonia
Eudocima salaminia
Hyalaethea woodfordi
Hypocrita celadon
Mocis frugalis
Mocis trifasciata
Mocis undata
Nicetosoma niceta
Nyctemera amicus
Nyctemera baulus
Nyctemera spp.
Oxyodes scrobiculata
Pantydia metaspila
Paranagia rufostrigata
Platyja sumatrana
Simplicia erebina
Speiredonia obscura
Sphingomorpha chlorea
Sympis rufibasis
Thyas miniacea
Tiruvaca subcostalis
Trigonodes cephise
Trigonodes hyppasia
Utetheisa lotrix
Utetheisa ornatrix
Utetheisa salomonis

EROTYLIDAE

Dacninae undet.
Erotylidae undet.

EUCHARITIDAE

Chalcura spp.
Schizaspidia spp.

EUCNEMIDAE

Eucnemidae undet.
Pterotarsus fulvus
Pterotarsus wallacei

EUPELMIDAE

Zaischnopsis spp.

EURYTOMIDAE

Eurytomidae undet.
Sycophila spp.

EVANIIDAE

Evaniidae undet.

FIGITIDAE

Mirandicola spp.

FLATIDAE

Flatidae undet.
Sephena conspersa
Sephena spargula

FORMICIDAE

Acropyga spp.
Anoplolepis gracilipes
Bothriomyrmex spp.
Brachymyrmex spp.
Camponotus bedoti
Camponotus spp.
Cardiocondyla nuda
Cardiocondyla spp.
Hypoponera spp.
Iridomyrmex anceps
Leptogenys spp.
Myopopone castanea
Nylanderia obscura
Nylanderia vaga
Odontomachini undet.
Odontomachus rufithorax
Odontomachus simillimus
Odontomachus spp.
Oecophylla smaragdina
Oecophylla smaragdina subnitida
Oecophylla spp.
Paratrechina spp.
Pheidole megacephala
Pheidole spp.
Philidris myrmecodiae
Philidris spp.
Podomyrma spp.
Polyrhachis annae
Polyrhachis arcuata acutinoda
Polyrhachis labella brunneipes
Polyrhachis nr. Arcuata
Polyrhachis osae
Polyrhachis relucens
Polyrhachis rere
Polyrhachis salomo
Polyrhachis spp.
Polyrhachis ulysses
Pseudoponera stigma
Rhytidoponera araneoides
Rhytidoponera spp.
Solenopsis spp.
Strumigenys godeffroyi
Tapinoma melanocephalum
Technomyrmex albipes
Tetramorium bicarinatum
Tetramorium guineense
Tetramorium pacificum
Tetramorium spp.
Turneria pacifica
Vollenhovia pacifica

GASTERUPTIIDAE

Gasteruptiidae undet.

GELASTOCORIDAE

Gelastocoridae undet.
Nerthra macrostyla
Nerthra spp.

GEOGARYPIDAE

Geogarypus

GEOMETRIDAE

Agathiopsis maculata
Celerena spp.
Cleora sp.
Comostola conchylias
Comostola laesaria
Comostola pyrrhogona
Eucyclodes speciosa
Eumelea spp.
Eumelea unilineata
Eupithecia spp.
Geometridae undet. spp.
Geometrinae undet.
Hemithea spp.
Pingasa angulifera
Protuliocnemis biplagiata
Racotis maculata
Ruttellerona pallicostaria
Sterrhinae undet.
Thalassodes spp.

GERRIDAE

Gerris spp.
Tenagogonus ciliata
Tenagogonus lipovskyi

GOMPHIDAE

Ictinogomphus lieftincki

GRYLLIDAE

Cardiodactylus novaeguinea
Cardiodactylus spp.
Gryllidae undet.
Gryllus spp.
Nemobiinae undet.
Trigonidiinae undet.

GRYLLOTALPIDAE

Gryllotalpa africana

HALICTIDAE

Halictidae undet.
Lasioglossum exterum
Lasioglossum froggatti
Lasioglossum viridiscitum
Lasioglossum zingowli
Lipotriches flavoviridis
Lipotriches modesta
Lipotriches spp.
Nomia froggatti

HESPERIIDAE

Allora doleschallii solon
Apallaga galenus
Badamia exclamationis
Borbo cinnara
Caltoris spp.
Caltoris tulsi
Cephrenes moseleyi
Hasora hurama kieta
Hasora spp.
Hesperiidae undet.
Hesperiinae undet.
Pelopidas spp.
Potanthus spp.
Pyrginae undet.
Tagiades japetus japetus
Tagiades trebellius sheba
Telicota spp.

HETERONEMIIDAE

Heteronemiidae undet.

HETEROPTERA

Heteroptera
Heteroptera undet.

HISTERIDAE

Atholus spp.
Histeridae undet.
Hololepta spp.
Plaesius spp.
Platysoma spp.
Saprinus nitiduloides
Saprinus spp.
Tribalinae undet.

HOMOPTERA

Homoptera undet.

HYBLAEIDAE

Hyblaea puera

HYBOSORIDAE

Phaeochrous emarginatus
Phaeochrous spp.

HYBOTIDAE

Elaphropeza confusa
Elaphropeza spp.
Syneches matemus
Tachydromiinae undet.

HYDROCHIDAE

Hydrochus spp.

HYDROMETRIDAE

Hydrometra hoplogastra
Hydrometra spp.

HYDROPHILIDAE

Berosus spp.
Dactylosternum spp.
Hydrophilidae undet.
Sphaeridiinae undet.
Sternolophus spp.

HYMENOPTERA

Hymenoptera undet.

ICHNEUMONIDAE

Anomaloninae undet.
Campopleginae undet.
Camptotypus spp.
Cryptinae undet.
Cryptini undet.
Echthromorpha spp.
Enicospilus chiuae
Enicospilus spp.
Enicospilus xanthocephalus
Ichneumonidae undet.
Ichneumoninae undet.
Leptobatopsis spp.
Oxytorinae undet. spp.
Rhyssinae undet.
Sericopimpla spp.
Theronia spp.
Xanthocryptus spp.
Xanthopimpla spp.

ISSIDAE

Atylana herbida
Issidae undet.
Paratylana walkeri

LABIDURIDAE

Labidura riparia

LABIIDAE

Sphingolabis hawaiiensis

LAGRIIDAE

Statira spp.

LAMPYRIDAE

Lampyridae undet.
Luciola marginipennis
Luciola salomonis
Luciola wolfi

LARGIDAE

Physopelta gutta

LAUXANIIDAE

Eucyclosis solomensis
Homoneura acrostichalis
Homoneura anuda
Homoneura diacrostichalis
Homoneura discoglauca
Homoneura distincta
Homoneura ethelia
Homoneura horvathi
Homoneura kerteszi
Homoneura laticosta
Homoneura signatifrons
Homoneura spp.
Lauxaniidae undet.

LEPIDOPTERA

Lepidoptera undet.
Lepidoptera undet. Papered

LEUCOSPIDAE

Leucospis aruina
Leucospis histrio histrio
Leucospis nigerrima

LEUCOSPIDIDAE

Leucospis spp.

LIBELLULIDAE

Aethriamanta brevipennis subsignata
Agrionoptera insignis similis
Brachydiplax denticauda
Brachydiplax duivenbodei
Diplacodes trivialis
Hydrobasileus brevistylus
Neurothemis stigmatizans bramina
Orthetrum sabgina sabina
Orthetrum villosovittatum bismarckianum
Orthetrum villosovittatum villosovittatum
Pantala flavescens
Protorthemis woodfordi
Rhodothemis rufa
Rhyothemis phyllis marginata
Rhyothemis resplendens
Tramea eurybia eurybia

LIMACODIDAE

Limacodidae undet.

LIMONIIDAE

Libnotes notata solomonis
Trentepohlia brevipes

LONCHAEIDAE

Lamprolonchaea smaragdi
Lamprolonchaea spp.
Silba atratula
Silba emulata
Silba excisa
Silba perplexa
Silba setifera
Silba spp.

LOPHOPIDAE

Lophopidae undet.

LUCANIDAE

Aegus woodfordi
Cyclommatus speciosus
Dorcini undetermined
Lamprima spp.
Prosopocoilus bison
Serrognathus pilosipes

LYCAENIDAE

Anthene seltuttus violacea
Arhopala eurisus
Arhopala meander
Arhopala sophrosyne
Bindahara phocides isabella
Catochrysops panormus rennellensis
Catochrysops panormus ssp.
Catopyrops ancyra ancyra
Catopyrops ancyra ssp.
Catopyrops keiria
Deudorix viridens
Hypochrysops architas cratevas
Hypochrysops spp.
Jamides amarauge
Jamides areas
Jamides spp.
Lampides boeticus
Lycaenidae undet.
Nothodanis schaeffera caledonica
Nothodanis schaeffera schaeffera
Pithecops dionisius
Prosotas nora caliginosa
Psychonotis kruera
Theclinae undet.
Zizina otis
Zizina otis otis
Zizula hylax dampierensis
Zizula spp.

LYCIDAE

Caldophorini undet.
Lycidae undet.
Trichalus spp.

LYGAEIDAE

Astacops browni
Astacops dorycus manusus
Astacops puncticollis
Dieuches obscuripes
Elasmolomus insularis
Horridipamera nietneri
Lygaeidae undet.
Nysius spp.
Oncopeltus atrorufus nesiotes
Pachygrontha austrina
Paraeucosmetus nervosus
Scopiastes lepidus
Scopiastes lepidus lepidus
Scopiastes lepidus ventralis
Spilostethus hospes

MANTIDAE

Mantodea undet.
Paratenodera sinensis
Paratenodera spp.
Tenodera spp.

MANTISPIDAE

Spaminta

MEENOPLIDAE

Meenoplidae undet.

MEGACHILIDAE

Coelioxys dispersa
Coelioxys peregrinata
Coelioxys spp.
Lithurgus scabrosus
Megachile spp.

MELOIDAE

Australozonitis spp.
Zonitis annulata
Zonitis spp.
Zonitoschema spp.

MELYRIDAE

Carphurus notaticollis
Carphurus rastratus
Carphurus serricornis
Carphurus spp.
Carphurus testaceipennis
Melyridae undet.

MEMBRACIDAE

Membracidae undet.

MICROPEZIDAE

Crepideochetus pallidus
Micropezidae undet.
Mimegralla salomonis
Mimegralla striatofasciata

MILICHIIDAE

Neophyllomyza anuda
Phyllomyza flavipalpis
Phyllomyza spp.

MIRIDAE

Creontiades insularis
Creontiades spp.
Deraeocoris spp.
Eucerocoris spp.
Felisacus spp.
Halticini undet.
Halticus spp.
Megalocoleus spp.
Mirini undet.
Monaloniini undet.

MOGOPLISTIDAE

Mogoplistidae undet.

MORDELLIDAE

Cariniella bicolor
Cariniella maxillaris
Falsomordellistera xanthocephala
Mordella spp.
Mordellidae undet.

MUSCIDAE

Atherigona matema
Atherigona orientalis
Atherigona pallidipalpis
Coenosia spp.
Dichaetomyia atratula
Dichaetomyia quadrata
Dichaetomyia vicaria
Heliographa albistriata
Limnophora exigua
Limnophora spp.
Musca ventustissima
Musca xanthomelas
Muscidae undet.
Myospila propinqua
Neomyia timorensis
Pygophora torrida

MUSCOIDEA

Anthomyiidae/Muscidae undet.

MUTILLIDAE

Ephutomorpha pagdeni
Trogaspidia oceanica tulagiensis
Trogaspidia spp.

MYCETOPHILIDAE

Allactoneura spp.
Clastobasis spp.
Epicypta spp.
Mycetophilidae undet.

MYRMELEONTIDAE

Myrmeleon spp.

NABIDAE

Arbela nitidula
Nabidae undet.

NANOMANTIDAE

Fulciniella loriae

NECROSCIIDAE

Necrosciidae undet.

NERIIDAE

Neriidae undet.
Telostylinus lineolatus

NINIDAE

Ninus insignis

NITIDULIDAE

Aethina concolor
Amphicrossus spp.
Carpophilinae undet.
Carpophilus spp.
Cryptarcha spp.
Haptoncus gestroi
Haptoncus ocularis
Haptoncus takhtajani
Nitidulidae undet.

NOCTUIDAE

Aedia leucomelas
Arcte coerula
Argyrolepidia spp.
Chrysodeixis acuta
Chrysodeixis dinawa
Chrysodeixis eriosoma
Helicoverpa assulta
Leucania spp.
Maliattha ritsemae
Noctuidae undet.
Noctuinae undet.
Ophthalmis lincea
Ramadasa pavo
Spodoptera litura
Spodoptera mauritia
Spodoptera ornithogalli
Trichordestra spp.

NOLIDAE

Acatapaustus basifusca
Ariola triangulifera
Etanna albonotata
Etanna binotata
Etanna breviuscula
Giaura nigrostrigata
Westermannia gloriosa

NOTERIDAE

Canthydrus spp.
Hydrocanthinae undet.
Hydrocanthus australasiae

NOTONECTIDAE

Notonectidae unknown

NYMPHALIDAE

Argyronympha pulchra
Argyronympha sp.
Cupha melichrysos pallescens
Cupha spp.
Cyrestis achates bougainvillei
Cyrestis acilia acilia
Cyrestis acilia nitida
Cyrestis maenalis maenalis
Danaidae undet.
Danaus affinis affinis
Danaus affinis affinoides
Danaus affinis decipiens
Danaus affinis ferruginea
Danaus chrysippus petilia
Danaus plexippus plexippus
Doleschallia bisaltide bisaltide
Doleschallia bisaltide herrichi
Doleschallia bisaltide scapus
Doleschallia bisaltide sciron
Doleschallia browni
Euploea asyllus asyllus
Euploea asyllus gerion
Euploea batesii kunggana
Euploea boisduvali brenchleyi
Euploea boisduvali fraudulenta
Euploea boisduvali pyrgion
Euploea core rennellensis
Euploea core scherzeri
Euploea crameri
Euploea leucostictos imitata
Euploea leucostictos nemertes
Euploea leucostictos polymela
Euploea lewinii eschscholtzii
Euploea mulciber
Euploea phaenareta heurippa
Euploea sylvester tristis
Euploea treitschkei
Euploea treitschkei eugenia
Euploea treitschkei jessica
Euploea tulliolus pyres
Hypolimnas alimena alimena
Hypolimnas antilope antilope
Hypolimnas bolina
Hypolimnas bolina bolina
Hypolimnas misippus
Hypolimnas pithoeka bradleyi
Hypolimnas spp.
Ideopsis juventa zanira
Junonia hedonia zelima
Junonia spp.
Junonia villida
Libythea geoffroyi geoffroyi
Libythea geoffroyi orientalis
Melanitis leda solandra
Melanitis leda solomonis
Miyana moluccana pollonia
Mycalesis duponchelii eminens
Mycalesis perseus
Mycalesis sara
Mycalesis terminus terminus
Mynes geoffroyi guerini
Neptis fissizonata
Neptis spp.
Nymphalidae undet.
Orsotriaena medus cinerea
Orsotriaena medus mutata
Orsotriaena spp.
Parthenos spp.
Parthenos sylvia ellina
Phaedyma fissizonata pisias
Phalanta alcippe pallidior
Phalanta alcippe violetta
Polyura jupiter attila
Satyridae undet.
Taenaris catops atesta
Taenaris phorcas phorcas
Tirumala spp.
Vindula arsinoe ssp.
Vindula saper mesima
Xois arctous papuana

OEDEMERIDAE

Eobia kanak
Oedemeridae undet.
Oxacis collaris

ORMYRIDAE

Ormyridae undet.

OSMYLIDAE

Spilosmylus xaverii

OTITIDAE

Otitidae undet.
Physiphora aperta
Pseudeuxesta prima
Scholastes spp.

PAPILIONIDAE

Atrophaneura polydorus polydaemon
Atrophaneura priapus priapus
Cressida cressida cressida
Graphium agamemnon salomonis
Graphium codrus codrus
Graphium codrus tenebrionis
Graphium hicetaon
Graphium mendana neyra
Graphium sarpedon isander
Papilio bridgei bridgei
Papilio bridgei hecataeus
Papilio bridgei ortegae
Papilio erectheus erectheus
Papilio erectheus oberon
Papilio fuscus fuscus
Papilio fuscus hasteri
Papilio fuscus xenophilus
Papilio krishna
Papilio memnon clathratus
Papilio phestus minisculus
Papilio phestus phestus
Papilio polytes polytes
Papilio toboroi toboroi
Papilio ulysses orsippus
Papilio ulysses ulysses
Papilio woodfordi laarchus
Papilio woodfordi ptolychus
Papilio woodfordi woodfordi
Papilionidae undet.
Troides priamus urvillianus
Troides victoriae reginae
Troides victoriae regis
Troides victoriae rubianus
Troides victoriae victoriae

PASSALIDAE

Aulacocyclus felderi
Aulacocyclus papuanus
Gonatas minimus
Passalidae undet.
Proculini undet.
Protomocoelus australis
Protomocoelus triumphator

PASSANDRIDAE

Passandra heros
Passandra trigemina

PENTATOMIDAE

Agonoscelis rutila
Amyotea hamata
Austromalaya ornatula
Axiagastus campbelli
Bromocoris olens
Cuspicona spp.
Eurinome inconspicua
Hoffmansegiella hamata
Montrouzieriellus falleni
Oncocoris insulanus
Pentatomidae undet.
Plautia spp
Prytanicoris solomonensis

PENTATOMOIDEA

Pentatomoidea undet.

PHASMATIDAE

Eurycantha spp.
Eurycantha willeyi
Megacrania phelaus

PHASMIDA

Phasmida undet.

PHORIDAE

Megaselia scalaris
Megaselia spp.

PIERIDAE

Catasticta spp.
Catopsilia crocale crocale
Catopsilia crocale flava
Catopsilia crocale flave
Catopsilia pomona pomona
Cepora perimale agnata
Delias schoenbergi
Elodina argypheus
Elodina hypatia hypatia
Eurema brigitta formosana
Eurema candida candida
Eurema candida libera
Eurema candida puella
Eurema candida woodfordi
Eurema hecabe nivaria
Eurema hecabe sulphurata
Eurema laeteola
Ixias pyrene insignis
Pieridae undet.

PIOPHILIDAE

Protopiophila contecta

PIPUNCULIDAE

Tomosvaryella synadelpha

PLATASPIDAE

Brachyplatys nitidiceps
Brachyplatys spp.
Coptosoma varrigatum

PLATYCNEMIDIDAE

Nososticta salomonis

PLATYPEZIDAE

Lindneromyia boharti
Plesioclythia boharti

PLATYSTOMATIDAE

Angitulinae undet.
Angituloides austeni
Atopognathus complens
Euprosopia lepida
Euprosopia spp.
Giraffomyia solomonensis
Lamprogaster austeni
Microepicausta marginalis
Naupoda ventralis
Platystomatidae undet.
Pterogenia spp.
Rivellia basilaris
Rivellia fusca
Rivellia spp.
Scholastes bimaculatus
Scholastes cinctus

PLEIDAE

Pleidae undet.

POMPILIDAE

Ageniella leucippe
Auplopus
Auplopus nasuta
Batozonellus tricolor
Ctenostegus acer
Ctenostegus vachali
Pompilidae undet.

PSOCODEA

Psocodea undet.

PSYLLIDAE

Mesohomotoma spp.
Psyllidae undet.

PTEROMALIDAE

Striatacanthus arcuatus

PTEROPHORIDAE

Pterophoridae undet.

PTILODACTYLIDAE

Ptilodactylidae undet.

PYRALOIDEA

Pyraloidea undet.

PYRGOMORPHIDAE

Atractomorpha crenaticeps

PYRRHOCORIDAE

Dindymus browni
Dindymus pyrochrous
Dindymus spp.
Dysdercus cingulatus
Dysdercus concinnulus bougainvillensis
Dysdercus megalopygus
Dysdercus oceanicus
Dysdercus poecilus
Paraectatops costalis
Pyrrhocoridae undet.

REDUVIIDAE

Cleptocoris atromaculatus
Durganda spp.
Ectrichodiinae undet.
Endochus dolosus
Euagoras crockeri
Harpactorinae undet.
Peiratinae undet.
Physoderes azrael
Physoderes fuliginosa
Physoderes spp.
Reduviidae undet.
Reduviinae undet.
Scipinia bellicosa
Stenopodinae undet.

RHYNCHITIDAE

Rhynchitidae undet.

RHYPAROCHROMIDAE

Elasmolomus v-album
Pseudopachybrachius guttus

RICANIIDAE

Euricania splendida
Ricaniidae undet.
Scolypopa picta

RIPIPHORIDAE

Trigonodera spp.

SALPINGIDAE

Inopeplinae undet.
Inopeplus spp.
Ocholissa spp.
Othniinae undet.

SARCOPHAGIDAE

Miltogramma angustifrons
Sarcophaga albiceps
Sarcophaga australis
Sarcophaga misera
Sarcophaga spp.
Sarcophagidae undet.
Senotainia navigatrix

SATURNIIDAE

Attacus lorquinii

SCARABAEIDAE

Anomala spp.
Anomalini undet.
Aphodiinae undet.
Cetoniinae undet.
Dilochrosis ebenina
Dipelicus montrouzieri salmonensis
Gametis spp.
Glycyphana magnifica
Glycyphana rubpripes
Glycyphana spp.
Glycyphana tibialis
Ischiopsopha lucivorax
Ischiopsopha yorkiana
Mecinonota venerea
Melolonthinae undet.
Orctoderini undet.
Oryctini undet.
Panglaphyra duboulayi
Papuana woodlarkiana laevipennis
Parastasia spp.
Pentodontini undet.
Poecilopharis woodfordi
Protaetia papuana
Rutelinae undet.
Scapanes australis
Scarabaeidae undet.
Scarabaeini undet.
Strategus spp.
Trichogomphus excavatus fairmaire
Xylotrupes gideon

SCELIONIDAE

Baryconus spp.
Calotelea spp.
Scelio spp.
Styloteleia spp.

SCIARIDAE

Sciaridae undet.

SCOLIIDAE

Austroscolia nitida punctatissima
Campsomeris extranea ssp. leveri
Campsomeris loriae millironi
Campsomeris solomonis solomonis
Diliacos glabrata praslini
Scolia pulchripennis franclemonti
Scolia ribbei hurdi
Scoliidae undet.

SCUTELLERIDAE

Calliphara praslinia
Cantao ocellatus
Lampromicra leucocyanea
Scutelleridae undet.

SEPSIDAE

Dicranosepsis bicolor
Sepsidae undet.
Toxopoda spp.

SILVANIDAE

Oryzaephilus surinamensis mercator
Psammoecus spp.

SOLANACEAE

Oryctes spp.

SPHAEROCERIDAE

Leptocera nigra
Poecilosomella punctipennis
Rachispoda spp.
Rachispoda subtinctipennis
Sphaeroceridae undet.

SPHECIDAE

Chalybion bengalense
Isodontia permutans
Isodontia praslinia
Isodontia sepicola
Sceliphron formosum
Sceliphron laetum
Sceliphron spp.
Sphecidae undet.
Sphex argentatus
Sphex cognatus
Sphex finschii
Sphex spp.

SPHINGIDAE

Agrius convolvuli
Ambulyx spp.
Angonyx meeki
Daphnis hypothous
Daphnis spp.
Gnathothlibus spp.
Hippotion boerhaviae
Hippotion celerio
Hippotion velox
Macroglossum corythus corythus
Macroglossum hirundo errans
Theretra latreillii
Theretra silhetensis
Theretra spp.

STAPHYLINIDAE

Aleocharinae
Borolinus minutus
Oxytelus ocularis
Palaminus spp.
Philonthus spp.
Priochirus spp.
Pselaphinae undet.

STEPHANIDAE

Megischus rufofemoratus
Parastephanellus orbitalis

STRATIOMYIDAE

Aulana cyrtaspis
Brachycara ventralis
Cyphomyia marshalli
Evaza fulviventris
Evaza incidens
Evaza scenopinoides
Evaza whitneyi
Gabaza connectens
Hermetia brunettii
Hermetia illucens
Hermetia inflata
Leveromyia geniculata
Lophoteles plumula
Lophoteles vittipennis
Microchrysa flaviventris
Nigritomyia consobrina
Odontomyia maculata
Odontomyia subobscura
Pegadomyia nuda
Ptecticus quadrifasciatus
Ptilocera bergi
Ruba tarsalis
Saldubella signatipennis
Sargus metallinus
Stratiomyidae undet.

SYRPHIDAE

Asarkina spp.
Axona chalcopyga
Dideopsis aegrota
Eristalinus punctulatus
Eristalis resoluta
Eristalis spp.
Ornidia obesa
Pseuderistalis conducta
Syritta pipiens
Syrphidae undet.

TABANIDAE

Cydistomyia solomensis
Cydistomyia spp.
Dasybasis mellicallosa
Tabanus ceylonicus

TACHINIDAE

Exorista larvarum
Formosia solomonicola
Formosia spp.
Gymnosoma spp.
Mycteromyiella phasmatophaga
Ormia spp.
Peribaea hyalinata
Peribaea subaequalis
Rutilia spp.
Tachinidae undet.

TENEBRIONIDAE

Alphitobius spp.
Amarygmini undet.
Androsus spp.
Bradymerus spp.
Byrsax spp.
Caedius spp.
Ceropria spp.
Chalcopteroides spp.
Chariotheca spp.
Coelometopini undet.
Gonocephalum spp.
Lagriini undet.
Leiochrinini undet.
Leiochrodes solomonis
Lupropini undet.
Nilio spp.
Pentaphyllus spp.
Promethis spp.
Sciophagus spp
Strongyliini undet.
Strongylium solomomensis
Tenebrionidae undet.
Toxicini undet.
Tribolium spp.
Uloma spp.

TEPHRITIDAE

Adrama fuscoapicata
Bactrocera dorsalis
Bactrocera fraunfeldi
Bactrocera froggatti
Bactrocera spp.
Bactrocera umbrosa
Bactrocera unipunctata
Clusiosoma pleurale
Dacus solomonensis
Dacus spp.
Euphranta canangae
Euphranta scutellata
Hexacinia stellipennis
Myoleja spp.
Philophylla propreincerta
Platensina amplipennis
Pseudoneothemara exul
Rabaulia fascifacies
Rabaulia nigrotibia
Scedella formosella
Spathulina acroleuca
Tephritidae undet.

TETRIGIDAE

Tetrigidae undet.

TETTIGONIIDAE

Conocephalus spp.
Copiphorini undet.
Ducetia japonica
Mossula basalis
Mossula salomonis
Phaneropterinae undet.
Phisis holdhausi
Phyllophorinae undet.
Tettigoniidae undet

THROSCIDAE

Subprotelater spp.
Throscidae undet.

THYRIDIDAE

Oxycophina theorina
Thyrididae undet.

TINEIDAE

Acrolophus spp.
Tineidae undet.

TIPHIIDAE

Thynnus barbarus
Thynnus spp.

TIPULIDAE

Nephrotoma opima
Nephrotoma solomonis guadalcanarana

TIPULOIDEA

Tipuloidea undet.

TORTRICIDAE

Tortricidae undet.

TORYMIDAE

Toryminae undet.

TROPIDUCHIDAE

Lavora nervata
Lavora ricanoides
Rhinodictya buxtoni

ULIDIIDAE

Ulidiidae undet.

URANIIDAE

Alcides
Epipleminae undet.
Lyssa curvata
Lyssa macleayi
Lyssa menoetius
Lyssa patroclus
Micronia aculeata

VESPIDAE

Delta latreillei petiolaris
Delta pagdeni
Delta solomonis
Delta spp.
Delta versicolor
Eumeninae undet.
Polistes capnodes capnodes
Polistes marginiceps
Polistes penthicus
Polistes spp.
Polistes stenopus
Polistes stigma lucaris
Polistes tepidus tepidus
Rhynchium vittatum
Ropalidia gregaria
Ropalidia spp.
Stenodynerus spp.
Vespidae undet.

YPONOMEUTIDAE

Yponomeutidae undet.

ZOPHERIDAE

Rhopalocerus solomonensis

ZYGAENIDAE

Artonini undet.
Zygaenidae undet.