Taxonomic Filter:

Taxa Count: 2726

ACRIDIDAE

Acanthacris ruficornis ruficornis
Acorypha glaucopsis
Acorypha nigrovariegata tibialis
Acorypha pallicornis pallicornis
Acrida bicolor
Acrida turrita
Acrotylus
Acrotylus blondeli
Acrotylus trigrammus
Acteana alazonica
Afroxyrrhepes procera
Anacridium wernerellum
Aresceutica subnida
Brachycrotaphus tryxalicerus
Bryophyma tectifera
Catantops melanostictus melanostictus
Cyrtacanthacris tatarica tatarica
Dnopherula pictipes
Eucoptacra exigua
Gastrimargus africanus africanus
Gastrimargus verticalis verticalis
Gomphocerinae undet.
Gymnobothroides pullus pullus
Gymnobothrus elgonensis
Gymnobothrus gracilis
Gymnobothrus lineaalba
Heteracris antennata
Heteracris coerulipes
Humbe tenuicornis
Kassongia flavovittata flavovittata
Lobopoma ambages
Mesopsis laticornis
Morphacris fasciata
Oedipodinae undet.
Oraistes luridus
Parepistaurus lobicercus
Parepistaurus pygmaeus
Parepistaurus spp.
Parga angusticornis
Parga xanthoptera
Phaeocatantops decoratus decoratus
Phaeocatantops decoratus rufipes
Pnorisa squalus squalus
Poecilocerastis striata striata
Pristocorypha popa
Rhaphotittha tarqui
Stenocrobylus cervinus
Stenocrobylus festivus festivus
Stenocrobylus junior
Tmetonota dispar
Trichocatantops villosus
Truxaloides braziliensis braziliensis
Tylotropidius gracilipes

AESHNIDAE

Anax ephippiger

AIZOACEAE

Braunsia spp.

ALYDIDAE

Mirperus spp.
Stenocoris spp.

AMPULICIDAE

Ampulex compressa
Ampulex honesta
Ampulex spp.
Dolichurus spp.

ANDRENIDAE

Meliturgula scriptifrons

ANISOLABIDIDAE

Anisolabis vosseleri

ANISOPODIDAE

Anisopodidae undet.

ANOBIIDAE

Anobiidae undet.

ANTHICIDAE

Anthicidae undet.
Formicomus spp.
Leptaleus spp.
Mecynotarsus adumbratus
Notoxus spp.
Tomoderus spp.

ANTHOCORIDAE

Anthocoridae undet.

ANTHOMYIIDAE

Anthomyiidae undet.

ANTHRIBIDAE

Phloeotragus spp.

APHELINIDAE

Aphelinidae undet.
Aphelinus spp.
Centrodora spp.

APHIDIDAE

Heteroptera

APHROPHORIDAE

Aphrophoridae undet.
Poophilus spp.
Ptyelus flavescens
Ptyelus grossus
Ptyelus spp.

APIDAE

Allodapini
Amegilla acraensis
Amegilla africana
Amegilla atrocincta
Amegilla caelestina
Amegilla calens
Amegilla capensis
Amegilla fallax
Amegilla spp.
Ammobatini
Anthophora spp.
Anthophorini
Apis mellifera
Apis mellifera adansonii
Ceratina diloloensis
Ceratina excavata
Ceratina lativentris
Ceratina lineola
Ceratina moerenhouti
Ceratina nasalis
Ceratina nyassensis
Ceratina penicillata
Ceratina penicilligera
Ceratina ruwenzorica
Ceratina sp. Nasalis
Ceratina spp.
Ceratina tanganyicensis
Ceratinini undet.
Ctenoplectra antinorii
Ctenoplectra armata
Dactylurina schmidti
Eucerini undet.
Macrogalea candida
Meliplebeia spp.
Meliponini undet.
Nomadinae undet.
Plebeiella lendliana
Plebeina armata
Thyreus spp.
Xylocopa
Xylocopa albicincta
Xylocopa caffra
Xylocopa flavicollis
Xylocopa flavorufa
Xylocopa hottentotta
Xylocopa mixta
Xylocopa nigrita
Xylocopa senior
Xylocopa torrida

APIONIDAE

Apion spp.
Apioninae undet.

APOIDEA

Apoidea undet.

ARADIDAE

Heteroptera

ARADOIDEA

Heteroptera

ARCHEOCRYPTICIDAE

Archeocrypticidae undet.

ASCALAPHIDAE

Ascalaphidae undet.
Ascalaphus spp.
Phalascusa spp.

ASILIDAE

Afroestricus victus
Alcimus spp.
Ancylorhynchus nyukinus
Asilidae undet.
Asilini undet.
Astochia africana
Congomochtherus spp.
Damalis venustus
Dasophrys spp.
Gonioscelis macquartii
Gonioscelis pruinosus
Heligmoneura spp.
Hippomachus spp.
Hoplistomerus nobilis
Hoplistomerus spp.
Hoplistomerus zelimina
Hyperechia
Lagodias spp.
Lamyra gulo
Laxenecera spp.
Leptogastrinae undet.
Lycoprosopa atrimaculata
Microstylum spp.
Neolophonotus spp.
Notiolaphria africana
Nusa eos
Ommatius alatipes
Ommatius dasypogon
Ommatius pernecessarius
Ommatius spp.
Promachus abdominalis
Promachus amastrus
Promachus bimaculata - MS
Promachus enucleatus
Promachus hastatus
Promachus nairobensis - MS
Promachus oxylabis - MS
Promachus rex
Promachus spp.
Rhabdogaster spp.
Rhipidocephala spp.
Stichopogon spp.
Trichardis spp.

ATEMNIDAE

Titanatemnus equester
Titanatemnus regneri
Titanatemnus ugandanus

AUCHENORRHYNCHA

Heteroptera

BEROTHIDAE

undetermined

BERYTIDAE

Berytidae undet.

BETHYLIDAE

Diepyris spp.
Dissomphalus spp.
Epyris spp.
Formosiepyris spp.
Goniozus spp.
Holepyris spp.
Mesitiinae undet.
Pristocera
Pristocera spp.
Pristocerinae undet.
Pseudisobrachium spp.
Trachepyris spp.

BIBIONIDAE

Bibionidae undet.

BIPHYLLIDAE

Biphyllidae undet.

BITTACIDAE

Bittacus
Bittacus fumosus
Bittacus lineatus
Bittacus montanus
Bittacus weelei

BLATTELLIDAE

Blattellidae undet.

BLATTODEA

Blattodea undet.

BLISSIDAE

Ischnodemus spp.

BOMBYLIIDAE

Anthrax nigerrimus
Bombomyia discoidea
Bombomyia montium
Bombomyia ornata
Bombylella delicata
Bombyliidae undet.
Bombylisoma senegalense
Exhyalanthrax abruptus
Exoprosopa rubescens
Exoprosopa tabanoides
Exoprosopa triplex
Systropus marshalli
Systropus spp.

BOSTRICHIDAE

Apate bicolor
Apate indistincta
Bostrichidae undet.
Bostrychoplites cornutus
Bostrychopsis tetraodon
Colopertha subretusa
Heterobostrychus brunneus
Sinoxylon epipleurale
Sinoxylon ruficorne
Xylopsocus sellatus

BRACHYCERIDAE

Brachycerus apterus
Tetracyphus odontomus

BRACONIDAE

Agathidinae
Alysiinae undet.
Apanteles spp.
Aphidiinae undet.
Bassus spp.
Braconidae undet.
Braconinae undet.
Cardiochiles spp.
Cardiochilinae undet.
Cheloninae undet.
Dolichogenidea spp.
Eubazus spp.
Euphorinae undet.
Glyptapanteles spp.
Helconinae undet.
Ipodoryctes spp.
Microgastrinae undet.
Opiinae undet.
Phanerotoma spp.
Rhaconotus spp.
Rogadinae undet.
Rogadini undet.
Rogas spp.
Schiztobracon trisinuatus
Schoenlandella spp.
Spathius spp.
Triaspis spp.
Zombrus spp.

BRADYNOBAENIDAE

Apterogyninae

BRAHMAEIDAE

Dactyloceras barnsi

BRENTIDAE

Brentidae undet.
Cylas spp.
Microcerus spp.
Pseudoceocephalus picipes

BUPRESTIDAE

Acmaeodera subprasina
Acmaeodera virgo
Agelia peteli
Agrilus discolor
Agrilus spp.
Aphanisticus spp.
Belionota lineatopennis
Belionota prasina
Buprestidae undet.
Capenaria spp.
Chalcogenia sulcipennis
Chrysobothris dorsata
Chrysobothris spp.
Evides pubiventris
Evides triangularis
Nickerleola spp.
Pseudagrilus splendidus
Pseudagrilus spp.
Pseudagrilus subfasciatus
Psiloptera amaurotica proxima
Psiloptera bioculata
Psiloptera muata
Psiloptera opthalmica
Psiloptera spp.
Sphenoptera spp.
Steraspis colossa
Steraspis speciosa
Sternocera castanea boucardi
Sternocera funebris
Sternocera hildebrandti eschscholtzi
Sternocera hunteri
Sternocera monacha
Sternocera orissa
Sternocera pulchra
Sternocera spp.
Sternocera variabilis
Sternocera variabilis cyaneicollis
Trachys spp.

CALLIPHORIDAE

Auchmeromyia bequaerti
Auchmeromyia choerophaga
Bengalia depressa
Bengalia floccosa
Bengalia peuhi
Bengalia spinifemorata
Bengalia spp.
Chrysomya albiceps
Chrysomya chloropyga
Chrysomya inclinata
Chrysomya regalis
Cosmina undulata
Fainia elongata
Hemigymnochaeta bequaerti
Hemigymnochaeta faini
Hemigymnochaeta liberia
Hemigymnochaeta spp.
Hemigymnochaeta unicolor
Hemipyrellia fernandica
Isomyia spp.
Lucilia cuprina
Pericallimyia majuscula
Phumosia callipyga
Phumosia imitans
Phumosia spp.
Phumosia stabulans
Phumosia victoriae
Rhinia apicalis
Rhyncomya cassotis
Rhyncomya forcipata
Rhyncomya peraequa
Rhyncomya pruinosa
Rhyncomya soyauxi
Rhyncomya spp.
Rhyncomya stannocuprea
Stegosoma vinculatum
Stomorhina cribrata
Stomorhina rugosa
Termitocalliphora spp.
Tricyclea dubia
Tricyclea perpendicularis
Tricyclea spp.

CALOPTERYGIDAE

Phaon iridipennis iridipennis
Umma declivium

CANTHARIDAE

Cantharidae undet.

CARABIDAE

Amorphomerus raffrayi
Anthia artemis
Anthia circumscripta circumscripta
Apotomus sp. 2
Arsinoe sp. 6
Bembidion spp.
Callistomimus sp. 3
Calosoma brachycerus
Calosoma chlorostichum chlorostichum
Calosoma planicolle
Calosoma senegalense
Catascopus sp. 26
Cerapterus smithi alluaudi
Chlaenius sp. 120
Chlaenius sp. 131
Chlaenius sp. 134
Chlaenius sp. 163
Chlaenius sp. 174
Chlaenius sp. 59
Chlaenius sp. 69
Chlaenius sp. 77
Chlaenius sp. 99
Cicindela albomarginalis
Cicindela angusticollis
Cicindela differens
Cicindela fimbriata imperatrix
Cicindela jordaniana jordaniana
Cicindela melancholica
Cicindela neumanni
Cicindela nitolica nitolica
Cicindela sp. 5
Cicindela spp.
Clivina spp.
Colliuris sp. 24
Colliuris sp. 26
Colliuris sp. 27
Coptodera sp. 25
Crasodactylus punctatus
Craspedophorus sp. 32
Cymindoidea virgulifera
Cypholoba caillaudi biscutellata
Cypholoba graphipteroides oskari
Cypholoba graphipteroides rukwana
Cypholoba graphipteroides udschungwana
Cypholoba hamifera sambara
Cypholoba perspicillaris perspicillaris
Cypholoba perspicillaris pluricostata
Cypholoba tenuicollis kondoana
Cypholoba tenuicollis tenuicollis
Cypholoba trilunata smiliophora
Cypholoba trilunata trilunata
Cypholoba trilunata wakehophila
Dhysores quadriimpressus
Disphaericus sp. 4
Dromica mauchii purpurascens
Dromius sp. 14
Drypta sp. 10
Eccoptoptera mutilloides lagenula
Edaphopaussus centurio
Edaphopaussus goetzi
Eunostus sp. 1
Galerita procera procera
Galerita procera sspp.
Glyptus sp. 1
Glyptus sp. 2
Graphipterus alluaudi
Graphipterus interlineatus paregraphus
Harpalini undet.
Heteropaussus jeanneli
Katapaussus antinorii
Katapaussus spp.
Klugipaussus distinguendus
Lebia sp. 193
Lebia sp. 198
Lebia sp. 200
Lebia sp. 280
Lonchosternus sp. 1
Macrocheilus sp. 2
Macrocheilus sp. 26
Mamboicus ochryopoides
Megacephala morsii morsii
Megacephala regalis angulicollis
Melanchiton sp. 1
Microcosmodes sp. 3
Microcosmodes sp. 7
Neoglyptus sp. 2
Orthogonius sp. 24
Orthogonius sp. 27
Orthogonius sp. 29
Orthogonius sp. 33
Orthogonius sp. 36
Orthogonius sp. 40
Orthogonius sp. 42
Orthogonius sp. 44
Parophonus spp.
Pheropsophus spp.
Planetes bimaculatus
Planetes quadricollis
Pogonus sp. 2
Progonachaetus prolixus
Progonochaetus discrepans
Progonochaetus spp.
Prothyma spp.
Psecadius sp. 1
Psecadius sp. 2
Scarites sp. 12
Scarites tenebricosus
Scaritini undet.
Siopelus spp.
Sparostes spp.
Spinicoxipaussus spinicoxis
Spinicoxipaussus spp.
Stenidia sp. 1
Stereostoma sp. 2
Styphlodromus sp. 1
Styphlodromus sp. 2
Styphlodromus spp.
Syntomus sp. 12
Syntomus sp. 16
Syntomus sp. 20
Systolocranius sp. 2
Systolocranius sp. 3
Systolocranius sp. 5
Tachyta subvirens
Tefflus brevicostatus
Tefflus carinatus violaceus
Tefflus megerli
Tefflus spp.
Tetragonoderus sericatus
Thermophilum fornasinii hildebrandti
Thyreopterus sp. 2
Tibioscarites mandibularis
Trechodes kilimanus
Triaenogenius carinulus carinulus
Triaenogenius lugubris
Triaenogenius sculpturatus sculpturatus
Typhloscaris sp. 2
Typhloscaris sp. 3
Tyronia scutellata
Zuphium sp. 12
Zuphium sp. 13
Zuphium sp. 14
Zuphium sp. 15
pericaline sp. 25
pericaline sp. 29
platynine sp. 28
platynine sp. 62
platynine sp. 66

CECIDOMYIIDAE

Cecidomyiidae undet.

CERAMBYCIDAE

Callichromatini undet.
Cerambycidae undet.
Cerambycini undet.
Ceroplesis calabarica
Ceroplesis militaris
Ceroplesis poggei
Chromalizus aureovittis
Chromalizus fragrans cranchii
Compsomera spp.
Frea humeralis
Frea marmorata
Hesperophanini undet.
Lamiinae undet.
Mallodon downesii
Pachydissus spp.
Phantasis spp.
Plocaederus spp.
Sternotomis bohemani
Tetraglenes spp.
Tithoes spp.
Trachyderini undet.

CERAPHRONIDAE

Ceraphronidae undet.

CERATOPOGONIDAE

Bezzia spp.
Ceratopogonidae undet.
Clinohelea spp.
Forcipomyia spp.
Stilobezzia spirogyrae

CERCOPIDAE

Cercopidae undet.
Locris spp.

CERYLONIDAE

Cerylon weisei
Cerylonidae undet.
Euxestus phalacroides
Metacerylon brevicolle
Metacerylon conradti
Philothermopsis pygmaeus
Philothermopsis raffrayi
Philothermopsis spp.
Philothermopsis usambicus
Philothermus spp.
Philothermus tanzanensis

CHALCIDIDAE

Brachymeria spp.
Brachymerini undet.
Conura spp.
Epitranus spp.
Eucepsis spp.
Haltichellinae undet.
Lasiochalcidia spp.
Oxycoryphe spp.
Proconura spp.
Psilochalcis spp.
Trichoxenia spp.

CHELIFERIDAE

Hansenius fuelleborni
Lissochelifer strandi

CHERNETIDAE

Caffrowithius uncinatus

CHIRONOMIDAE

Chironomidae undet.

CHLOROCYPHIDAE

Platycypha caligata

CHLOROPIDAE

Chloropidae undet.
Oscinella spp.

CHROICOPTERIDAE

Gonypetella sp.

CHRYSIDIDAE

Amiseginae
Chrysididae undet.
Chrysis antennata
Chrysis capitalis
Chrysis delicatula
Chrysis dira
Chrysis excavata
Chrysis laeta
Chrysis lincea
Chrysis longigena
Chrysis mediocris
Chrysis spp.
Chrysis stilboides
Hedychrum montanum
Hedychrum spp.
Praestochrysis inops
Praestochrysis popularis
Praestochrysis spp.
Primeuchroeus ghilianii
Stilbum cyanurum
Trichrysis heliophila

CHRYSOMELIDAE

Altica spp.
Aspidomorpha biguttata
Aspidomorpha flavens
Aspidomorpha lateralis
Aspidomorpha quadrimaculata
Bruchinae undet.
Cassidinae undet.
Chaetocnema spp.
Chrysomelidae undet.
Chrysomelinae undet.
Criocerinae undet. undet.
Cryptocephalinae undet.
Epitrix spp.
Eugaleruca spp.
Eumolpinae undet.
Eupachytoma spp.
Galerucinae undet.
Galerucinae/Alticinae undet.
Lilioceris spp.
Longitarsus spp.
Luperini undet.
Medythia spp.
Megalognatha spp.
Sagra senegalensis

CHRYSOPIDAE

Chrysemosa

CHYROMYIDAE

Chyromyidae undet.

CICADELLIDAE

Agalliini
Austroagallia caboverdensis
Austroagallia meruensis
Austroagallia spp.
Balclutha spp.
Cicadellidae undet.
Cicadellinae undet.
Deltocephalinae undet.
Exitianus spp.
Gunghuyana spp.
Heteroptera
Idiocerinae undet. spp.
Idiocerus spp.
Osbornellus/Scaphotettix spp.
Stragania spp.
Tettigoniella leechi
Typhlocybinae undet.

CICADIDAE

Cicadoidea undet.
Heteroptera
Koma bombifrons
Platypleura rothschildi

CIIDAE

Cis spp.

CIMICOMORPHA

Heteroptera

CIXIIDAE

Cixiidae undet.

CLERIDAE

Cleridae undet.
Erymanthus spp.
Phloeocopus spp.

COCCIDAE

Coccidae undet.

COCCINELLIDAE

Adalia intermedia
Alesia kibonotensis
Alesia usambarica
Anisolemnia welwitschi
Bulea lichetshovi
Chilocorus distigma
Chilocorus quadrimaculatus
Coccinellidae undet.
Cydonia aurora
Cydonia lunata
Cydonia secessionis
Cydonia signaticollis
Cydonia vicina
Diomus rhodesianus
Dysis machadoi
Epilachna amorpha
Epilachna auroguttata
Epilachna bisdecemnotata
Epilachna bisdecemsignata
Epilachna boria
Epilachna calisto
Epilachna cormosana
Epilachna discrepens
Epilachna distincta
Epilachna gentilis
Epilachna guttifera
Epilachna hintzi
Epilachna humeralis
Epilachna imitata
Epilachna jole
Epilachna juvenca
Epilachna kivuensis
Epilachna kwaiensis
Epilachna maderi
Epilachna maga
Epilachna misella
Epilachna nodiuscula
Epilachna ocellata
Epilachna paykulli
Epilachna punctipennis
Epilachna quadrioculata
Epilachna regina
Epilachna sahlbergi
Epilachna similis
Epilachna similis quadrifasciata
Epilachna soluta
Epilachna soror
Epilachna spp.
Epilachna tarda
Epilachna tetracycla
Epilachna tetracycla juno
Epilachna umbratilis
Epilachna vigintiduomaculata
Epilachna vittula
Epilachna vulcanica
Epilachna vulpecula
Epilachna zetterstedi
Exochomus pulchellus
Exochomus spp.
Exochomus ventralis
Henosepilachna annulata
Henosepilachna bisseptemnottata
Henosepilachna bisseptemnottata usambarica
Henosepilachna chrysomelina
Henosepilachna chrysomelina reticulata
Henosepilachna connectens
Henosepilachna fulvosignata
Henosepilachna fulvosignata polymorpha
Henosepilachna hirta
Henosepilachna hirta zeta
Henosepilachna johanna
Henosepilachna kaffaensis
Henosepilachna labyrinthica
Henosepilachna morosa
Nephus voeltzkowi
Ortalia argillacea
Psyllobora blanda
Psyllobora thurifera
Scymnus alluaudi
Scymnus spp.
Stictoleis pardalina
Tropha variabilis

COCCOIDEA

Heteroptera

COENAGRIONIDAE

Aciagrion africanum
Aciagrion gracile
Africallagma elongatum
Ceriagrion glabrum
Ischnura senegalensis
Pseudagrion commoniae
Pseudagrion hageni
Pseudagrion kersteni
Pseudagrion lindicum
Pseudagrion spernatum gerstaeckeri
Pseudagrion sublacteum

COLLETIDAE

Colletes gorillarum
Colletes spp.
Hylaeus spp.

COLUBRIDAE

Homalopsis spp.

CONOPIDAE

Conops spp.
Physocephala spp.
Stylogaster spp.

COREIDAE

Anoplocnemis curvipes
Carlisis stuhlmanni
Cletus ochraceus
Cletus spp.
Coreidae undet.
Hydara tenuicornis
Jodera spp.
Petalocnemis apicalis
Plectropoda bicolor

CORIXIDAE

Corixidae undet.
Sigara pectoralis
Sigara sexlineata

CORYLOPHIDAE

Corylophidae undet.

COSSIDAE

Strigocossus moderata

CRABRONIDAE

Ammatomus spp.
Ammoplanus spp.
Astata spp.
Bembecinus argentifrons
Bembecinus loriculatus
Bembecinus somalicus
Bembecinus spp.
Bembix spp.
Cerceris amakosa
Cerceris diodonta
Cerceris electra
Cerceris ethiopia
Cerceris fischeri nobilitata
Cerceris hanangensis
Cerceris inconspicua
Cerceris iniqua
Cerceris laterifurcata
Cerceris mackinnona
Cerceris margarita
Cerceris moyale
Cerceris multipicta
Cerceris nasidens
Cerceris natalensis
Cerceris nut
Cerceris obscura
Cerceris pictifacies
Cerceris podagrosa
Cerceris pseudoanubis
Cerceris pseudolatericauda
Cerceris pseudowaltoni
Cerceris ruficauda ruficauda
Cerceris rufocincta
Cerceris serengeti
Cerceris shu
Cerceris sokotrae
Cerceris spinicaudata
Cerceris spp.
Cerceris straminea straminea
Cerceris tricolorata nigrifrons
Cerceris tsavoensis
Cerceris vagula
Cerceris vigilans
Cerceris xanthogaster
Crossocerus brunniventris wittei
Dasyproctus bipunctatus bipunctatus
Dasyproctus immitis
Dasyproctus kibonotensis kibonotensis
Dasyproctus localis
Dasyproctus medicus
Dasyproctus westermanni
Dicranorhina spp.
Gastrosericus bambara
Gastrosericus karooensis
Gastrosericus lamellatus
Gastrosericus pratensis
Gastrosericus pulchellus
Gastrosericus sanctus
Gastrosericus swalei
Gastrosericus waltlii
Harpactus spp.
Holotachysphex holognathus
Hoplisoides aglaia
Hoplisoides spp.
Kohliella alaris
Larra spp.
Liris bembesianus
Liris croesus
Liris diabolicus
Liris haemorrhoidalis
Liris rubellus
Liris spp.
Lyroda aethiopica
Miscophus chrysis
Miscophus spp.
Nitela spp.
Nysson spp.
Oxybelus spp.
Palarus oneili
Paranysson abdominalis
Paranysson brevispinosus
Paranysson helioryctoides
Paranysson quadridentatus
Parapiagetia erythropoda
Parapiagetia maligna
Parapiagetia spp.
Pericrabro sociabilis
Philanthus dichrous
Philanthus histrio
Philanthus nigrohirtus
Philanthus spp.
Philanthus triangulum
Pison montanum
Pison transvaalense
Polemistus braunsii
Prosopigastra creon
Prosopigastra morogoro
Prosopigastra neavei
Psenulus spp.
Solierella scrobiculata
Solierella spp.
Stizoides funebris
Stizus baumanni
Stizus spp.
Tachysphex aemulus
Tachysphex aethiopicus
Tachysphex albocinctus
Tachysphex angustus
Tachysphex argenticeps
Tachysphex asinus
Tachysphex aureorufoniger
Tachysphex auropilosus
Tachysphex bipustulosus
Tachysphex bostryx
Tachysphex brevipennis
Tachysphex bruneiceps
Tachysphex calidus
Tachysphex carinatus
Tachysphex consocius
Tachysphex costae
Tachysphex erythropus
Tachysphex erythrurus
Tachysphex fugax
Tachysphex gagates
Tachysphex harpax
Tachysphex marshalli
Tachysphex mediterraneus
Tachysphex mkomazi
Tachysphex modestus
Tachysphex mzingeli
Tachysphex niloticus
Tachysphex oberon
Tachysphex octodentatus
Tachysphex onager
Tachysphex pentheri
Tachysphex plicosus
Tachysphex quadricolor
Tachysphex rapax
Tachysphex rhacodes
Tachysphex samburu
Tachysphex sericeus
Tachysphex spectrum
Tachysphex spp.
Tachysphex taita
Tachysphex vulneratus
Tachytes abercornensis
Tachytes argyropis
Tachytes danae
Tachytes dilaticornis
Tachytes spp.
Tachytes testaceinervus
Trypoxylon abditum
Trypoxylon carcinum
Trypoxylon confrater
Trypoxylon leptogaster
Trypoxylon spp.

CRYPTOCHETIDAE

Cryptochetidae undet.

CRYPTOPHAGIDAE

Micrambe spp.

CULICIDAE

Culicidae undet.

CURCULIONIDAE

Alcidodes bifasciatus
Alcidodes erroneus
Alcidodes spp.
Alcidodes wirthi
Baridinae undet.
Blosyrus angulatus
Blosyrus obliquatus
Blosyrus spp.
Brachycerus spp.
Camptorhinini undet.
Chaunoderus marginalis
Cossoninae undet.
Cryptorhynchinae undet.
Curculionidae undet.
Cyrtogenius africus
Diocalandra frumenti
Entiminae undet.
Euplatypus hintzi
Gakmetus affinis
Gyponychus cervinus
Holonychus spp.
Lixinae undet.
Lixus spp.
Lobotrachelus spp.
Mecostylus buchwaldi
Microborus boops
Molytinae undet.
Myllocerus pallipes
Opseotrophus obesus
Platypodinae undet.
Polyclaeis spp.
Scolytinae undet.
Tanymecini undet.
Tychius spp.
Xyleborinus sharpae
Xyleborus affinis
Xyleborus allaudi
Xyleborus ferrugineus
Xyleborus spp.
Xyleborus volvulus

CURTONOTIDAE

Curtonotidae undet.
Cyrtona spp.

CYDNIDAE

Cydnidae undet.

DELPHACIDAE

Delphacidae undet.
Tropidocephala spp.

DERBIDAE

Derbidae undet.

DERMAPTERA

Dermaptera undet.

DERMESTIDAE

Attagenus spp.
Thorictus spp.

DEROPLATYIDAE

Danuria spp.

DIAPRIIDAE

Ambositra famosa
Basalys spp.
Belytinae undet.
Diapriidae undet.
Diapriinae undet.
Entomacis spp.
Paramesius spp.
Trichopria spp.

DIASPIDIDAE

Operculaspis crinita

DICTYOPHARIDAE

Dictyopharidae undet.

DINIDORIDAE

Aspongopus cuprifer
Aspongopus lividus
Aspongopus mysticus
Aspongopus nubilus
Aspongopus patruelis
Aspongopus viduatus
Coridius farleyi
Coridius lenoiri
Coridius putoni
Coridius spp.
Coridius viduatus

DIOPSIDAE

Diasemopsis aethiopica
Diasemopsis silvatica
Diopsidae undet.

DIPTERA

Diptera undet.

DISCOLOMATIDAE

Discoloma handenius MS
Discolomatidae undet.

DOLICHOPODIDAE

Asyndetus spp.
Chrysosoma leucopogon
Chrysosoma spp.
Condylostylus spp.
Dolichopodidae undet.
Medetera spp.
Sciapodinae undet.
Tachytrechus tessellatus

DRILIDAE

Drilidae undet.

DROSOPHILIDAE

Apenthecia spp.
Drosophila spp.
Drosophilidae undet.
Leucophenga spp.
Stegana spp.
Zaprionus spp.

DRYINIDAE

Aphelopus mediocarinatus
Aphelopus testaceus

DRYOPIDAE

Dryopidae undet.
Dryops spp.

DYTISCIDAE

Africophilus nesiotes
Bidessini undet.
Copelatus erichsonii
Cybister immarginatus
Cybister owas
Cybister spp.
Cybister tripunctatus africanus
Dytiscidae undet.
Dytiscus marginalis
Eretes spp.
Eretes sticticus
Herophydrus gigas
Herophydrus guineensis
Hydaticus arcuatus
Hydaticus galla
Hydaticus spp.
Hydroglyphus geminodes
Hydroglyphus sordidus
Hydroglyphus transvaalensis
Hydrovatus badeni
Hyphydrus conradsi
Hyphydrus impressus
Hyphydrus maculiceps
Hyphydrus signatus
Hyphydrus stipator
Laccophilus adspersus
Laccophilus continentalis
Laccophilus pellucidus
Laccophilus simplicistriatus
Laccophilus spp.
Laccophilus vermiculosus
Leiodytes evanescens
Philodytes umbrinus
Potamonectes scotti
Rhantaticus congestus
Yola tuberculata

ELASMIDAE

Elasmus spp.

ELATERIDAE

Aeoloides inops
Anchastus spp.
Anisomerus spp.
Cardiophorus angularis
Cardiophorus crux
Cardiophorus spp.
Conoderus kordofanus
Lanelater maculicollis
Lanelater spp.
Megapenthes spp.
Propsephus spp.
Tetralobus spp.
Zorochros spp.

ELMIDAE

Potamodytes spp.

EMBIIDAE

Cephalembia burensis
Cephalembia sjostedti
Cephalembia spp.
Coptembia leakyi
Dihybocercus beauxi
Dihybocercus bicolor
Dihybocercus burtti
Dihybocercus burtti intermediate
Dihybocercus concolor
Dihybocercus dilatus
Dihybocercus dilatus simplex
Dihybocercus discolor
Dihybocercus siculus
Dihybocercus simplex
Dihybocercus spp.
Dihybocercus trilobus
Dihybocercus victoriae
Embia auriciput
Gnathembia athia
Gnathembia burae
Gnathembia serengetia
Gnathembia spp.
Hoplitembia ekwendinae
Hoplitembia hanangae
Hoplitembia iringae
Hoplitembia karoi
Hoplitembia leakeyi
Hoplitembia manyarae
Hoplitembia new species
Hoplitembia sumbawangae
Rhagadochir vosseleri
Scelembia bullatus
Scelembia carpenteri
Scelembia katangae
Scelembia spp.
Scelembia tanganyikae
Streblembia acuta
Streblembia stricta
Tanzanembia kisimae
Tanzanembia manni
Tylembia brunnea
Tylembia carnegiei
Tylembia new species
Tylembia spp.

EMPIDIDAE

Empis spp.
Hilarempis spp.
Syneches spp.

ENCYRTIDAE

Cerchysius spp.
Encyrtidae undet.

ENDOMYCHIDAE

Chetryus diversifasciatus
Danae spp
Endomychidae undet.
Stenotarsus spp.

ENICOCEPHALIDAE

Enicocephalidae undet.
Hoplitocoris

ENVEJIDAE

Enveja spp.

EPHYDRIDAE

Ephydridae undet.
Notiphila spp.
Paralimna lamborni

EREBIDAE

Alytarchia amanda
Amerila bubo
Aroa discalis
Asota speciosa
Calesia zambesita
Calliodes pretiosissima
Carpostalagma chalybeata
Ctenuchini undet.
Cyligramma fluctuosa
Erebus macrops
Estigmene tenuistrigata
Eudocima materna
Euproctis spp.
Eyralpenus sublutea
Lymantriinae undet.
Metarctia atrivenata
Metarctia collocalia
Metarctia flavivena
Ophiusa mejanesi
Palasea marwitzi
Podomachla antinorii
Podomachla apicalis
Sphingomorpha chlorea
Spirama glaucescens
Teracotona clara
Thyretina (Syntomini) undet.
Ustjuzhania lineata

EREMIAPHILIDAE

Tarachodinae

EROTYLIDAE

Amblyscelis kelleni
Aulacochilus capensis
Dacne aequinoctialis
Megalodacne natalensis
Tritominae undet.

EULOPHIDAE

Entedoninae undet.
Euderus spp.
Eulophinae undet.
Pediobius spp.
Tetrastichinae undet.

EUMASTACIDAE

Euschmidtia fitzgeraldi

EUMENIDAE

Acarepipona curvirufolineata
Afrepipona lamptoensis
Allodynerus pervigilans

EUPELMIDAE

Eupelmidae undet.

EUPTEROTIDAE

Camerunia flava
Stenoglene sp.

EURYTOMIDAE

Eurytomidae undet.

EVANIIDAE

Evaniidae undet.
Prosevania spp.
Trissevania spp.

FIGITIDAE

Coneucoela tanganyikensis
Ganaspis spp.
Gronotoma pallida
Leptopilina spp.
Rhoptromeris spp.
Trichoplasta spp.
Trybliographa spp.

FLATIDAE

Dalapax postica
Ityraea nigrocincta var. speciosa

FORFICULIDAE

Diaperasticus erythrocephalus
Guanchia sjoestedti

FORMICIDAE

Aenictus spp.
Amblyopone spp.
Amblyoponini
Anochetus spp.
Atopomyrmex spp.
Axinidris spp.
Bondroitia spp.
Camponotus flavomarginatus
Camponotus sericeus
Camponotus spp.
Cardiocondyla emeryi
Carebara affinis
Carebara spp.
Cataulacus spp.
Crematogaster spp.
Dolichoderinae undet.
Dorylus nigricans molestus
Dorylus spp.
Ecitoninae undet.
Formicidae undet.
Hypoponera spp.
Lepisiota spp.
Leptogenys spp.
Megaponera analis
Meranoplus nanus
Mesoponera ambigua
Messor angularis
Myrmicaria spp.
Myrmicinae undet.
Ocymyrmex spp.
Odontomachini undet.
Odontomachus spp.
Oecophylla spp.
Oxyopomyrmex spp.
Pachycondyla spp.
Paltothyreus tarsata
Pheidole spp.
Phrynoponera spp.
Plagiolepis spp.
Platythyrea cribrinodis
Platythyrea schultzei
Platythyrea spp.
Plectroctena spp.
Polyrhachis andrei
Polyrhachis epinotalis
Polyrhachis gagates
Polyrhachis latispina
Polyrhachis medusa
Polyrhachis militaris
Polyrhachis otleti
Polyrhachis schistacea
Polyrhachis sp. nr. gerstaeckeri
Polyrhachis spp.
Strumigenys ludovici
Strumigenys lujae
Strumigenys maynei
Tapinoma spp.
Temnothorax spp.
Tetramorium mkomazi
Tetramorium robertsoni
Tetramorium sericeiventre
Tetramorium spp.

FULGOROIDEA

Heteroptera

GASTERUPTIIDAE

Gasteruptiidae undet.
Gasteruption sjoestedti

GELASTOCORIDAE

Gelastocoridae undet.

GEOMETRIDAE

Biston abruptaria
Geometridae undet. spp.
Geometrinae undet.
Pingasa spp.
Terina circumcincta
Zamarada spp.

GERRIDAE

Eurymetra natalensis
Gerridae undet.
Limnogonus hypoleucus

GLOSSINIDAE

Glossina longipennis
Glossina morsitans
Glossina pallidipes
Glossina swynnertoni
Glossinidae undet.

GOMPHIDAE

Paragomphus spp.

GRYLLIDAE

Euscyrtinae undet.
Gryllidae undet.
Gryllinae undet.
Gryllus bimaculatus
Homoeogryllus spp.
Oecanthus spp.
Sclerogryllinae undet.
Trigonidiinae undet.

GRYLLOTALPIDAE

Gryllotalpa africana
Gryllotalpidae undet.

GYRINIDAE

Aulonogyrus algoensis
Dineutus aereus
Dineutus spp.
Gyrinidae undet.
Orectogyrus cuprifer
Orectogyrus fusciventris
Orectogyrus leyroyi
Orectogyrus pallidiventris
Orectogyrus schistaceus

HALICTIDAE

Halictidae undet.
Halictini undet.
Halictus spp.
Lasioglossum duponti
Lipotriches rubella
Lipotriches spp.
Nomia chandleri
Nomia postscutellaris
Nomia spp.
Nomiinae undet.
Nomioidini undet.
Pseudapis amoenula
Sphecodes spp.
Steganomus ogilviae
Steganomus spp.
Thrinchostoma spp.

HELEOMYZIDAE

Heleomyzidae undet.

HELORIDAE

Helorus spp.

HEMIMERIDAE

Hemimerus vosseleri

HEMIPTERA

Heteroptera

HEPIALIDAE

Antihepialus keniae
Gorgopis spp.

HESPERIIDAE

Acada biseriata
Ampittia capenas
Apallaga biseriata
Bettonula bettoni
Borbo detecta
Chondrolepis niveicornis
Coeliades forestan forestan
Eretis herewardi herewardi
Eretis melania
Eretis umbra maculifera
Gegenes niso brevicornis
Hesperiidae undet.
Hesperiinae undet.
Larsenia perobscura
Metisella medea
Metisella orientalis
Metisella quadrisignatus
Pardaleodes edipus
Pardaleodes incerta
Spialia mafa higginsi
Xanthodisca vibius
Zenonia zeno

HETEROCERIDAE

Heterocerus abyssinicus

HETEROPTERA

Heteroptera
Heteroptera undet.

HISTERIDAE

Abraeinae
Atholus spp.
Dendrophilinae undet.
Exosternini undet.
Hister spp.
Histeridae undet.
Pachylister spp.
Pelorurus spp.
Platysomatini undet.
Tribalinae undet.

HOMOPTERA

Homoptera undet.

HYBOSORIDAE

Hybosorus illigeri
Phaeochrous spp.
Philharmostes werneri

HYBOTIDAE

Elaphropeza spp.
Hybotinae undet.
Ocydromiinae undet.
Tachydromia spp.
Tachydromiinae undet.

HYDROMETRIDAE

Hydrometra spp.

HYDROPHILIDAE

Chasmogenus spp.
Cryptopleurum spp.
Dactylosternum spp.
Hydrobiomorpha spp.
Hydrochara flavipalpis
Hydrophilidae undet.
Omicrini undet.
Pachysternum spp.
Sphaeridiinae undet.
Sphaeridium spp.
Sternolophus spp.

HYDROPSYCHIDAE

Macrostemum inscriptum

HYDROPTILIDAE

Hydroptila spp.

HYMENOPTERA

Hymenoptera undet.

ICHNEUMONIDAE

Acaenitinae undet.
Banchinae undet.
Campopleginae undet.
Coelichneumon
Cremastinae undet.
Cryptinae undet.
Enicospilus fenestralis
Enicospilus pacificus
Enicospilus spp.
Hypsicera spp.
Ichneumoninae undet.
Mesochorinae undet.
Metopiinae undet.
Netelia spp.
Ophioninae undet.
Orthocentrinae undet.
Osprynchotus spp.
Pimplinae undet.
Tersilochinae undet.

ISSIDAE

Issidae undet.

LABIDURIDAE

Nala saegeri

LABIIDAE

Paralabella curvicauda
Spongovostox marginalis
Spongovostox testaceus

LAEMOPHLOEIDAE

Placonotus spp.
Planolestes spp.

LAMPYRIDAE

Lampyridae undet.

LANGURIIDAE

Languriinae undet.

LASIOCAMPIDAE

Beralade continua
Bombycopsis conspersa
Opisthodontia spp.
Philotherma media

LATRIDIIDAE

Latridiidae undet.

LAUXANIIDAE

Cestrotus spp.
Homoneura spp.
Lauxaniidae undet.
Sapromyza spp.

LENTULIDAE

Usambilla affinis
Usambilla spp.
Usambilla turgidicrus olivacea
Usambilla usambarica

LEPIDOPTERA

Lepidoptera undet.
Lepidoptera undet. Papered

LEPTOCERIDAE

Leptoceridae undet.

LEPTOPODIDAE

Patapius africanus

LEUCOSPIDAE

Leucospidae undet.
Micrapion clavaforme
Micrapion nasutum

LIBELLULIDAE

Brachythemis lacustris
Brachythemis leucosticta
Crocothemis erythraea
Orthetrum julia falsum
Palpopleura lucia

LIMACODIDAE

Parasa vivida
Taeda aetitis

LIMNICHIDAE

Limnichidae undet.

LONCHAEIDAE

Dasiops munroi
Dasiops spp.
Lamprolonchaea smaragdi

LUCANIDAE

Lucanidae undet.
Nigidius amplicollis
Nigidius delegorguei
Nigidius laticornis
Nigidius nitidus
Nigidius perforatus
Nigidius rhodesianus
Prosopocoilus natalensis
Prosopocoilus specularis
Prosopocoilus spp.
Prosopocoilus umhangi

LYCAENIDAE

Anthene spp.
Axiocerses spp.
Azanus spp.
Iolaus spp.
Lycaenidae undet.
Uranothauma falkensteinii

LYCIDAE

Erotinae undet.
Lycidae undet.
Lycus spp.
Lygistopterus spp.
Plateros bequaerti

LYGAEIDAE

Atkinsonianus spp.
Dieuches africanus
Dieuches coenosus
Dieuches spp.
Dieuches triangulus
Diniella spp.
Elasmolomus transversus
Geocoris amabilis
Geocoris lineolus notabilis
Geocoris ruficeps
Graptostethus electus
Horridipamera nietneri
Ischnodemus zavattarii
Lethaeini undet.
Lethaeus africanus
Lethaeus lethierryi
Lethaeus spp.
Lygaeidae undet.
Lygaeus bettoni
Mizaldus spp.
Naphius apicalis
Naphius zavattarii
Nysius spp.
Oncopeltus famelicus
Oncopeltus spp.
Paromius paraclypeatus
Poeanticus pernix
Polycrates consutus
Polycrates spp.
Pseudopachybrachius capicolis
Spilostethus lemniscatus
Spilostethus mimus
Spilostethus pandurus
Spilostethus trilineatus
Stalagmostethus furcatus
Stilbocoris spp.

LYMEXYLIDAE

Atractocerus brevicornis

MANTIDAE

Mantodea undet.
Sphodromantis spp.

MANTISPIDAE

Mantispa nana
Mantispa navasi
Mantispa verruculata

MEENOPLIDAE

Meenoplidae undet.

MEGACHILIDAE

Afranthidium
Anthidiini undet.
Coelioxys barkeri
Coelioxys caeruleipennis
Coelioxys nama
Coelioxys nasuta
Coelioxys planidens
Coelioxys pruinosa
Coelioxys setosa
Coelioxys simulans
Coelioxys torrida
Euaspis spp.
Heriades spp.
Megachile spp.
Noteriades spp.nifoata
Osmiini undet.
Pachyanthidium spp.
Pseudoanthidium truncatum
Pseudoheriades spp.
Serapista denticulata

MEGASPILIDAE

Megaspilidae undet.
Megaspilus spp.

MELANDRYIDAE

Melandryidae undet.

MELITTIDAE

Dasypoda spp.

MELOIDAE

Ceroctis callicera
Cylindrothorax spp.
Meloidae undet.
Mylabrina undet.

MELYRIDAE

Melyridae undet.

MEMBRACIDAE

Anchon nigris
Centrotinae undet.
Membracidae undet.

MICROPEZIDAE

Micropezidae undet.

MILICHIIDAE

Desmometopa spp.
Milichia spp.
Milichiella spp.

MIRIDAE

Campylomma spp.
Deraeocorinae undet.
Deraeocoris spp.
Dicyphini undet.
Dolichomiris sjostedti
Eurystylus spp.
Phylini undet.
Proboscidocoris spp.
Rhinomiridus spp.
Sejanus spp.
Stenotus spp.
Sthenaridea nigra
Sthenaridea spp.
Taylorilygus spp.

MOGOPLISTIDAE

Mogoplistidae undet.

MONOTOMIDAE

Europs

MORDELLIDAE

Mordellidae undet.

MUSCIDAE

Curranosia cerciformis
Dichaetomyia albivitta
Dichaetomyia fasciventris
Dichaetomyia immaculiventris
Dichaetomyia luteiventris
Dichaetomyia serena
Helina conformis
Helina quadruplex quadruplex
Limnophora capensis
Limnophora ochribasis
Limnophora quaterna
Lispe pectinipes
Mitroplatia smaragdina
Morellia setosa
Musca conducens
Musca domestica callera
Musca gabonensis
Musca heidiae
Musca lusoria
Musca munroi
Musca sorbens
Musca spp.
Musca xanthomelas
Muscidae undet.
Neomyia nudissima
Phaonia flavicornis
Phaonia ocellaris
Phaonia varians
Pyrellia spinthera
Pyrellina distincta
Pyrellina inventrix
Pyrellina ruficauda
Pyrellina spp.

MUSCOIDEA

Anthomyiidae/Muscidae undet.

MUTILLIDAE

Acanthomutilla curtispinosa
Ceratotilla dolosa septemmaculata
Ceratotilla spp.
Dasylabris spp.
Dasylabroides spp.
Dolichomutilla spp.
Glossotilla congoensis
Glossotilla rhodesiaca
Glossotilla suavis
Labidomilla spp.
Lophotilla spp.
Mimecomutilla djibutina rubriceps
Mimecotilla spp.
Mutillidae undet.
Mutillinae undet.
Myrmillinae undet.
Odontotilla bidentata
Omotilla
Omotilla graziani
Omotilla graziani eugenii
Pristomutilla ctenogera
Pristomutilla ctenophora
Pristomutilla dentidorsis
Pristomutilla dorsidentata
Pristomutilla spp.
Rhopalomutilla spp.
Smicromyrme spp.
Smicromyrmilla spp.
Stenomutilla spp.
Trogaspidia luangwicola
Trogaspidia medon
Trogaspidia samburuana
Trogaspidia vetustata
Tropidotilla spp.

MYCETOPHAGIDAE

Mycetophagidae undet.

MYCETOPHILIDAE

Mycetophila spp.
Mycetophilidae undet.
Mycomyini undet.
Phronia spp.

MYDIDAE

Mydidae undet.

MYMARIDAE

Anaphes
Gonatocerus
Gonatocerus spp.
Mymaridae undet.

MYRMELEONTIDAE

Hagenomyia tristis
Myrmeleon lethifer
Myrmeleon obscurus
Myrmeleon quinquemaculatus
Myrmeleon spp.

NABIDAE

Nabidae undet.

NANOMANTIDAE

Chloromantis sp.
Negromantis spp.

NAUCORIDAE

Aneurocoris insolitus
Laccocoris limigenus aurivilii
Naucoridae undet.

NEMESTRINIDAE

Atriadops vespertilio

NEMOPTERIDAE

Nemeura glauningi

NEPIDAE

Nepinae undet.

NERIIDAE

Neriidae undet.

NITIDULIDAE

Axyra parallela
Axyra setosa
Brachypeplus spp.
Cybocephalus spp.
Meligethes spp.
Meligethinae undet.
Neothalycra hacquardi
Nitidulidae undet.

NOCTICOLIDAE

Alluaudellina cavernicola

NOCTUIDAE

Crameria amabilis
Leucovis alba
Noctuidae undet.
Noctuinae undet.
Timora disticta
Timora leucosticta

NOLIDAE

Eligma laetepicta

NOTERIDAE

Canthydrus biguttatus
Canthydrus notula
Hydrocanthinae undet.
Hydrocanthus grandis
Synchortus simplex

NOTODONTIDAE

Afrocerura
Desmeocraera basilis
Drapetides uniformis
Scalmicauda bicolorata
Trotonotus bettoni

NOTONECTIDAE

Notonectidae unknown

NYMPHALIDAE

Acraea eltringhami
Acraea equatorialis
Acraea natalica
Acraea serena
Amauris
Amauris albimaculata
Byblia anvatara acheloia
Charaxes acuminatus
Charaxes baumanni baumanni
Charaxes brutus natalensis
Charaxes candiope
Charaxes pollux geminus
Charaxes varanes varanes
Charaxes zoolina
Danaidae undet.
Danaus chrysippus dorippus
Euphaedra neophron
Euphaedra orientalis
Eurytela hiarbas
Hamanumida daedalus
Hypolimnas misippus
Hypolimnas spp.
Junonia oenome oenome
Junonia terea elgiva
Neocoenyra duplex
Neocoenyra gregorii
Nymphalidae undet.
Salamis temora
Telchinia encedon
Telchinia johnstoni
Telchinia lycoa
Vanessa abyssinica
Vanessa hippomene

OEDEMERIDAE

Oedemeridae undet.

OLIGOTOMIDAE

Aposthonia minuscula
Oligotoma saundersii

ORTHOPTERA

Orthoptera undet.

OSMYLIDAE

Spilosmylus

OTITIDAE

Otitidae undet.

PAPILIONIDAE

Graphium antheus antheus
Graphium leonidas leonidas
Graphium morania
Graphium philonoe philonoe
Graphium porthaon
Graphium spp.
Papilio dardanus cenea
Papilio dardanus tibullus
Papilio demodocus demodocus
Papilio echeriodies echerioides
Papilio hornimani
Papilio nurettini
Papilio phorcas phorcas

PASSALIDAE

Didimus sansibaricus
Erionomus latericrinitus
Passalidae undet.
Proculini undet.

PENTATOMIDAE

Acrosternum miliaris
Acrosternum spp.
Aethemenes nigropunctata
Agonoscelis longirostris
Agonoscelis versicolor
Antestia anchora
Antestia variegata
Antestiopsis intricata
Aspavia armigera
Aspavia pallidispina
Aspavia spp.
Atelocera notatipennis
Atelocera serrata
Atelocera spinulosa
Atelocera spp.
Bathycoelia ovalis
Boerias ventralis
Carbula blanda
Carbula elegans
Carbula humerigera
Carbula spp.
Carbula trinotata
Carbula trisignata
Carpocoris fuscipennis
Caura rufiventris
Caystrus marginiventris
Coenomorpha agilis
Coenomorpha spp.
Dalsira costalis
Dalsira distincta
Dalsira spp.
Dismegistus costalis
Dorycoris pavoninus
Dryadocoris apicalis
Dryadocoris spp.
Erachteus boris
Erachteus spinosus
Halyini undet.
Halyomorpha picus
Halyomorpha spp.
Holcostethus apicalis
Lerida pugnax
Lerida punctata
Lerida spp.
Macrorhaphis acuta
Menaccarus spp.
Myrocheini undet.
Nezara fieberi
Nezara viridula
Parantestia cincticollis
Peltastucus punctatus
Phyllocephalinae undet.
Platacantha lutea
Platynopiellus septendecimaculatus
Podops spp.
Sepontia nitens
Stenozygum angulare
Stenozygum bergrothi
Stenozygum mombasanum
Stenozygum spp.
Zicrona caerulea

PENTATOMOIDEA

Pentatomoidea undet. undetermined - N

PHALACRIDAE

Olibrosoma spp.
Phalacridae undet.
Pseudolibrus spp.

PHASMIDA

Phasmida undet.

PHORIDAE

Diplonevra spp.
Dohrniphora spp.
Epacteoselia provallaris
Hexacanthophora cohabitans
Hexacanthorophora cohabitans
Megaselia spp.
Termitophilomyia gracilis - S
Termitosagama henningsi - S
Termitostroma schmitzi - S
Thaumatoxena andreinii - S
Woodiphora spp.

PIERIDAE

Afrodryas leda
Anaphaeis aurota aurota
Anaphaeis creona severina
Appias lasti lasti
Belenois margaritacea margaritacea
Belenois thysa
Belenois thysa thysa
Belenois victoria victoria
Belenois zochalia zochalia
Catopsilia florella
Colias electo electo
Colotis antevippe antevippe
Colotis calais calais
Colotis chrysonome chrysonome
Colotis eborea annae
Colotis eucharis incretus
Colotis evippe evippe
Colotis evippe omphale
Colotis ione ione
Colotis spp.
Colotis vesta
Eurema brigitta brigitta
Eurema hecabe senegalensis
Eurema spp.
Leptosia alcesta alcesta
Mylothris chloris xantholeuca
Nepheronia buquetti buquetti
Pieridae undet.
Pseudanaphaeis gidica gidica
Pseudanaphaeis raffrayi raffrayi

PIPUNCULIDAE

Cephalops hemistilbus
Cephalops obtusus
Congomyia spp.
Eudorylas spp.
Microcephalops stenopsis
Pipunculidae undet.
Tomosvaryella propria
Tomosvaryella subvirescens

PLATASPIDAE

Brachyplatys spp.
Coptosoma spp.
Plataspidae undet.
Plataspis spp.

PLATYCNEMIDIDAE

Allocnemis abbotti

PLATYGASTRIDAE

Inostemma spp.
Platygastridae undet.

PLATYPEZIDAE

Platypezidae undet.

PLATYSTOMATIDAE

Bromophila caffra
Peltacanthina spp.
Platystomatidae undet.

PLEIDAE

Pleidae undet.

PLOKIOPHILIDAE

Heteroptera

POACEAE

Perotis spp.

POMACENTRIDAE

Sargus spp.

POMPILIDAE

Anoplius morosus
Atopopompilus jacens
Auplopus
Auplopus laevigatus
Batozonellus fuliginosus
Cyphononyx bretonii
Episyron histrio
Hemipepsis refulgens
Hemipepsis vespertilio
Poecilagenia spp.
Pompilidae undet.
Priocnemis spp.

PRIONOCERIDAE

Prionoceridae undet.
Prionocerus caeruleipennis

PROCTOTRUPIDAE

Proctotrupidae undet.

PSYLLIDAE

Psyllidae undet.

PSYLLOIDEA

Heteroptera

PTEROMALIDAE

Diparinae undet.
Pteromalidae undet.

PTEROPHORIDAE

Pterophoridae undet.

PYGIDICRANIDAE

Dacnodes spp.
Echinosoma fuscum
Echinosoma spp. N
Schizodiplatys vosseleri

PYRALOIDEA

Pyraloidea undet.

PYRGOMORPHIDAE

Atractomorpha acutipennis gerstaeckeri
Dictyophorus griseus griseus
Pyrgomorphella arachidis
Pyrgomorphidae undet.
Stenoscepa obscura
Zonocerus elegans

PYRGOTIDAE

Pyrgotidae undet.

PYRRHOCORIDAE

Aderrhis spp.
Cenaeus spp.
Dysdercus cardinalis
Dysdercus fasciatus
Dysdercus flavidus
Dysdercus intermedius
Dysdercus nigrofasciatus
Dysdercus orientalis
Dysdercus superstitiosus
Probergrothius confusus
Probergrothius exsanguis
Pyrrhocoridae undet.
Roscius elongatus
Roscius spp.

REDUVIIDAE

Acanthaspis
Barrosia binodosa
Bobba spp.
Bobba villiersi
Cethera musiva
Cetherinae undet.
Cleptocoris spp.
Ectomocoris spp.
Ectrichodiinae undet.
Edocla spp.
Glymmatophora spp.
Harpactorinae undet.
Heteroptera
Melanolestes spp.
Orthunga spp.
Peiratinae undet.
Phonergates nigriventris
Platychiria umbrosa
Platymeris biguttata
Ploiaria spp.
Reduviidae undet.
Reduviinae undet.
Sphedanovarus camerunensis
Stenopodinae undet.
Tinna spp.
Tribelocephala spp.
Tribelocephalinae undet.
Trichedocla pilosula ?

RHAGIONIDAE

Chrysopilus spp.

RHOPALIDAE

Rhopalidae undet.

RHYPAROCHROMIDAE

Elasmolomus spp.
Pseudopachybrachius spp.

RIPIPHORIDAE

Macrosiagon bipunctata
Ripiphoridae undet.

SALPINGIDAE

Elacatis
Ocholissa spp.

SARCOPHAGIDAE

Apodacra natalensis
Blaesoxipha rufipes
Blaesoxipha rufipes - S
Chauliooestrus denudatus
Craticulina diffusa
Craticulina seriata
Dolichotachina bechuanae
Dolichotachina cuthbertsoni
Dolichotachina spp.
Helicobia spp.
Hoplacephala schistacea
Hoplacephala spp.
Metopia brincki
Metopia spp.
Metopodiella tenuis
Miltogramma munroi
Miltogramma spp.
Phylloteles hessei
Protomiltogramma kenyae
Protomiltogramma lucida
Protomiltogramma spp.
Pterella spp.
Sarcophaga africa
Sarcophaga benefactor
Sarcophaga freedmani
Sarcophaga furcoides
Sarcophaga hirtipes
Sarcophaga inaequalis
Sarcophaga limbata
Sarcophaga lindneriana
Sarcophaga spilogaster
Sarcophaga spp.
Sarcophaga weyeri
Senotainia albifrons
Senotainia grisea
Senotainia spp.
Senotainia tanzaniae
Taxigramma multipunctatum

SATURNIIDAE

Aurivillius arata
Gonimbrasia spp.
Heniocha distincta
Imbrasia spp.
Micragone trefurthi
Pselaphelia gemmifera
Pselaphelia spp.
Pseudaphelia apollinaris
Urota sinope

SCARABAEIDAE

Adoretus spp.
Allogymnopleurus umbrinus
Amaurodes passerinii
Anachalcos aurescens
Anachalcos convexus
Anachalcos cupreus
Anachalcos magnus
Anachalcos spp.
Anisorrhina flavomaculata
Anisorrhina laeviplaga
Anomalini undet.
Aphodiinae undet.
Aphodius calcaratus
Aphodius impurus
Aphodius maculicollis
Aphodius senegalensis
Apocnosis striata
Caelorrhina barthi mashuna
Camenta rubropilosa
Camentini undet.
Canthon spp.
Catharsius eteocleo
Catharsius inermis
Catharsius satyrus
Catharsius spp.
Cetoniinae undet.
Cheirolasia burkei
Chelorrhina spp.
Chlorocala africana
Chlorocala africana oertzeni
Chlorocala africana subsuturalis
Chondrorrhina picturata
Chondrorrhina tricolor
Comythovalgus fasciculatus
Conradtia principalis
Copris diversus
Copris elphenor
Copris spp.
Cyclocephala spp.
Cyphonistes vallatus
Cyprolais cornuta
Cyprolais nyassica
Cyprolais preissi
Cyrtocamenta herberti
Diastellopalpus spp.
Dicronorhina derbyana
Dicronorhina oberthuri
Digitonthophagus gazella
Diplognatha gagates
Dischista cincta
Discopeltis lateralis
Drepanocerus abyssinicus
Drepanocerus fastidius
Drepanocerus spp.
Dyspilophora triviatta
Eudicella nyassica
Eudicella smithi
Eulepida sinuatifrons
Euoniticellus nasicornis
Euoniticellus spp.
Fornasinius fornasinii
Forrasinius spp.
Garreta azurcus
Garreta malleolus
Gnathocera cruda
Gnathocera triviatta
Gnathocera truncata
Goliathus albosignatus
Goliathus kolbei
Gymnopleurus fulgidus
Gymnopleurus ignitus
Gymnopleurus sericeifrons
Gymnopleurus virens
Gyronotus pumilus
Haematonotus hauseri
Heliocopris andersoni
Heliocopris bucephalus
Heliocopris colossus
Heliocopris erycoides
Heliocopris gigas
Heliocopris hamadryas
Heliocopris hunteri
Heliocopris spp.
Heterolignus truncaticeps
Heteroligus truncaticeps
Hypselogenia billbergi
Kheper aeratus ?
Kheper asceticus
Kheper prodigiosus
Lepidomela africana
Lissomelas spp.
Lophorrhina donckieri
Lophorrina donckieri
Mausoleopsis amabilis
Mazoe sordida
Megalorrhina harrisi
Melanocamenta rufina
Melinesthes elongata
Melolonthinae undet.
Micrelaphinis adspersula
Neoserica kilimandscharcana
Neosisyphus spp.
Neptunides polychrous
Niphetophora carneola
Oniticellus plaratus
Onitis aerarius
Onitis alexis
Onitis fulgidus
Onitis meyeri
Onitis spp.
Onitis vanderkelleni
Onthophagus laceratus
Onthophagus plavolimbatus
Onthophagus vinctus
Orphninae undet.
Oryctes boas
Oryctes monoceros
Oxythyrea bucobensis
Oxythyrea parallelocollis ?
Oxythyrea plebeja
Oxythyrea similis
Oxythyrea spp.
Pachnoda discolor
Pachnoda ephippiata
Pachnoda marginella
Pachnoda rufa
Pachnoda spp.
Pachnoda tridentata
Pachnoda trimaculata
Pachylomera femoralis
Paleopragma petersi
Pedinorrhina subaenea
Pentodontini undet.
Phileurini undet.
Phoxomela umbrosa
Plaesiorrhinella cinctuta
Plaesiorrhinella mhondana
Plaesiorrhinella recurva
Plaesiorrhinella watkinsiana
Polybaphes fasciolata
Polystalactica punctulata
Ponerotrogus annadalei
Popillia bipunctata
Popillia dorsofasciata
Porphyronata maculatissima
Proagoderus lanista
Proteroschiza wituensis
Psadacoptera simonsi
Pseudinca furcatus
Pseudinca spp.
Ptychedesthes gratiosa
Pycnoschema operculatum musicum
Ramphorrhina bertolonii
Rhabdotis aulica
Rhabdotis chalcea
Rhabdotis sobrina
Rutelinae undet.
Scarabaeidae undet.
Scarabaeinae
Scarabaeini undet.
Scarabaeus gangeticus
Schizonycha africana
Serica spp.
Sericini undet.
Sparrmannia flava
Stenovalgus bifasciatus
Stephanorrhina adelpha
Stephanorrhina princeps
Stephanorrhina pygideomaculata
Stethodesma stachiani servillei
Taeniesthes specularis
Tetragonorhina induta
Tiniocellus spinipes
Tmesorrhina laevis
Tmesorrhina viridicyanea
Trochalus fraterculus
Trochalus undeter.
Trymodera aterrima
Valginae undet.

SCATOPSIDAE

Scatopsidae undet.

SCELIONIDAE

Anteromorpha spp.
Apteroscelio spp.
Baeus spp.
Calliscelio spp.
Dichoteleas spp.
Gryon spp.
Macroteleia spp.
Opisthacantha spp.
Psilanteris spp.
Scelionidae undet.
Scelioninae undet.
Telenomus spp.
Trimorus spp.

SCENOPINIDAE

Scenopinidae undet.

SCIARIDAE

Sciaridae undet.

SCIOMYZIDAE

Sepedon saegeri
Sepedon spp.

SCIRTIDAE

Scirtidae undet.

SCLEROGIBBIDAE

Caenosclerogibba probethyloides
Probethylus callani
Sclerogibba magretti

SCOLIIDAE

Aureimeris fasciatella arnoldi
Aureimeris mansueta mombasae
Campsomeriella caelebs
Cathimeris hymenaea bradleyana
Cathimeris hymenaea stordyi
Cathimeris lachesis lachesis
Megameris soleata
Megameris soleata quinquemarginata
Micromeriella hyalina
Micromeriella hyalina insuperata
Scolia ruficornis melanaria
Scoliidae undet.

SCOLYTIDAE

Doliopygus spp.

SCRAPTIIDAE

Scraptiidae undet.

SCUTELLERIDAE

Callidea bohemani
Callidea dregi
Callidea duodecimpunctata
Callidea natalensis
Chrysocoris atricapillus
Cryptacrus comes
Hotea subfasciata
Scutelleridae undet.
Sphaerocoris annulus
Sphaerocoris spp.
Sphaerocoris testudogrisea
Steganocerus multipunctatus

SCYDMAENIDAE

Cyrtoscydmini undet.
Scydmaenus spp.

SEPSIDAE

Sepsidae undet.
Sepsis lateralis

SESIIDAE

Sesiidae undet.

SILVANIDAE

Oryzaephilus spp.
Parasilvius fairmairei
Parasilvius mimosae
Parasilvius ocellatus
Silvanus inarmatus
Silvanus proximus

SIMULIIDAE

Simuliidae undet.

SOLANACEAE

Oryctes spp.

SPHAEROCERIDAE

Chaetopodella spp.
Coproica spp.
Leptocera spp. (nigra group)
Metaborborus spp.
Opacifrons spp.
Phthitia spp.
Poecilosomella angulata
Poecilosomella spp.
Rachispoda spp.
Rachispoda subtinctipennis
Sphaeroceridae undet.
Trachyopella spp.

SPHECIDAE

Ammophila argyrocephala
Ammophila barbarorum
Ammophila bechuana
Ammophila beniniensis beniniensis
Ammophila calva
Ammophila curvistriata
Ammophila dolichodera
Ammophila dubia
Ammophila insignis insignis
Ammophila punctaticeps
Ammophila resseli
Ammophila rubiginosa
Ammophila rubripes
Ammophila spp.
Chalybion laevigatum
Chalybion sommereni
Chlorion maxillosum ciliatum
Isodontia longiventris
Isodontia pelopoeiformis
Isodontia stanleyi
Parapsammophila ludovicus
Podalonia spp.
Prionyx crudelis
Prionyx kirbii
Prionyx spp.
Prionyx viduatus
Sceliphron quartinae
Sceliphron spirifex
Sceliphron spp.
Sphex feijeni
Sphex fumicatus
Sphex nigrohirtus
Sphex pseudosatanas
Sphex rufiscutis rufiscutis
Sphex spp.
Sphex umtalicus

SPHINDIDAE

Sphindidae undet.

SPHINGIDAE

Agrius convolvuli
Andriasa contraria contraria
Cephonodes hylas
Coelonia fulvinotata
Leucostrophus alterhirundo
Macroglossum trochilus
Neopolyptychus compar compar
Nephele hespera
Nephele vau
Polyptychus spp.
Rufoclanis fulgurans
Temnora sardanus

STAPHYLINIDAE

Aleochara angusticollis
Aleochara bohemani
Aleocharinae
Anotylus alticeps
Anotylus spp.
Astenus spp.
Atheta convexula
Atheta densiventris
Atheta dilutipennis
Atheta invicta
Atheta spp.
Atheta viatica
Carpelimus spp.
Coproporus spp.
Cordalia csikii
Demerina alzadae
Demerina hirustus
Demerina kymrae
Derema foveicollis
Elaphromniusa amicissima
Elaphromniusa metasternalis
Eleusis spp.
Espeson spp.
Falagria coarcticollis
Gyrophaena polystictorum persoonii
Holobus chrysopyga
Holobus insignis
Lathrobium spp.
Lispinus spp.
Longiprimitarsus amaniensis
Makrakanthakneme rufa
Megarthrus spp.
Methneria paradoxicornis
Nacaeus spp.
Neolosus spp.
Osorius spp.
Oxytelus reductus
Paederini
Paederus spp.
Palaminus spp.
Pelioptera opaca
Philonthina undet.
Philonthus spp.
Pinophilinus spp.
Pinophilus spp.
Platydracus spp.
Pronomaea quinquedentata
Pronomaea spectabilis
Pselaphinae undet.
Pseudotetrastica polita
Pygostenini undet.
Rugilus spp.
Scaphidiinae undet.
Sepedophilus spp.
Staphylinidae undet.
Thinodromus spp.
Xantholinini undet.
Zyras lucens
Zyras pseudoarmatus
Zyras spp.

STATHMOPODIDAE

Stathmopodidae undet.

STENOCEPHALIDAE

Dicranocephalus spp.
Stenocephalidae undet.

STEPHANIDAE

Foenatopus alutaceous

STERNORRHYNCHA

Heteroptera

STRATIOMYIDAE

Hermetia illucens
Hypoceromys spp.
Isomerocera quadrilineata
Microchrysa circumscripta
Microchrysa congoensis
Nigritomyia spp.
Nyplatys spp.
Odontomyia spp.
Oplodontha spp.
Oxycera spp.
Ptecticus bequaerti
Ptecticus spp.
Sternobrithes spp.
Stratiomyidae undet.
Tinda nigra

SYMPHYTA

Symphyta undet.

SYRPHIDAE

Allobaccha brevis
Asarkina ericetorum
Asarkina medjensis
Asarkina spp.
Cerioides spp.
Eumerus compactus species group
Eumerus dentitarsatus
Eumerus grossus
Eumerus obliquus
Eumerus peterseni
Eumerus sudanus
Eumerus triangularis
Eumerus triangularis species group
Eumerus tripeolus
Eumerus usambarensis
Eumerus varipennis
Eumerus villeneuvei
Microdon spp.
Paragus borbonicus
Paragus capricorni
Paragus minutus
Phytomia natalensis
Rhingia caerulescens
Rhingia cuthbertsoni
Rhingia lutea
Sphiximorpha marginalis
Syritta bulbus
Syritta flaviventris
Syritta latitarsata
Syritta spp.
Syrphidae undet.

TABANIDAE

Chrysops spp.
Haematopota brunnipennis
Haematopota distincta
Haematopota distincta sica
Haematopota hirta
Haematopota nobilis
Haematopota spp.
Haematopota unicolor
Haematopota vittata
Philoliche auricoma
Philoliche compacta
Tabanidae undet.
Tabanocella innotata
Tabanus atrimanus
Tabanus biguttatus
Tabanus conformis
Tabanus fraternus
Tabanus gratus
Tabanus insignis
Tabanus par
Tabanus quadriguttatus
Tabanus secedens
Tabanus spp.
Tabanus taeniola

TACHINIDAE

Aplomya spp.
Blepharella spp.
Chlorolydella spp.
Chromatophania spp.
Dejeania spp.
Deopalpus spp.
Dexia spp.
Drino spp.
Exorista spp.
Gonia spp.
Hermya spp.
Kinangopana spp.
Linnaemya spp.
Microphthalma spp.
Mintho spp.
Nemoraea spp.
Nemorilla cruciata
Ocypteromima spp.
Pales spp.
Peribaea spp.
Phasiinae undet.
Phorocerosoma spp.
Siphona cuthbertsoni
Siphona spp.
Sumpigaster spp.
Tachinidae undet.
Trigonospila spp.
Zelindopsis spp.

TENEBRIONIDAE

Adelostomina spp.
Adesmia detrita sspp.
Adesmia reticularis
Adesmiini undet.
Alleculini undet.
Alphitobius spp.
Amarygmini undet.
Amiantus castanopterus
Anaedus leleupi
Anaedus spp.
Anchophthalmus silphoides
Anchophthalmus spp.
Anomalipus spp.
Chirocharis kraatzi
Chirocharis spp.
Chirocharis stygica
Corticeus spp.
Cossyphodinus spp.
Cryphaeus taurus
Diodontes areolatus
Dioedus spp.
Droschrina undet.
Dysogena pilosula
Emmallus major
Emmallus spp.
Emmalus spp.
Endustomus magnicollis
Endustomus spp.
Eulytus nodipennis
Eupezus longipennis
Eupezus natalensis
Eupezus spp.
Glyptopteryx interioris
Glyptopteryx spp.
Gnophota spp.
Gonocephalum granohispidum
Gonocephalum simplex
Gonocephalum spp.
Gonocnemis spp.
Gonopus spp.
Heterotarsus tenebriodes
Himatismus spp.
Hoplonyx spp.
Hyperops spp.
Lagria spp.
Lagria villosa
Lagriini undet.
Litoborus spp.
Lupropini undet.
Luprops spp.
Lyprochelida spp.
Menephilus spp.
Mesomorphus spp.
Metallonotus aerugineus
Metriopus platynotus
Micrantereus femoratus
Micrantereus seriegranosus
Micrantereus spp.
Mitotagenia gridellii
Molurini undet.
Odontopezus cupreus
Odontopezus spp.
Oncosoma spp.
Opatrina undet.
Opatrini undet.
Opatropis spp.
Palorus spp.
Paragonocnemis spp.
Peltoides senegalensis
Peltoides spp.
Peristeptus laevigatus
Phrynocolus elargipennis
Platydema spp.
Platynotina undet.
Praeugena nigritarsis
Praeugena nobilis
Praeugenini undet.
Prioproctus oertzeni
Prioscelis fabricii
Prioscelis tridens
Promethis spp.
Psammodes tuberculipennis
Pycnocerini undet.
Pycnocerus passerini
Pycnocerus revoili
Pycnocerus spp.
Quadrideres spp.
Rhipidandrus spp.
Rytinota acuticollis
Rytinota aeneipennis
Rytinota gracilis
Rytinota gracillima gracillima
Rytinota gracillima metallica
Rytinota gravidula
Rytinota opaciviridis
Rytinota praelonga hirundo
Rytinota spp.
Selinus spp.
Selinus trivialis
Sepidium spp.
Stizopus spp.
Strongyliini undet.
Taraxides crenatostriata
Tenebrio spp.
Tenebrionidae undet.
Tentyriini undet.
Toxicini undet.
Triboliini undet.
Uloma spp.
Vutsimus spp.
Zophosini undet.
Zophosis agaboides
Zophosis alternata pterygonalis
Zophosis cicatricosa
Zophosis congesta
Zophosis fartula
Zophosis sculptilis
Zophosis sulcata callosa
Zophosis wallensteini sectilis
undet.Epitragini
undet.Eurychorini

TENTHREDINIDAE

Athalia spp.
Athalia umbrosa
Athalia ustipennis
Athalia vollenhoveni
Tenthredinidae undet.

TEPHRITIDAE

Bactrocera spp.
Tephritidae undet.

TERATEMBIIDAE

Paroligembia spp.
Perissembia amani
Perissembia uluguru
Xenembia tangae

TESSARATOMIDAE

Piezosternum calidum
Piezosternum spp.
Tessaratoma afzelii

TETRATOMIDAE

Eustrophinus spp.

TETRIGIDAE

Tetrigidae undet.

TETTIGOMETRIDAE

Tettigometridae undet.

TETTIGONIIDAE

Conocephalus maculatus
Copiphorini undet.
Dioncomena ornata
Enyaliopsis obuncus
Enyaliopsis petersi
Enyaliopsis spp.
Eugasteroides loricatus
Hetrodinae undet.
Madiga magnus
Neoconocephalus spp.
Parapyrrhicia zanzibarica
Phaneroptera sparsa
Phaneropterinae undet.
Tettigoniidae undet

THEREVIDAE

Therevidae undet.

THERIDIIDAE

Anelosimus

THROSCIDAE

Throscidae undet.

THYRIDIDAE

Arniocera auriguttata
Arniocera elegans
Dysodia fumida

TINGIDAE

Tingidae undet.

TIPHIIDAE

Tiphiidae undet.

TIPULIDAE

Nephrotoma spp.

TIPULOIDEA

Tipuloidea undet.

TRICHOPTERA

Trichoptera undet.

TROGIDAE

Omorgus baccatus
Omorgus niloticus
Omorgus radula
Omorgus tuberosus
Omorgus wittei
Trogidae undet.
Trox squamiger

TROGOSSITIDAE

Trogossitidae undet.

URANIIDAE

Urapteroides recurvata

VELIIDAE

Hebrovelia singularis
Rhagovelia reitteri
Rhagovelia spp.
Veliidae undet.

VESPIDAE

Afreumenes aethiopicus longirostris
Afreumenes nigrorufus
Alastor stevensoni
Allepipona similis
Antepipona arethusae
Antepipona fervida
Antepipona jocosa jocosa
Antepipona jocosa tropicaloides
Antepipona karibae
Antepipona minor
Antepipona pakasae
Antepipona silaos
Antepipona stevensoniana
Antepipona tropicalis
Anterhynchium luctuosum
Anterhynchium synagroide
Anterhynchium synagroide synagroide
Antodynerus gribodoi
Antodynerus iactans
Antodynerus multicolor multicolor
Antodynerus mutabilis
Antodynerus radialis flavozonatus
Antodynerus radialis radialis
Antodynerus spoliatus spoliatus
Antodynerus spp.
Belonogaster spp.
Cyrtolabulus spp.
Cyrtolabulus zethiformis
Delta concinnum
Delta emarginatum emarginatum
Delta fenestrale
Delta higletti
Delta higletti higletti
Delta hottentottum berlandi
Delta hottentottum hottentottum
Delta lepeleterii lepeleterii
Delta phthisicus
Delta tropicale
Eumenes fuellebornianus
Eumenes fuellebornianus fuellebornianus
Eumenes gribodianus gribodianus
Eumenes lucasius
Eumeninae undet.
Gioiella insecutor
Knemodynerus albolimbatus
Knemodynerus pseudolateralis pseudolateralis
Knemodynerus pseudolateralis zanzibaricus
Knemodynerus spp.
Leptomenes eumenoides
Leptomenes eumenoides claripes
Leptomenes eumenoides eumenoides
Leptomenes major
Leptomenes stevensoni
Micreumenes adelphus
Micreumenes annulipes
Micreumenes kelneri
Micreumenes marci
Micreumenes microspinae
Micreumenes mutarensis
Micreumenes natalensis
Micreumenes perversus
Micreumenes petri
Micreumenes ruficlypeus
Micreumenes separandus
Micreumenes spp.
Omicrabulus arabicus
Omicrabulus spp.
Ovodynerus leviclypeus
Ovodynerus sjoestedti
Ovodynerus spp.
Ovodynerus tricoloratus
Parachilus bimammilatus
Paragris abyssinica abyssinica
Paragris analis
Paragris negusi
Paramischocyttarus lacuum
Paravespa albolimbata
Polistes defectivus
Polistes loveridgei
Polistes marginalis
Polistes spp.
Pseudochilus asmarensis
Pseudochilus spp.
Pseudonortonia kibonotensis rufisquama
Pseudonortonia spp.
Raphiglossa flavoornata
Rhynchalastor fuscipennis
Rhynchium marginellum sabulosum
Ropalidia nobilis
Ropalidia spp.
Stenodyneroides corvus
Stenodyneroides spp.
Stroudia spp.
Synagris analis
Synagris fulva fulva
Synagris spp.
Syneuodynerus zavattarius
Tricarinodynerus anceps albofasciatus
Tricarinodynerus guerinii
Tricarinodynerus rufoflavus somalus
Vespidae undet.
Zetheumenidion celonitiformis
Zetheumenidion invertitus
Zethus aethiopicus
Zethus favillaceus

WITHIIDAE

Withius congicus
Withius somalicus

XYLOMYIDAE

Xylomyidae undet.

ZOPHERIDAE

Inscutomonomma spp.
Monomma benzoni
Monomma giganteum
Monomma grande
Monommatini undet.
Scoriaderma cordicolle
Scoriaderma spp.

ZYGOPTERA

Zygoptera undet.